Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με telegram μπαίνουμε? υπάρχει ρομ andromeda 10? δεν είδα κάτι..

Android 10 εννοώ..αλλά ο διορθωτής κειμένου έχει άλλη άποψη..:lol:

Ναι με telegram πας εκεί..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μία βοήθεια πριν το πετάξω.

Το κινητό το είχα δανείσει σαν δευτερη συσκευη για μουσικη και βιντεο και μου το εφεραν να μην κραταει η μπαταρια σχεδόν καθόλου.

Το πρόβλημα είναι ότι το κινητό φορτώνει 100% θα μπορουσα να πω σε λιγότερο χρόνο από ότι θυμάμαι αλλά μόλις το βγάλεις από την πρίζα σε λιγότερο από ένα-δυο λεπτά λέει η μπαταρία είναι 4% και κλείνει. Όταν το ξαναβάζω στην πρίζα και το ανοιγω η μπαταρία λέει γύρω στο 70%

Έκανα update το twrp και περασα μία aicp rom που μου είχε προταθεί παλιότερα.

Το κινητό ήταν ήδη με aicp rom.

Πριν την εγκατασταση τα έκανα wipe όλα.

Όταν το ξαναπήρα είχε εγκαταστημένο το accubatery που έλεγε ότι η υγεία της μπαταρίας είναι 85%

Πράγματι τα έπαιξε η μπαταρία και να μην ασχολούμε η υπάρχει κάτι που μπορεί να φταίει στη rom.

Επισυνάπτω screenshot από τα στοιχεία της rom

1607794142653.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/11b9t0tnhy10nyh/1607794142653.jpg?dl=0

Edited by kerkyra2007
Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια πριν το πετάξω.

Το κινητό το είχα δανείσει σαν δευτερη συσκευη για μουσικη και βιντεο και μου το εφεραν να μην κραταει η μπαταρια σχεδόν καθόλου.

Το πρόβλημα είναι ότι το κινητό φορτώνει 100% θα μπορουσα να πω σε λιγότερο χρόνο από ότι θυμάμαι αλλά μόλις το βγάλεις από την πρίζα σε λιγότερο από ένα-δυο λεπτά λέει η μπαταρία είναι 4% και κλείνει. Όταν το ξαναβάζω στην πρίζα και το ανοιγω η μπαταρία λέει γύρω στο 70%

Έκανα update το twrp και περασα μία aicp rom που μου είχε προταθεί παλιότερα.

Το κινητό ήταν ήδη με aicp rom.

Πριν την εγκατασταση τα έκανα wipe όλα.

Όταν το ξαναπήρα είχε εγκαταστημένο το accubatery που έλεγε ότι η υγεία της μπαταρίας είναι 85%

Πράγματι τα έπαιξε η μπαταρία και να μην ασχολούμε η υπάρχει κάτι που μπορεί να φταίει στη rom.

Επισυνάπτω screenshot από τα στοιχεία της rom

1607794142653.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/11b9t0tnhy10nyh/1607794142653.jpg?dl=0

 

Βάλε μαμά ρομ κι αν το κάνει κι εκεί είναι μπαταρία.. Που μάλλον είναι.. Αλλά γιατί να το πετάξες?

Η μπαταρία έχει 10 ευρώ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο έχεις link με πωλητή με σοβαρό προϊόν ?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο έχεις link με πωλητή με σοβαρό προϊόν ?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Aliexpress και τσεκαρε τις αξιολογήσεις...

Θα ρωτήσω και στο παγκόσμιο γκρουπ και θα σου πω..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Ευχαριστώ για την απάντηση.

Έψαξα για την μαμα ρομ να την περάσω αλλά μόνο dead link βρήκα.

Την δικιά σου από το πρώτο ποστ δεν την περνάει γιατί δεν αναγνωρίζει το κινητό.

Έχεις κάποιο Link να την κατεβάσω και αν υπάρχει κάποιο μαγαζί/φίλος να μου βάλει την μπαταρία αν βρω να αγοράσω?

Ευχαριστώ για την υποστήριξη.

Βάλε μαμά ρομ κι αν το κάνει κι εκεί είναι μπαταρία.. Που μάλλον είναι.. Αλλά γιατί να το πετάξες?

Η μπαταρία έχει 10 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Ευχαριστώ για την απάντηση.

Έψαξα για την μαμα ρομ να την περάσω αλλά μόνο dead link βρήκα.

Την δικιά σου από το πρώτο ποστ δεν την περνάει γιατί δεν αναγνωρίζει το κινητό.

Έχεις κάποιο Link να την κατεβάσω και αν υπάρχει κάποιο μαγαζί/φίλος να μου βάλει την μπαταρία αν βρω να αγοράσω?

Ευχαριστώ για την υποστήριξη.

