Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Να κάνω μια ερώτηση; Υπάρχει κάποια custom stable nougat? Αν ναι, του χει δοκιμάσει κανείς τη google camera του pixel? Έχει κανεις δείγματα;

 

Έχει κάνα τριάρι στο XDA στήνω κι εγώ μία RR Moded...

Σίγουρα θα έχει πολύ καλύτερα αποτελέσματα από την μαμά..;)

Θα δείξει...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κάνα τριάρι στο XDA στήνω κι εγώ μία RR Moded...

Σίγουρα θα έχει πολύ καλύτερα αποτελέσματα από την μαμά..;)

Θα δείξει...

 

Το χει σε δελεαστική τιμή στο banggood (32αρη) και το σκέφτομαι.

 

Όταν κάποιος την τεστάρει, αν δεν ειναι κόπος ας ανεβάσει κανένα δείγμα. Κατά προτίμηση νυχτερινή σε φωτισμένο δρόμο. Στο le max 2 πάντως ήταν εντυπωσιακή η βελτίωση.

 

Αν και τώρα που γράφεις ότι ασχολείσαι και με rom το κανες ακόμα πιο δελεαστικό. :)

Link to comment
Share on other sites

Το χει σε δελεαστική τιμή στο banggood (32αρη) και το σκέφτομαι.

 

Όταν κάποιος την τεστάρει, αν δεν ειναι κόπος ας ανεβάσει κανένα δείγμα. Κατά προτίμηση νυχτερινή σε φωτισμένο δρόμο. Στο le max 2 πάντως ήταν εντυπωσιακή η βελτίωση.

 

Αν και τώρα που γράφεις ότι ασχολείσαι και με rom το κανες ακόμα πιο δελεαστικό. :)

Την έχω βάλει εγώ στην rom του Χρήστου αφού ενεργοποίησα το api2 . Θα κοιτάξω πιο αργά να ποστάρω φωτο που θα έχω το τηλ στα χέρια μου

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει εγώ στην rom του Χρήστου αφού ενεργοποίησα το api2 . Θα κοιτάξω πιο αργά να ποστάρω φωτο που θα έχω το τηλ στα χέρια μου

 

Sent from my 1+3T

 

Δεν έχεις Nougatαν είσαι με την 20s οπότε δεν δουλεύει. Μόνο σε Nougat δουλεύει η modded Gcamera HDR+.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

το έχει 3 περίπου βδομάδες η σύζυγος και ξαφνικά προχθές σταμάτησε να φορτίζει στο 85%.

Δεν έδωσα σημασία αλλά σήμερα επόμενη φόρτιση και σταμάτησε στο 65%.

Έχει ξανασυμβεί; κάποια συμβουλή;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις Nougatαν είσαι με την 20s οπότε δεν δουλεύει. Μόνο σε Nougat δουλεύει η modded Gcamera HDR+.

 

βρε το ξέρω, απλά το αναφέρω με ποια ρομ έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή με έκδοση 3.2.045

ναι και μία φωτό που ζήτησε ο Ανδρέας ( καθόλου καλά αποτελέσματα ) IMG_20171217_204015

 

edit

Χρήστο ρίξε μία ματιά στο post #525 https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=876414&st=520#entry66606369 νομίζω ότι έχει αρκετό ενδιαφέρον σχετικά με την βελτίωση της κάμερας

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνα τριάρι στο XDA στήνω κι εγώ μία RR Moded...

Σίγουρα θα έχει πολύ καλύτερα αποτελέσματα από την μαμά..;)

Θα δείξει...

 

ti σημαινει RRR moded?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ti σημαινει RRR moded?

 

τροποποιημενη απο αυτον resurrection remix

 

 

επισης στο xda ακουστηκε οτι υπαρχει official nougat απο τα μοντελα με 6ram 64rom

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόσοι πολλοί αλλάζετε ROM; Η αρχική έχει προβλήματα ή απλά κάνετε "πειράματα";

 

Πάντως βλέπω στα charts "Best Sellers" και "I want", ότι το κινητό έχει γίνει πολύ δημοφιλές και πουλάει σαν ζεστό "ψωμάκι". :p

https://www.kimovil.com/en/

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόσοι πολλοί αλλάζετε ROM; Η αρχική έχει προβλήματα ή απλά κάνετε "πειράματα";

 

Πάντως βλέπω στα charts "Best Sellers" και "I want", ότι το κινητό έχει γίνει πολύ δημοφιλές και πουλάει σαν ζεστό "ψωμάκι". :p

https://www.kimovil.com/en/

 

eiμαστε πρωτοποροι,,,....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

3η φόρτιση και φορτίζει μόνο μέχρι το 85% και σταματάει. Αποσυνδέω τον φορτιστή, τον ξανασυνδέω και δεν πάει παραπάνω.

