Jump to content

Android Auto App


MAD 13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Του ΙΚΕΑ δεν κάνει για το δικό μου. Δοκιμασμένο

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eχει ακούσει κανείς αν θα δώσουν λύση να λειτουργήσει το AA σε συσκευές της xiaomi πχ που έχουν ενεργό το ΄΄διπλότυπες εφαρμογές΄΄ ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά το Android auto είναι μόνο για εργοστασιακες οθόνες; η είναι και για οθόνες multimedia που θα βάλει κάποιος έξτρα στο αυτοκίνητο; από ότι κατάλαβα είναι για να κάνεις screen mirror την οθόνη του κινητού σου;
Το έχουν και κάποιες after market. Δεν είναι screen mirror, αλλά περισσότερο ένα διαφορετικό interface για να αλληλεπιδρας με εφαρμογές που το υποστηρίζουν.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω ρυθμίσει τον Google assistant στα αγγλικά καθώς δεν υποστηρίζει ελληνικά ακόμα, όταν συνδέω το κινητό στο αυτοκίνητο μου Seat Leon 2019 μέσω android auto, οπότε πατάω το κουμπί στο τιμόνι προσπαθεί να μιλήσει ελληνικά αλλά με αγγλική φωνή! Στο κινητό δουλεύει κανονικα και δέχεται εντολές στα αγγλικά.

 

Το έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα; Το κινητό έχει ως γλώσσα τα ελληνικά.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αυτο το Project σε εξελιξη.

https://www.indiegogo.com/projects/aawireless#/updates/all

 

Το παραγγειλα :) και ελπιζω Φλεβαρη Μαρτη να το εχω και να δουλευει οπως λενε.

 

Οσο για το Full Link της Seat, στο Leon 2018 που εχω, το ΑΑ δουλευει σωστα με Samsung S10. Δουλευε και το Mirrorlink, αλλα δυστυχως απο τον Ιουνιο περιπου, η Samy σταματησε να το υποστηριζει. Ετσι κι εμενα το αγορασμενο Sygic, μου εμεινε.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αυτο το Project σε εξελιξη.

 

https://www.indiegogo.com/projects/aawireless#/updates/all

 

 

 

Το παραγγειλα :) και ελπιζω Φλεβαρη Μαρτη να το εχω και να δουλευει οπως λενε.

 

 

 

Οσο για το Full Link της Seat, στο Leon 2018 που εχω, το ΑΑ δουλευει σωστα με Samsung S10. Δουλευε και το Mirrorlink, αλλα δυστυχως απο τον Ιουνιο περιπου, η Samy σταματησε να το υποστηριζει. Ετσι κι εμενα το αγορασμενο Sygic, μου εμεινε.

Αν έχεις κινητό και αυτοκίνητό που υποστηρίζουν ασύρματη φόρτιση, είναι όντως καλη ιδέα. Διαφορετικά, περίμενε να τελειώνει η μπαταρία του κινητού τσακ-μπαμ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ελληνικό πληκτρολόγιο έχετε; Μόνο αγγλικό βγάζει σε εμένα..

Δεν υπάρχει, γνωστό missing feature του Android Auto..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω ρυθμίσει τον Google assistant στα αγγλικά καθώς δεν υποστηρίζει ελληνικά ακόμα, όταν συνδέω το κινητό στο αυτοκίνητο μου Seat Leon 2019 μέσω android auto, οπότε πατάω το κουμπί στο τιμόνι προσπαθεί να μιλήσει ελληνικά αλλά με αγγλική φωνή! Στο κινητό δουλεύει κανονικα και δέχεται εντολές στα αγγλικά.

 

Το έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα; Το κινητό έχει ως γλώσσα τα ελληνικά.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Έχω το ίδιο ακριβως πρόβλημα, με SamsungS20+. Αρχικα δεν συνδεόταν καθολου, αλλαξα καλώδιο και η συνδεση ειναι σταθερη και μονιμη.

Όμως οι φωνητικες εντολες δεν λειοτυργουν μου βγαζει φωνητικό μηνυμα διαβαζοντας Ελληνικα που δεν το καταλαβαίνω. Ξεκινα και λεει "Οταν γινει ασφαλες..." μετα δεν καταλαβαινω τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω το ίδιο ακριβως πρόβλημα, με SamsungS20+. Αρχικα δεν συνδεόταν καθολου, αλλαξα καλώδιο και η συνδεση ειναι σταθερη και μονιμη.

Όμως οι φωνητικες εντολες δεν λειοτυργουν μου βγαζει φωνητικό μηνυμα διαβαζοντας Ελληνικα που δεν το καταλαβαίνω. Ξεκινα και λεει "Οταν γινει ασφαλες..." μετα δεν καταλαβαινω τιποτα.

