Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ' ευχαριστώ πολύ CrisBal! Δοκίμασα σε υπολογιστή με Windows 7.

Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα, αλλά τα log files είναι μεγάλα και δεν μπορώ να τα ανεβάσω.

Φαίνεται σαν πρόβλημα επικοινωνίας.. Δοκίμασε άλλο καλώδιο και θύρα USB2

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω δοκιμάσει τα πάντα έκανα επαναφορά με qfil έκανα επαναφορά ενός qcn file που βρηκα στο xda αλλά 3g και 4 g τζίφος τα imei ειναι σωστά.Σε 2g το σήμα μια χαρά. αν ειχε χαλάσει η κεραία δεν θα έπρεπε να μην έχω καθόλου σήμα?
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την Ρομ του Κρις , ένα θέμα είναι η μπαταρία και άλλο ένα δεν πιάνω με τίποτα 4g. Υπάρχει κάποια λύση;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάζουμε gcam ή δεν χρειάζεται και αν ναι ποια ;;

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την Ρομ του Κρις , ένα θέμα είναι η μπαταρία και άλλο ένα δεν πιάνω με τίποτα 4g. Υπάρχει κάποια λύση;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάζουμε gcam ή δεν χρειάζεται και αν ναι ποια ;;

 

κάτι δεν έχει κάτσει καλά, αυτό που έχω εγώ εχει σχεδόν παντού 4g ακόμα και μέσα στο σπίτι και η μπαταρία του βγάζει 4+ ώρες sot.

Για την κάμερα δοκίμασε κάποια έκδοση της CaMMera 3.2.045

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

κάτι δεν έχει κάτσει καλά, αυτό που έχω εγώ εχει σχεδόν παντού 4g ακόμα και μέσα στο σπίτι και η μπαταρία του βγάζει 4+ ώρες sot.

Για την κάμερα δοκίμασε κάποια έκδοση της CaMMera 3.2.045

Ναι με τη μπαταρία δεν έχω μεγάλο πρόβλημα μόνο με το 4g

 

Κάνε ένα clean installation και internal και φορμάτ Data ...oxi wipe... format data και λογικά θα στρώσει.... εκτός και αν έχεις firmware από την dev d020 βάλε το 26s η το μαμά 20s..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τα πάντα έκανα επαναφορά με qfil έκανα επαναφορά ενός qcn file που βρηκα στο xda αλλά 3g και 4 g τζίφος τα imei ειναι σωστά.Σε 2g το σήμα μια χαρά. αν ειχε χαλάσει η κεραία δεν θα έπρεπε να μην έχω καθόλου σήμα?

 

Αξιζει να το παω σε κάποιο service να το δουν ή αδικος κόπος?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα clean installation και internal και φορμάτ Data ...oxi wipe... format data και λογικά θα στρώσει.... εκτός και αν έχεις firmware από την dev d020 βάλε το 26s η το μαμά 20s..
Cris έχω την Banggood μαμά 20s, rooted (twrp)

1) Για να κάνω clean installation θα πρέπει να έχω κάποιο .zip με την Rom?

2) Internal (εννοείς install στην internal memory)?

3) Format Data, μετά την εγκατάσταση clean install, ή πριν?

 

Όλα αυτά γιατί έχω και εγώ το θέμα με το 4G εδώ και καιρό...

 

Τέλος μια θερμή παράκληση Cris..

Δεν έχω τις γνώσεις ούτε τα source files τού Android, να εγκαταστήσω drivers από type-c σε lan αντάπτορα, και είναι κάτι που πραγματικά χρειάζομαι στη δουλειά.

Έχεις μήπως φτιάξει εσύ (compile) σε κάποια Rom σου, για κάποιο συγκεκριμένο adapter ή θα μπορούσα, αφού το αγοράσω, να σου έλεγα τον τύπο-μοντέλο και να το έφτιαχνες ;

 

Ελπίζω να μη σας κούρασα...

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, βρέθηκαν στην κατοχή μου 2 κινητά του θέματος, καθώς μπαμπάς και αδερφή έκαναν αναβάθμιση σε samsung.

Έχω 2 ερωτήσεις, μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε:

1. Παίζει με κάποια rom να μπορώ να χρησιμοποιήσω καρτούλα sd?

