Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σταμάτησε ξαφνικα να δουλεύει το fingerprint

Καμια ιδέα;

 

Ρομ AICP

Θα σου πω.. πως εγώ έλυσα το ίδιο πρόβλημα.. μάλλον από τα πολλά φλασσαρίσματα.. το έλιωσες..

Recovery - TWRP - WIPE - ADVANCED WIPE - τσεκάρεις DATA και τέλος SWIPE.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή έχω περάσει και από xiaomi και απο leeco, να πω πως αν δεν είχε κάνει την εξαίρετη δουλειά του ο CrisBal δεν θα ήταν και τόσο vfm.

 

Τα xiaomi μια χαρά Plug & play ειναι οι global roms που έχουν. Οκ έχει μπόλικες εφαρμογές της google αλλά και ποια συσκευή δεν έχει; Αντίθετα leeco ακόμα και για απλά ελληνικά θες αλλαγή rom, η υποστήριξη σε stock based σταματάει στο android 6 και τα ota updates ανύπαρκτα (ακόμα και σε security patches). Από εκεί και πέρα για να βάλεις πχ android 7 (πχ για gcam ή για διπλα παράθυρα) ή νεότερα security patches θα κάνεις σημαντικές θυσίες είτε σε αυτονομία είτε σε λειτουργικότητα. Γενικά ειναι πιο user friendly η xiaomi και με ota updates.

 

Από την άλλη συμφωνώ ότι στα ίδια λεφτά παίρνεις πολύ καλύτερα specs. Αυτός ειναι και ο λόγος άλλωστε που κοιτάω και γω το Le pro 3. :) Μιλάμε για snapdragon 820 με 4 gb ram σε τιμή 125 ευρώ! Από εκεί και πέρα ο καθένας διαλέγει τι του ταιριάζει. Σε γυναίκα πάντως θα προτιμούσα xiaomi ή ακόμα και huawei μιας και δεν νομίζω να καταλάβει διαφορά από snadpragon 820 σε snapdragon 625 ή ακόμα και kirin 652.

 

Και ρωτάω ξανά, ενώ εγώ περιμένω το κινητό... Τι προβλήματα είχατε με την αρχική ROM και όλοι την αλλάξατε;

Link to comment
Share on other sites

Και ρωτάω ξανά, ενώ εγώ περιμένω το κινητό... Τι προβλήματα είχατε με την αρχική ROM και όλοι την αλλάξατε;

 

Αν απευθύνεσαι σε μένα προσωπικά, απλά έγραψα την εμπειρία μου απο le max 2 αφού δεν το έχω το le pro 3 (είμαι απλά υποψήφιος αγοραστής). Στην αμέσως επόμενη παράγραφο φαίνονται κάποιοι απο τους λόγους. ;)

 

Από εκεί και περά, το αν διαφέρει το le pro 3 από το le max 2 (πχ έχει ελληνικά σε στοκ κατάσταση, έχει ota updates, έρχονται security patches, έρχεται με Nougat, αν δεν έχει Bugs κλπ) αυτό το ξέρουν μόνο όσοι το έχουν... αν και πιστεύω ότι δεν διαφέρει.

 

Προσωπικά αν δεν έβλεπα υποστήριξη από το Chris δεν θα το τολμούσα. Άλλωστε μιλάμε καθαρά συγκριτικά με xiaomi και όχι αν γενικότερα έχει καλύτερη ή χειρότερη υποστήριξη από το μέσο κινέζικο τηλέφωνο. :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αν απευθύνεσαι σε μένα προσωπικά, απλά έγραψα την εμπειρία μου απο le max 2 αφού δεν το έχω το le pro 3 (είμαι απλά υποψήφιος αγοραστής). Στην αμέσως επόμενη παράγραφο φαίνονται κάποιοι απο τους λόγους. ;)

 

Από εκεί και περά, το αν διαφέρει το le pro 3 από το le max 2 (πχ έχει ελληνικά σε στοκ κατάσταση, έχει ota updates, έρχονται security patches, έρχεται με Nougat, αν δεν έχει Bugs κλπ) αυτό το ξέρουν μόνο όσοι το έχουν... αν και πιστεύω ότι δεν διαφέρει.

