Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηματα

το κινητο ειναι ρουταρισμενο οταν ερχεται?

εχει καποιος βαλει αλλη ρομ και ποια ειναι η διαδικασια ?

Εχω το χ620 που ειναι το ιδιο,παραγγειλα το χ626 με 64 γιγα στην μιση τιμη που εχω παρει το χ620 περυσι,ξεφτιλα

Αν ερθει και θελω να του αλλαξω ρομ ειναι μεσω twrp?

Καποιος να γραψει βημα βημα την διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερωτηματα

το κινητο ειναι ρουταρισμενο οταν ερχεται?

εχει καποιος βαλει αλλη ρομ και ποια ειναι η διαδικασια ?

Εχω το χ620 που ειναι το ιδιο,παραγγειλα το χ626 με 64 γιγα στην μιση τιμη που εχω παρει το χ620 περυσι,ξεφτιλα

Αν ερθει και θελω να του αλλαξω ρομ ειναι μεσω twrp?

Καποιος να γραψει βημα βημα την διαδικασια?

 

Φίλε, εξαρτάται από την περίπτωση και το κατάστημα. Όταν με το καλό το παραλάβεις, πρώτα κατέβασε από το playstore, μια εφαρμογή rootcheck να δεις αν είναι ρουταρισμένο. Σε περίπτωση που δεν είναι, τότε ακολούθα βήμα προς βήμα τη διαδικασία που περιγράφεται στο βίντεο που έχω δώσει στο ποστ #230, λίγο παραπάνω. Κάνοντας τη διαδικασία θα έχεις:

α) ξεκλειδώσει τον bootloader

β) εγκαταστήσει το TWRP

Αυτά τα είναι τα πιο αναγκαία. Κατόπιν μπορείς να κατεβάσεις μια custom ROM (επίσης σε προηγούμενο ποστ έχουν δοθεί σύνδεσμοι για την

Aosp π.χ.). Μόλις την κατεβάσεις, θα την βάλεις όπως είναι (χωρίς να την ξεζιπάρεις) χύμα στον εσωτερικό χώρο του κινητού σου και πηγαίνοντας στο Recovery->TWRP θα την περάσεις. Επίσης υπάρχουν αρκετά υποδείγματα στο youtube για το πώς βάζει κανείς μια νέα ΡΟΜ. Τα πιο δύσκολα είναι τα βήματα α και β που έγραψα παραπάνω, αλλά αυτά τα κάνεις μόνο μια φορά όταν παίρνεις το κινητό.

Προσοχή : Να σιγουρευτείς ότι η ΡΟΜ που θα κατεβάσεις είναι συμβατή με το τηλέφωνό μας. Να είναι δηλαδή για τον επεξεργαστή Χ626(Χ620).

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, εξαρτάται από την περίπτωση και το κατάστημα. Όταν με το καλό το παραλάβεις, πρώτα κατέβασε από το playstore, μια εφαρμογή rootcheck να δεις αν είναι ρουταρισμένο. Σε περίπτωση που δεν είναι, τότε ακολούθα βήμα προς βήμα τη διαδικασία που περιγράφεται στο βίντεο που έχω δώσει στο ποστ #230, λίγο παραπάνω. Κάνοντας τη διαδικασία θα έχεις:

α) ξεκλειδώσει τον bootloader

β) εγκαταστήσει το TWRP

Αυτά τα είναι τα πιο αναγκαία. Κατόπιν μπορείς να κατεβάσεις μια custom ROM (επίσης σε προηγούμενο ποστ έχουν δοθεί σύνδεσμοι για την

Aosp π.χ.). Μόλις την κατεβάσεις, θα την βάλεις όπως είναι (χωρίς να την ξεζιπάρεις) χύμα στον εσωτερικό χώρο του κινητού σου και πηγαίνοντας στο Recovery->TWRP θα την περάσεις. Επίσης υπάρχουν αρκετά υποδείγματα στο youtube για το πώς βάζει κανείς μια νέα ΡΟΜ. Τα πιο δύσκολα είναι τα βήματα α και β που έγραψα παραπάνω, αλλά αυτά τα κάνεις μόνο μια φορά όταν παίρνεις το κινητό.

Προσοχή : Να σιγουρευτείς ότι η ΡΟΜ που θα κατεβάσεις είναι συμβατή με το τηλέφωνό μας. Να είναι δηλαδή για τον επεξεργαστή Χ626(Χ620).

Απο το Bangood το αγορασα,οκ ξερω τα βηματα εγκαταστασης νεας ρομ,δεν θυμαμαι τι wipes κανουμε,δλδ αν ειναι ρουταρισμενο τελικα θα εχει και twrp ετοιμη?