Η 20s είναι εδώ.. https://drive.google.com/file/d/0B-9i_XZeFiXUYW1Tc2VPTGlyR2c/view

μπαταρία aliexpress..μαγαζι της γειτονιάς..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το κινητό μου x722 αν το κάνω επανεκκίνηση 2 φορές δεν ξεκλειδώνει βάζω το pin η το μοτίβο αλλα δεν κάνει κάτι και αναγκάζομαι να περάσω τη ρομ απ την αρχή..υπάρχει λύση?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω το εξής πρόβλημα με την 4/32 έκδοση και rom περασμένη 20s του ChrisBal.

 

Έχει πέσει σε bootloop ξαφνικά. Πατάω Power και Vol down και βλέπω μπαίνει σε Fastboot Mode και σταματάει εκεί (αν δεν κάνω κάτι)

Επίσης με Power και Vol up βγάζει ένα Recovery.

 

Πως θα πάρω backup κάποια πράγματα γιατί είναι και της συζύγου. Έχω ήδη κάποια αλλά όχι τα τελευταία.

Είναι θέμα μπαταρίας αυτό;

Υπάρχει τρόπος επαναφοράς για ένα γρήγορο backup τουλάχιστον;

 

Chris εσύ μου είχες περάσει τη rom σου, απροβλημάτιστα δούλευε το κινητό απ' το '18. Μου έδωσες και ένα usb που περιείχε 3 zip

1970-09-01--09-15-04_WIXCNFN5802001232S_release-keys

1970-09-01--09-51-51_WIXCNFN5802001232S_release-keys

1970-09-01--09-53-09_WIXCNFN5802001232S_release-keys

 

Εντωμεταξύ στο Fastboot αν κρατήσω το power πατημένο φορτώνει λειτουργικό στη συνέχεια, πατάω το pin, και κολλάει στο pattern secturity και άντε ξανά μανά bootloop

Edited by vision72
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα με την 4/32 έκδοση και rom περασμένη 20s του ChrisBal.

 

Έχει πέσει σε bootloop ξαφνικά. Πατάω Power και Vol down και βλέπω μπαίνει σε Fastboot Mode και σταματάει εκεί (αν δεν κάνω κάτι)

Επίσης με Power και Vol up βγάζει ένα Recovery.

 

Πως θα πάρω backup κάποια πράγματα γιατί είναι και της συζύγου. Έχω ήδη κάποια αλλά όχι τα τελευταία.

Είναι θέμα μπαταρίας αυτό;

Υπάρχει τρόπος επαναφοράς για ένα γρήγορο backup τουλάχιστον;

 

Chris εσύ μου είχες περάσει τη rom σου, απροβλημάτιστα δούλευε το κινητό απ' το '18. Μου έδωσες και ένα usb που περιείχε 3 zip

1970-09-01--09-15-04_WIXCNFN5802001232S_release-keys

1970-09-01--09-51-51_WIXCNFN5802001232S_release-keys

1970-09-01--09-53-09_WIXCNFN5802001232S_release-keys

 

Εντωμεταξύ στο Fastboot αν κρατήσω το power πατημένο φορτώνει λειτουργικό στη συνέχεια, πατάω το pin, και κολλάει στο pattern secturity και άντε ξανά μανά bootloop

Κάνε τους καθαρισμούς πριν κι κωδικών που έχω στο twep μου να ξεκινήσεις ή δοκίμασε να καθαρίσεις τα 2 cche mono αυτά που δείχνεις επάνω είναι τα αρχικά backup ου μέντα partition roy κινητού

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα Wipe τα

"Dalvik/ART Cache" και το σκέτο "Cache".

Reboot, πάλι τίποτα, τα ίδια. κολλάει σε bootloop μόλις φορτώσει λειτουργικό, μετά το pin.

πιθανόν να κολλάει και στο pin αλλά πρόλαβα και έδωσα δεν το άφησα να δω τι θα κάνει. Κάποιο αρχείο δεν του αρέσει.

 

Πήρα backup ωστόσο τις φωτό, όταν ήταν στο twrp το είδε το pc.

Τι μπορώ να κάνω για να επανέλθει γενικά;

 

Στην τελική να βάλω άλλη rom; Ποια; και τι wipes πρέπει να κάνω πριν τη βάλω; Ρωτάω γιατί δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει twrp...

Edited by vision72
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα Wipe τα

"Dalvik/ART Cache" και το σκέτο "Cache".

Reboot, πάλι τίποτα, τα ίδια. κολλάει σε bootloop μόλις φορτώσει λειτουργικό, μετά το pin.

πιθανόν να κολλάει και στο pin αλλά πρόλαβα και έδωσα δεν το άφησα να δω τι θα κάνει. Κάποιο αρχείο δεν του αρέσει.

 

Πήρα backup ωστόσο τις φωτό, όταν ήταν στο twrp το είδε το pc.

