Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεδομένα παραμένουν άθικτα πάλι έτσι; Ρωτάω για να είμαι σίγουρος 100%. Προφανώς αν γίνουν τα βήματα σωστά πάντα.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεδομένα παραμένουν άθικτα πάλι έτσι; Ρωτάω για να είμαι σίγουρος 100%. Προφανώς αν γίνουν τα βήματα σωστά πάντα.

 

Ευχαριστώ.

 

Με το να φλασαρεις πάλι TWRP δεν χάνεις τίποτα..

Απλά από ότι είδα καλύτερα γράφεις παραπάνω μπαίνει TWRP και κρατώντας τα πλήκτρα πατημένα κάνει επανεκκίνηση.. Φυσιολογικό.. μόλις γράψει τον τίτλο recovery αφήνουμε τα πλήκτρα για να μπει..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με το να φλασαρεις πάλι TWRP δεν χάνεις τίποτα..

Απλά από ότι είδα καλύτερα γράφεις παραπάνω μπαίνει TWRP και κρατώντας τα πλήκτρα πατημένα κάνει επανεκκίνηση.. Φυσιολογικό.. μόλις γράψει τον τίτλο recovery αφήνουμε τα πλήκτρα για να μπει..

Οκ, ναι έχω κι εγώ αμφιβολία αν αυτό έγινε σωστά (δυστυχώς όπως είπα το κινητό είναι μακριά...). Θα το διευκρινίσω κι αυτό πρώτα.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το recovery τπτ όχι. Σωστά γινόταν αλλά δεν...

 

Για το fastboot, επειδή θέλει και ένα pc στημένο από την άλλη πλευρά κλπ για να το δει και είμαι από απόσταση θα χρειαστεί χρόνος. Όταν έχω νέα θα επανέλθω. Ελπίζω σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό επανήλθε μόνο του με ενημέρωσαν. Πήγε ο χρήστης να κάνει update σε μια έκδοση που του ζήταγε "le_zl0_X722, 3.1.1.0". Να την κάνουμε;

 

Η βασική κακή είδηση είναι ότι μέσα στο TWRP και στο φάκελο MOUNT το "disable MTP" δεν είναι ενεργοποιημένο, αλλά παρ' όλ' αυτά δε βλέπει το κινητό ο υπολογιστής.

 

Σε αυτή τη φάση και εδώ που φτάσαμε, με ενδιαφέρει πλέον πρωτίστως να μπορέσουμε να δούμε τα αρχεία του κινητού για να πάρουμε backup και μετά να μπορούμε να δοκιμάσουμε ελεύθερα οτιδήποτε. Γι' αυτό και του πρότεινα να μην κάνει την ενημέρωση μέχρι να δούμε πως θα λύσουμε αυτό το θέμα. Υπάρχει περίπτωση το update να το λύσει από μόνο του; Δε νομίζω ε;

 

Γενικά οποιαδήποτε άλλη ιδέα για το τι φταίει και δεν το βλέπει καθόλου, ευπρόσδεκτη. Κατ' αρχάς καιγόμαστε για backup πλέον εν ολίγοις.

Link to comment
Share on other sites

Κορωνοιός στο LeEco Pro3 παιδιά!!!

Το έχω για δεύτερο- καλύτερα να πω είχα!!- και χθες εντελώς ξαφνικά ενώ το είχα σε λειτουργία πτήσης το βρήκα κλειστό να προσπαθεί να ανοίξει με τον χαραστηριστικό ήχο της διπλής δόνησης !!!

Δεν μπαινει ούτε fastboot ούτε RECOVERY και φυσικά δεν ανοίγει ...μόνο η μπαταρία ανταποκρίνεται και δείχνει ότι φορτίζει, αλλά όταν το βάζεις για φόρτιση συνεχώς προσπαθεί αποτυχημένα να ενεργοποιηθεί. Δεν ασχοληθηκα περισότερο και το έδωσα σήμερα να το δει ένας φίλος τεχνικός.

Μου είπε ότι δεν κατάφερε τίποτα και μάλλον πάμε για μνήμες, πράγμα ασύμφορο.

Καμμιά ιδέα πριν αρχίσω να σκαλίζω ?