Ξερω οτι ειναι ιδιο με ελαχιστες διαφορεςμετο χ620,το εχω.

Link to comment
Share on other sites

Απο το Bangood το αγορασα,οκ ξερω τα βηματα εγκαταστασης νεας ρομ,δεν θυμαμαι τι wipes κανουμε,δλδ αν ειναι ρουταρισμενο τελικα θα εχει και twrp ετοιμη?

Ξερω οτι ειναι ιδιο με ελαχιστες διαφορεςμετο χ620,το εχω.

Όταν είναι να περάσεις νέα ΡΟΜ που δεν είναι EUI αλλά AOSP ή οποιαδήποτε άλλη ανεξάρτητη, πρέπει να κάνεις όλα τα wipes πλην φυσικά του internal store. Να κάνεις δηλαδή "καθαρή" εγκατάσταση.

Κι εγώ από το Banggood το πήρα και ήθελε να κάνω τα βήματα α και β που έγραψα παραπάνω.

Το ρουτάρισμα έρχεται τελευταίο ως διαδικασία. Είτε η νέα ΡΟΜ θα είναι ήδη pre-rooted είτε θα κατεβάσεις ένα αρχείο SUPERSU.zip το οποίο θα το περάσεις στο τέλος μέσα από το TWRP και πλέον θα είναι ρουταρισμενο.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Φιλε όταν λες σχετικα γρηγορα ποσες μερες είναι ακριβος γιατι εγω εχω πιασει τις 20 μερες και ακομη ουτε Αγγλια δεν εφτασε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Από Ελληνικα πως είναι η ρομ,δηλ. είναι φουλ μεταφρασμενη ?

 

1 μηνα συνολικα. Κι εγώ δεν το περίμενα τόσο ...νωρίς.

 

Όχι, δεν είναι φουλ μεταφρασμένη, Έχει και κάποιες επιλογές στα Αγγλικά.

 

 

* Τελικά άνοιξε την επόμενη μέρα το κινητό.

** Τα κολλήματα ...κολλήματα.

*** Είναι το πολλοστό κινέζικο, είχα ξεκινήσει μ' ένα ΖΤΕ, πήρα 2-3 Lenovo, τώρα έχω για μένα ένα BlackView BV6000, πρώτη φορά αντιμετωπίζω τόσο νωρίς, τόσα προβλήματα. Κατά τ' άλλα, για τα λεφτά του ...κορυφή.

Link to comment
Share on other sites

1 μηνα συνολικα. Κι εγώ δεν το περίμενα τόσο ...νωρίς.

 

Όχι, δεν είναι φουλ μεταφρασμένη, Έχει και κάποιες επιλογές στα Αγγλικά.

 

 

* Τελικά άνοιξε την επόμενη μέρα το κινητό.

** Τα κολλήματα ...κολλήματα.

*** Είναι το πολλοστό κινέζικο, είχα ξεκινήσει μ' ένα ΖΤΕ, πήρα 2-3 Lenovo, τώρα έχω για μένα ένα BlackView BV6000, πρώτη φορά αντιμετωπίζω τόσο νωρίς, τόσα προβλήματα. Κατά τ' άλλα, για τα λεφτά του ...κορυφή.

 

Ισως αν ξερεις να αλλαξεις ρομ να δεις αν φταιει αυτη,σλλοιως αν εχει κολληματα απο τωρα ισως θα επρεπε να δεις για επιστροφη

Link to comment
Share on other sites

Ισως αν ξερεις να αλλαξεις ρομ να δεις αν φταιει αυτη,σλλοιως αν εχει κολληματα απο τωρα ισως θα επρεπε να δεις για επιστροφη

 

Είμαι σε επαφή με το GearBest.

 

Για αλλαγή ROM δεν το εχω δοκιμασει ποτέ.

Αν ξαναμπλοκάρει εντελώς, τότε θα φύγει, μπακ του Τσάινα. :)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε επαφή με το GearBest.

Για αλλαγή ROM δεν το εχω δοκιμασει ποτέ.

Αν ξαναμπλοκάρει εντελώς, τότε θα φύγει, μπακ του Τσάινα. :)

 

Την έκδοση 5.8.018s έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Από Ελληνικα πως είναι η ρομ,δηλ. είναι φουλ μεταφρασμενη ?

 

Με συγχωρείς, μου διέφυγε η ερώτησή σου....