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Έχω την 20s του Hellas-LeΕco Team που κατά τα άλλα είναι απροβλημάτιστη!!

 

Καλησπέρα,

το έχει 3 περίπου βδομάδες η σύζυγος και ξαφνικά προχθές σταμάτησε να φορτίζει στο 85%.

Δεν έδωσα σημασία αλλά σήμερα επόμενη φόρτιση και σταμάτησε στο 65%.

Έχει ξανασυμβεί; κάποια συμβουλή;

Link to comment
Share on other sites

--------- Εγκατάσταση ΑΚΤ profiles -----------

ΣΗΜΑΝΤΙΚΌ Χρειάζεται δικαιώματα Root.

Αν θέλουμε να έχουμε όσο το δυνατόν καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και μεγαλύτερη διάρκεια sot εγκαθιστούμε και αυτή την υπέροχη εφαρμογή και επιλέγουμε φυσικά τον SD820 αφού δώσουμε δικαιώματα root.

Προτεινόμενα profile fusion balanced & ή το Hawkpepper του balanced και battery xana για μεγάλη διάρκεια.

Δουλεύει και με Magisk root Kai SUPERSU

https://www.androidfilehost.com/?fid=745425885120764404

 

Παίδες πως το κάνουμε εγκατάσταση αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως το κάνουμε εγκατάσταση αυτό;

 

με αλλαγές των παραπάνω μέσω της εφαρμογής AKT, ΑΛΛΑ ΕΊΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ NOUGAT KAI ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ για να μην γίνει καμμία στραβή (brick)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

βρε το ξέρω, απλά το αναφέρω με ποια ρομ έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή με έκδοση 3.2.045

ναι και μία φωτό που ζήτησε ο Ανδρέας ( καθόλου καλά αποτελέσματα ) IMG_20171217_204015

 

edit

Χρήστο ρίξε μία ματιά στο post #525 https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=876414&st=520#entry66606369 νομίζω ότι έχει αρκετό ενδιαφέρον σχετικά με την βελτίωση της κάμερας

 

Σε ευχαριστώ για το κόπο :)

 

Όντως δεν ειναι κάτι φοβερό. Βέβαια με την 5.1 και τις κατάλληλες ρυθμίσεις ίσως βελτίωνε την κατάσταση. Αλλά και πάλι δεν ειναι πολύ ενθαρρυντικό το δείγμα από την 3.2.

 

Σε σχέση με την στοκ βελτιώνει καθόλου; Πάντως έχω την εντύπωση οτι δεν έχει νετάρει άπειρο αν και ίσως να μου δημιουργεί την ψευδαίσθηση το noise reduction.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για το κόπο :)

 

Όντως δεν ειναι κάτι φοβερό. Βέβαια με την 5.1 και τις κατάλληλες ρυθμίσεις ίσως βελτίωνε την κατάσταση. Αλλά και πάλι δεν ειναι πολύ ενθαρρυντικό το δείγμα από την 3.2.

 

Σε σχέση με την στοκ βελτιώνει καθόλου; Πάντως έχω την εντύπωση οτι δεν έχει νετάρει άπειρο αν και ίσως να μου δημιουργεί την ψευδαίσθηση το noise reduction.

 

Σιγά τον κόπο ,απλά κατέβηκα 1λεπτό από το σπίτι στον δρόμο :)

Να πω την αλήθεια δεν το σκέφτηκα να τραβήξω και μία με την στοκ.....κρίμα......

