Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι ακριβως δεν μπορεσα να περασω την ρομ του Ιταλου και εβαλα κινεζικη γιατι δεν μπορω να βαλω Twrp με τον τροπο που μας εχεις πει με τις 5 εντολες.Γνωριζεις καποιον αλλον τροπο να δοκιμασω γαι να βαλω twrp?ωστε να βαλω την ρομ του Ιταλου?

όχι φίλε μου δεν υπάρχει άλλος τρόπος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παλι σπασε η οθονη του φιλου και με παρακαλεσε αν μπορω να του την φτιαξω, την προηγουμενη φορα που την εσπασε το πηγα σε μαστορα και παρακολουθησα από κοντα ποσο ευκολο ειναι να αλλαχθεί η οθονη και του ειπα Ο.Κ!

Παρηγγειλα λοιπον αυτην εδώ https://www.aliexpress.com/item/For-Letv-LeEco-Le-2-Le2-Pro-X620-X520-X526-X527-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer/32818887958.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.266.12c23c002bpoqi και αυτή την κολλα https://www.aliexpress.com/item/1Pc-Multi-Repair-Adhesive-LCD-Display-Frame-Glue-B7000-Phone-Bumper-Frame-DIY-B7000-Adhesive-25ml/32885019480.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.259.18f73c00DOPwlg όμως δεν εχω θερμοπιστολο με μικρο στομιο εχω αυτό με μεγαλο που είναι για πλαστικα,θα προσπαθήσω να το ζεστανω στην ακρη ,λετε να του κανω καμια ζημια με αυτό το θερμοπιστολο?

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα καταφερα!!!!!!!σε 2 συσκευες μπηκε κανονικα η ρομ του ιταλου.Ευχαριστω για τις οδηγιες και τις συμβουλες σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα.Ηθελα να ρωτησω αν μπορει να γινει κατι και με το δικο μου τηλ.Εδω και λίγες μέρες ξαφνικα δεν ανοίγει με τίποτα και οταν το βάζω στον φορτιστή ανάβει απλα το κοκινο λαμπακι.Μπορει να γινει κατι με το προβλημα αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Παλι σπασε η οθονη του φιλου και με παρακαλεσε αν μπορω να του την φτιαξω, την προηγουμενη φορα που την εσπασε το πηγα σε μαστορα και παρακολουθησα από κοντα ποσο ευκολο ειναι να αλλαχθεί η οθονη και του ειπα Ο.Κ!

Παρηγγειλα λοιπον αυτην εδώ https://www.aliexpress.com/item/For-Letv-LeEco-Le-2-Le2-Pro-X620-X520-X526-X527-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer/32818887958.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.266.12c23c002bpoqi και αυτή την κολλα https://www.aliexpress.com/item/1Pc-Multi-Repair-Adhesive-LCD-Display-Frame-Glue-B7000-Phone-Bumper-Frame-DIY-B7000-Adhesive-25ml/32885019480.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.259.18f73c00DOPwlg όμως δεν εχω θερμοπιστολο με μικρο στομιο εχω αυτό με μεγαλο που είναι για πλαστικα,θα προσπαθήσω να το ζεστανω στην ακρη ,λετε να του κανω καμια ζημια με αυτό το θερμοπιστολο?

Αφού η οθονη είναι σπασμένη τι το θέλεις το θερμοπιστολο? Την βγάζεις καθαρίζεις καλά με οινόπνευμα, και όλα οκ.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα κ απο μενα.Ηθελα να ρωτησω αν μπορει να γινει κατι και με το δικο μου τηλ.Εδω και λίγες μέρες ξαφνικα δεν ανοίγει με τίποτα και οταν το βάζω στον φορτιστή ανάβει απλα το κοκινο λαμπακι.Μπορει να γινει κατι με το προβλημα αυτο?
Τι έπαθε το δικό σου? Ποια Rom έχεις περάσει? Πατάς παρατεταμένα το κουμπί on off για 20 δευτερόλεπτα και δεν επανέρχεται?