Λοιπόν, τη συγκεκριμένη συσκευή την έχω πάρει δώρο για τη γυναίκα μου, θα την κρατήσω 2 βδομάδες ακόμη και μετά θα της την δώσω. Την ανοίγω περιστασιακά, οπότε μόλις τώρα έριξα μια ματιά στην AOSP σχετικά με το πόσο μεταφρασμένη στα ελληνικά είναι. Νομίζω ότι είναι πλήρως ή σχεδόν πλήρως.

Εγώ έχω από πέρυσι το Le Max 2 και όντας υπερευχαριστημένος από το συγκεκριμένο κινητό, χωρίς δεύτερη σκέψη επέλεξα πάλι Leeco.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Από Ελληνικα πως είναι η ρομ,δηλ. είναι φουλ μεταφρασμενη ?

 

Με συγχωρείς, μου διέφυγε η ερώτησή σου....

Λοιπόν, τη συγκεκριμένη συσκευή την έχω πάρει δώρο για τη γυναίκα μου, θα την κρατήσω 2 βδομάδες ακόμη και μετά θα της την δώσω. Την ανοίγω περιστασιακά, οπότε μόλις τώρα έριξα μια ματιά στην AOSP σχετικά με το πόσο μεταφρασμένη στα ελληνικά είναι. Νομίζω ότι είναι πλήρως ή σχεδόν πλήρως.

Εγώ έχω από πέρυσι το Le Max 2 και όντας υπερευχαριστημένος από το συγκεκριμένο κινητό, χωρίς δεύτερη σκέψη επέλεξα πάλι Leeco.

 

Πού μπορώ να βρω την AOSP ;

Edited by valanths
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε επαφή με το GearBest.

 

Για αλλαγή ROM δεν το εχω δοκιμασει ποτέ.

Αν ξαναμπλοκάρει εντελώς, τότε θα φύγει, μπακ του Τσάινα. :)

Δοκίμασε μια επαναφορά εργοστάσιακων ρυθμίσεων πρώτα

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πού μπορώ να βρω την AOSP ;

Νομίζω υπάρχει στο Leeco.re και πιθανόν στο xda.

Να γράφει ότι είναι για τον επεξεργαστή Χ620.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παραλαβη σημερα μετα απο 5 εργασιμες αποστολη απο tomtop DE 9/11 αρκετα γρηγορα πιστευω

 

Μπορείς να δώσεις λινκ?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις λινκ?

 

Φιλε μια σελιδα πισω να κοιτουσες θα το εβρισκες αυτό που ζητας!

https://androidfilehost.com/?fid=962021903579491609

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησα το λινκ απο που το αγόρασε, οχι απo την rom. Η αναφορά του συμφορουμιτη είναι πτι παρέλαβε σε 5 ημέρες, φαντάζομαι οτι εννοεί τηλέφωνο οχι rom.
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Ζήτησα το λινκ απο που το αγόρασε, οχι απo την rom. Η αναφορά του συμφορουμιτη είναι πτι παρέλαβε σε 5 ημέρες, φαντάζομαι οτι εννοεί τηλέφωνο οχι rom.

 

Sorry φιλε κατά λαθος πατησα το δικο σου ποστ αντι να απαντησω στον αλλον που εψαχνε για την AOSP.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό το λινκ.

https://www.tomtop.com/p-pz0097g-us.html

Αυτό είναι?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό το λινκ.

https://www.tomtop.com/p-pz0097g-us.html

Αυτό είναι?

Ναι αυτο ειναι το link αλλα τωρα δεν το εχει προσφορα 151 ευρω το εχει απο Germany warehouse
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό το λινκ.

https://www.tomtop.com/p-pz0097g-us.html

Αυτό είναι?

 

Έχει προσφορά το 64GB από γερμανία 117.81+μεταφορικα 9.21

 

αλλιώς το παίρνεις το 32αρι από το banggood που το ξαναέχει στοκ στα 102,96+1,93priority

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσφορά το 64GB από γερμανία 117.81+μεταφορικα 9.21

 

αλλιώς το παίρνεις το 32αρι από το banggood που το ξαναέχει στοκ στα 102,96+1,93priority

 

Priority του Gear,σε πεντε μερες κλεινω μηνα και σημερα εφτασε Ουγγαρια!

Περιμενω να'ρθουν τα χριστουγενα μπας και το φερει ο Αη Βασιλης!

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσφορά το 64GB από γερμανία 117.81+μεταφορικα 9.21

 

αλλιώς το παίρνεις το 32αρι από το banggood που το ξαναέχει στοκ στα 102,96+1,93priority

Ευχαριστώ γιά τι λινκ.

Μόλις το παράγγειλα, 127.02 € σύνολο.

Το προορίζω για δώρο, ελπίζω να έκανα καλή επιλογή.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...