Jump to content

Lenovo Tab3 8 Plus


vadergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρετε,

Πήρα πρόσφατα από Gearbest το Lenovo P8 (TAB3 8 Plus) 4G, αλλά δε συνδέεται σε mode 4G/LTE στο δίκτυο της Wind. Όταν επιλέγω τη σύνδεση δεδομένων κινητής τηλεφωνίας, συνδέεται πάντα σε mode 2G. Έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις ΟΤΑ, άλλαξα και SIM, αλλά πάντα κάνει σύνδεση σε 2G και όχι 4G/LTE.

Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατί το συγκεκριμένο tablet έχει αυτό το κουσούρι?

 

δεν προκειται για κουσουρι ...απλα δεν πιανεις 4g απο το συγκεκριμενο σημειο που προσπαθεις λογω απουσιας της 800αρας μπαντας γνωστης και ως Β20...μπορει ομως απο καποιο αλλο σημειο να δεις το σημα του 3g & 4g ...παιζουν ρολο πολλα οπως η αποσταση συσκευης-κεραιας, οι παρεμβολες κυριως ψηλων κτιριων,βουνων, ακομη κι αν εχεις θηκη-καλυμα στη συσκευη κλπ..Παντως δεν θα πιασεις ευκολα 4g λογω απουσιας της Β20 στη Wind που εισαι (ειναι το πρωτο πραγμα που κοιταμε σε αγορες συσκευων απο κινα,ειδικα οι συνδρομητες της Wind...(εκπεμπουν και στα 1800 & 2600 φυσικα αλλα στο 4g & wind η 800αρα ειναι το κυριοτερο που κοιταμε)...3g ομως κανονικα θα επρεπε να πιανεις ευκολα καθως την υποστηριζει οπως φαινεται η συσκευη στη σελιδα της στο gearbest (ειναι η Β1 - 2100) ειδικα αν βρισκεσαι στο κεντρο πχ της Αθηνας με μεγαλη ευκολια...Εκτος κι αν εισαι επαρχια,και η Wind εχει....ξεχασει κεραιες & αναμεταδοτες (ισως σε αλλη εταιρεια να ειχες συνεχως 3g)....

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Έβαλα δοκιμαστικά μια SIM της cosmote και πιάνει 3G. Η ίδια SIM που στο lenovo πιάνει 2G στο Maze alpha πιάνει κανονικά 4G. Εννοείται ότι όλα τα τεστ έγιναν στο ίδιο σημείο (το σπίτι μου στη Μυτιλήνη). Από δευτέρα θα πάω στη τοπική wind για αλλαγή SIM.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Έβαλα δοκιμαστικά μια SIM της cosmote και πιάνει 3G. Η ίδια SIM που στο lenovo πιάνει 2G στο Maze alpha πιάνει κανονικά 4G. Εννοείται ότι όλα τα τεστ έγιναν στο ίδιο σημείο (το σπίτι μου στη Μυτιλήνη). Από δευτέρα θα πάω στη τοπική wind για αλλαγή SIM.

απλα το Maze alpha υποστηριζει την 800 αρα μπαντα της Wind...Το πρωτο που κοιταμε σε αγορα απο κινα ειναι αυτα τα πραγματα,τα γραφει αναλυτικα πιο κατω...

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το συγκεκριμένο ταμπλετ πραγματικά γρήγορο κτλπ. Απλώς έχω και γω το κλασικό θέμα με το playstore που κάθε ενημέρωση ή εγκατάστασης εφαρμογής πρέπει να κλείνω την εφαρμογή και να την ξανα ανοίγω για κάθε εφαρμογή. Αν βγει κάποια ενημέρωση συστήματος κολλάει τερμα και πρέπει να κάνω factory reset. Υπαρχει κατι για να στρώσει; :)
Link to comment
Share on other sites

απλα το Maze alpha υποστηριζει την 800 αρα μπαντα της Wind...Το πρωτο που κοιταμε σε αγορα απο κινα ειναι αυτα τα πραγματα,τα γραφει αναλυτικα πιο κατω...

