Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις πριν εγραψα τι νεο υπαρχει , στην νεα εκδοση του android 9 + security patch φεβρουαριου. Edited by XP130TD
εκτός ΟΠΧ
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Κάθε μετά που περνάει και βλέπω τα παράπονα που έχετε όσοι βάλατε την 9, καλοτυχίζω τον εαυτό μου που προνόησα και απενεργοποίησα την αυτόματη εγκατάσταση ενημερώσεων και έμεινα εν τέλει στην 8.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κάθε μετά που περνάει και βλέπω τα παράπονα που έχετε όσοι βάλατε την 9, καλοτυχίζω τον εαυτό μου που προνόησα και απενεργοποίησα την αυτόματη εγκατάσταση ενημερώσεων και έμεινα εν τέλει στην 8.

Αν εξαιρέσεις το VoLte που λένε, εγώ δεν το χρησιμοποιώ, προσωπικά δεν βλέπω να έχει άλλο πρόβλημα η Pie. Με τα δικά μου δεδομένα...

Ακόμα και η καταγραφή κλήσεων γίνεται κανονικά με το ACR.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις το VoLte που λένε, εγώ δεν το χρησιμοποιώ, προσωπικά δεν βλέπω να έχει άλλο πρόβλημα η Pie. Με τα δικά μου δεδομένα...

Ακόμα και η καταγραφή κλήσεων γίνεται κανονικά με το ACR.

 

Η πυξίδα διορθώθηκε;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το νέο Pie build, το bug με το VoWiFi ισχύει ακόμα.

 

TA-1052 Dual SIM HK variant

 

Ξανά λέω εάν δεν σας κάνει κόπος, κάντε το report μέσω της εφαρμογής.

Edited by XP130TD
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την ενημέρωση, όπως γράφτηκε και πιο πάνω, ούτε εγώ παρατήρησα κάποια αξιοσημείωτη διαφοροποίηση. Ίσως μάλιστα στα δικά μου μάτια η συσκευή να έγινε και μισό κλικ πιο αργή σε απόκριση σε σχέση με πριν (σα να βάρυνε κάπως, μπορεί να ναι και ιδέα μου, δε ξέρω). Το VOLTE/VoWiFi μια απ τα ίδια, εδώ και πολλές μέρες δεν λειτουργεί όπως έγραψα και προχθές και δεν έχει τίποτα αλλάξει σε αυτό.

Προσωπικά δεν γράφω όλα αυτά για να απαξιώσω τη συσκευή, όπως με είχε κατηγορήσει από εδώ έτερος συνφορουμίτης, την αγόρασα εν πλήρει συνειδήσει και με πλήρη συνείδηση αύριο-μεθαύριο (ανάλογα τα οικονομικά μου) ίσως την βάλω στο περιθώριο. Καλή και άγια για τα λεφτά που πουλιέται τους τελευταίους μήνες, αλλά μέχρι εκεί. Το να εκθειάζουμε αρχές του 2019 μια ναυαρχίδα του 2017 και να γράφουμε απλά πόσο γαμάτη είναι, προφανώς δεν προσφέρει κάτι ουσιαστικό στους χρήστες που μπαίνουν εδώ και που ο καθένας βιώνει καθημερινά την εμπειρία χρήσης της και ξέρει τα συν και τα πλην της. Το θέμα είναι να συμβάλλουμε όσο γίνεται στο να αντιμετωπιστούν κάποιες αδυναμίες της που μπορεί να λυθούν. Στην τελική, η γνώση είναι δύναμη.

Edited by XP130TD

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

σε ελληνικο 8αρι αγορασμενο απο γερμανο δεν εχει ερθει η αναβαθμιση ακομα του φεβρουαριου

Σε μένα ήρθε. Κι εγώ από Γερμανό το πήρα! (TA-1012)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τελικά διορθώθηκε κάτι στην πρόσφατη ενημέρωση λειτουργικού, από όσα είχαμε εντοπίσει ως αστοχίες/σφάλματα μετά την αναβάθμιση σε 9; Νομίζω πως όχι. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μία πιο πρόσφατη έκδοση της Pie (1,5gb) και δε διόρθωσαν τα bugs;;;

Μια χαρά το έχω στην 8.1, που όλα λειτουργούν ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έστειλα αναφορά στο support της Nokia για το VoLTE/VoWiFi και να τι μου απάντησαν:

 

Thank you for getting back to Nokia Mobile Care. We appreciate the extra information regarding your IMEI.

According to your inquiry, we would like to share with you some information about the VoLTE - Wifi calling feature.

 

Whilst some operators support VoLTE/VoWifi, we are currently not able to enable this service on our devices unless it has been extensive tested by operator and HMD to ensure the service works as expected. We are working with the Operators to expand this service as quickly as possible.

This being said, we'll be working very hard to enable this feature as soon as we can. We truly appreciate a little more of your patience.

 

We hope that the above information is useful for you! If you have any other questions, please feel free to contact us again.

 

Best regards,

Nokia Mobile Care

 

Με λίγα λόγια, βράσε όρυζα...

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ έκανα support chat και μου είπε να κάνω clear cache & clear storage στο Carrier services... Ό,τι να ναι...