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού η οθονη είναι σπασμένη τι το θέλεις το θερμοπιστολο? Την βγάζεις καθαρίζεις καλά με οινόπνευμα, και όλα οκ.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι έπαθε το δικό σου? Ποια Rom έχεις περάσει? Πατάς παρατεταμένα το κουμπί on off για 20 δευτερόλεπτα και δεν επανέρχεται?

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

Δεν πέρασα καμια ρομ,εχει αυτη που το πήρα απο αρχη,αγορασμενο απο tomtop.Ξαφνικά σταμάτησε να ανοίγει,ουτε με το κουμπι παρατεταμένα πατημένο ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

Νικο την προηγουμνη την βαλαμε με μπολικη κολλα,δηλ. λες να βαλω φαλτσετα γυρο γυρο και να κοβω κολλα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν πέρασα καμια ρομ,εχει αυτη που το πήρα απο αρχη,αγορασμενο απο tomtop.Ξαφνικά σταμάτησε να ανοίγει,ουτε με το κουμπι παρατεταμένα πατημένο ανοίγει.
Πέρασε νέα Rom τα κακαρωσε η παλιά

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νικο την προηγουμνη την βαλαμε με μπολικη κολλα,δηλ. λες να βαλω φαλτσετα γυρο γυρο και να κοβω κολλα?
φαλτσετα κόψιμο γύρω γύρω, έτσι και αλλιώς δεν έχει τίποτα να σώσεις περιμετρικά

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε νέα Rom τα κακαρωσε η παλιά

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

 

Το πρόβλημα ειναι οτι δεν ανοίγει καθόλου και δεν το βλεπει ο υπολογιστής όταν το συνδέω για να περάσω καινούργια ρομ.Ειναι τελείως νεκρο!!Το μονο που κανει ειναι να αναβει το κοκκινο λαπμπακι οταν το βαζω στην φορτιση.Καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color] φαλτσετα κόψιμο γύρω γύρω, έτσι και αλλιώς δεν έχει τίποτα να σώσεις περιμετρικά

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

Και'γω αυτό λεω φιλε ,αφου σπασμενη ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ειναι οτι δεν ανοίγει καθόλου και δεν το βλεπει ο υπολογιστής όταν το συνδέω για να περάσω καινούργια ρομ.Ειναι τελείως νεκρο!!Το μονο που κανει ειναι να αναβει το κοκκινο λαπμπακι οταν το βαζω στην φορτιση.Καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαίνει?
Δοκίμασες να μπεις fastboot? ούτε εκεί ανοίγει?

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια παρακαλώ: στην συσκευή φίλου έβαλα επιτυχώς (4-5 μήνες πριν ) την MIUI 9 5.20.2018. Το τελευταίο διάστημα του κάνει διάφορα κουλά ( δεν ενημερώνει το playstore, το ebay αρνείται να δουλέψει ) και σκέφτηκα να του πέρναγα την τελευταία miui. Είδα λοιπόν πως παίζει 10αρα, οπότε λογικά θέλει και άλλο recovery; ή την πετάω χύμα μέσα και απλά factory reset; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να μπεις fastboot? ούτε εκεί ανοίγει?

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

 

Τιποτα δεν ανοιγει με καθολου.Μάλλον τα εχει τινάξει το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν ανοιγει με καθολου.Μάλλον τα εχει τινάξει το κινητό...

Δες το ποστ 873 του Έκτορα μήπως και σε βοηθήσει...

"Γεια σας παιδια πριν λιγο καιρο το κινητο μου παρουσιασε το γνωστο προβλημα σε ολους σας να μην ανοιγει λεγοντας βελτιστοποιηση εφαρμογης 2απο2 δεν αναγνωριζε σιμ κι αλλα πολλα. επειδη το προβλημα το διορθωσα χωρις ροοτ χωρις pc θα σας πω τι εκανα. πατωντας το volume+ και power ταυτοχρονα συνεχως το κινητο δονηται τρες φορες και μετα ανοιγει η οθονη δινοντας δυο εντολες καθαρισμα και αναβαθμιση. ξετικαρα την αναβαθμιση και εδωσα εντολη καθαρισμα μνημης. το κινητο εσβησε και εκανε να ανοιξει περιπου 8 λεπτα. ανοιξε και επανηλθε στην αρχικη ρομ που ειχε διορθωνοντας ολα τα προβληματα.τωρα λειτουργει θαυμασια.εαν δεν λειτουργησει ξανακαντε τη ιδια διαδικασια μη φοβηθητε.αυτο σε μενα επιασε μακαρι να βοηθησω καποιους"