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Όταν το παράγγειλα από Gear Best δε σκέφτηκα καθόλου την 800άρα Β20 μπάντα. Θεώρησα ότι θα παίζει 4G χωρίς πρόβλημα. Αλλά η Wind εδώ στη Μυτιλήνη, φαίνεται να μην πιάνει ούτε 3G. To ζητούμενο είναι αν φταίει η Wind ή η SIM, την οποία άλλαξα τον Ιούνιο με καινούργια για να υποστηρίζει 4G.

 

Παραθέτω τις προδιαγραφές δικτύου που υποστηρίζει το Tablet:

Network type: CDMA,FDD-LTE,GSM+WCDMA,TD-SCDMA,TDD-LTE

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

CDMA: CDMA: BC0

3G: WCDMA B1 2100MHz,WCDMA B2 1900MHz,WCDMA B5 850MHz,WCDMA B8 900MHz

TD-SCDMA: TD-SCDMA B34/B39

4G: B1 2100MHz,B3 1800MHz,TDD B38 2600MHz,TDD B39 1900MHz,TDD B40 2300MHz,TDD B41 2500MHz

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το συγκεκριμένο ταμπλετ πραγματικά γρήγορο κτλπ. Απλώς έχω και γω το κλασικό θέμα με το playstore που κάθε ενημέρωση ή εγκατάστασης εφαρμογής πρέπει να κλείνω την εφαρμογή και να την ξανα ανοίγω για κάθε εφαρμογή. Αν βγει κάποια ενημέρωση συστήματος κολλάει τερμα και πρέπει να κάνω factory reset. Υπαρχει κατι για να στρώσει; :)

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και χθες έκανα το εξής, εγκατέστησα το apkpure για να κατεβάζω εφαρμογές μιας και το playstore ήταν ως συνήθως κολλημένο και κατέβασε ενημερώσεις για όλες της εφαρμογές και ξεκόλλησε ως δια μαγείας και το playstore! Δεν ξέρω αν θα ξανακολησει αλλά τουλάχιστον κατεβάζω από το apkpure ότι θέλω..

Το δεύτερο μεγάλο πρόβλημα που αντιμετωπιζω είναι ότι κάθε τρεις και λίγο το πληκτρολόγιο δεν ενεργοποιείται όταν πάω να γράψω κάτι και πρέπει να μπω στις ρυθμίσεις και να ξαναεπιλεξω το πληκτρολόγιο! Κατέβασα ένα άλλο πληκτρολόγιο μπας και δουλέψει αυτό, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, αντιμετώπισες το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και χθες έκανα το εξής, εγκατέστησα το apkpure για να κατεβάζω εφαρμογές μιας και το playstore ήταν ως συνήθως κολλημένο και κατέβασε ενημερώσεις για όλες της εφαρμογές και ξεκόλλησε ως δια μαγείας και το playstore! Δεν ξέρω αν θα ξανακολησει αλλά τουλάχιστον κατεβάζω από το apkpure ότι θέλω..

Το δεύτερο μεγάλο πρόβλημα που αντιμετωπιζω είναι ότι κάθε τρεις και λίγο το πληκτρολόγιο δεν ενεργοποιείται όταν πάω να γράψω κάτι και πρέπει να μπω στις ρυθμίσεις και να ξαναεπιλεξω το πληκτρολόγιο! Κατέβασα ένα άλλο πληκτρολόγιο μπας και δουλέψει αυτό, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, αντιμετώπισες το ίδιο πρόβλημα;

 

Το apkpure κάνει καλή δουλειά δηλαδή; ενημερώσεις κτλπ όπως πρέπει; το playstore το έκανες πάγωμα; ή απλά δεν το αγγίζεις;

Χμμμμ... Όχι δεν έχω κάποιο πρόβλημα τέτοιο ποτέ... Κάνε κανα factory reset μπας και ξυπνήσει

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει καμία 10αρια reset..

Από το apkpure νομίζω ότι έκανε αναβάθμιση στην εφαρμογή του playstore και ξεκόλλησε και αυτή!

Edited by kokorets
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Όταν το παράγγειλα από Gear Best δε σκέφτηκα καθόλου την 800άρα Β20 μπάντα. Θεώρησα ότι θα παίζει 4G χωρίς πρόβλημα. Αλλά η Wind εδώ στη Μυτιλήνη, φαίνεται να μην πιάνει ούτε 3G. To ζητούμενο είναι αν φταίει η Wind ή η SIM, την οποία άλλαξα τον Ιούνιο με καινούργια για να υποστηρίζει 4G.

