Jump to content

Samsung Galaxy J7 2017


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου, η πίσω και η μπροστά κάμερα είναι όντως 13mp. Το κινητό το έχω 5 ημέρες και είμαι υπερ-ευχαριστημένος σε σχέση με τα χρήματα του και τον αντίστοιχο ανταγωνισμό. Φωτογραφίες εξαιρετικές μπρος πίσω, πολύ smooth λειτουργία, αρκετά γρήγορο, καταπληκτική οθόνη και το κυριότερο? Μπαταρία Τέρας. Με την πρώτη φόρτιση (άστρωτη ακόμα η μπαταρία) στο 20% μου βγάζει σχεδόν 3 ημέρες αναμονή με 7 ώρες ανοιχτή οθόνη!! Πραγματικά πολύ καλά έως άριστα αποτελέσματα. Όντως παίρνει 2 Nano Sim (Dual), τώρα αν κόψης τη δική σου ή την αλλάξεις είναι δικό σου θέμα την δουλειά σου την κάνεις είτε με τον έναν τρόπο είτα με τον άλλον. Σύγκριση με το αντίστοιχο του 2016 δεν μπορώ να κάνω διότι δεν είχα εκείνο το κινητό, αλλά από Redmi note 4 που γνωρίζω σαφώς καλύτερο ως over all το J7 με διαφορά, στα + επίσης οι δύο κάρτες sim και η micro sd ταυτόχρονα.

 

Καλησπέρα, θα μπορούσες να κάνεις μία σύγκριση ανάμεσα στο j7 και το redmi note 4 όσον αφορά την ποιότητα της συνομιλίας-ήχου κατά την διάρκεια των κλήσεων? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα μπορούσες να κάνεις μία σύγκριση ανάμεσα στο j7 και το redmi note 4 όσον αφορά την ποιότητα της συνομιλίας-ήχου κατά την διάρκεια των κλήσεων? Ευχαριστώ.

 

 

Δεν το ξερω αυτο το κινητο για να κανω συγκριση.Το J7 μια χαρα ειναι .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα μπορούσες να κάνεις μία σύγκριση ανάμεσα στο j7 και το redmi note 4 όσον αφορά την ποιότητα της συνομιλίας-ήχου κατά την διάρκεια των κλήσεων? Ευχαριστώ.

Καλημέρα, η ποιότητα κλήσης είναι η μέρα με τη νύχτα κυριολεκτικά υπέρ του j7, θα έλεγα στερεοφωνική σε σχέση με το redmi note 4.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η ποιότητα κλήσης είναι η μέρα με τη νύχτα κυριολεκτικά υπέρ του j7, θα έλεγα στερεοφωνική σε σχέση με το redmi note 4.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα είναι ότι με βονταφον και επιλεγμένο 4g/3g/2g αυτόματο,έχω χαμένες κλήσεις σε αρκετά σημεία και χάλια σήμα.Σε 3g/2g είναι όλα καλά.Μιλησα με το σέρβις και μου είπαν πως το 4g γενικά να μην το χρησιμοποιώ για ομιλία,να το εχω 3g και να το αλλάζω μόνο αν θέλω να κατεβάσω κάτι ή να στριμαρω.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα είναι ότι με βονταφον και επιλεγμένο 4g/3g/2g αυτόματο,έχω χαμένες κλήσεις σε αρκετά σημεία και χάλια σήμα.Σε 3g/2g είναι όλα καλά.Μιλησα με το σέρβις και μου είπαν πως το 4g γενικά να μην το χρησιμοποιώ για ομιλία,να το εχω 3g και να το αλλάζω μόνο αν θέλω να κατεβάσω κάτι ή να στριμαρω.

 

Ποιο τζιμάνι απ το σέρβις της σαμυ σου είπε να μην βάλεις το 4g; Απορώ. Είναι θέμα καθαρά δικτύου και περιοχή που είσαι

Link to comment
Share on other sites

Ποιο τζιμάνι απ το σέρβις της σαμυ σου είπε να μην βάλεις το 4g; Απορώ. Είναι θέμα καθαρά δικτύου και περιοχή που είσαι

 

Κι εμενα εστι μου ειχαν πει αλλα δεν τους ακουσα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με το j7 pro υπαρχει καποια ουσιαστική διαφορά;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ειδα κατι εκτος την τιμη .Μαλιστα στο απλο ανεβηκε η τιμη του 30-40 ευρω .

 

https://www.skroutz.gr/s/12156106/Samsung-Galaxy-J7-2017-Duos.html#specs

 

https://www.skroutz.gr/s/12470526/Samsung-Galaxy-J7-Pro-32GB.html?from=catspan&keyphrase=j7+pro#specs

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με το j7 pro υπαρχει καποια ουσιαστική διαφορά;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο αποθηκευτικός χώρος...32 έναντι 16gb

 

Στάλθηκε από το XT1650 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο τζιμάνι απ το σέρβις της σαμυ σου είπε να μην βάλεις το 4g; Απορώ. Είναι θέμα καθαρά δικτύου και περιοχή που είσαι

 

Και αυτος το ιδιο μου ειπε,επειδη ομως το 4g δεν πιανει παντου καλα,υπαρχει αυτο το προβλημα.Σε 3 g δεν αλλαζει ακαριαια η οταν εχει απλα κακο σημα,αλλαζει οταν δεν εχει καθολου σημα με αποτελεσμα να χανονται κλησεις ακομα και με μια γραμμη λογω κακης ποιοτητας.Με αλλες συσκευες παντως δεν ειχα τετοια θεματα,μηπως λεω δεν εχει πολυ δυνατη κεραια.

