Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμιά νέα έκδοση gcam θα βγει και για τα οκτάρια μας ή μας παράτησαν οι devs και ασχολούνται μόνο για το 7p!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Update στο θέμα του VoWiFi.

Έβγαλα και έβαλα την Sim και παίζει κομπλέ

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Update στο θέμα του VoWiFi.

 

Έβγαλα και έβαλα την Sim και παίζει κομπλέ

Φίλε είσαι τρομερός!!! Τι λύση βρήκες;;;!!!Ξεμπλόκαρε με τη μία!!! Απίστευτο!!! Ευχαριστούμε πάρα πολύ!!!!!!!

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα παίζει με τη συσκευή εκτός σύνδεσης;

Μιλάμε για Cosmote, έτσι;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, με flight mode και άνοιγμα wifi δεν παίζει.

Όμως, λειτουργεί πολύ σωστά χωρίς drop calls όπως γινόταν στην Oreo.

Συγκεκριμένα, στο γραφείο που είμαι στα όριο του σήματος με 4G, εναλλάσσεται ακαριαία από VoLTE σε VoWiFi και αντιστρόφως, χωρίς να πέφτει η γραμμή !!!

(Cosmote πάντα).

 

Update:

Εαν βάλεις flight mode και ανοίξεις wifi (για να δεις εαν παιζει ετσι το VoWiFi) μετά μπλοκαρουν εντελως και τα 2 (VoLTE & VoWiFi) και θέλει restart το τηλ.

Edited by pug_rules
Link to comment
Share on other sites

Update στο θέμα του VoWiFi.

Έβγαλα και έβαλα την Sim και παίζει κομπλέ

 

Εγώ το έκανα αλλά δεν μου δουλεύει.. Μόνο αυτό έκανες? Με ανοιχτό κινητό ή με κλειστό? Εγώ το έκανα κ με τους δύο τρόπους πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα αλλά δεν μου δουλεύει.. Μόνο αυτό έκανες? Με ανοιχτό κινητό ή με κλειστό? Εγώ το έκανα κ με τους δύο τρόπους πάντως.

 

Μια από τα ίδια. Και εγώ με τους δύο τρόπους αλλά τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκλεισα, έβγαλα τη sim, το άνοιξα, το έκλεισα ξανά, έβαλα τη sim και το άνοιξα ξανά. Και έπαιξε αμέσως.

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκλεισα, έβγαλα τη sim, το άνοιξα, το έκλεισα ξανά, έβαλα τη sim και το άνοιξα ξανά. Και έπαιξε αμέσως.

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

 

Παίζει. Πάντα έπαιζε έτσι. Το θέμα είναι δεν κρατάει, αν πχ μπεις βγεις σε λειτουργία πτήσης ή ακόμα και μετά από κάποια κλήση μερικές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Έχω το εξής θέμα με το wifi του nokia8. Αναβαθμισμένο σε pie και με νέο ρούτερ tp link w9977, δεν μου δίνει πρόσβαση σε ορισμένες εφαρμογές όπως το netflix και το alphawalet.. με άλλο κινητό στο ίδιο ρούτερ είναι οκ και το δικό μου με άλλο ρούτερ είναι οκ. Έχω μιλήσει και με tp link αλλά δεν βρήκαμε λύση και μίλησα και με nokia μέσω του chat και με ενημέρωσαν μετα από ψάξιμο ότι θα έρθει αναβάθμιση.. Γνωστό πρόβλημα ίσως? Έχει τύχει σε κάποιον άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Έχω το εξής θέμα με το wifi του nokia8. Αναβαθμισμένο σε pie και με νέο ρούτερ tp link w9977, δεν μου δίνει πρόσβαση σε ορισμένες εφαρμογές όπως το netflix και το alphawalet.. με άλλο κινητό στο ίδιο ρούτερ είναι οκ και το δικό μου με άλλο ρούτερ είναι οκ. Έχω μιλήσει και με tp link αλλά δεν βρήκαμε λύση και μίλησα και με nokia μέσω του chat και με ενημέρωσαν μετα από ψάξιμο ότι θα έρθει αναβάθμιση.. Γνωστό πρόβλημα ίσως? Έχει τύχει σε κάποιον άλλο?

 

Δοκίμασε κάτι. Συνδέσου στο ρούτερ. Μετά πήγαινε ρυθμίσεις WiFi. Και πήγαινε στο WiFi που είσαι συνδεδεμένος και πάτα το γρανάζι που έχει δεξιά από το ρούτερ που είσαι συνδεμένος. Μετά πάτα το στυλό που σου βγάζει πάνω για επεξεργασία. Πήγαινε στον πρώτο αριθμό ip και άλλαξε τον, γράψε τον όπως είναι ακριβώς με την

μόνη διαφορά ότι θα παραλείψεις το τελευταίο ψηφίο και στην θέση του θα πρόσθεσης τον αριθμό 47. Είμαι σίγουρος ότι θα πιάσει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάτι. Συνδέσου στο ρούτερ. Μετά πήγαινε ρυθμίσεις WiFi. Και πήγαινε στο WiFi που είσαι συνδεδεμένος και πάτα το γρανάζι που έχει δεξιά από το ρούτερ που είσαι συνδεμένος. Μετά πάτα το στυλό που σου βγάζει πάνω για επεξεργασία. Πήγαινε στον πρώτο αριθμό ip και άλλαξε τον, γράψε τον όπως είναι ακριβώς με την

μόνη διαφορά ότι θα παραλείψεις το τελευταίο ψηφίο και στην θέση του θα πρόσθεσης τον αριθμό 47. Είμαι σίγουρος ότι θα πιάσει.