 

Παραθέτω τις προδιαγραφές δικτύου που υποστηρίζει το Tablet:

Network type: CDMA,FDD-LTE,GSM+WCDMA,TD-SCDMA,TDD-LTE

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

CDMA: CDMA: BC0

3G: WCDMA B1 2100MHz,WCDMA B2 1900MHz,WCDMA B5 850MHz,WCDMA B8 900MHz

TD-SCDMA: TD-SCDMA B34/B39

4G: B1 2100MHz,B3 1800MHz,TDD B38 2600MHz,TDD B39 1900MHz,TDD B40 2300MHz,TDD B41 2500MHz

 

Εχτές άλλαξα SIM από την τοπική WIND αλλά και πάλι τίποτα. Σύνδεση δεδομένων μόνο 2G. Πήγα και τους ρώτησα αν ξέρουν κάτι και μου είπαν ότι το Lenovo TAB 3 8 Plus (tb-8703x) είναι μη συμβατή συσκευή για τη WIND. Η άποψη μου είναι ότι η WIND είναι μη συμβατή με συσκευές σαν τη δική μου. Γιατί με Cosmote παίζει μια χαρά το 3G;

Link to comment
Share on other sites

Εχτές άλλαξα SIM από την τοπική WIND αλλά και πάλι τίποτα. Σύνδεση δεδομένων μόνο 2G. Πήγα και τους ρώτησα αν ξέρουν κάτι και μου είπαν ότι το Lenovo TAB 3 8 Plus (tb-8703x) είναι μη συμβατή συσκευή για τη WIND. Η άποψη μου είναι ότι η WIND είναι μη συμβατή με συσκευές σαν τη δική μου. Γιατί με Cosmote παίζει μια χαρά το 3G;

Ναι τα εχω δει και γνωριζω...Αυτη ηταν εντελως ηλιθια δικαιολογια & πρωτη φορα ακουω πως οι διαφοροι διαχειριστες δικτυων υποστηριζουν συγκεκριμενες συσκευς...Ενταξει μην νομιζεις πως οι διαφοροι υπαλληλοι εταιρειων γνωριζουν και πολλα...

Δηλαδη τι διαφορα (εκτος της απαραδεκτης υποστηριξης & χαλια ενημερωσεων λογισμικου) μπορει να εχει απο ενα πχ xiaomi με τον συγκεκριμενο επεξεργαστη που διαθετει κατα χιλαδες η xiaomi & χρησιμοποιει στα περισσοτερα μοντελα μεσαιας κλασης λογω χαμηλου κοστους & καλης αποδοσης του σε μπαταρια,σταθεροτητα,ταχυτητα κλπ?? Τα ιδια πραγματα υποστηριζουν & στα 2100 mhz θα επρεπε να σου δινει το 3g(ας αφησουμε το 4g αλλα το 2018 2g ειναι για κλαματα η ιστορια)η cosmote δηλαδη γιατι στο δινει? το ειδες και μονος σου αυτο... απλα εχει καλυτερη & μεγαλυτερη υποδομη,υποστηριξη, κεραιες,αναμεταδοτες κλπ το γνωριζουν και τα νηπιαγωγεια αυτο(αλλο ζητημα που προσωπικα δεν τους γουσταρω καθολου & ειμαι στη wind απο την ημερα που ιδρυθηκε...Βαλε απλα τη sim της cosmote παλι..

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εφοσον η AospExtended συμπεριελαβε στα official builds ολη τη σειρα των Lenovo P8 (x,r,n,f) το προβλημα για τους χρηστες της συσκευης λυθηκε...

Μπορει να βγηκαν στο xda δυο unofficial LOS 14.1 & 15.1 αλλα για οσους τουλαχιστον γνωριζουν δεν μπορει να συγκριθουν με την official AospExtended (Κυπριος προγραμματιστης)

Εδω το thread στο XDA : https://forum.xda-developers.com/thinkpad-tablet/development/rom-aospextended-rom-v5-8-t3833858

Εδω αμεσως ο official ιστοτοπος της - AospExtended 8.1 Oreo - για τα Lenovo P8 TB8703F/X/R/N : https://downloads.aospextended.com/TB-8703/

Καλη αρχη, ελπιζω να συνεχισει....