2. Έχω αυτή τη στιγμή αυτό που φαίνεται στη φωτογραφία. Ούτε που θυμάμαι πώς το είχα περάσει και ποια rom είναι αυτή (Στο menu λέει: EUI 5.8.020s (stable) και έκδοση kernel 3.18.20-perf-g00cf2f0 letv@pcnbj-cp005 #1 Mon Jan 23 2017). Να την αλλάξω με κάτι άλλο πιο πρόσφατο? Υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες? Δε με ενδιαφέρει να είναι υπερδυνατό το κινητό, αφού απλά λίγο ίντερνετ και σαν κάμερα θα χρησιμοποιείται. Απλά να μην έχει bloatware και κινεζιές ( νομίζω πως ούτε τώρα έχει βέβαια :) )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, βρέθηκαν στην κατοχή μου 2 κινητά του θέματος, καθώς μπαμπάς και αδερφή έκαναν αναβάθμιση σε samsung.

Έχω 2 ερωτήσεις, μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε:

1. Παίζει με κάποια rom να μπορώ να χρησιμοποιήσω καρτούλα sd?

2. Έχω αυτή τη στιγμή αυτό που φαίνεται στη φωτογραφία. Ούτε που θυμάμαι πώς το είχα περάσει και ποια rom είναι αυτή (Στο menu λέει: EUI 5.8.020s (stable) και έκδοση kernel 3.18.20-perf-g00cf2f0 letv@pcnbj-cp005 #1 Mon Jan 23 2017). Να την αλλάξω με κάτι άλλο πιο πρόσφατο? Υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες? Δε με ενδιαφέρει να είναι υπερδυνατό το κινητό, αφού απλά λίγο ίντερνετ και σαν κάμερα θα χρησιμοποιείται. Απλά να μην έχει bloatware και κινεζιές ( νομίζω πως ούτε τώρα έχει βέβαια :) )

 

Η rom που έχει είναι αυτή που είχε όταν το αγόρασες και μην την αλλάζεις γιατί πολλές υπάρχουν αλλά όλες έχουν τα θεματάκια τους οπότε άστο με αυτή .Για κάρτα sd το ξεχνάς.

Link to comment
Share on other sites

Cris έχω την Banggood μαμά 20s, rooted (twrp)

1) Για να κάνω clean installation θα πρέπει να έχω κάποιο .zip με την Rom?

2) Internal (εννοείς install στην internal memory)?

3) Format Data, μετά την εγκατάσταση clean install, ή πριν?

 

Όλα αυτά γιατί έχω και εγώ το θέμα με το 4G εδώ και καιρό...

 

Τέλος μια θερμή παράκληση Cris..

Δεν έχω τις γνώσεις ούτε τα source files τού Android, να εγκαταστήσω drivers από type-c σε lan αντάπτορα, και είναι κάτι που πραγματικά χρειάζομαι στη δουλειά.

Έχεις μήπως φτιάξει εσύ (compile) σε κάποια Rom σου, για κάποιο συγκεκριμένο adapter ή θα μπορούσα, αφού το αγοράσω, να σου έλεγα τον τύπο-μοντέλο και να το έφτιαχνες ;

 

Ελπίζω να μη σας κούρασα...

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

0. Αν έχεις την μαμά και τα κάνει καληνύχτα..

1. Όχι τι ζιπ..το ζιπ της Ρομ..

2. Όχι..να κάνεις όλα τα wipe για να μπει καθαρή.. Προϋποθέσεις να βλέπει το κινητό σου το PC ή να έχεις OTG αλλιώς δεν θα μπορέσεις να ρίξεις τη το μέσα στον εσωτερικό χώρο για φλας

3. Εννοείται πριν.. μετά θα σβήσεις αυτά που έβαλες μόλις?

