Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.devicespecifications.com/images/editor_review/00dae/device_display.jpg

ΜΟΝΤΕΛΑ

 

Χ722 Universal Edition + Band20 4/32 - 4/64

 

XΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

NETWORK Technology

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE

Technology

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE

2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2

CDMA 800 / 1900

3G bands HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100

CDMA2000 1xEV-DO

TD-SCDMA

4G bands LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)

Speed HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (3CA) Cat12 600/150 Mbps

GPRS Yes

EDGE Yes

LAUNCH Announced 2017, March

Status Available. Released 2017, March

BODY Dimensions 151.4 x 73.9 x 7.5 mm (5.96 x 2.91 x 0.30 in)

Weight 175 g (6.17 oz)

SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

DISPLAY Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors

Size 5.5 inches (~74.5% screen-to-body ratio)

Resolution 1080 x 1920 pixels (~401 ppi pixel density)

Multitouch Yes

ΟΣ- eUI 5.9 UI

PLATFORM OS Android 6.0 (Marshmallow)

Chipset Qualcomm MSM8996 Snapdragon 820

CPU Quad-core (2x2.15 GHz Kryo & 2x1.6 GHz Kryo)

GPU Adreno 530

MEMORY Card slot No

Internal 32 GB, 4 GB RAM or 64/128 GB, 6 GB RAM

CAMERA Primary 16 MP, f/2.0, phase detection autofocus, dual-LED (dual tone) flash

Features 1/2.8" sensor size, 1.12 µm pixel size, geo-tagging, touch focus, face detection, panorama, HDR

Video 2160p@30fps, 1080p@30fps, 720p@120fps

Secondary 8 MP, f/2.2, 1.4 µm pixel size, 1080p

SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones

Loudspeaker Yes, with stereo speakers

3.5mm jack No

- Dolby Atmos audio enhancement

- Active noise cancellation with dedicated mic

COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot

Bluetooth 4.2, A2DP, LE

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS

Infrared port Yes

Radio ΟΧΙ

USB Type-C 1.0 reversible connector

FEATURES Sensors Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass

Messaging SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email

Browser HTML5

Java No

- Fast battery charging (Quick Charge 3.0)

- Xvid/MP4/H.265 player

- MP3/WAV/eAAC+/FLAC player

- Document viewer

- Photo/video editor

BATTERY Non-removable Li-Ion 4070 mAh battery

MISC Colors Rose gold, gold, silver, gray

Αναλυτικά>> http://www.gsmarena.com/leeco_le_pro3_elite-8614.php

 

ΧΡΗΣΙΜΑ

 

Recovery-Root

 

 

 

[*] Οδηγός MultiTool CheckUnlockBootloader και εγκ/σης TWRP- by CrisBal

 

[*] Οδηγός εγκ/σης TWRP-Root by geo307cc.

 

[*] Αν έχετε 26s με κλειδωμένο bootloader κατεβάζετε και βάζετε με το μαμά recovery το update.zip μέσα από αυτό to rar.

 

[*] Τελευταιο TWRP 3.2.3-0 and Tools- by CrisBal

 

[*]Aνεπίσημο TWRP 3.2.1-Λήψη

 

[*]Επίσημο TWRP 3.2.1-1 - Για OREO builds-Λήψη

 

[*]Φουλ ελληνικό πακέτο για 20s

 

[*]Οδηγός ενεργοπ.Cam2API by Antetng

 

[*] Οδηγίες και αρχεία Unbrick zl0-LEX-722

 

 

 

Ανεπίσημες rom

 

[*] EUI-30s-Cleaned by C.B.G. 02.11.2018

 

[*] AICP OREO 8.1

 

[*] Ελληνική 20s moded LeMax2 28s CrisBalGreece and torra33

 

[*] MOOKEE ROM NIGHTLY Android 8.1.0 Oreo

 

[*] Όλες οι διαθέσιμες ανεπίσημες Ρομ - XDA

 

 

Επίσημες rom:

Edited by CrisBal
Ενημέρωση

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα το παρέλαβα και εγώ. Πολύ καλό, κατά τη γνώμη μου το απόλυτο VFM στα 160Ευρώ αλλά και ακριβότερα. Το μόνο πρόβλημα είναι η έλλειψη ρομ και twrp αλλά πιστεύω ότι σε λίγο καιρό θα το φτιάξουν και αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,είμαι πρώην κάτοχος το le max 2 και νυν κάτοχος του le pro 3 Elite X722, το κινητό το παρέλαβα σήμερα από Banggood και αντιμετωπίζω δυο προβλήματα:

 

1. Έχει περασμένη μέσα την 20s και δεν βρίσκω πως να κανω OTA update.

2. Τρομερά αργή φόρτιση,μιλάμε για 80% σε 3 ώρες...

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει!!

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν ήδη δύο κάτοχοι από ότι βλέπω, για γράψτε βρε παιδιά λίγα πράγματα για το κινητό, περί κάμερας, μπαταρίας κλπ.

