Jump to content

Samsung Galaxy J5 2017


GMF80
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θ αργησει να πεσει στα 160-180 οπου αξιζει να βρισκεται.

Απορω που δεν εχει θεμα ακομα οποτε κανω την αρχη...

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ZZW30
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 214
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Network Technology

GSM / HSPA / LTE

Launch Announced 2017, June

Status Available. Released 2017, June

Body Dimensions 146.2 x 71.3 x 8 mm (5.76 x 2.81 x 0.31 in)

Weight 160 g (5.64 oz)

SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

Display Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

Size 5.2 inches (~71.5% screen-to-body ratio)

Resolution 720 x 1280 pixels (~282 ppi pixel density)

Multitouch Yes

Platform OS Android 7.1 (Nougat)

Chipset Exynos 7870 Octa

CPU Octa-core 1.6 GHz Cortex-A53

GPU Mali-T830MP2

Memory Card slot microSD, up to 256 GB (dedicated slot)

Internal 16 GB, 2 GB RAM - Global

32 GB, 2 GB RAM - LATAM, SEA

32 GB, 3 GB RAM - Pro edition

Camera Primary 13 MP, f/1.7, autofocus, LED flash, check quality

Features Geo-tagging, touch focus, face detection, panorama, HDR

Video 1080p@30fps, check quality

Secondary 13 MP, f/1.9

Sound Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones

Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

Comms WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot

Bluetooth 4.1, A2DP

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS

NFC Yes

Radio FM radio

USB microUSB 2.0

Features Sensors Fingerprint (front-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass

Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM

Browser HTML5

Java No

- ANT+ support

- MP4/WMV/H.264 player

- MP3/WAV/WMA/eAAC+/FLAC player

- Photo/video editor

- Document viewer

Battery Non-removable Li-Ion 3000 mAh battery

Talk time Up to 21 h (3G)

Music play Up to 83 h

Misc Colors Blue, Pink, Gold, Black

SAR EU 0.35 W/kg (head) 1.36 W/kg (body)

Price About 230 EUR

Tests Camera Photo / Video

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σαν 2ο που ίσως γίνει και 1ο. Άριστη ποιότητα κατασκευής, γρήγορο και επική αυτονομία....

 

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι αν και δεν το ψάχνω με τις ρυθμίσεις της κάμερας.

 

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την 1η φόρτιση 6 ώρες οθόνης σε σύνολο 3 ημερών για να πάει η μπαταρία από 100% στο 20%... Που σημαίνει ότι λογικά μπορείς να βγάλεις πάνω από 8 ώρες οθόνης σε μια ημέρα με χρήση χωρίς παιχνίδια...

 

Αρνητικο οτι δεν εχει πολυ καλο σημα... Χανει αρκετες κλησεις σε σημειο με κακο σημα. Το S6 Edge Plus που εχω δεν τις χανει στο ιδιο σημειο.

 

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα πως είναι? Φίλη μου θέλει να αντικαταστήσει το Sony Xperia m4 aqua κυρίως επειδή είναι απογοητευμένη με την κάμερα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο τζαμάκι/μεβράνη που να κάθεται σωστά;

 

Για το curved S8+ και ένα A5 2017 που έχει 2,5D οθόνη (που κάνει μια ελαφριά κούρμπα στα πλάγια και ως αποτέλεσμα δεν κάθεται tempered glass χωρίς halo γύρω γύρω) είδα πως έχει βγάλει μεμβράνες η Samsung. Για το J5 2017 δεν βλέπω κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα πως είναι? Φίλη μου θέλει να αντικαταστήσει το Sony Xperia m4 aqua κυρίως επειδή είναι απογοητευμένη με την κάμερα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Πολυ καλη καμερα. Σε επιπεδα καλου midranger. Και σε νυχτερινες ληψεις ανω του μετριου.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θετικα

Εκπληκτικα τα video που τραβαει η καμερα σε low light!! :) Η οθόνη ισως η καλυτερη amoled που υπαρχει.

 

Αρνητικα

Στα αρνητικα τα φυσικα κουμπια αφης android. Καθε φορα που το πιανω γινεται χαμος, πατιουνται κατα λαθος, εμφανιζονται windows ΑΙΣΧΟΣ :mad: Βασικα ειναι αδυνατον να πιασεις το κινητο σε καποιο mode εκτος απο portrait, αυτο κανει το κινητο για τα σκουπιδια γιατι δεν μπορεις να κανεις τιποτα σε landscape.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

είχα το p9 lite της Huawei δεν λέω καλό κινητό απροβλημάτιστη συσκευή. πήρα το j5 2017 και έχω να πω τα εξής.

μπαταρία 3000 mah όπως με το p9 αλλά ΝΑΙ μεν 1080p η μια 720 η άλλη μεγάλη διαφορά ΜΆΛΛΟΝ λόγο οθόνης και επεξεργαστή. Σύνολο 10 ώρες ανοιχτή οθόνη και μου είχε μείνει και5% να πω επίσης έπαιξα και μια ώρα παιχνίδι.

με το p9 ούτε στα ποιο τρελά μου όνειρα.

κάμερα ανώτερη από το p9 .

ήχος ένα κλικ ποιο δυνατός στο p9 αλλά στο τέρμα το ηχείο έκανε παράσιτα.

οθόνη ΝΑΙ μεν 720 αλλα amoled ΚΑΙ όχι ips κάτι που Προσωπικά για μένα είναι καλύτερη πόσο μάλλον αν ήταν και 1080p .