Τι μπορώ να κάνω για να επανέλθει γενικά;

 

Στην τελική να βάλω άλλη rom; Ποια; και τι wipes πρέπει να κάνω πριν τη βάλω; Ρωτάω γιατί δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει twrp...

 

Κάνε ένα factory reset στο twep και λογικό θα μπουταρει βέβαια οι εφαρμογές που έβαλες θα χαθούν αλλά τα αρχεία σου θα μείνουν.

Αν δεν παίξει πάρε όλα τα αρχεία σου και κάνε φορμάτdata and wipe all other's και φλας μια ριμ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα factory reset στο twep και λογικό θα μπουταρει βέβαια οι εφαρμογές που έβαλες θα χαθούν αλλά τα αρχεία σου θα μείνουν.

Αν δεν παίξει πάρε όλα τα αρχεία σου και κάνε φορμάτdata and wipe all other's και φλας μια ριμ

 

Το 3.1.1 0 έχει περασμένο. Προσπάθησα να περάσω το LEX722-TWRP-3.2.3-0-&Tools_by_C.B.G.zip της αρχικής σελίδας αλλά έβγαλε Fail δεν ξέρω για πιο λόγο.

Έκανα factory reset, δεν μπουτάρει, έπεσε σε bootloop πάλι.

ούτε twrp δεν μπαίνει πλέον, στην οθόνη Recovery δεν φορτώνει τίποτα, μετά boot πάλι

υπάρχει ελπίδα;

Edited by vision72
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Το 3.1.1 0 έχει περασμένο. Προσπάθησα να περάσω το LEX722-TWRP-3.2.3-0-&Tools_by_C.B.G.zip της αρχικής σελίδας αλλά έβγαλε Fail δεν ξέρω για πιο λόγο.

Έκανα factory reset, δεν μπουτάρει, έπεσε σε bootloop πάλι.

ούτε twrp δεν μπαίνει πλέον, στην οθόνη Recovery δεν φορτώνει τίποτα, μετά boot πάλι

υπάρχει ελπίδα;

 

Fastboot δεν μπαίνει? Αν μπαίνει φλάσαρε από εκεί.

Κατέβασε το tool που έχω μπες fastboot και δοκίμασε

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

μπήκα twrp έκανα format, factory reset κτλ, και μετά πέρασα την "LePro3-zl0-EUI-6.030S_Stock_SemiCleaned-03.11.2018_by_C.B.G.zip"

Αφού τελείωσε η εγκατάσταση, μπήκε πάλι σε bootloop, δεν ξέρω τι γίνεται, μήπως είναι hardware;

Τώρα δεν φορτώνει ούτε twrp, βγάζει recovery και μετά boot πάλι.

 

Μέσω υπολογιστή δεν δοκίμασα, έχει ένα σωρό βήματα για διάφορα πράγματα που δεν ξέρω ποια πρέπει να ακολουθήσω.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Καλά η 30s ROM του CrisBal φοβερή, τα 10 λεπτά που πρόλαβα να τη δουλέψω γιατί μετά έκλεισε το κινητό...

Μπράβο CrisBal τρομερή δουλειά, δεν το δούλευα βέβαια εγώ το κινητό 3 χρόνια, με την 20s πάντως τη δική σου ήταν σταθερότατο.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote)

Αφού τελείωσε η εγκατάσταση, μπήκε πάλι σε bootloop, δεν ξέρω τι γίνεται, μήπως είναι hardware;

Τώρα δεν φορτώνει ούτε twrp, βγάζει recovery και μετά boot πάλι.

 

 

Μέσω υπολογιστή δεν δοκίμασα, έχει ένα σωρό βήματα για διάφορα πράγματα που δεν ξέρω ποια πρέπει να ακολουθήσω.

Τα ιδια ακριβως και νομιζα οτι ηταν η μπαταρια η οποια και αντικατασταθηκε. Δεν μπαινει twrp κανει συνεχως επανεκκινησεις που κολλαει στο boot logo ενω δρ fastboot mode μπαινει αλλα δε το βλεπει ο υπολγιστης. Καθε βοηθεια μηπως και φλασαρω νεα rom

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια ακριβως και νομιζα οτι ηταν η μπαταρια η οποια και αντικατασταθηκε. Δεν μπαινει twrp κανει συνεχως επανεκκινησεις που κολλαει στο boot logo ενω δρ fastboot mode μπαινει αλλα δε το βλεπει ο υπολγιστης. Καθε βοηθεια μηπως και φλασαρω νεα rom

 

Πιστεύω τα τίναξε.

Αν το αφήσεις ένα βράδυ και δοκιμάσεις την άλλη μέρα πιθανόν να μπει, αλλά και πάλι δε νομίζω να καταφέρεις πολλά.