4. Δεν χρειάζεται τίποτα.. κουμπώνει το κινητό στο PC και τα βλέπει όλα.. Πήγαινε στο max2 νήμα να δεις οδηγίες αν δεν τό βλέπει σωστά.. drivers, disable signature verification κλπ...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η rom που έχει είναι αυτή που είχε όταν το αγόρασες και μην την αλλάζεις γιατί πολλές υπάρχουν αλλά όλες έχουν τα θεματάκια τους οπότε άστο με αυτή .Για κάρτα sd το ξεχνάς.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ενα περίεργο πράγμα, έκανα απεγκατάσταση την εφαρμογή adaway ώστε να περάσω την καινούργια αλλά τελικά δεν περνάει ούτε αυτή αλλά ούτε και οι παλιότερες εκδόσεις που προσπάθησα ! Μου εμφανίζει συνέχεια το μήνυμα ότι δεν έχει εγκατασταθεί η εφαρμογή. Είμαι με την τελευταία ρομ του Cris

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ενα περίεργο πράγμα, έκανα απεγκατάσταση την εφαρμογή adaway ώστε να περάσω την καινούργια αλλά τελικά δεν περνάει ούτε αυτή αλλά ούτε και οι παλιότερες εκδόσεις που προσπάθησα ! Μου εμφανίζει συνέχεια το μήνυμα ότι δεν έχει εγκατασταθεί η εφαρμογή. Είμαι με την τελευταία ρομ του Cris

 

Να πας μέχρι root explorer η με το TWRP στο system/vendor/operator/app θα βρεις ένα φάκελο Adaway σβηστον τελείως και κάνε επανεκκίνηση και κάνε εγκατάσταση..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

με aicp 13 η εκδοση MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.4_TlnNeun.apk παιζει αρκετα καλα (αν και δεν ειναι αστραπιαια η επεξεργασια hdr+ )

δοκιμαστε τα xml προφιλ που βρισκονται στη σελιδα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

Ξαφνικά μετά από 1,5 χρόνο άριστης λειτουργίας, και ενώ μιλούσα με το Χ722 μου, αυτό σταμάτησε να ανταποκρίνεται. Δεν ξεκινάει με τίποτε ούτε δείχνει τίποτα όταν το συνδέω στον υπολογιστή. Ούτε ανάβει το led της φόρτισης. Μόνο ζεσταίνεται φυσιολογικά όταν το συνδέω στο φορτιστή και κάνει μικρές δονήσεις που και που.

Υπάρχει κάτι που θα μπορούσα να δοκιμάσω;

Μήπως γνωρίζετε να συστήσετε κάποιο service στη Θεσσαλονίκη να προσπαθήσουν να το επισκευάσουν. Χρειάζομαι τα δεδομένα που έχει μέσα, χώρια ότι είναι ακόμη ένα πολύ καλής ποιότητας κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Eίδα ότι κυκλοφόρησε Επίσημη έκδοση Lineage os 16 (9 pie) https://download.lineageos.org/zl1

 

Kαι απο σήμερα AICP 14 (9pie) επίσημη εβδομαδιαία http://dwnld.aicp-rom.com/device/zl1...Y-20190304.zip

Edited by panos196
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ξαφνικά μετά από 1,5 χρόνο άριστης λειτουργίας, και ενώ μιλούσα με το Χ722 μου, αυτό σταμάτησε να ανταποκρίνεται. Δεν ξεκινάει με τίποτε ούτε δείχνει τίποτα όταν το συνδέω στον υπολογιστή. Ούτε ανάβει το led της φόρτισης. Μόνο ζεσταίνεται φυσιολογικά όταν το συνδέω στο φορτιστή και κάνει μικρές δονήσεις που και που.

Υπάρχει κάτι που θα μπορούσα να δοκιμάσω;

Μήπως γνωρίζετε να συστήσετε κάποιο service στη Θεσσαλονίκη να προσπαθήσουν να το επισκευάσουν. Χρειάζομαι τα δεδομένα που έχει μέσα, χώρια ότι είναι ακόμη ένα πολύ καλής ποιότητας κινητό.

 

Καλημέρα.

Ακριβώς το ίδιο έπαθε και το κινητό μου μετά από πλήρη ξεφορτιση της μπαταρίας. Αυτή τη στιγμή δεν ανοίγει καθόλου, το έχω στη φόρτιση από εχθές το βράδυ και δε έχει καμία 'ζωτική' λειτουργία. Το μόνο που κάνει, όταν πατάω συνεχώς το power button κάνει κάποιες φορές μία μικρή δόνηση.

