Jump to content

ZTE Nubia Z17


alkis68
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/zte/zte-nubia-z17-1.jpg

 

ZTE Nubia Z17

 

Οθόνη 5.5” Full HD (1920 x 1080)

Επεξεργαστής 64bit octa-core Qualcomm Snapdragon 835

Επεξεργαστής γραφικών Adreno 540 GPU

Μνήμη RAM 6GB/8GB

Αποθηκευτικός χώρος 64GB/128GB

Dual κάμερα 23MP + 12MP με 2x οπτικό zoom και 10x δυναμικό zoom

Εμπρόσθια κάμερα 16MP f/2.0 με ευρυγώνιο φακό 80°

Ηχείο Dolby Atmos

Αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων

WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.2, GPS, NFC, 4G LTE, IR

2G: GSM B2/B3/B5/B8; CDMA BC0

3G: WCDMA B1/B2/B5/B8; TD-SCDMA B34/B39

4G: FDD-LTE B1/B3/B4/B5/B7/B8/B12/B20, TDD-LTE B34/B38/B39/B40/B41

Λειτουργικό σύστημα Android 7.1.1 Nougat με Nubia 5.0 UI

Μπαταρία 3200mAh με υποστήριξη τεχνολογίας Quick Charge 4.0 για φόρτιση στο 50% σε 25 λεπτά και λειτουργία NeoPower 3.0 για αυτονομία 2 ημερών με μία φόρτιση

Υποδοχή USB Type-C

Διαστάσεις 152.60 x 72.38 x 7.6mm

Βάρος 173gr

Αδιάβροχη unibody μεταλλική κατασκευή πιστοποιημένη στο πρωτόκολλο IP67

Edited by alkis68
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχει τοσο τουμπανα χαρακτηριστικα, πως γινεται να εχει τοσο μικρο κοστος? Ειναι η ποιοτητα κατασκευης τοσο χαλια? Η καμερα να φανταστω παρολο τα πολλα MP ειναι και αυτη μαπα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για σας είμαι νέο μέλος, αγόρασα το ZTE NUBIA Z17 (6gb ram) (android 7.1.1) από γνωστη ιστοσελιδα ,από το εξωτερικο, ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω κινητο από εξωτερικο , και ανακάλυψα ότι δεν έχει ελληνικο μενού .Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος για το πως θα γυρίσω το μενου στα ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως οι ρομ του είναι αγγλο-κινεζικες με αναβαθμίσεις ή πολύγλωσσες χωρίς αναβαθμισεις!!Για το πως το Google είναι φίλος σου!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου απο που το αγορασες

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για σας είμαι νέο μέλος, αγόρασα το ZTE NUBIA Z17 (6gb ram) (android 7.1.1) από γνωστη ιστοσελιδα ,από το εξωτερικο, ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω κινητο από εξωτερικο , και ανακάλυψα ότι δεν έχει ελληνικο μενού .Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος για το πως θα γυρίσω το μενου στα ελληνικα.

 

Φιλε μου απο που το αγορασες;

Link to comment
Share on other sites

Tελικά το ελησα το πρόβλημα μου ,παρακολουθησα καποια σχετικά βίντεο στο youtube , για το πως να εγκαταστήσω το play store και πετιχε :D. Το πηρα από το geekbuying 360 ευρο.
Link to comment
Share on other sites

Tελικά το ελησα το πρόβλημα μου ,παρακολουθησα καποια σχετικά βίντεο στο youtube , για το πως να εγκαταστήσω το play store και πετιχε :D. Το πηρα από το geekbuying 360 ευρο.

 

Μπραβο φιλε μου κι εγω το παραγειλα απο το Geekbuying οπου να να θα ερθει.. να σε ρωτησω πληρωσες τελωνειο;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Εχει κανείς καποια κριτικη για το τηλεφωνο?Ειναι τοσο καλο οσο ακουγεται?Απο αναβαθμισεις τι γινεται?Στο επισημο site δεν ειδα το Ζ17:rolleyes: Με ενδιαφερει ως αγορα αμεσα βλεπω πολυ καλα specs στα χαρτια τουλαχιστο και στα τεστ ...και το σκεφτομαι.Ειναι και το Xiaomi Mi6 βεβαια στα υποψη,το οποιο εχει αριστη υποστηριξη απο το Φορουμ της Xiaomi Hellas και ειμαι σε σκεψη...Σαν specs βλεπω ενα κλικ καλυτερο ομως το Ζ17:O Ποια η αποψη σας? Edited by Cotzak
Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς καποια κριτικη για το τηλεφωνο?Ειναι τοσο καλο οσο ακουγεται?Απο αναβαθμισεις τι γινεται?Στο επισημο site δεν ειδα το Ζ17:rolleyes: Με ενδιαφερει ως αγορα αμεσα βλεπω πολυ καλα specs στα χαρτια τουλαχιστο και στα τεστ ...και το σκεφτομαι.Ειναι και το Xiaomi Mi6 βεβαια στα υποψη,το οποιο εχει αριστη υποστηριξη απο το Φορουμ της Xiaomi Hellas και ειμαι σε σκεψη...Σαν specs βλεπω ενα κλικ καλυτερο ομως το Ζ17:O Ποια η αποψη σας?