 

Να βάλω δηλαδή στατικό ip 192.168.1.47?

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Δοκίμασε και πες μου

 

Τα ίδια. Με την tp link είχαμε καταλήξει σε κάποια ασυμβατότητα του κινητού με το ipv6 που χρησιμοποιούν αυτές οι εφαρμογές σε συνδιασμό με το ρούτερ... Περίεργες συμπτώσεις τι να πω δεν ξέρω!!

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια. Με την tp link είχαμε καταλήξει σε κάποια ασυμβατότητα του κινητού με το ipv6 που χρησιμοποιούν αυτές οι εφαρμογές σε συνδιασμό με το ρούτερ... Περίεργες συμπτώσεις τι να πω δεν ξέρω!!

 

Εγώ όταν πήρα το κινητό πέτυχα αρκετά ρουτερ που είχα αυτό το πρόβλημα. Μάλιστα πήγα να το γυρίσω πίσω σαν προβληματικό.. Το πρόβλημα το έλυσα με τον τρόπο που σου είπα. Δεν το παίζω βέβαια έξυπνος, απλά τα είχα πάρει κρανίο και άρχισα να ψάχνω σαν τρελός. Και τον τρόπο τον βρήκα από έναν τύπο στο YouTube. Εάν κάποιος άλλος έχει καμιά ιδέα ας μας πει λυπάμαι που δεν βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν πήρα το κινητό πέτυχα αρκετά ρουτερ που είχα αυτό το πρόβλημα. Μάλιστα πήγα να το γυρίσω πίσω σαν προβληματικό.. Το πρόβλημα το έλυσα με τον τρόπο που σου είπα. Δεν το παίζω βέβαια έξυπνος, απλά τα είχα πάρει κρανίο και άρχισα να ψάχνω σαν τρελός. Και τον τρόπο τον βρήκα από έναν τύπο στο YouTube. Εάν κάποιος άλλος έχει καμιά ιδέα ας μας πει λυπάμαι που δεν βοήθησα.

 

Θυμάσαι το video του τύπου να το δω μήπως κάνω καποιο λάθος στις ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι το video του τύπου να το δω μήπως κάνω καποιο λάθος στις ρυθμίσεις?

 

Δεν θυμάμαι πως είναι κανονικά. Εάν λέει και DHCP, κάνε το στατικό. Είμαι έξω τώρα στην δουλειά και δεν έχω αρκετό ίντερνετ για βίντεο. νομίζω πως δεν θα δυσκολευτείς να βρεις έστω παρόμοιο βίντεο γιατί εάν θυμάμαι έχει αρκετά. Εάν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε με το security update του Μαρτίου; Κοντεύει Απρίλιος κι ακόμα να έρθει!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Και εγώ με τους δύο τρόπους αλλά τίποτα!

Χωρίς να κάνω απολύτως τίποτα, τις τελευταίες 2 μέρες το VoLTE/VoWIFI δείχνει να δουλεύει, όχι 100% σταθερά, αλλά γενικά δουλεύει (εκτός φυσικά από τη λειτουργία πτήσης που ήταν και το μεγάλο ζητούμενο μετά την αναβάθμιση σε 9). Οπότε πιθανότατα, ο φίλος που έγραψε ότι είδε το στρώσιμο στη λειτουργία μετά από εξαγωγή/εισαγωγή της κάρτας σιμ, μάλλον τυχαίο ήταν. Πιθανολογώ ότι κάτι ίσως έπαιξε με το δίκτυο Cosmote που δεν ενεργοποιούσε τη λειτουργία μετά την αναβάθμιση σε 9.

Προς το παρόν ας παρακολουθήσουμε πως ανταποκρίνεται η λειτουργία το προσεχές διάστημα και το συζητάμε αν έχει στρώσει 100%.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι εδώ ήταν η υποστήριξη της Nokia;

Ακόμα δύο χρόνια δεν συμπληρώθηκαν από τότε που βγήκε το τηλέφωνο. Αν παράτησε από τώρα και τα security updates...

Αλλά απ' ότι βλέπω στο νήμα του 7 Plus ούτε σ' αυτούς ήρθε το security update Μαρτίου!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ voWIFI που είναι για μένα απαραίτητο εδώ και περισσότερο από 3μηνο δεν δουλεύει (μετά την αναβάθμιση σε PIE). Απορώ πως διαφημίζουν την συσκευή στην cosmote ως συμβατή με Wifi calling αφου μετά την αναβάθμιση δεν δουλεύει. Μήπως και αργεί το Security update martiou 2019 γιαυτον τον λόγο. Μπα δε... Edited by Cyberkos
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ voWIFI που είναι για μένα απαραίτητο εδώ και περισσότερο από 3μηνο δεν δουλεύει (μετά την αναβάθμιση σε PIE). Απορώ πως διαφημίζουν την συσκευή στην cosmote ως συμβατή με Wifi calling αφου μετά την αναβάθμιση δεν δουλεύει. Μήπως και αργεί το Security update martiou 2019 γιαυτον τον λόγο. Μπα δε...

Μόνο στα 7 Plus ήρθε μόλις προχθές. Στα υπόλοιπα Nokia όχι ακόμη. Γενικά σε όλα τα Nokia το καθυστέρησαν αρκετά!

Δεν ξέρω αν θα διορθώσουν κάτι στα Nokia 8, αλλά μακάρι.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

που υπαρχουν μετρητες για τη διαρκεια των κλησεων;

Στην εφαρμογή των κλήσεων για κάθε κλήση ξεχωριστά.

Συνολική διάρκεια κλήσεων όπως παλιά δεν υπάρχει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...