Θα με ενδιέφερε να μου πεις που άλλαξες μπαταρία και ποια έβαλες; τη δική του ή μια άλλη άσπρη που κυκλοφορεί ευρέως στο net;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)
  • 1 month later...

Καλησπερα. Εχω ενα Leeco Le Pro 3 elite και δεν ανοιγει. Το μονο που κανει οταν το βαζω για φόρτιση ή οταν το συνδέω στον υπολογιστη ειναι να ανάβει το notification led κοκκινο και να αναβοσβήνει. Υπαρχει κανενας τροπος να το επαναφέρουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν εχεις χρονο και διαθεση μπορει να γινει. Ψαξε για "unbrick le pro 3" αλλα και οποιοδηποτε αλλο με επεξεργαστη 820. Ειναι η ιδια διαδικασια. Θελει υπομονη και μπολικο χρονο διαθεσιμο. Το εχω κανει 2-3 φορες. Το πρωτο βημα παντως ειναι να το αφησεις ενα ολοκληρο βραδυ να φορτιζει και μετα με το κουμπι πατημενο για αρκετα λεπτα, να το κλεισεις. Θα βρεις πολλες πληροφοριες και τροπους στο νετ.

Sent from my M2010J19CG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις χρονο και διαθεση μπορει να γινει. Ψαξε για "unbrick le pro 3" αλλα και οποιοδηποτε αλλο με επεξεργαστη 820. Ειναι η ιδια διαδικασια. Θελει υπομονη και μπολικο χρονο διαθεσιμο. Το εχω κανει 2-3 φορες. Το πρωτο βημα παντως ειναι να το αφησεις ενα ολοκληρο βραδυ να φορτιζει και μετα με το κουμπι πατημενο για αρκετα λεπτα, να το κλεισεις. Θα βρεις πολλες πληροφοριες και τροπους στο νετ.

Sent from my M2010J19CG using Tapatalk


Δεν μας λες κι εμάς πως γίνεται; Έχω δοκιμάσει πολλά από αυτά που λένε. Αν μπορείς, αφού το έχεις κάνει, πες μας λίγο τι πρέπει να κάνουμε. Εγώ άλλαξα και μπαταρία αλλά τζίφος. Έχω το ίδιο θέμα. Όταν πατάω για να ανοίξει, απλά κάνει μια μικρή δόνηση. Το έχω λύσει, έχω ζεστάνει λίγο όπως λέγανε την cpu αλλά τίποτα. Περιμένουμε νέα σου! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 23/10/2021 at 6:36 ΜΜ, geo307cc said:

Δεν μας λες κι εμάς πως γίνεται; Έχω δοκιμάσει πολλά από αυτά που λένε. Αν μπορείς, αφού το έχεις κάνει, πες μας λίγο τι πρέπει να κάνουμε. Εγώ άλλαξα και μπαταρία αλλά τζίφος. Έχω το ίδιο θέμα. Όταν πατάω για να ανοίξει, απλά κάνει μια μικρή δόνηση. Το έχω λύσει, έχω ζεστάνει λίγο όπως λέγανε την cpu αλλά τίποτα. Περιμένουμε νέα σου! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ξεκινατε απο εδω.

https://forum.xda-developers.com/t/leeco-le-pro3-x720-hard-brick.3845602/

και εδω (ειναι η ιδια διαδικασια με το 820)

https://www.androidbrick.com/leeco-letv-x820-max-2-qdloader-9008-unbrick-twrpguide/

Και εδω

https://www.gizmochina.com/2016/11/20/leeco-x820-max-2-super-unbrick-guide/

Για την ρομ εδω.

https://www.needrom.com/download/unbrick-for-free/

ΒΑΣΙΚΟ... Πρεπει να βεβαιωθειτε οτι εχετε δημιουργησει την 9008.

Μερικες φορες μπορει να αποτυχετε αλλα με την επιμονη θα τα καταφερετε.

Καλη τυχη.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, nininikos said:

Ξεκινατε απο εδω.

https://forum.xda-developers.com/t/leeco-le-pro3-x720-hard-brick.3845602/

και εδω (ειναι η ιδια διαδικασια με το 820)

https://www.androidbrick.com/leeco-letv-x820-max-2-qdloader-9008-unbrick-twrpguide/

Και εδω

https://www.gizmochina.com/2016/11/20/leeco-x820-max-2-super-unbrick-guide/

Για την ρομ εδω.

https://www.needrom.com/download/unbrick-for-free/

ΒΑΣΙΚΟ... Πρεπει να βεβαιωθειτε οτι εχετε δημιουργησει την 9008.

Μερικες φορες μπορει να αποτυχετε αλλα με την επιμονη θα τα καταφερετε.

Καλη τυχη.

Δυστυχως,οσες φορες και να το εκανα,δεν δουλευει..Αρα προφανως ειναι θεμα hardware.Ευχαριστω παντως!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...