Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

evris εδώ είσαι πουλάκι μου....κρίμα γιατί σε είχα για γατόνι!!

Και θα σου εξηγήσω γιατί > φίλος-ψιλοάσχετος- θέλει να πάρει nokia νομίζοντας ότι είναι η πάλαι ποτέ ΝΟΚΙΑ !!

Όταν του είπα να πάρει XIAOMI μου έσκασε το αμίμητο "εγώ κινέζο δεν παίρνω!!!"

Χωρίς να θέλω να υποννοήσω ότι και εσύ ανήκεις σε αυτήν την κατηγορία ασχετοσύνης--μάλλον είσαι ολίγον συναισθηματικός τύπος για να πάς ξανά σε ψευτοNOKIA όπως ήταν και τα Microsoft Lumia-- η ως τώρα δικιά μου εμπειρία λέει και ξαναλέει XIAOMI!!!

Λίγο μας τα χάλασε με την καινουρια φουρνιά των Redmi που έβαλε MediaTek αλλά γενικά καλά τα πάει...

Σόρυ που "στην είπα" λιγάκι, αλλά η εμπειρία μου από εποχής Xiaomi Redmi 1S που δουλεύει ακόμη και έχει περάσει τα πάνδεινα & από πολλά χέρια, μου λέει πως είναι από τις λίγες εταιρείες που αξίζει να εμπιστευτεί κάποιος σήμερα.

Δεν είναι τυχαίο που ενώ τότε δεν την ήξερε κανένας, τώρα την πουλάνε και στα περίπτερα!!

Τι θάλεγες για το Μi 8 ή έστω το POCO ?

 

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!

 

Xaomi με Android One, πολύ ευχαρίστως

Xaomi power bank ναι, Xaomi ακουστικά πάλι ναι

Xaomi οτιδήποτε σε hardware, εννοείται.

 

Xaomi με MIUI; Δεν θα κοιμάσαι ήσυχος τα βράδια.

 

ΠΧ :Η εφαρμογή του καιρού ζητάει access στις επαφές.

Μην πω για τις διαφημίσεις στις ρυθμίσεις του κινητού.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Xaomi με Android One, πολύ ευχαρίστως

 

Xaomi power bank ναι, Xaomi ακουστικά πάλι ναι

 

Xaomi οτιδήποτε σε hardware, εννοείται.

 

 

 

Xaomi με MIUI; Δεν θα κοιμάσαι ήσυχος τα βράδια.

 

 

 

ΠΧ :Η εφαρμογή του καιρού ζητάει access στις επαφές.

 

Μην πω για τις διαφημίσεις στις ρυθμίσεις του κινητού.

Διαφημίσεις στις ρυθμίσεις του κινητού ?? Να μην κοιμαται υσυχος τα βράδια?

 

WTF !!! Που ζεις και τι εννοείς ? Ποτε δούλεψες χιαομι με miui τελευταία φορά και ποια πειραγμενη ψευτοrom είχε πάνω ?

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

evris εδώ είσαι πουλάκι μου....κρίμα γιατί σε είχα για γατόνι!!

Και θα σου εξηγήσω γιατί > φίλος-ψιλοάσχετος- θέλει να πάρει nokia νομίζοντας ότι είναι η πάλαι ποτέ ΝΟΚΙΑ !!

Όταν του είπα να πάρει XIAOMI μου έσκασε το αμίμητο "εγώ κινέζο δεν παίρνω!!!"

Χωρίς να θέλω να υποννοήσω ότι και εσύ ανήκεις σε αυτήν την κατηγορία ασχετοσύνης--μάλλον είσαι ολίγον συναισθηματικός τύπος για να πάς ξανά σε ψευτοNOKIA όπως ήταν και τα Microsoft Lumia-- η ως τώρα δικιά μου εμπειρία λέει και ξαναλέει XIAOMI!!!

Λίγο μας τα χάλασε με την καινουρια φουρνιά των Redmi που έβαλε MediaTek αλλά γενικά καλά τα πάει...

Σόρυ που "στην είπα" λιγάκι, αλλά η εμπειρία μου από εποχής Xiaomi Redmi 1S που δουλεύει ακόμη και έχει περάσει τα πάνδεινα & από πολλά χέρια, μου λέει πως είναι από τις λίγες εταιρείες που αξίζει να εμπιστευτεί κάποιος σήμερα.