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στην AOSP Extended, αλλά ακόμα έχει bugs. Ήταν γρήγορη και ήθελα να την κρατήσω, αλλά το development αργεί (ήμασταν και λίγοι οι testers στην ουσία). Οπότε αναγκάστηκα να πάω στην LOS 15.1 που δεν έχει κάποιο θέμα μέχρι τώρα. Αν δεν βαρεθώ να στήνω πάλι από την αρχή, θα επιστρέψω στην AOSP Ext όταν λυθούν όλα!
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι νωρις ακομη πρεπει να παρει 2-3 updates να φτιαξουν καποια προβληματα..Δεν συγκρινεται για εμενα(προσωπικη αποψη) η aosp exteded με τη Lineage & δεν περιμενα ποτε μια τετοια rom να συμπεριλαβει στα official builds μια συσκευη εκ φυσεως προβληματικη (λογω ανευθυνοτητας της Lenovo) που δεν ξεκλειδωνει καν ο BT & που δεν υποστηριζεται επισημα απο τη twrp...(Ποτε αυτες οι καλες roms τυπου Lineage Slim Omni paranoid κλπ δεν υποστηριζουν συσκευες που θα τους βαλουν σε φασαριες στη πορεια & σε δυσκολιες στην αναπτυξη)...Το tb-8703x παντως νομιζω μπορει ευκολα να αποκτησει & επισημη υποστηριξη twrp λογω του οτι δεν εχει θεμα με τον BT ...Ξεκλειδωνει κανονικα με oem unlock-go και δεν χρειαζεται πατεντες για να φλασαρει με κλειδωμενο BT !!

 

[οι κατοχοι tb-8703x μπορουν μαζικα να κατεβασουν στη συσκευη τους το TWRP Builder (Flutter) απο το playstore & ακολουθωντας τις οδηγιες κανουν αιτηση στο team twrp να συμπεριλαβει τη συσκευη τους στα official builds ...Μια αιτηση ο καθε ενας εχει δικαιωμα]

:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ναι τα εχω δει και γνωριζω...Αυτη ηταν εντελως ηλιθια δικαιολογια & πρωτη φορα ακουω πως οι διαφοροι διαχειριστες δικτυων υποστηριζουν συγκεκριμενες συσκευς...Ενταξει μην νομιζεις πως οι διαφοροι υπαλληλοι εταιρειων γνωριζουν και πολλα...

Δηλαδη τι διαφορα (εκτος της απαραδεκτης υποστηριξης & χαλια ενημερωσεων λογισμικου) μπορει να εχει απο ενα πχ xiaomi με τον συγκεκριμενο επεξεργαστη που διαθετει κατα χιλαδες η xiaomi & χρησιμοποιει στα περισσοτερα μοντελα μεσαιας κλασης λογω χαμηλου κοστους & καλης αποδοσης του σε μπαταρια,σταθεροτητα,ταχυτητα κλπ?? Τα ιδια πραγματα υποστηριζουν & στα 2100 mhz θα επρεπε να σου δινει το 3g(ας αφησουμε το 4g αλλα το 2018 2g ειναι για κλαματα η ιστορια)η cosmote δηλαδη γιατι στο δινει? το ειδες και μονος σου αυτο... απλα εχει καλυτερη & μεγαλυτερη υποδομη,υποστηριξη, κεραιες,αναμεταδοτες κλπ το γνωριζουν και τα νηπιαγωγεια αυτο(αλλο ζητημα που προσωπικα δεν τους γουσταρω καθολου & ειμαι στη wind απο την ημερα που ιδρυθηκε...Βαλε απλα τη sim της cosmote παλι..

