Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη που είμαι εκτός θέματος , αλλά χρειάζομαι άμεση βοήθεια . Έφερα το X522 για ένα φίλο από το Gearbest . Η Rom που φοράει είναι μάλλον πειραγμένη από το κινεζομάγαζο για να να έχει λίγα Ελληνικά (5.9.023S) . Το πρόβλημα είναι ότι όταν η μπαταρία πέσει κάτω από το 20% το κινητό κρασάρει . Γράφει ότι "System UI has stoped" και αναβοσβήνει η οθόνη χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα . Το μόνο που λειτουργεί είναι το Power Button για επανεκκίνηση ή τερματισμό . Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ; Ή ακόμα καλύτερα αν ξέρετε καμιά Rom με Ελληνικά και χωρίς bug .
Αγοράζετε κινητά χωρίς υποστήριξή και μετά ψάχνετε το πως και το γιατί, το σίγουρο είναι ότι εδώ δεν θα βρεις απάντηση.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βάλε το Snapchat στο magisk hide και κάνε και ένα reboot να βρίσκεται.Μετα θα μπαίνει.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Το δοκιμασα και οτι αλλο βρηκα στο ιντερνετ δεν δουλεψε,εσυ το εχεις κανει στο τηλεφωνο και επιασε;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΕΔΩ: https://drive.google.com/file/d/1RamwiA7d8CqSpfjk0UNbERYk4cxgLJqW/view

 

 

Δυστυχώς αυτό το αρχείο είναι μολυσμένο με ιό

 

Μόνο ο κάτοχος έχει δικαίωμα λήψης μολυσμένων αρχείων.

 

αυτό μου βγάζει όταν πάω να το κατεβάσω, γιατί έτσι?

 

Ειναι το ποστ του nick1967 για το TWRP

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΕΔΩ: https://drive.google.com/file/d/1RamwiA7d8CqSpfjk0UNbERYk4cxgLJqW/view

 

 

Δυστυχώς αυτό το αρχείο είναι μολυσμένο με ιό

 

Μόνο ο κάτοχος έχει δικαίωμα λήψης μολυσμένων αρχείων.

 

αυτό μου βγάζει όταν πάω να το κατεβάσω, γιατί έτσι?

 

Ειναι το ποστ του nick1967 για το TWRP

Τι γράφεις φίλε μου? Ποιο αρχείο είναι μολυσμένο αυτο που είναι στο Google drive? Μήπως.. λέω μήπως το pc σου είναι μολυσμένο? Μια χαρά είναι το αρχείο και η ποιο ασφαλής λήψη για όλους μας.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια χαρά τα λεω και ειναι το μήνυμα που βγαζει το google drive οταν πάω να κανω λήψη. Και έμενα μου εκανε εντύπωση γιατί κανείς δεν διαμαρτυρήθηκε αλλα δοκίμασα και απο αλλες συσκευές και ειχα το ίδιο μήνυμα. Εσυ που το ανέβασες δεν στο βγαζει επειδει εισαι ο κάτοχος, ας δοκιμάσεις με κάποιο άλλο λογαριασμό ή κάποιος άλλος εδω μέσα χρήστης να με επιβεβαιώσει.

 

Εδώ είναι το μήνυμα που μου βγάζει https://imgur.com/a/qB86uP9

Edited by perf78
Link to comment
Share on other sites

Εγω μια χαρά τα λεω και ειναι το μήνυμα που βγαζει το google drive οταν πάω να κανω λήψη. Και έμενα μου εκανε εντύπωση γιατί κανείς δεν διαμαρτυρήθηκε αλλα δοκίμασα και απο αλλες συσκευές και ειχα το ίδιο μήνυμα. Εσυ που το ανέβασες δεν στο βγαζει επειδει εισαι ο κάτοχος, ας δοκιμάσεις με κάποιο άλλο λογαριασμό ή κάποιος άλλος εδω μέσα χρήστης να με επιβεβαιώσει.

 

Εδώ είναι το μήνυμα που μου βγάζει https://imgur.com/a/qB86uP9

Δοκίμασα φίλε μου και με άλλο browser και λογαριασμό, δεν μου βγάζει το μήνυμα που Ανέβασες, από τον Νοέμβριο που το ανέβασα είσαι ο μόνος που γράφει για ιό

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια χαρά τα λεω και ειναι το μήνυμα που βγαζει το google drive οταν πάω να κανω λήψη. Και έμενα μου εκανε εντύπωση γιατί κανείς δεν διαμαρτυρήθηκε αλλα δοκίμασα και απο αλλες συσκευές και ειχα το ίδιο μήνυμα. Εσυ που το ανέβασες δεν στο βγαζει επειδει εισαι ο κάτοχος, ας δοκιμάσεις με κάποιο άλλο λογαριασμό ή κάποιος άλλος εδω μέσα χρήστης να με επιβεβαιώσει.