 

Προσωπικά αν δεν έβλεπα υποστήριξη από το Chris δεν θα το τολμούσα. Άλλωστε μιλάμε καθαρά συγκριτικά με xiaomi και όχι αν γενικότερα έχει καλύτερη ή χειρότερη υποστήριξη από το μέσο κινέζικο τηλέφωνο. :)

 

Εντάξει. Απλά είχα παλιότερα μούφες κινεζοκινητα, που είχα αλλάξει ένα σωρό ROM και όλες έπαιζαν χάλια και με αυτά που διαβάζω εδώ, έχω ψιλο-αγχωθεί... :p

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει. Απλά είχα παλιότερα μούφες κινεζοκινητα, που είχα αλλάξει ένα σωρό ROM και όλες έπαιζαν χάλια και με αυτά που διαβάζω εδώ, έχω ψιλο-αγχωθεί... :p

 

Αμά βλέπεις CrisBal να μην αγχώνεσαι :)

 

Ειδικά στα κινεζοκινητά που είχες παίζει ρολο και ο soc. Αν είχαν mediatek τότε δεν μπορούσες να κάνεις και πολλά και οι λιγοστές custom roms θα ηταν προβληματικές. Με qualcomm όμως όλο και κάποια καλή custom rom θα βρεθεί.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει. Απλά είχα παλιότερα μούφες κινεζοκινητα, που είχα αλλάξει ένα σωρό ROM και όλες έπαιζαν χάλια και με αυτά που διαβάζω εδώ, έχω ψιλο-αγχωθεί... :p

 

Η Rom του Cris είναι καταπληκτική.. απλά όλοι θέλουν να το σκαλίζουν για κάτι επιπλέον.. αυτό δεν τελειώνει ποτέ.!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το x722 έχει αισθητήρα κάμερας omnivision αντί του sony imx230 του x820? Μπορεί κάποιος να βάλει δείγματα της φωτογραφικής του x722?
Link to comment
Share on other sites

The camera LeEco Le Pro 3 X722

is a Sony IMX298 Exmor RS of

16 megapixels and aperture f/ 2.0

 

https://www.kimovil.com/en/leeco-letv-le-pro-3-x722/camera

 

η καμερα ειναι καλη ,ειναι η ιδια που εχει το one+ 3t ,οποτε με μια nougat k λιγο σκαλισμα θα παιξει σωστα κ οχι οπως τωρα μετρια

 

οριστε ποια κινητα εχουν την ιδια καμερα ,ολα αξιολογα οπως βλεπεις

 

https://www.kimovil.com/el/lista-kinhton-apo-montelo-phakou/sony-imx298-exmor-rs

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω περάσει και από xiaomi και απο leeco, να πω πως αν δεν είχε κάνει την εξαίρετη δουλειά του ο CrisBal δεν θα ήταν και τόσο vfm.

 

Τα xiaomi μια χαρά Plug & play ειναι οι global roms που έχουν. Οκ έχει μπόλικες εφαρμογές της google αλλά και ποια συσκευή δεν έχει; Αντίθετα leeco ακόμα και για απλά ελληνικά θες αλλαγή rom, η υποστήριξη σε stock based σταματάει στο android 6 και τα ota updates ανύπαρκτα (ακόμα και σε security patches). Από εκεί και πέρα για να βάλεις πχ android 7 (πχ για gcam ή για διπλα παράθυρα) ή νεότερα security patches θα κάνεις σημαντικές θυσίες είτε σε αυτονομία είτε σε λειτουργικότητα. Γενικά ειναι πιο user friendly η xiaomi και με ota updates.