 

Σε συνέχεια των προηγούμενων μηνυμάτων μου, έβαλα cosmocarta και ναι μεν το tablet ανίχνευε όλα τα δίκτυα της cosmote, αλλά συνδέονταν μόνο σε 3G και αυτό με πολλά προβλήματα όπως συνεχείς διακοπές, απώλεια σύνδεσης για πολύ ώρα και μετάπτωση από 3G σε 2G. Δοκίμασα διάφορους οδηγούς από XDA developers για πείραγμα της NVRAM για ξεκλείδωμα μπαντών και για ρύθμιση επιθυμητής μπάντας, αλλά το tablet είχε την ίδια συμπεριφορά. Τελικά φλάσαρα στο tablet πειραγμένο driver για το modem του και τώρα συνδέεται σε 4G mode και πάει σφαίρα. Τον driver για το modem του tablet τον βρήκα στο 4pda.ru https://translate.googleusercontent.com/translate_c?act=url&depth=2&hl=el&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=auto&sp=nmt4&tl=en&u=http://4pda.ru/forum/index.php%3Fshowtopic%3D839669%26st%3D2900&xid=17259,1500003,15700022,15700043,15700124,15700149,15700186,15700190,15700201,15700214&usg=ALkJrhjECxyvRqdEOFvOYQGrOIuDq5rP8A#entry77191550

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αλλα σιγουρα! πως γινεται η αγορα αυτο τον καιρο απο gearbest?? Με Priority Line & 19.75 ευρω μου προεκυψε τελικα η DHL & ευτυχως προλαβα και ακυρωσα την αγορα...Εχει αλλη μια επιλογη, Expedited Shipping & 10.30 ευρω & στελνεται απο Fast 8 οπως γραφει ( το Fast 8 νομιζω ειναι Πολωνια αρα δεν υπαρχει φορος αλλα η αποστολη μεσω της UPS γνωριζει κανεις αν ειναι ενταξει? )

Σε αυτο τον καταλογο φαινονται οι διαφορες αποθηκες οπως τις ονομαζει τωρα το gearbest & φαινεται Πολωνια το Fast 8 , για τη UPS δεν γνωριζω αν ειναι τα ιδια σκατα η και χειροτερη απο τη DHL : https://couponsfromchina.com/2018/03/26/gearbest-warehouse-location/

Αν γνωριζει καποιος σιγουρα, ας απαντησει μηπως βρω ακρη...Ευχαριστω

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αλλα σιγουρα! πως γινεται η αγορα αυτο τον καιρο απο gearbest?? Με Priority Line & 19.75 ευρω μου προεκυψε τελικα η DHL & ευτυχως προλαβα και ακυρωσα την αγορα...Εχει αλλη μια επιλογη, Expedited Shipping & 10.30 ευρω & στελνεται απο Fast 8 οπως γραφει ( το Fast 8 νομιζω ειναι Πολωνια αρα δεν υπαρχει φορος αλλα η αποστολη μεσω της UPS γνωριζει κανεις αν ειναι ενταξει? )

Σε αυτο τον καταλογο φαινονται οι διαφορες αποθηκες οπως τις ονομαζει τωρα το gearbest & φαινεται Πολωνια το Fast 8 , για τη UPS δεν γνωριζω αν ειναι τα ιδια σκατα η και χειροτερη απο τη DHL : https://couponsfromchina.com/2018/03/26/gearbest-warehouse-location/

Αν γνωριζει καποιος σιγουρα, ας απαντησει μηπως βρω ακρη...Ευχαριστω

 

Από τη στιγμή που έρχεται από ΕΕ ακόμα και με DHL δεν πληρώνεις τίποτα στο τελωνείο

Υπάρχει και η περίπτωση η DHL να αναφέρεται στο Γερμανικό ταχυδρομείο και όχι στην εταιρεία Fast courier

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Oχι για την εταιρεια DHL λεω...Τελος παντων την ακυρωσα τη παραγγελια αν και ερχοταν με Fast08 νομιζω ειναι Πολωνια, φοβηθηκα τη DHL γιατι ειναι δρακουλες ! Δεν τους εμπιστευομαι με τιποτα...Τελικα μου ηρθε καλυτερα, πηρα απο Ελλαδα το Xiaomi Mi A2 64GB στα 215 ευρω & απο gearbest μαζι με ταχυμεταφορα 19.75 ευρω θα πηγαινε γυρω στα 250 ...Εδω εχω & εγγυηση και τα παντα...
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Και καλά έκανες! Να το χαρείς με το καλό!