 

Εδώ είναι το μήνυμα που μου βγάζει https://imgur.com/a/qB86uP9

Τίποτα δεν βγάζει για ιούς ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αγοράζετε κινητά χωρίς υποστήριξή και μετά ψάχνετε το πως και το γιατί, το σίγουρο είναι ότι εδώ δεν θα βρεις απάντηση.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου το βγάζει σε διαφημίσεις συνέχεια το 522 και η τιμή όντως είναι χωμα. Τοσο σάπιο είναι?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα !!!

Μια ερωτηση επειδη εχασα τον ανταπτορα απο το κινητο που μετατρεπει το type - c σε 3,5mm υπαρχει περιπτωση να εχει αγορασει κανεις απο ελλαδα τετοιον ανταπτορα και να του εχει δουλεψει??? επειδη ψαχνω εδω στα χανια και μονο ο κωτσοβολος ειχε της χιαομι και δεν τα αναγνωριζε τα ακουστικα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
γεια σας παιδια πριν λιγο καιρο το κινητο μου παρουσιασε το γνωστο προβλημα σε ολους σας να μην ανοιγει λεγοντας βελτιστοποιηση εφαρμογης 2απο2 δεν αναγνωριζε σιμ κι αλλα πολλα. επειδη το προβλημα το διορθωσα χωρις ροοτ χωρις pc θα σας πω τι εκανα. πατωντας το volume+ και power ταυτοχρονα συνεχως το κινητο δονηται τρες φορες και μετα ανοιγει η οθονη δινοντας δυο εντολες καθαρισμα και αναβαθμιση. ξετικαρα την αναβαθμιση και εδωσα εντολη καθαρισμα μνημης. το κινητο εσβησε και εκανε να ανοιξει περιπου 8 λεπτα. ανοιξε και επανηλθε στην αρχικη ρομ που ειχε διορθωνοντας ολα τα προβληματα.τωρα λειτουργει θαυμασια.εαν δεν λειτουργησει ξανακαντε τη ιδια διαδικασια μη φοβηθητε.αυτο σε μενα επιασε μακαρι να βοηθησω καποιους
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Αφου διαβασα ολα τα ποστ κατεληξα οτι η καλυτερη ρομ αυτην την στιγμη ειναι του Ιταλου,συμφωνα με αυτα που λενε τα παιδια που φαινεται οτι εχουν ασχοληθει περισσοτερο.Εχω μια ερωτηση.Αν κατεβασω το αρχειο του Ιταλου και το αλλαξω ονομασια και το κανω update.zip και το ριξω μεσα στο κινητο και δεν κανω την διαδικασια με adb drivers και twrp,παρα μονο κανω καθαρισμα και μετα τικαρω το update δεν θα περαστει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Αφου διαβασα ολα τα ποστ κατεληξα οτι η καλυτερη ρομ αυτην την στιγμη ειναι του Ιταλου,συμφωνα με αυτα που λενε τα παιδια που φαινεται οτι εχουν ασχοληθει περισσοτερο.Εχω μια ερωτηση.Αν κατεβασω το αρχειο του Ιταλου και το αλλαξω ονομασια και το κανω update.zip και το ριξω μεσα στο κινητο και δεν κανω την διαδικασια με adb drivers και twrp,παρα μονο κανω καθαρισμα και μετα τικαρω το update δεν θα περαστει?
Φίλε μου πρώτα πρέπει να κάνεις εγκατάσταση το TWRP.. ακολουθώντας τον οδηγό της πρώτης σελίδας, χωρίς αυτό δεν μπορείς να περάσεις την Rom του Ιταλού... Περνώντας την Rom που προαναφερα θα λυθούν όλα τα προβλήματα που σου παρουσιάζει το τηλέφωνο.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση φιλε μου.ελπιζω να τα καταφερω.αν οχι φανταζομαι θα βοηθησετε την κατασταση.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση φιλε μου.ελπιζω να τα καταφερω.αν οχι φανταζομαι θα βοηθησετε την κατασταση.
Ακολούθησε της οδηγίες κατά γράμμα, και δεν θα έχεις πρόβλημα, αν προκύψει είμαστε εδώ να σε βοηθήσουμε

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με άλλες 2 ρομ που φορουσε το κινητο ναι του Ιταλου είναι η καλυτερη και με φουλ Ελληνικα αλλα κακα τα ψεματα είναι λιγο laggy,και το πιο σπαστικο της lag είναι στην απαντηση κλησης!
Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλαει αλλα καθυστερει ,πως να το πω δηλ. "δεν είναι σφαιρα όπως άλλες"!