Samsung καλύτερο πληκτρολόγιο δεν το συζητάμε καλύτερο ντιζάιν μακράν.

τιμή αν βάλουμε ότι το p9 το πήρα 269 και αυτό 280 (Εκτός καταστήματος Σκρουτζ) το κινητό είναι μακράν καλύτερο και από το p9 2017.ειναι γρήγορο αρκετά παίζει παιχνίδια άνετα η αυτονομία του είναι επίπεδο mate7 αλλά με 3000 και όχι 4100 όπως είχε το mate7.το κυριότερο είναι καλό ντιζάιν ΠΟΛΎ καλή οθόνη και δεν ψάχνω για φόρτιστη μέσα στην μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο κινητό αλλά επειδή θέλω το δίκαρτο ξέρει κανείς αν υποστηρίζει 2σιμ + κάρτα μνήμης γιατί δεν θέλω να θυσιάσω την μια σιμ για να έχω περισσότερο αποθηκευτικό χώρο.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο κινητό αλλά επειδή θέλω το δίκαρτο ξέρει κανείς αν υποστηρίζει 2σιμ + κάρτα μνήμης γιατί δεν θέλω να θυσιάσω την μια σιμ για να έχω περισσότερο αποθηκευτικό χώρο.

 

Φυσικά και υποστηρίζει 2 σιμ και μια κάρτα μνήμης για τα χρήματα του είναι πολύ καλό και επώνυμο το προτίμησα από κάτι κινέζικα smartphone . ένα έχω να πω αξιόπιστο και πολύ ποιοτικό για μένα αμολεντ έχει αυτο το μαύρο που χαρίζει στο κινητό κάτι παραπάνω από ποιότητα. δική μου γνώμη μερικοί θέλουν ips γούστα. απλά επειδή είχα χρόνια ips πλέον δεν μου αρέσει

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ησυχία βλέπω στο J5 , το πήρα στη γυναίκα μου και είναι εκπληκτικό από όλες τις απόψεις, μάλλον δεν υπάρχουν προβλήματα γι αυτό τόση ησυχία!!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ησυχία βλέπω στο J5 , το πήρα στη γυναίκα μου και είναι εκπληκτικό από όλες τις απόψεις, μάλλον δεν υπάρχουν προβλήματα γι αυτό τόση ησυχία!!

 

Προς το παρόν δεν υπάρχουν πληροφορίες για κάποιο πρόβλημα. αν εξαιρέσουμε το δακτυλικό αποτύπωμα που είναι αρκετά αργό σε σχέση με τα άλλα. κατά τα άλλα το κινητό είναι πολύ καλό για τα χρήματα του μιλάμε πάντα. προτιμότερο επίσης από κάτι αλλά κινέζικα κατά εμού . μπαταρία ξεχνάς το φόρτιστη.

δεν το έχουν πάρει ακόμα πολλά άτομα για αυτό υπάρχει ησυχία να υποθέσω.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω ενάμιση μήνα. Η μπαταρία του είναι ότι καλύτερο έχω δει σε κινητό. Το προηγούμενο κινητό μου ήταν το S4 zoom, η μπαταρία του από την αρχή μου έβγαζε με το ζόρι 2 μέρες, αυτό το φορτίζω κάθε Κυριακή, κάνοντας την ίδια χρήση. Να ενημερώσω όμως ότι δεν είμαι από τα άτομα που παθαίνουν στερητικό σύνδρομο αν δεν έχουν όλη μέρα το κινητό στο χέρι να το σκαλίζουν. Κάνω φυσιολογική χρήση. Δεν υστερεί σε τίποτα από πολύ ακριβότερα μοντέλα άλλων εταιρειών. :)
Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ησυχία βλέπω στο J5 , το πήρα στη γυναίκα μου και είναι εκπληκτικό από όλες τις απόψεις, μάλλον δεν υπάρχουν προβλήματα γι αυτό τόση ησυχία!!

 

Είναι ακόμα ακριβό 205,96€ κάτσε να πέσει κανένα 30-40 ευρώ στις γιορτές εγώ τουλάχιστον περιμένω να πέσει για να το πάρω στη γυναικά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ακόμα ακριβό 205,96€ κάτσε να πέσει κανένα 30-40 ευρώ στις γιορτές εγώ τουλάχιστον περιμένω να πέσει για να το πάρω στη γυναικά.

Εγώ το πήρα δυστυχώς από Κωτσόβολο 289€ ( την πάτησα αλλά δεν μπορούσα να κάνω αλλοιώς γιατί χρησιμοποίησα επιδότηση)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ευτυχής κάτοχος κι εγώ πλέον :) Μέχρι πρότινος είχα το S4 mini. Το νέο κινητάκι θεωρώ πως είναι μια αξιόλογη επιλογή, μιας και δεν έχω εντοπίσει τίποτα αρνητικό πάνω του. Εκτός των άλλων, στα συν του είναι η μεγάλης διάρκειας μπαταρία και το δυνατό του ηχείο :happy:

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1)Μηπως ξερει κανει αν διαθετει την μπάντα στα 800Mhz που ειναι χρήσιμο για καλό σήμα σε 4g?

2) Eχει διπλή πισω καμερα?

 

-Ναι

-Οχι

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να είναι ποιο φτηνή η έκδοση J5 (2017) Duos από την απλή J5 (2017) ;

 

Νόμος προσφοράς-διαθεσιμότητας-ζήτησης. Δεν συμβαίνει μόνο στο j5, δες και το note 8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 2017

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...