Τα θέματα της ρομ αργά ή γρήγορα ο Χρήστος αλλά και τα παιδιά στο xda σιγά σιγά θα τα λύσουν πιστεύω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,είμαι πρώην κάτοχος το le max 2 και νυν κάτοχος του le pro 3 Elite X722, το κινητό το παρέλαβα σήμερα από Banggood και αντιμετωπίζω δυο προβλήματα:

 

1. Έχει περασμένη μέσα την 20s και δεν βρίσκω πως να κανω OTA update.

2. Τρομερά αργή φόρτιση,μιλάμε για 80% σε 3 ώρες...

 

Θα κατεβάσεις την official rom από εδώ. Μάλλον θα χρειαστεις κάποιο download manager για να τη κατεβασεις.

http://bug.letv.com/cn/download/phone/80

Θα την αποθηκεύσεις χύμα στο τηλέφωνο και θα τη μετονομάσεις σε update.zip. Έπριτα είτε θα κανεις αναβαθμιση πό την εφαρμογή, είτε θα μπεις σε recovery(vol+ kai power πατημενα μαζί). Αλλά διάβασα ότι μεν 26s δεν σου επιτρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader. Θέλει πρώτα λίγο ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το τσέκαρα, με την 20s rom ο bootloader είναι ξεκλείδωτος. Αν φλασάρω το twrp του x720 θα μπρικάρει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,είμαι πρώην κάτοχος το le max 2 και νυν κάτοχος του le pro 3 Elite X722, το κινητό το παρέλαβα σήμερα από Banggood και αντιμετωπίζω δυο προβλήματα:

 

1. Έχει περασμένη μέσα την 20s και δεν βρίσκω πως να κανω OTA update.

2. Τρομερά αργή φόρτιση,μιλάμε για 80% σε 3 ώρες...

 

Θα κατεβάσεις την official rom από εδώ. Μάλλον θα χρειαστεις κάποιο download manager για να τη κατεβασεις.

http://bug.letv.com/cn/download/phone/80

Θα την αποθηκεύσεις χύμα στο τηλέφωνο και θα τη μετονομάσεις σε update.zip. Έπριτα είτε θα κανεις αναβαθμιση πό την εφαρμογή, είτε θα μπεις σε recovery(vol+ kai power πατημενα μαζί). Αλλά διάβασα ότι μεν 26s δεν σου επιτρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader. Θέλει πρώτα λίγο ψάξιμο.

 

Καλησπερα, το εχεις δοκιμασει? τα ειδα και γω, και το χω κατεβασει το αρχείο αλλα δεν εχω εμπιστοσύνη, μην μου γινει τουβλο ακομα δεν το πηρα

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπερα, το εχεις δοκιμασει? τα ειδα και γω, και το χω κατεβασει το αρχείο αλλα δεν εχω εμπιστοσύνη, μην μου γινει τουβλο ακομα δεν το πηρα

 

Για το 99% των κινητών αυτός είναι ο τρόπος για να φλασάρεις recovery rom. Τώρα αν χρειάζεσαι fastboot rom τότε αλλάζει. Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Αλλά διάβασα ότι με με την 26s κλειδώνει ο bootloader και δεν σε αφήνει να το ξεκλειδώσεις. Μη σε πάρω στο λαιμό μου. Ψάξτο λίγο πριν δοκιμάσεις. Με τη ρομ που έχεις δεν δουλεύει καλά το τηλέφωνο; Έχει τίποτα bug;

Link to comment
Share on other sites

 

Για το 99% των κινητών αυτός είναι ο τρόπος για να φλασάρεις recovery rom. Τώρα αν χρειάζεσαι fastboot rom τότε αλλάζει. Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Αλλά διάβασα ότι με με την 26s κλειδώνει ο bootloader και δεν σε αφήνει να το ξεκλειδώσεις. Μη σε πάρω στο λαιμό μου. Ψάξτο λίγο πριν δοκιμάσεις. Με τη ρομ που έχεις δεν δουλεύει καλά το τηλέφωνο; Έχει τίποτα bug;

 

Το quick charge δεν δειχνει να δουλεύει, φαντασου οτι οταν το κινητό ειναι στην φορτηση και το δουλευω ταυτόχρονα, κανει 5 λεπτά για 1%, τωραδεν ξέρω αν θα μπορουσα να φλασαρω μονο firmware, αλλα αντε βρες το

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Crisbal το x727 ειναι το αμερικανικο variant (που κυκλοφορει ηδη 8-9 μηνες στην αμερικανικη αγορα) του pro3 x720 , οχι του elite x722.

Φοραει και αυτο το 821soc, οπως και το x720.

Νομιζω το x727 δεν ανηκει εδω, αλλα στου x720 το νημα.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Crisbal το x727 ειναι το αμερικανικο variant (που κυκλοφορει ηδη 8-9 μηνες στην αμερικανικη αγορα) του pro3 x720 , οχι του elite x722.

Φοραει και αυτο το 821soc, οπως και το x720.

Νομιζω το x727 δεν ανηκει εδω, αλλα στου x720 το νημα.