Από bugs και reboot ποτε και τιποτα αλλα είναι λιγο αργο το τηλ. γενικα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Δυστυχως ο υπολογιστης μου δεν συνεργαζεται ωστε να περασω adb drivers.......δοκιμασα με οτι τροπο βρηκα και απο εδω αλλα και απο το youtube αλλα δεν.Κανω και αναζητηση με το cmd μηπως τυχον μπηκαν και δεν το καταλαβα αλλα ουτε και εκει φαινεται κατι?εχετε καμια προταση?να σημειωσω οτι τα προβληματα ξεκινησαν στο κινητο απο οταν ενω ειχα 2 καρτες sim απο την wind την μια την αλλαξα με cosmote.πιθανολογω οτι εκει ειναι το θεμα του,κατι το μπερδευει.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα σιγουρα φταειι για το μπλοκαρισμα ο συνδυασμος wind-vodafone με cosmote.Κανοντας hard reset και βαζοντας μια καρτα απο wind και μια vodafone το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα.Δεν δοκιμασα να βαλω 2 απο cosmote για να σας πω.Οπως ειπα και πιο πριν μαλλον οι διαφορετικη συχνοτητα των εταιριων προκαλει τα προβληματα.Και κατι τελευταιο αν μπορει καποιος να με βοηθησει με τους driver abd
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θα χρειαστω βοηθεια.Αφου τελικα καταφερα να περασω τους adb και συνεχιζω με τις 5 εντολες που πρεπει να πληκτρολογησω στο cmd βαζοντας την δευτερη το τηλεφωνο κανει επανεκκινηση και χανει την επαφη με το p/c.Σαν αποτελεσμα να μην μπορω να περασω τις υπολοιπες εντολες και να μην μπορω να προχωρησω.Παιδες βαλτε ενα χερακι μια βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θα χρειαστω βοηθεια.Αφου τελικα καταφερα να περασω τους adb και συνεχιζω με τις 5 εντολες που πρεπει να πληκτρολογησω στο cmd βαζοντας την δευτερη το τηλεφωνο κανει επανεκκινηση και χανει την επαφη με το p/c.Σαν αποτελεσμα να μην μπορω να περασω τις υπολοιπες εντολες και να μην μπορω να προχωρησω.Παιδες βαλτε ενα χερακι μια βοηθεια

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι κάτι δεν κάνεις σωστά... Πρώτα από όλα έγινες προγραμματιστείς? αν ναι τσέκαρε το καλώδιο και τους οδηγούς driver στο PC σου, οι κινεζιες που μου γράφεις δεν έχουν καμία σχέση με την Rom, μήπως έκανες εργιστασιακες ρυθμίσεις και γύρισε σε αγγλοκινεζικη? αν ναι ξανακανε την διαδικασία από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σιγουρα φταειι για το μπλοκαρισμα ο συνδυασμος wind-vodafone με cosmote.Κανοντας hard reset και βαζοντας μια καρτα απο wind και μια vodafone το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα.Δεν δοκιμασα να βαλω 2 απο cosmote για να σας πω.Οπως ειπα και πιο πριν μαλλον οι διαφορετικη συχνοτητα των εταιριων προκαλει τα προβληματα.Και κατι τελευταιο αν μπορει καποιος να με βοηθησει με τους driver abd
πως το ελυσες με τους νραιβερς γιατι εγω δεν το εχω λυση win 7
Link to comment
Share on other sites

πως το ελυσες με τους νραιβερς γιατι εγω δεν το εχω λυση win 7

Καλημερα φιλε μου.Εγω εχω win10 αφου δοκιμασα αρκετα απο αναζητηση στο google τελικα αυτοι που περαστηκαν ειναι το πρωτο που βγαζει universal κανοντας αναζητηση adb drivers.Καλη επιτυχια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι κάτι δεν κάνεις σωστά... Πρώτα από όλα έγινες προγραμματιστείς? αν ναι τσέκαρε το καλώδιο και τους οδηγούς driver στο PC σου, οι κινεζιες που μου γράφεις δεν έχουν καμία σχέση με την Rom, μήπως έκανες εργιστασιακες ρυθμίσεις και γύρισε σε αγγλοκινεζικη? αν ναι ξανακανε την διαδικασία από την αρχή