 

 

Άλλαξα γλώσσα στο κινητό τα αγγλικά και δέχεται εντολές από το τιμόνι στα αγγλικά

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ετοιμάζεται, μέσα στο Γενάρη η έκδοση "6" με σημαντικές αλλαγές....Ελπίζω και καλύτερη υποστήριξη στα Ελληνικά

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζεται, μέσα στο Γενάρη η έκδοση "6" με σημαντικές αλλαγές....Ελπίζω και καλύτερη υποστήριξη στα Ελληνικά

 

...και να παίζει σε συσκευές που έχουν ΄΄διπλές΄΄ εφαρμογές :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα Samsung note 10, στα Apps υπάρχει το Android Auto σαν εικονίδιο δεν υπάρχει. Όταν το συνδέω με την BMW σειρά 1 δυο μηνών με όλα τα update στο αυτοκίνητο, δεν βλέπει το Android Auto. Μέσα στα Apps / Android auto/In-app notification settings/+ CONNECT A CAR. Άλλα δεν γίνετε τίποτα. Έχει κανείς κάποια ιδέα ;;;
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οταν λες το συνδέεις εννοεις με usb ε? Γιατι ασυρματα παιζει σε πολυ λίγα οχηματα

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Είχα παρόμοιο θέμα με το Xiaomi RN7 και το Peugeot 2008 και ήταν εγκατεστημένη η εφαρμογή Android Auto, μετά την αναβάθμιση σε Android 10.

Μετά από αρκετό ψάξιμο κατάλαβα ότι το πρόβλημα ήταν οι διπλότυπες εφαρμογές της Google (Facebook, What's Up, Messenger, και κάποιο άλλο).

Μόνον όταν τις διέγραψα, μέσα από Ρυθμίσεις/Εφαρμογές/Διπλότυπες εφαρμογές μπόρεσε να συνδεθεί με την οθόνη του αυτ/του.

Link to comment
Share on other sites

Με καλώδιο το συνδέω, άπλα σε όλα τα YouTube βλέπω πως υπάρχει εικονίδιο του Android Auto το ανοίγεις και κάνεις τις ρυθμίσεις εγώ δεν έχω τι εικονίδιο να κάνω τις ρυθμίσεις. Μια ερώτηση όταν λες Διπλότυπες εφαρμογές δεν τις βλέπω μέσα στις εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Η σύνδεση με καλώδιο είναι απαραίτητη και έχω διαβάσει ότι δεν κάνουν όλα τα καλώδια.

Στο Xiaomi RN7 βρίσκονται στη διαδρομή που έγραψα. Ψάξε στο δικό σου στις Ρυθμίσεις/Εφαρμογές ή κάπως έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Έκτος και αν ενοεις να σβήσω τα Facebook, What's Up, Messenger και αυτό το κάποιο άλλο πιθανόν Viber ;;; κάνω την σύνδεση και μετά να τα ξαναεγκαταστησω ;;;
Link to comment
Share on other sites

Το είχα κάνει και εγώ αλλά δεν έπιασε. Χρειάζεται απεγκατάσταση από τις διπλότυπες.

Όχι, δεν ήταν το Viber.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η ονομασία Διπλότυπες μέσα στις εφαρμογές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διπλότυπες εφαρμογές έχει το MIUI της Xiaomi, είναι αν έχεις δυο λογαριασμούς σε μια εφαρμογή π.χ Facebook.

Εγώ δεν έχω κάτι τέτοιο. Πάντως ευχαριστώ για την βοήθεια.

Δεν ξέρω εδώ κάτι άλλο παίζει.

Link to comment
Share on other sites

εικονίδιο της εφαρμογής, από android 10 και μετά δεν υπάρχει. Είναι ενσωματωμένο στο λειτουργικό.

Μόνο στις ρυθμίσεις/εφαρμογές θα το βρείς.

 

Πρώτη κίνηση είναι να συνέσεις το αμάξι με το κινητό με bluetooth. Αλλιώς δεν παίζει. Και το BT να είναι ανοιχτό.

Μετά το συνδέεις με καλώδιο και πρέπει να σου βγάλει στην οθόνη και στο κινητό, τα επόμενα βήματα της πρώτης σύζευξης

 

Γενικά έχει θέματα το android auto. Θέλει άψογο καλώδιο.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Θέλει καταρχάς το ορίτζιναλ καλώδιο... Επίσης δοκίμασε την εφαρμογή " android auto για οθόνες" από το playstore

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε note 10 lite παίζει και με το usb type c απο ikea. Πιο πριν είχα θέμα αλλα με τα update εστρωσε και το ειδε το αμάξι (308)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...