Είναι με την 20s του Banggood, απείραχτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!!Περισσευει σε κανεναν καμια μπαταρια λειτουργικη για το κινητο μας για να δοκιμασω αν δουλευει η οχι;;Πριν απο 1,5 εβδομαδα εκλεισε ξαφνικα και απο τοτε δεν ανοιξε ξανα..Μονο μερικες δονησεις οταν κραταω πατημενο το power.Ετρεξα πολλες φορες το QFIL, το περναει επιτυχως αλλα δεν γινεται τιποτα.Δεν υπαρχει καμια ενδειξη ζωης παρα μονο οι δονησεις.Αν υπαρχει μπαταρια,θα ηθελα να δοκιμασω.Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Aosip Q για κάθε ενδιαφερόμενο

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/development/rom-aosip-q-t4047871

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Aosip Q για κάθε ενδιαφερόμενο

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/development/rom-aosip-q-t4047871

 

Το κινητό το πήρα απο bangood με 20s ..δεν γνωρίζω αν υπάρχει ακόμα η την έχω διαγράψει..πως μπορώ να δώ αν εχω το 20s firmware αν χρειαστεί να βάλλω το 20s πως γίνεται με TWRP ? θέλω να δοκιμάσω την Aosip Q

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρα απο bangood με 20s ..δεν γνωρίζω αν υπάρχει ακόμα η την έχω διαγράψει..πως μπορώ να δώ αν εχω το 20s firmware αν χρειαστεί να βάλλω το 20s πως γίνεται με TWRP ? θέλω να δοκιμάσω την Aosip Q

 

Θα πας στο πληροφορίες τηλεφώνου να δεις ποια έκδοση έχεις.

Μετά θα πας αρχική σελίδα να κατεβάσεις το εργαλείο ώστε να ελέγξεις και να ξεκλειδώσεις bootloader αν χρειαστεί συνήθως όχι και μετά να περάσεις TWRP μέσω fastboot και αφού κανείς όλα τα partitions μπακαπ με την μαμά Ρομ για να τα έχεις θα βάλεις νέο TWRP Treble capable ώστε να περάσεις την AOSP Q. Ξεκινά με τα TWRP και μπακαπ και εδώ είμαστε.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο πληροφορίες τηλεφώνου να δεις ποια έκδοση έχεις.

Μετά θα πας αρχική σελίδα να κατεβάσεις το εργαλείο ώστε να ελέγξεις και να ξεκλειδώσεις bootloader αν χρειαστεί συνήθως όχι και μετά να περάσεις TWRP μέσω fastboot και αφού κανείς όλα τα partitions μπακαπ με την μαμά Ρομ για να τα έχεις θα βάλεις νέο TWRP Treble capable ώστε να περάσεις την AOSP Q. Ξεκινά με τα TWRP και μπακαπ και εδώ είμαστε.

 

Χρήστο,

εγώ που είμαι με την AOSIP 9 ακολουθώ αυτά τα βήματα ?

 

1. If you're coming from another ROM or need to perform a clean flash:

Boot into TWRP

Download the latest TWRP from here

Wipe System, Vendor, Data, Cache

Flash ROM

Flash OpenGApps

Flash Magisk

Reboot to the system

Enjoy

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο,

εγώ που είμαι με την AOSIP 9 ακολουθώ αυτά τα βήματα ?

 

1. If you're coming from another ROM or need to perform a clean flash:

Boot into TWRP

Download the latest TWRP from here

Wipe System, Vendor, Data, Cache

Flash ROM

Flash OpenGApps

Flash Magisk

Reboot to the system

Enjoy

Ναι..μια χαρά είναι αυτά.. Φυσικά αν θες δεν βάζεις το MagiskRoot.. αυτό είναι πάντα προαιρετικό.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!!Περισσευει σε κανεναν καμια μπαταρια λειτουργικη για το κινητο μας για να δοκιμασω αν δουλευει η οχι;;Πριν απο 1,5 εβδομαδα εκλεισε ξαφνικα και απο τοτε δεν ανοιξε ξανα..Μονο μερικες δονησεις οταν κραταω πατημενο το power.Ετρεξα πολλες φορες το QFIL, το περναει επιτυχως αλλα δεν γινεται τιποτα.Δεν υπαρχει καμια ενδειξη ζωης παρα μονο οι δονησεις.Αν υπαρχει μπαταρια,θα ηθελα να δοκιμασω.Ευχαριστω εκ των προτερων!