Link to comment
Share on other sites

Ο αποθηκευτικός χώρος...32 έναντι 16gb

 

Στάλθηκε από το XT1650 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

50 ευρω για 16GB ??? Βαζεις πολυ μεγαλυτερη καρτα μνημης με πολυ μικροτερο κοστος .

 

https://www.skroutz.gr/c/45/memory-cards.html

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτος το ιδιο μου ειπε,επειδη ομως το 4g δεν πιανει παντου καλα,υπαρχει αυτο το προβλημα.Σε 3 g δεν αλλαζει ακαριαια η οταν εχει απλα κακο σημα,αλλαζει οταν δεν εχει καθολου σημα με αποτελεσμα να χανονται κλησεις ακομα και με μια γραμμη λογω κακης ποιοτητας.Με αλλες συσκευες παντως δεν ειχα τετοια θεματα,μηπως λεω δεν εχει πολυ δυνατη κεραια.

 

Γενικά τα samsung δεν φημίζονται για το δυνατό δέκτη τους, πιστεύω ότι το κάνουν για λιγότερη ακτινοβολία (sar)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και με 3g στο σερφαρισμα δε βλέπω κολλήματα,σχεδόν το ίδιο γρήγορο είναι.Αν και νομιζω πως ειναι χειροτερο και για τη μπαταρία και για το sar αν δεν εχεις καλο σημα να προσπαθει η συσκευη να το ανακτησει.Εμενα μου έχει κάνει καλή εντύπωση η εφαρμογή της σαμσουνγκ για το ιντερνέτ.Πολυ καλή. Edited by grande
Link to comment
Share on other sites

Στο J7 2016 με "συρσιμο" της οθονης προς τα κατω ειχε συντομευσεις για εφαρμογες. Σε αυτο του 2017 δεν βλεπω κατι τετοιο . Κανω λαθος ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ. Και εγώ κάτοχος του j7 2017 και για να μην πολυλογώ σε όλα αναβαθμισμένο σε σχέση με το ΠΕΡΣΙΝΌ.Καμερα καλύτερη,το ΗΧΕΊΟ σκοτωνει....
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΑΠΟ προχθές κάτοχος του εν λόγο κινητού.Μια μικρή αναβάθμιση από το j7 του 2016 που μόνο μικρή ΔΕΝ αποδείχτηκε.Τι το ΘΈΛΕΤΕ το λένε ΌΤΑΝ υπάρχει always on.Η ανάπαραγωγη ήχου απίστευτη.Το ΗΧΕΊΟ συγκριτικά με το ΠΕΡΣΙΝΌ μοντέλο ΣΚΟΤΏΝΕΙ...Βελτιωμενες κάμερες. Τι άλλο θέλουμε ΣΕ αυτά τα λεφτά.....
Το always on,ποσο καταναλωση μπαταρίας εχει; το έχεις δει;απονπολλουςνεχω διαβασει οτι τρώει αρκετά.οχι γι αυτοντο κινητο,σε αλλα samsung

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το always on,ποσο καταναλωση μπαταρίας εχει; το έχεις δει;απονπολλουςνεχω διαβασει οτι τρώει αρκετά.οχι γι αυτοντο κινητο,σε αλλα samsung

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρωτη φορα που το δοκιμασα ,8 ωρες απο βραδυ-πρωι,μου πηγε στο 93% απο 100% σε αναμονη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος το always on display σε τι χρησιμευει ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Προς τους κατοχους......

 

Λεγεται οτι εχει πολλες προεγκατεστημενες εφαρμογες, οι οποιες μαλιστα δε διαγραφονται, με αποτελεσμα απο τα 3gb ram να μενει μονο 1gb. Ισχυει κατι τετοιο;

 

Ευχαριστω.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Προς τους κατοχους......

 

Λεγεται οτι εχει πολλες προεγκατεστημενες εφαρμογες, οι οποιες μαλιστα δε διαγραφονται, με αποτελεσμα απο τα 3gb ram να μενει μονο 1gb. Ισχυει κατι τετοιο;

 

Ευχαριστω.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπάρχει εφαρμογή που δε διαγράφεται αλλά θα πρέπει να ρουτάρεις. Βέβαια άμα ρουτάρεις, άντε γεια εγγύση.

Link to comment
Share on other sites

Σ όλα τα samsung και ισως σε όλα τα android υπαρχουν εφαρμογες που δεν διαγραφοντε .Δεν ειδα κατι παραπανω στο J7 .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει οτι δεν εχει led notification;

 

Όχι δεν εχει αλλα η εφαρμογή noled είναι μια χαρα .Δεν ειχε και του 2016 και με ειχε ενοχλησει .

Επισης άλλο "κουσουρι" που κληρονομησε ότι δεν μπορεις με την παλαμη να κανεις print screen αλλα γινεται με συνδιασμο πληκτρων.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σ όλα τα samsung και ισως σε όλα τα android υπαρχουν εφαρμογες που δεν διαγραφοντε .Δεν ειδα κατι παραπανω στο J7 .
Μαλιστα. Καλο αυτο.

Απλα ετσι διαβασα κι απλα το μετεφερα για να ακουσω και τις αποψεις των κατοχων.

Ευχαριστω.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J7 2017

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...