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

επειδή κι εγώ έχασα επεισόδια... Παραγγελία από CN-099 βγαίνει 20 ευρώ με Priority Direct Mail. Αυτό δεν είναι χωρίς τελωνείο; (άσχετα από την τιμή). Ή επιλέγω Belgium Registered;
Link to comment
Share on other sites

επειδή κι εγώ έχασα επεισόδια... Παραγγελία από CN-099 βγαίνει 20 ευρώ με Priority Direct Mail. Αυτό δεν είναι χωρίς τελωνείο; (άσχετα από την τιμή). Ή επιλέγω Belgium Registered;

Το CN-099 παντως ειναι αποθηκη κινας ...Με το Priority Line την πατησα περισυ πληρωσα 53 ευρω ενω ερχοταν με priority line & μου ειπαν στο ταχυδρομειο πως παιζει ρολο η αποθηκη κι οχι το priority line κλπ...Δες εδω ολες τις κωδικοποιημενες αποθηκες του gearbest : https://couponsfromchina.com/2018/03/26/gearbest-warehouse-location/

 

(για να σιγουρευτεις παντως ρωτα εδω : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7686015#post7686015 )

τα εχουν κανει σκατα στο gearbest εχουν κανει συνεχεις απανωτες αλλαγες..Το banggood με το priority direct mail ειναι σιγουρο γι αυτο και ειναι ακριβοτερο σε τιμες απο το gearbest τωρα τελευταια...

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Το CN-099 παντως ειναι αποθηκη κινας ...Με το Priority Line την πατησα περισυ πληρωσα 53 ευρω ενω ερχοταν με priority line & μου ειπαν στο ταχυδρομειο πως παιζει ρολο η αποθηκη κι οχι το priority line κλπ...Δες εδω ολες τις κωδικοποιημενες αποθηκες του gearbest : https://couponsfromchina.com/2018/03/26/gearbest-warehouse-location/

 

(για να σιγουρευτεις παντως ρωτα εδω : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7686015#post7686015 )

τα εχουν κανει σκατα στο gearbest εχουν κανει συνεχεις απανωτες αλλαγες..Το banggood με το priority direct mail ειναι σιγουρο γι αυτο και ειναι ακριβοτερο σε τιμες απο το gearbest τωρα τελευταια...

 

Ευχαριστώ... είχα ακούσει ότι τα κάνανε μαντάρα, χανόταν και δέματα και μπερδεύανε και μεθόδους αποστολής.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ... είχα ακούσει ότι τα κάνανε μαντάρα, χανόταν και δέματα και μπερδεύανε και μεθόδους αποστολής.

Διαβασες ακριβως κατω απο το δικο σου post τι γραφει ενας χρηστης για το δεμα που περιμενει απο gearbest με Belgium Registered?

Γνωμη μου ειναι αν δεν εχεις ολοκληρωσει ακομη τη παραγγελια,ψαξε για αυτο που θελεις στο banggood αυτη την εποχη ,και παρτο απο κει αφοβα ακομη κι αν ειναι λιγο ακριβοτερο πχ κατα 20-30 ευρω...Στις 8 του μηνα ενα tablet που παρηγγειλα εφυγε σημερα απο Ολλανδια & το βλεπω στο traking των ΕΛΤΑ απο banggood & τα εξοδα του direct mail αν θυμαμαι καλα δεν ηταν περισσοτερο απο 3-4 ευρω....

_Εδω ειναι οι τρεις εταιρειες για να παρακολουθεις τα δεματα αναλογα με ποιο εγινε αποστολη ....

ΕΛΤΑ : https://www.elta.gr/en-us/personal/tracktrace.aspx

UPS : https://www.ups.com/us/en/services/tracking/information.page

DHL : https://www.dhl.gr/el/express/tracking/monitor_shipments.html

:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δίνω ένα λευκό 3 8 plus στα 80 ευρω ,θελω να συγκεντρώσω διαφορα για αναβαθμιση σε ipad 2018,αν δεν επιτρέπεται η ανάρτηση ζητώ συγγνώμη και θα την σβήσω,Αθήνα μονο

Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by teokarpouzis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Δίνω ένα λευκό 3 8 plus στα 80 ευρω ,θελω να συγκεντρώσω διαφορα για αναβαθμιση σε ipad 2018,αν δεν επιτρέπεται η ανάρτηση ζητώ συγγνώμη και θα την σβήσω,Αθήνα μονο

Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πουλήθηκε Ευχαριστώ Πολύ

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...