 

Πάντως το voLTE δουλεύει κανονικά, αλλά ποτέ δε γυρίζει σε voWiFi το εικονίδιο...

 

Κάποιοι δεν έχουν ούτε το ένα αν κατάλαβα καλά...

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Edited by pug_rules
Link to comment
Share on other sites

Αν περιμένετε προκοπή από το online chat της εφαρμογής Nokia, σωθήκατε. Εγώ προχτές μπήκα ρώτησα μέχρι πόσα GB microSD σηκώνει η συσκευή και τη μία φορά μου λέει 32 GB, προφανώς το μπέρδεψε με το Ν8, και μετά από λίγο, όταν είπα ότι του φοράω ήδη 128άρα, μου λέει μέχρι 128 GB παίρνει και δε σηκώνει παραπάνω. Εντελώς άσχετος δηλαδή. :wacko:

 

Ήρθε μία πιο πρόσφατη έκδοση της Pie (1,5gb) και δε διόρθωσαν τα bugs;;;

Μια χαρά το έχω στην 8.1, που όλα λειτουργούν ρολόι.

 

Μείνε στην 8.1, δε διορθώθηκε τίποτα. Ούτε εγώ έχω αναβαθμίσει.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ειχα γραψει και παλαιοτέρα,αλλα δεν απαντηθηκε αν καποιος ξερει τα βηματα για επιστροφη στην 8. νομιζω οτι θα ηταν μια χρησιμη αναρτηση. (και ας μεινουμε σε αυτο. Μην αρχισουμε παλι το χαζοι και εξυπνοι και ποσο IQ εχει ο καθενας)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν έχω πρόβλημα με την Pie. Ότι έκανα με την Oreo κάνω και με την Pie. VOLTE δεν χρησιμοποιώ.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν έχω πρόβλημα με την Pie. Ότι έκανα με την Oreo κάνω και με την Pie. VOLTE δεν χρησιμοποιώ.

 

Μάλλον είσαι ο μόνος που δεν έχεις πρόβλημα... :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πριν στις ρυθμίσεις και μπαταρία, έβλεπες πόσες εφαρμογές έτρεχαν στο παρασκήνιο και έκλεινες ή άνοιγες εφαρμογές. Τώρα δεν υπάρχει αυτή η επιλογή μετά το τελευταίο update.
Link to comment
Share on other sites

Πριν στις ρυθμίσεις και μπαταρία, έβλεπες πόσες εφαρμογές έτρεχαν στο παρασκήνιο και έκλεινες ή άνοιγες εφαρμογές. Τώρα δεν υπάρχει αυτή η επιλογή μετά το τελευταίο update.

Δεν ξέρω αν είναι αυτό που λες, αλλά αν πατήσεις τις τρεις τελίτσες επάνω δεξιά, σου δείχνει κάποιες εφαρμογές!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ο κάθε λογαριασμός έχει ξεχωριστή ρύθμιση για να χτυπάει! ;)

Μήπως σε εκείνον που δεν χτυπάει είναι απενεργοποιημένη η ειδοποίηση;

 

Οχι φιλε, ειναι ενεργοποιημένα τα πάντα! Εννοείται οτι πριν έρθω εδώ, έχω τσεκάρει ο,τι βρήκα και δε βρήκα στο διαδίκτυο πριν κανω την ερώτηση μου εδώ. Απλώς, μάλλον νομιζω οτι θα χρειαστώ ένα hard reset. Επειδη όμως παίζω ένα παιχνιδάκι και δε θέλω να χάσω την εξέλιξή μου, γνωρίζει κανείς, αν κάνω hard reset αν θα διαγραφούν τα πάντα απο το παιχνίδι;; ΤΙ άλλα μπορεί να χάσω; Προφανώς φωτογραφίες, sms... Να αναφέρω οτι έχω κάνει google play εισοδο για να παιζω το παιχνιδι

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε, ειναι ενεργοποιημένα τα πάντα! Εννοείται οτι πριν έρθω εδώ, έχω τσεκάρει ο,τι βρήκα και δε βρήκα στο διαδίκτυο πριν κανω την ερώτηση μου εδώ. Απλώς, μάλλον νομιζω οτι θα χρειαστώ ένα hard reset. Επειδη όμως παίζω ένα παιχνιδάκι και δε θέλω να χάσω την εξέλιξή μου, γνωρίζει κανείς, αν κάνω hard reset αν θα διαγραφούν τα πάντα απο το παιχνίδι;; ΤΙ άλλα μπορεί να χάσω; Προφανώς φωτογραφίες, sms... Να αναφέρω οτι έχω κάνει google play εισοδο για να παιζω το παιχνιδι

 

Τα περισσότερα παιχνίδια συγχρονίζουν τα δεδομένα τους αν συνδεθείς με λογαριασμό facebook. Δοκίμασέ το.

Με hard reset θα χάσεις ό,τι είναι αποθηκευμένο στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου, άρα και μηνύματα, μητρώο κλήσεων, εφαρμογές, ρυθμίσεις εφαρμογών, συνδεδεμένους λογαριασμούς, αποτυπώματα κλπ.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...