 

Από την άλλη συμφωνώ ότι στα ίδια λεφτά παίρνεις πολύ καλύτερα specs. Αυτός ειναι και ο λόγος άλλωστε που κοιτάω και γω το Le pro 3. :) Μιλάμε για snapdragon 820 με 4 gb ram σε τιμή 125 ευρώ! Από εκεί και πέρα ο καθένας διαλέγει τι του ταιριάζει. Σε γυναίκα πάντως θα προτιμούσα xiaomi ή ακόμα και huawei μιας και δεν νομίζω να καταλάβει διαφορά από snadpragon 820 σε snapdragon 625 ή ακόμα και kirin 652.

 

Και εγώ με του Χρήστου την rom είμαι στο Le max 2 και η αλλαγή rom δεν ειναι πρόβλημα αλλά ήθελα απλά να μην ασχοληθώ πολύ με το κινητό της γυναίκας γιατι έχει γκρίνια μετά :lol:

Οπότε με βλέπω να παραγγέλνω το Xiaomi και να ξεμπερδεύω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δωστε Link να διαβασω σχετρικα με την rom του Chris.

Και αν γινεται καποιον απλο οδηγο βημα βημα πως περναω την rom.

Βλεπετε πρωταρης :)

TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδες δωστε Link να διαβασω σχετρικα με την rom του Chris.

Και αν γινεται καποιον απλο οδηγο βημα βημα πως περναω την rom.

Βλεπετε πρωταρης :)

 

Αυτά ισχύουν αν το κινητό σου ήρθε με Rom 20s...

1) Πρώτον ξεκινάς από εδώ.. ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ TWRP ΚΑΙ ROOT ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΑΣ.. σελ:22, post:322.

Για την εγκατάσταση TWRP προτίμησε αυτήν που είναι στην σελ:1 του Cris TWRP 3.1.1.. στην συνέχεια..

2) LEX722 EUI 20s μονταρισμένη με stuff from 28s LeMax2 New Rom.. σελ:46, post:681

LINK: New Gapps https://drive.google.com/u...xport=download

LINK: Srock Gapps https://drive.google.com/f...ew?usp=sharing

Καλό είναι να διαβάσεις ορισμένες σελίδες μετά την 46 για να αντιμετωπίσεις μερικά θέματα που θα σου προκύψουν..

Εύκολο είναι.. Καλή επιτυχία.!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά ισχύουν αν το κινητό σου ήρθε με Rom 20s.....

 

Αν το κινητό έρθει με Rom 26s τι κάνουμε? τι ισχύει αν έχουμε 26s με κλειδωμένο bootloader ? και τι με ξεκλείδωτο? με κλειδωμένο ότι λέει στην αρχική σελίδα?

Edited by panos196
Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό έρθει με Rom 26s τι κάνουμε? τι ισχύει αν έχουμε 26s με κλειδωμένο bootloader ? και τι με ξεκλείδωτο? με κλειδωμένο ότι λέει στην αρχική σελίδα?

Με 26s δεν ξέρω.. Ο cris για αυτό, αλλά έχει απαντήσει σε κάποιο προηγούμενο post...

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σταμάτησε ξαφνικα να δουλεύει το fingerprint

Καμια ιδέα;

 

Ρομ AICP

 

Τι έγινε τελικά.. βρήκες 'άκρη.???

Link to comment
Share on other sites

Με 26s δεν ξέρω.. Ο cris για αυτό, αλλά έχει απαντήσει σε κάποιο προηγούμενο post...

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τι έγινε τελικά.. βρήκες 'άκρη.???

 

Ναι

Factory reset-data swipe

Και κομπλέ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα τα ακουστικά https://www.aliexpress.com/item/Original-Letv-CDLA-Earphone-Letv-2Pro-HiFi-Chip-Inbedded-Continual-Digital-Lossless-Audio-Type-C-Plug/32727527720.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1dGH0y μετά από 37 ημέρες, στην αρχή έπαθα ένα ψιλοσοκ γιατί δεν κούμπωναν στην υποδοχή του τηλεφώνου και αυτό οφειλόταν στην θήκη, το πρόβλημα λύθηκε ΄΄τρωγωντας΄΄ την τρύπα στο σημέιο φόρτισης της θήκης ελάχιστα με ένα κοπίδι.