 

Καλημερα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι κάτι δεν κάνεις σωστά...εννοειται αλλιως θα γινοταν.Προγραμματιστης εγινα και εκανα και την εντολη με το usb που χρειαζεται.Το καλωδιο σιγουρα ειναι οκ γιατι δοκιμασα και με τα δυο(εχω 2 κινητα).Να σου περιγραψω τι εκανα......Το τηλεφωνο ειχε την 5.8.018 rom.Ειχα βρει και ειχα βαλει μεσα στο τηλεφωνο χυμα την 5.9.020 γραφοντας update.Ξεκινησα να κανω την διαδικασια πατωντας το power butoon kai volume+ για το clear αλλα δεν ξετικαρησα κατα λαθος το update,σαν αποτελεσμα ειχε να κανει εκκαθαριση αλλα να περασει και την 5.9.020.Να σημειωσω οτι αυτη η ρομ ελεγε οτι δεν χρειαζεται twrp κλπ. και οντως ετσι περαστηκε.Το τηλεφωνο ανοιξε κανονικα αλλα με γλωσσες μονο κινεζικα και αγγλικα και με ολες τις λειτουργιες να δουλευουν αψογα.Το συνδεω με το p/c για να δωσω τις 5 εντολες που περιγραφεις και μετα στην δευτερη κανει επανεκινηση το τηλεφωνο χανει την επαφη με το p/c και δεν μπορω να ολοκληρωσω την διαδικασια.Παντως αν εξαιρεσουμε το οτι δεν εχει ελληνικα το τηλεφωνο πλεον δουλευει χωρις κανενα προβλημα.Να πω οτι δεν εχει google μεσα αλλα και αυτο το προβλημα λυνεται κατεβαζοντας το google apk και μετα βαζεις οτι θελεις κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου.Εγω εχω win10 αφου δοκιμασα αρκετα απο αναζητηση στο google τελικα αυτοι που περαστηκαν ειναι το πρωτο που βγαζει universal κανοντας αναζητηση adb drivers.Καλη επιτυχια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλημερα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι κάτι δεν κάνεις σωστά...εννοειται αλλιως θα γινοταν.Προγραμματιστης εγινα και εκανα και την εντολη με το usb που χρειαζεται.Το καλωδιο σιγουρα ειναι οκ γιατι δοκιμασα και με τα δυο(εχω 2 κινητα).Να σου περιγραψω τι εκανα......Το τηλεφωνο ειχε την 5.8.018 rom.Ειχα βρει και ειχα βαλει μεσα στο τηλεφωνο χυμα την 5.9.020 γραφοντας update.Ξεκινησα να κανω την διαδικασια πατωντας το power butoon kai volume+ για το clear αλλα δεν ξετικαρησα κατα λαθος το update,σαν αποτελεσμα ειχε να κανει εκκαθαριση αλλα να περασει και την 5.9.020.Να σημειωσω οτι αυτη η ρομ ελεγε οτι δεν χρειαζεται twrp κλπ. και οντως ετσι περαστηκε.Το τηλεφωνο ανοιξε κανονικα αλλα με γλωσσες μονο κινεζικα και αγγλικα και με ολες τις λειτουργιες να δουλευουν αψογα.Το συνδεω με το p/c για να δωσω τις 5 εντολες που περιγραφεις και μετα στην δευτερη κανει επανεκινηση το τηλεφωνο χανει την επαφη με το p/c και δεν μπορω να ολοκληρωσω την διαδικασια.Παντως αν εξαιρεσουμε το οτι δεν εχει ελληνικα το τηλεφωνο πλεον δουλευει χωρις κανενα προβλημα.Να πω οτι δεν εχει google μεσα αλλα και αυτο το προβλημα λυνεται κατεβαζοντας το google apk και μετα βαζεις οτι θελεις κανονικα.

Επομένως δεν πέρασες Rom με TWRP αλλά εργοστασιακά, με αυτόν τον τρόπο λογικό να μην έχεις Google Play αφού έχεις περάσει κινεζική Rom, Καμία κινεζική Rom δεν έχει play store.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως δεν μπορεσα να περασω την ρομ του Ιταλου και εβαλα κινεζικη γιατι δεν μπορω να βαλω Twrp με τον τροπο που μας εχεις πει με τις 5 εντολες.Γνωριζεις καποιον αλλον τροπο να δοκιμασω γαι να βαλω twrp?ωστε να βαλω την ρομ του Ιταλου?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...