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια παρακαλώ: στην συσκευή φίλου έβαλα επιτυχώς (4-5 μήνες πριν ) την MIUI 9 5.20.2018. Το τελευταίο διάστημα του κάνει διάφορα κουλά ( δεν ενημερώνει το playstore, το ebay αρνείται να δουλέψει ) και σκέφτηκα να του πέρναγα την τελευταία miui. Είδα λοιπόν πως παίζει 10αρα, οπότε λογικά θέλει και άλλο recovery; ή την πετάω χύμα μέσα και απλά factory reset; Ευχαριστώ!

 

Κανένας δεν έχει περάσει την 10αρα;

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν έχει περάσει την 10αρα;
Όσες miui έχω δοκιμάσει στο 622 και 626 καμία μα καμία δεν ήταν σταθερή, όλες ήταν με προβλήματα και πολλές ασυμβατότητες. Πέρασε του Ιταλού να ησυχάσεις.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσες miui έχω δοκιμάσει στο 622 και 626 καμία μα καμία δεν ήταν σταθερή, όλες ήταν με προβλήματα και πολλές ασυμβατότητες. Πέρασε του Ιταλού να ησυχάσεις.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Του Ιταλου που λεει ο Νικ αψεγαδιαστη ξαναλεω!

Link to comment
Share on other sites

Του Ιταλου που λεει ο Νικ αψεγαδιαστη ξαναλεω!

 

Έτσι ακριβώς. Έδωσα ένα στον ανιιψιό μου και δεν έχει κάνει κιχ...παιχνίδια, σερφαρισμα, μουσική, βίντεο, συνδεσιμότητα....όλα σούπερ!!!

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε του Ιταλού εννοείτε κάποια από αυτές;

31216457518_d03cdb56bc_n.jpgScreenshot_4 by MARINOS BOURBOULIS, on Flickr

 

αν ναι, τώρα που έχει πάνω miui θέλει κάποια συγκεκριμένη διαδικασία για να περαστεί; άλλο recovery;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Έδωσα ένα στον ανιιψιό μου και δεν έχει κάνει κιχ...παιχνίδια, σερφαρισμα, μουσική, βίντεο, συνδεσιμότητα....όλα σούπερ!!!

 

Και'γω τοδωσα στην κορη και κανενα πρόβλημα, πριν με την AOSP δεν μπορουσε λογο root να μπει σε κατι snapchat τετοια τελος παντων ενω με αυτην μπαινει κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα την βοήθεια σας.

Στο κινητό της συζύγου, ένα leeco s3 x626, εδώ και λίγο καιρό δεν αναγνώριζε τον 4ψηφιο κωδικό ξεκλείδωματος, αλλά το ξεκλειδωνε κανονικά από με αποτύπωμα. Προσπάθησα από τις ρυθμίσεις ασφάλειας αλλά δεν μου έδινε πρόσβαση λόγω του λάθος κωδικού, τον οποίο εγώ είχα βάλει και τον δεχόταν μέχρι πρόσφατα.

Πιθανόν να πείραξε κάτι ο μικρός προσπαθώντας να το ξεκλειδώσει.

Χθες πλέον ζητάει κωδικό όταν βάζεις το αποτύπωμα.

Πως γίνεται να το επαναφέρω χωρίς να χάσω φώτο και βίντεο?

Προσπάθησα από τον Google account και συνδέοντάς το στον Η/Υ μόνο φορτίζει.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις πανω twrp?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι, δεν είχα.

Τελικά μου το έφτιαξε ένας φίλος.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πως το έφτιαξε?
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...