Τώρα όσον αφορά την απόδοση και την ποιότητα....είναι εξαιρετικά και για σκάρτα 9 ευρώ τολμώ να πω ότι ΄΄έπιασα τον κινέζο κοροϊδο ΄΄ :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα τα ακουστικά https://www.aliexpress.com/item/Original-Letv-CDLA-Earphone-Letv-2Pro-HiFi-Chip-Inbedded-Continual-Digital-Lossless-Audio-Type-C-Plug/32727527720.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1dGH0y μετά από 37 ημέρες, στην αρχή έπαθα ένα ψιλοσοκ γιατί δεν κούμπωναν στην υποδοχή του τηλεφώνου και αυτό οφειλόταν στην θήκη, το πρόβλημα λύθηκε ΄΄τρωγωντας΄΄ την τρύπα στο σημέιο φόρτισης της θήκης ελάχιστα με ένα κοπίδι.

Τώρα όσον αφορά την απόδοση και την ποιότητα....είναι εξαιρετικά και για σκάρτα 9 ευρώ τολμώ να πω ότι ΄΄έπιασα τον κινέζο κοροϊδο ΄΄ :)

 

Φίλε μου πόσο σε χρέωσαν τελωνείο;

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πόσο σε χρέωσαν τελωνείο;

Δεν πλήρωσα τίποτα, μπήκε και βγήκε σε ώρες .

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα τα ακουστικά https://www.aliexpress.com/item/Original-Letv-CDLA-Earphone-Letv-2Pro-HiFi-Chip-Inbedded-Continual-Digital-Lossless-Audio-Type-C-Plug/32727527720.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1dGH0y μετά από 37 ημέρες, στην αρχή έπαθα ένα ψιλοσοκ γιατί δεν κούμπωναν στην υποδοχή του τηλεφώνου και αυτό οφειλόταν στην θήκη, το πρόβλημα λύθηκε ΄΄τρωγωντας΄΄ την τρύπα στο σημέιο φόρτισης της θήκης ελάχιστα με ένα κοπίδι.

Τώρα όσον αφορά την απόδοση και την ποιότητα....είναι εξαιρετικά και για σκάρτα 9 ευρώ τολμώ να πω ότι ΄΄έπιασα τον κινέζο κοροϊδο ΄΄ :)

 

Τυχερός είσαι.....25,62 ευρώ έχει σήμερα..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχουν γίνει release τα kernel sources? Θα γίνουνε; Θα γίνουν Custom ROM; Τι παίζει περίπου; :D

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Έχει μάθει κανείς πως πάει η εταιρία?θα σωθεί η θα φουνταρει.τα ακουστικά της είναι πολύ πλαστικούς.σκέφτομαι και εγώ ένα σετακι αλλά μου φαίνονται πολύ ψεύτικα από της φώτο

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Έχει μάθει κανείς πως πάει η εταιρία?θα σωθεί η θα φουνταρει.τα ακουστικά της είναι πολύ πλαστικούς.σκέφτομαι και εγώ ένα σετακι αλλά μου φαίνονται πολύ ψεύτικα από της φώτο

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

η εταιρία πάει χάλια, τα δε ακουστικά είναι όντως πλαστικά αλλά η απόδοσή τους είναι εξαιρετική!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ,μεγάλο ρόλο παίζει και το alfa όπως και τα dac της συσκευής..Επιτέλους καθαρός ψηφιακός ήχος..με την 3.5αρα γινόντουσαν πόσες μετατροπές..λες και αν έχεις κουμπωμενο το αντάπτορα στα ακουστικά σου και ακούς από εκεί αντί να έχεις μόνο τα ακουστικά θα γίνει χαμός.

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και έξυπνα σπίτια(ελπίζω να μην είναι κλειστά σαν της xiaomi..να παίζει καμία alexa κτλ)άντε μπράβο..πολύ καλά νέα..Τελικά παρήγγειλα κάτι hi res ακουστικά της Huawei με type c θυρσ.για να τα δούμε και αυτά..

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...