Οποιαδήποτε βοήθεια - πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε μου.

Δεν ανοίγει καθόλου. Ούτε power button και + volume, ούτε power button και volume -, ούτε σκέτο power button και για αρκετή ώρα πατημένο.

Εντο μεταξύ ακριβώς το ίδιο είχε συμβεί και στου κουμπάρο μου στο ίδιο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Δοκιμάσατε να κάνετε soft reset η να ξεκινήσετε σε bootloader;

Τι ρομ είχατε επάνω;

 

Δοκίμασα όλα αυτά. Μόνο δονήσεις κάνει. Το σύνδεσα με υπολογιστή και το φλάσαρα με SP_Flash_Tool_v5.1824_Win. Το φλασάρισμα έγινε κανονικά. (το είχα κάνει root με TWRP παλιά όπως αναφέρεται στην 1η σελίδα. Κατα τα άλλα η ρομ ήταν του bangood η αρχική). Παρόλα αυτά πάλι δεν ξεκινάει.

 

Το είδε κάποιος τεχνικός και είπε ότι είναι οθόνη 90% γιατί το κινητό ανταποκρίνεται. Δεν μου φαίνεται πολύ πιθανό, αλλά παρήγγειλα οθόνη με 14 ευρώ από το Aliexpress. Αν μέχρι να την παραλάβω δεν βρεθεί τίποτε άλλο, θα δοκιμάσω να αλλάξω οθόνη. Ίσως να παραγγείλω και μπαταρία.

Edited by thermigr
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα όλα αυτά. Μόνο δονήσεις κάνει. Το σύνδεσα με υπολογιστή και το φλάσαρα με SP_Flash_Tool_v5.1824_Win. Το φλασάρισμα έγινε κανονικά. (το είχα κάνει root με TWRP παλιά όπως αναφέρεται στην 1η σελίδα. Κατα τα άλλα η ρομ ήταν του bangood η αρχική). Παρόλα αυτά πάλι δεν ξεκινάει.

 

Το είδε κάποιος τεχνικός και είπε ότι είναι οθόνη 90% γιατί το κινητό ανταποκρίνεται. Δεν μου φαίνεται πολύ πιθανό, αλλά παρήγγειλα οθόνη με 14 ευρώ από το Aliexpress. Αν μέχρι να την παραλάβω δεν βρεθεί τίποτε άλλο, θα δοκιμάσω να αλλάξω οθόνη. Ίσως να παραγγείλω και μπαταρία.

Μπορείς αν θες να δοκιμάσεις κι αυτό.. https://www.google.com/amp/s/forum.xda-developers.com/le-pro3/leeco-le-pro-3-elite-model-x722-guides-development--and-mods/qfil-x722-t3846553/amp/

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, με αυτό το είχα φλασάρει. Όλα δούλεψαν κανονικά στο pc, η διαδικασία ολοκληρώθηκε, αλλά τελικά πάλι δεν ξεκίνησε.

 

Εδώ πάντως https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=77688748&postcount=2 στο τέλος λέει ότι αν παραμένει μετά την επιτυχή διαδικασία μαύρη οθόνη, τότε πρέπει να αλλάξει οθόνη.

Edited by thermigr
Link to comment
Share on other sites

Τότε ίσως δυστυχώς χρειάζεται να την αλλάξεις.. Καλή τύχη!

Ευχαριστώ, με αυτό το είχα φλασάρει. Όλα δούλεψαν κανονικά στο pc, η διαδικασία ολοκληρώθηκε, αλλά τελικά πάλι δεν ξεκίνησε.

 

Εδώ πάντως https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=77688748&postcount=2 στο τέλος λέει ότι αν παραμένει μετά την επιτυχή διαδικασία μαύρη οθόνη, τότε πρέπει να αλλάξει οθόνη.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τότε ίσως δυστυχώς χρειάζεται να την αλλάξεις.. Καλή τύχη!

 

Ευχαριστώ, θα χρειαστώ τύχη αν προσπαθήσω να την αλλάξω μόνος μου, καθώς είναι πρώτη φορά που θα προσπαθήσω να ξεκολλήσω οθόνη. Περιμένω πρώτα την οθόνη που παρήγγειλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...