 

Οκ. Θα φύγει λοιπόν από την περιγραφή. Ευχαριστώ. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,είμαι πρώην κάτοχος το le max 2 και νυν κάτοχος του le pro 3 Elite X722, το κινητό το παρέλαβα σήμερα από Banggood και αντιμετωπίζω δυο προβλήματα:

 

1. Έχει περασμένη μέσα την 20s και δεν βρίσκω πως να κανω OTA update.

2. Τρομερά αργή φόρτιση,μιλάμε για 80% σε 3 ώρες...

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει!!

 

Δοκίμασες αλλον φορτιστή/καλώδιο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Θα φύγει λοιπόν από την περιγραφή. Ευχαριστώ. ;)

 

Αν θεωρεις οτι γινεται ισως να εμπαινε στο τιτλο του διπλανου θεματος ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=441661 ) του pro3 το "x720" για να υπαρχει σαφης διαχωρισμος.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Στη φόρτιση,pr;agmati, είναι πιο αργό από ότι περίμενα. Αλλά η μπαταρία το είναι απίστευτη. Και το redmi note 3 έχει 4070 αλλά το leeco βγάζει αρκετά περισσότερο SOT. Πάντως παντού το διαφημίζουν ότι έχει quick charge 3.0. Μήπως έχει κάποια έξτρα επιλογή στο μενού για να το ενεργοποιήσεις; Αν και δεν είδα κατι.
Link to comment
Share on other sites

Στη φόρτιση,pr;agmati, είναι πιο αργό από ότι περίμενα. Αλλά η μπαταρία το είναι απίστευτη. Και το redmi note 3 έχει 4070 αλλά το leeco βγάζει αρκετά περισσότερο SOT. Πάντως παντού το διαφημίζουν ότι έχει quick charge 3.0. Μήπως έχει κάποια έξτρα επιλογή στο μενού για να το ενεργοποιήσεις; Αν και δεν είδα κατι.

 

δεν βρηκα επιλογη πουθενά, και δεν εχει κ την εφαρμογή της αναβάθμισης λογισμικού... τα δικα σας πως ειναι, απο banggood το πηρα εγω, εσεις?

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν εχω και λειπουν ολοι

 

Πολυ πιθανόν να φταίει o φορτιστής και το καλώδιο, δες και εδώ:http://forum.le.com/us/index.php?threads/le-pro-3-charging-slowly.3888/page-2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιθανόν να φταίει o φορτιστής και το καλώδιο, δες και εδώ:http://forum.le.com/us/index.php?threads/le-pro-3-charging-slowly.3888/page-2

 

Εγω πιστεύω πως είναι θεμα firmwere...

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

δεν βρηκα επιλογη πουθενά, και δεν εχει κ την εφαρμογή της αναβάθμισης λογισμικού... τα δικα σας πως ειναι, απο banggood το πηρα εγω, εσεις?

Και εγώ από Banggood το πήρα με τη προσφορά. Πράγματι ούτε εφαρμογή αναβάθμισης έχει. Τη βγάλανε από τη ρομ του κινεζομάγαζου. Στην official έχει κανονικά εφαρμογη. Αυτό με τη φόρτιση είναι ένα μειονέκτημα.

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρει πολύ η κάμερα και η μπαταρία!

όπως και μια σύγκριση με το Χ720

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρει πολύ η κάμερα και η μπαταρία!

όπως και μια σύγκριση με το Χ720

 

Η μπαταριά κρατάει για μέτρια χρήση,σε κάποιους θα βγάζει και δυο μέρες,εμένα σήμερα,θάλασσα με fb δεδομένα chrome asphalt antutu wifi youtube στοίχημα και καμιά 60αρια εφαρμογές εγκατεστημενεσ,3,5 ώρες sot στο 35% υπόλοιπο μπαταρίας,με το Le max 2 θα είχα φάει 170%...αύριο θα το πάρω στην δουλειά που παίζει βαριά χρήση,θα σου πω το βράδυ.

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταριά κρατάει για μέτρια χρήση,σε κάποιους θα βγάζει και δυο μέρες,εμένα σήμερα,θάλασσα με fb δεδομένα chrome asphalt antutu wifi youtube στοίχημα και καμιά 60αρια εφαρμογές εγκατεστημενεσ,3,5 ώρες sot στο 35% υπόλοιπο μπαταρίας,με το Le max 2 θα είχα φάει 170%...αύριο θα το πάρω στην δουλειά που παίζει βαριά χρήση,θα σου πω το βράδυ.
Πες μας και λίγα πράγματα για την κάμερα, ιδίως από την ώρα που έχεις μέτρο σύγκρισης με το lemax ;)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν ρουτάρουμε το τηλέφωνο, τότε δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το δαχτυλικό αποτύπωμα για να μπούμε στην εφαρμογή της τράπεζας μας; Ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Με χαμηλωμένη φωτεινότητα περίπου στο 30 %, με χρηση internet και youtube 4 ώρες SOT ΚΑΙ 50% μπαταρία ακόμα... Edited by Kawasaki123
Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...