 

Δεν ξέρω σε το τιμή το έχεις βρει αλλά αν η τιμή φτάνει τα 350 δεν αξίζει να το πάρεις. Με +50 μαχ παίρνεις πολύ καλύτερα τηλέφωνα (oneplus 5t και xiaomi mi mix 2) τα οποία θα έχουν συγουρα πολύ καλύτερη υποστήριξη με αναβαθμίσεις + μεταπωλητικη αξία στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε το τιμή το έχεις βρει αλλά αν η τιμή φτάνει τα 350 δεν αξίζει να το πάρεις. Με +50 μαχ παίρνεις πολύ καλύτερα τηλέφωνα (oneplus 5t και xiaomi mi mix 2) τα οποία θα έχουν συγουρα πολύ καλύτερη υποστήριξη με αναβαθμίσεις + μεταπωλητικη αξία στο μέλλον.

 

Το Mi Mix 2 σε τι ειναι καλυτερο απο το Ζ17?Δεν γνωριζω και θα ηθελα να μαθω γιατι φαινεται καλη περιπτωση.:)

Το Ζ17 στα 380€ παιζει απο Κινεζομαγαζα,αλλά δε βλεπω υποστηριξη και με προβληματιζει...:worry:

Το Ζ17 εχω δει πολυ καλες κριτικες για την ωτογραφικη του και για επεξεργαστη,ταχυτητα και ποιοτητα κατασκευης συν τα 8GB RAM που διαθετει...Για μενα μετρανε αυτα,στα υποψη.

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Το Mi Mix 2 σε τι ειναι καλυτερο απο το Ζ17?Δεν γνωριζω και θα ηθελα να μαθω γιατι φαινεται καλη περιπτωση.:)

Το Ζ17 στα 380€ παιζει απο Κινεζομαγαζα,αλλά δε βλεπω υποστηριξη και με προβληματιζει...:worry:

Το Ζ17 εχω δει πολυ καλες κριτικες για την ωτογραφικη του και για επεξεργαστη,ταχυτητα και ποιοτητα κατασκευης συν τα 8GB RAM που διαθετει...Για μενα μετρανε αυτα,στα υποψη.

 

Το mi mix 2 υπερτερεί στην οθόνη και στην μπαταρία. Το πιο σημαντικό όμως είναι η υποστήριξη που έχει και θα έχει με την πάροδο του χρόνου σε σχέση με το z17. Το z17 βγήκε τον Ιούνιο του 17 και τον Οκτώβριο του 17 έβγαλε η zte το επόμενο μοντέλο το z17s που σημαίνει ότι έχει ήδη βγάλει επόμενο μοντέλο στην συγκεκριμένη σειρά με ότι σημαίνει αυτό για την υποστήριξη στο λογισμικό. Γενικά το συγκεκριμένο μοντέλο δεν έχει πουλήσει και τοσο γι αυτό και δεν υπάρχει κίνηση σε αυτό το θέμα. Πλέον στα 400 ευρώ βρήκεις και το oneplus 5t ένα από τα καλύτερα κινητά αυτή την στιγμή για την τιμή τους και με πολύ καλή υποστήριξη στο λογισμικό του. Γνώμη μου πολύ καλό το z17 και με αδιαβροχοποιηση κάτι που δεν το έχει κανένα κινητό στην τιμή του αλλά σε αυτά τα λεφτά υπάρχουν καλύτερες επιλογές και πιο futerproof.

Link to comment
Share on other sites

Το mi mix 2 υπερτερεί στην οθόνη και στην μπαταρία. Το πιο σημαντικό όμως είναι η υποστήριξη που έχει και θα έχει με την πάροδο του χρόνου σε σχέση με το z17. Το z17 βγήκε τον Ιούνιο του 17 και τον Οκτώβριο του 17 έβγαλε η zte το επόμενο μοντέλο το z17s που σημαίνει ότι έχει ήδη βγάλει επόμενο μοντέλο στην συγκεκριμένη σειρά με ότι σημαίνει αυτό για την υποστήριξη στο λογισμικό. Γενικά το συγκεκριμένο μοντέλο δεν έχει πουλήσει και τοσο γι αυτό και δεν υπάρχει κίνηση σε αυτό το θέμα. Πλέον στα 400 ευρώ βρήκεις και το oneplus 5t ένα από τα καλύτερα κινητά αυτή την στιγμή για την τιμή τους και με πολύ καλή υποστήριξη στο λογισμικό του. Γνώμη μου πολύ καλό το z17 και με αδιαβροχοποιηση κάτι που δεν το έχει κανένα κινητό στην τιμή του αλλά σε αυτά τα λεφτά υπάρχουν καλύτερες επιλογές και πιο futerproof.

 

Οκ σε ευχαριστω.τα λαβαινω υποψη σοβαρα αυτα που εγραψες...εχεις δικιο :)

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...