Για αυτό όμως περιμένουμε τον Γιώργο και τον Χρήστο ,να ετοιμάσουν την 7άρα μπας και δούμε χαρά και με την κάμερα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησε ξαφνικα να δουλεύει το fingerprint

Καμια ιδέα;

 

Ρομ AICP

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά ενός δε του φορτίζει, κάποιου άλλου σταμάτησε το fingerprint.

Να ανησυχώ; :p

 

Εμένα τεμπελιασε to fingerprint

Θέμα ΡΟΜ νομιζω, ή κάποιας ρύθμισης

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες το παραγγειλα και εγώ δεν άντεξα.

Η θήκες και τα τζάκια κάνουν κανονικά από το

Leeco pro 3 , φαντάζομαι είναι όμοια εξωτερικά

και αν έχετε να προτείνετε κάτι ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι κάτοχος του Le max 2 και οφείλω να πω ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Ψάχνω για την γυναίκα κινητό και είμαι μεταξύ του LeEco Le Pro3 Elite X722 και του XIAOMI Redmi Note 4 Snapdragon 625.

Με το χέρι στην καρδιά ποιο να προτιμήσω;

Και για τα 2 δεν έχω ακούσει άσχημα πράγματα ή ελαττώματα.

Link to comment
Share on other sites

To X722 είναι κατά πολύ ανώτερο σε hardware αλλά το Xiaomi είναι hassle-free σε software.

Αν θεωρείς ότι μπορείς και δε βαριέσαι σε τυχόν αλλαγές rom (τώρα και μελλοντικά) προσφέροντας support στο κινητό της γυναίκας σου, τότε πάρε το X722. Αν θες ένα κινητό που θα της κάνει τη δουλειά με τη λιγότερη δυνατή βαβούρα από μεριά της, πάρε το Xiaomi.

Αυτή είναι η άποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

To X722 είναι κατά πολύ ανώτερο σε hardware αλλά το Xiaomi είναι hassle-free σε software.

Αν θεωρείς ότι μπορείς και δε βαριέσαι σε τυχόν αλλαγές rom (τώρα και μελλοντικά) προσφέροντας support στο κινητό της γυναίκας σου, τότε πάρε το X722. Αν θες ένα κινητό που θα της κάνει τη δουλειά με τη λιγότερη δυνατή βαβούρα από μεριά της, πάρε το Xiaomi.

Αυτή είναι η άποψη μου.

 

καλα και τα xiaomi δεν ειναι plug n play αν θες μια καθαρη rom απαλλαγμενη απο κινεζιες που να μην σερνεται κ αν φυσικα υπάρχει global εκδοση

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Έστω, είναι μια διαδικασία που την κάνεις 1 φορά φορτώνοντας επίσημη xiaomi/lineage rom και μετά έχεις OTA και τέλος. ;)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω περάσει και από xiaomi και απο leeco, να πω πως αν δεν είχε κάνει την εξαίρετη δουλειά του ο CrisBal δεν θα ήταν και τόσο vfm.

 

Τα xiaomi μια χαρά Plug & play ειναι οι global roms που έχουν. Οκ έχει μπόλικες εφαρμογές της google αλλά και ποια συσκευή δεν έχει; Αντίθετα leeco ακόμα και για απλά ελληνικά θες αλλαγή rom, η υποστήριξη σε stock based σταματάει στο android 6 και τα ota updates ανύπαρκτα (ακόμα και σε security patches). Από εκεί και πέρα για να βάλεις πχ android 7 (πχ για gcam ή για διπλα παράθυρα) ή νεότερα security patches θα κάνεις σημαντικές θυσίες είτε σε αυτονομία είτε σε λειτουργικότητα. Γενικά ειναι πιο user friendly η xiaomi και με ota updates.

 

Από την άλλη συμφωνώ ότι στα ίδια λεφτά παίρνεις πολύ καλύτερα specs. Αυτός ειναι και ο λόγος άλλωστε που κοιτάω και γω το Le pro 3. :) Μιλάμε για snapdragon 820 με 4 gb ram σε τιμή 125 ευρώ! Από εκεί και πέρα ο καθένας διαλέγει τι του ταιριάζει. Σε γυναίκα πάντως θα προτιμούσα xiaomi ή ακόμα και huawei μιας και δεν νομίζω να καταλάβει διαφορά από snadpragon 820 σε snapdragon 625 ή ακόμα και kirin 652.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...