Jump to content

Samsung Galaxy J5 2017


GMF80
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φωτιζόμενα νομίζω όχι. Το κουμπί μπαίνει δεξιά όμως χωρίς να μπορείς να το ρυθμίσεις να πάει κέντρο επιλέγοντας

 

Ρυθμίσεις -> Εμφάνιση->Αρχική Οθόνη -> Κουμπί Εφαρμογών

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 214
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτή η ενημέρωση ειναι μεσα απο το Samsung members της Ελλάδας ετσι όσοι έχετε ξένα csc μπορει να έρθει νωρίτερα 60d6c0e6716d176acf46f7efe19ecc10.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πχ το j7 2017 λέει Γενάρη, εμενα εχει ερθει (ιταλικο)

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ τα φώτα σας.. Στο whatsapp όταν η οθόνη είναι κλειστεί αν έρθει μήνυμα δεν ανάβει για να δείξει πως κάτι ήρθε αν και η δόνηση και ο ήχος είναι κανονικά. Αν είναι δηλαδή στο αθόρυβο είναι σίγουρο πως δεν θα καταλάβεις τίποτα αν δεν είσαι κοντά στην συσκευή. Στο Viber δεν έχω τέτοιο πρόβλημα θα εμφανίσει κανονικά οτ ήρθε μήνυμα. Τι μπορει να έχω κάνει λάθος; Στα δικαιώματα της εφαρμογής το έχω ενεργοποιημενο να έρχονται ειδοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ήρθε και στο δικό μου ( ουγγρικό ) η αναβάθμιση σε 8.1. Το έκανα αναβάθμιση και δουλεύει μια χαρά. Από μια πρώτη ματιά όλα δουλεύουν όπως και πριν. Το μόνο που είδα είναι ότι άλλαξε το μενού της κάμερας. Θα κάνω δοκιμές τις επόμενες μέρες και θα γράψω τις εντυπώσεις μου.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση και κανει συνεχεια επανεκκινησεις.

Υπαρχει λυση:

Δοκίμασε να κάνεις ένα factory reset.

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να κανω factory reset δεν προλαβιανω γιατι κανει επανεκκινηση.

Σε ευχαριστω.

Δες αυτό και θα μπορέσεις:)

 

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό και θα μπορέσεις:)

 

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

 

Δεν καταφερα τιποτα.

Το πηγα αντιπροσωπεια εχει προβλημα θα μου δωσουνε καινουργιο.

siberiantiger σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στο δικό μου (Ιταλικο) η 8.1 αλλά ειλιεκρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι εχει αλλάξει...

Το μόνο που διαπίστωσα είναι καλύτερη διαχειριση μπαταρίας συγκριτικα με πριν. Δλδ πριν κρατουσε 36 ωρες με μετρια χρηση ιντερνετ παιχνιδιων και εφαρμογων social media ενω τωρα βγαζει 2 μερες ανετα με την ιδια χρηση και το brightness στο 100% οχι στο αυτοματο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στο δικό μου (Ιταλικο) η 8.1 αλλά ειλιεκρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι εχει αλλάξει...

Το μόνο που διαπίστωσα είναι καλύτερη διαχειριση μπαταρίας συγκριτικα με πριν. Δλδ πριν κρατουσε 36 ωρες με μετρια χρηση ιντερνετ παιχνιδιων και εφαρμογων social media ενω τωρα βγαζει 2 μερες ανετα με την ιδια χρηση και το brightness στο 100% οχι στο αυτοματο.

 

Τουλάχιστον λειτουργεί καλά, γιατί η Samsung γενικότερα μας έχει κάψει με τις χάλια αναβαθμίσεις που αχρηστεύουν το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ,

φίλη πήρε αναβάθμιση σήμερα το πρωί(μάλλον 8.1),αλλά μετά από αυτήν δεν μπορεί να κάνει κλήσεις και να στείλει μηνύματα.

Μόνο να την καλέσουν είναι εφικτό προς το παρόν...

Υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε ή να πάμε service;

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων δοκιμασε? Ισως ειναι η λύση όταν κατι δεν κάθεται καλά μετά την αναβάθμιση. Πρεπει να κρατησει μπακ-απ βέβαια γιατι θα χαθούν ολα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ,

φίλη πήρε αναβάθμιση σήμερα το πρωί(μάλλον 8.1),αλλά μετά από αυτήν δεν μπορεί να κάνει κλήσεις και να στείλει μηνύματα.

Μόνο να την καλέσουν είναι εφικτό προς το παρόν...

Υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε ή να πάμε service;

Δοκίμασε το εξής:

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - (πάνω δεξιά τρεις τελίτσες) Εμφάνιση εφαρμογών συστήματος - Τηλέφωνο

 

Υπάρχουν τρεις καταχωρήσεις με το όνομα "τηλέφωνο". Θ' ανοίξεις τη καθεμία χωριστά και συνεχίζεις ως εξής:

Αποθήκευση - Εκκαθάριση μνήμης cache και εκκαθάριση δεδομένων

 

Όταν το κάνεις και στις τρεις, κάνε επανεκκίνηση και έλεγχο αν διορθώθηκε το πρόβλημα.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Το δικό μου μετά την αναβάθμιση δουλεύει μια χαρά και κάνει και καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας. Κάποιος άλλες διαφορές σε σχέση με πριν δεν παρατήρησα.
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Μόλις ήρθε το android 9 με το one UI 1.1. Οι αλλαγές που παρατήρησα:

 

1. Νέα εικονίδια

 

2. νέο menu κάμερας

 

3. Φορματ HEVC για video

Εχεις ρωσικο CSC γι'αυτό.

Δεν εχει βγει ακομα για τις υπολοιπες χωρες .

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σε ολους,

 

εχω μια ερωτηση για αυτους που ξερουν. Τωρα με το android 9 δεν εχω βρει πουθενα κανεναν οδηγο για root στο pie.

 

Ξερει καποιος κατι περισσοτερο μηπως ?

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Χρειάστηκε να κάνεις αντίγραφο ασφαλείας; Ξέρεις αν χάνονται δεδομένα με την αναβάθμιση;

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χρειάστηκε να κάνεις αντίγραφο ασφαλείας; Ξέρεις αν χάνονται δεδομένα με την αναβάθμιση;

 

Τίποτα δεν χρειάστηκε φίλε.. όλα πήγαν μια χαρά…

Το κινητό είναι απροβλημάτιστο…

 

74319096_715898978879350_3349654099481067520_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_oc=AQlKnQAogSRbVqTsg2o6wlbNWnLb0S8ewLzUjDyQKKsuUKKvze05KGxfl9iv852Y7S_5wbEyNy0q_6jq7TlAfzWI&_nc_ht=scontent.fskg1-1.fna&oh=8121daf1db5e2b37b3907912ec858042&oe=5E2982BC

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 2017

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...