Φίλε μου το ίδιο έπαθε και ο αδελφός μου ακριβώς όπως το περιγράφεις, σόρρυ που θα σε στεναχωρησω αλλά δεν είναι θέμα μπαταρίας,το πήγε σε τεχνικό και δεν επισκευάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το ίδιο έπαθε και ο αδελφός μου ακριβώς όπως το περιγράφεις, σόρρυ που θα σε στεναχωρησω αλλά δεν είναι θέμα μπαταρίας,το πήγε σε τεχνικό και δεν επισκευάζεται.

 

Κάντε ένα qfil βρε παιδιά πριν τα πετάξετε..κρίμα είναι..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάντε ένα qfil βρε παιδιά πριν τα πετάξετε..κρίμα είναι..

 

Χρηστο, 50 φορες του εχω κανει επιτυχως qfil, δυστυχως δεν γινεται τιποτε..Δεν ανοιγει ποτε!Φοβαμαι μηπως ειναι η gpu..

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο, 50 φορες του εχω κανει επιτυχως qfil, δυστυχως δεν γινεται τιποτε..Δεν ανοιγει ποτε!Φοβαμαι μηπως ειναι η gpu..

 

Ok.. απλά λέω ότι είναι κρίμα..

Βάλτο να φορτίζει μια μέρα..ζεσταίνεται καθόλου?

Αν ναι και νιώθεις δόνηση μήπως είναι η οθόνη?

Λέω εγώ τώρα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ok.. απλά λέω ότι είναι κρίμα..

Βάλτο να φορτίζει μια μέρα..ζεσταίνεται καθόλου?

Αν ναι και νιώθεις δόνηση μήπως είναι η οθόνη?

Λέω εγώ τώρα..

 

Εννοειται πως ειναι κριμα..Ναι,οταν το εβαζα να φορτιζει, ζεσταινοταν λιγο μονο οταν κρατουσα πατημενο το κουμπι power και εκανε μικρες δονησεις.Δεν ξερω, θα δοκιμασω αρχικα την μπαταρια και μετα ισως παω και για οθονη.Θα δειξει..

Link to comment
Share on other sites

Εχω αναστησει ενα zuk z2 pro με παρομοια συμπτωματα. Θα ψαξω για την μεθοδο αυριο και θα στην γραψω. Χρειαζεται να φτιαξεις η να αγορασεις καλωδιο usb με κουμπι που βραχυκυκλωνει 2 αγωγους. Ειναι λεπτη και απαιτητική διαδικασια αλλα συνηθως αποδιδει.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω αναστησει ενα zuk z2 pro με παρομοια συμπτωματα. Θα ψαξω για την μεθοδο αυριο και θα στην γραψω. Χρειαζεται να φτιαξεις η να αγορασεις καλωδιο usb με κουμπι που βραχυκυκλωνει 2 αγωγους. Ειναι λεπτη και απαιτητική διαδικασια αλλα συνηθως αποδιδει.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

Ok, θα περιμενω να το δοκιμασω κι αυτο αν ολα τα αλλα δεν αποδωσουν!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν βλεπω κατι σχετικα με αυτο που ειπες στο προηγουμενο post.Αυτο μιλαει για QFIL το οποιο το εχω δοκιμασει απειρες φορες..

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι στην κατασταση που ειναι τωρα, μπορεις να κανεις qfil?

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

Ναι,μπορω.Το θεμα ειναι οτι μου δειχνει παντα οτι ειναι επιτυχης η εκβαση αλλα το κινητο μου δεν ανοιγει ποτε.Ουτε led ουτε τιποτε.Μονο αν κρατησω το power ανοιχτο κανει καποιες μικρες δονησεις.Μεχρι εκει ομως.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αξιζει να προσπαθησεις με την μεθοδο που σου εδειξα. Το οτι χρησιμοποιει το qfil δεν σημαινει οτι ειναι η ιδια μεθοδος.

Αν θελησεις καλωδιο και εισαι στην Αθηνα θα το κανονισουμε.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αξιζει να προσπαθησεις με την μεθοδο που σου εδειξα. Το οτι χρησιμοποιει το qfil δεν σημαινει οτι ειναι η ιδια μεθοδος.

Αν θελησεις καλωδιο και εισαι στην Αθηνα θα το κανονισουμε.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

Θα το προσπαθησω απλα στο link που μου εστειλες δεν μπορω να βρω καπου την διαδικασια με το καλωδιο που λες.Σιγουρα εστειλες το σωστο link;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...