Δεν είναι τυχαίο που ενώ τότε δεν την ήξερε κανένας, τώρα την πουλάνε και στα περίπτερα!!

Τι θάλεγες για το Μi 8 ή έστω το POCO ?

 

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!

Έστω κι έτσι να είναι... πού δεν είναι. Κράτα ένα Poco στο χέρι έστω και το δικό μου το 8αράκι. Να δούμε ποιό είναι πιο κινεζιά!!! ;)

Nokia και πάλι Nokia! Σιγά μη περιμένουμε να βάλει και Symbian ή Meego επάνω γιυ να πιστούμε ότι όντως είναι Nokia!

Μπορεί να είμαι σχετικά άσχετος με την τεχνολογία, αλλά τη ποιότητα την ξεχωρίζω! Μπορεί να φτιάχνονται στη Foxconn, αλλά υπό την επίβλεψη της HMD.

Ακόμα και η Huawei πολύ καλύτερες συσκευές έχει από την Xiaomi.

Εμένα να το Nokia 8 χωρίς υπερβολές, μου θυμίζει το N8 πού είχα, σε πιο λεπτή έκδοση! Δεν το μετάνιωσα που το πήρα, έστω και με μικρότερη οθόνη από αυτό που είχα πριν.

Καλή Χρονιά να έχεις κι εσύ και η οικογένεια σου όλη!!! :) :)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αφηστε τα μιση και τους αλληλοσπαραγμους και παμε επι του πρακτεου :)

Θελω οσοι εχετε περασει σε pie (με οποιονδηποτε τροπο , δεν νομιζω να παιζει ρολο) να πειραματιστειτε με την πυξιδα.Διαβαζω οτι την εχει ακουσει λιγακι.

Προσωπικα , βλεπω οτι οντως πρεπει να παιζει ενα θεματακι.Εβαλα ενα compass app , το ετρεξα , εκανα τα 8αρια για να γινει το calibration.

Δειχνει τον Βορρα σωστα .Αρχισα να γυριζω γυρω γυρω , ο Βορρας επρεπε να μενει σταθερος , αλλα δεν εμενε.Αλλαζε και αυτος κατευθυνση και απλα σε καποιο σημειο σαν να "ξεμπλοκαρε" και να ξαναγυριζε στην κανονικη του κατευθυνση.Αυτο το εκανε συνεχως.

Η σωστη συμπεριφορα θα επρεπε να μενει καρφωμενος στην ιδια κατευθυνση ακομα και κωλοτουμπες αν εκανα.

Αλλοι αναφερανε προβλημα στο GPS αλλα δεν επιβεβαιωθηκε απο πολλους , οποτε μπορει να ειναι μεμονωμενα περιστατικα.Αυτο με την πυξιδα προβλεπεται να ειναι υπαρκτο προβλημα ομως.

Edited by mphx
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να κάνω λάθος, αλλά κάθε beta έκδοση έχει και τα προβλήματα της! Όσο κι αν ισχυρίζονται ότι είναι ίδια με την κανονική.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να κάνω λάθος, αλλά κάθε beta έκδοση έχει και τα προβλήματα της! Όσο κι αν ισχυρίζονται ότι είναι ίδια με την κανονική.

 

Το αναποδο ισχυριστηκανε.Οτι η κανονικη ειναι ιδια με την beta :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Το αναποδο ισχυριστηκανε.Οτι η κανονικη ειναι ιδια με την beta :)

Αφού δεν ήρθε η κανονική ακόμα πως το λένε αυτό;

Μάλλον πιστεύω ότι θα τη διορθώσουν για να την καθυστερούν...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν ήρθε η κανονική ακόμα πως το λένε αυτό;

Μάλλον πιστεύω ότι θα τη διορθώσουν για να την καθυστερούν...

 

Aντε παλι...εχεις κολησει οτι εγινε roll out η beta.Roll out εγινε η "κανονικη" , η final release.Επισημα ονομασμενη.

Τωρα αν αυτη ειναι ουσιαστικα η beta που ονομαστηκε final release για διαφορους λογους (επειδη εκραζε ο κοσμος και σου λεει κατσε να βγαλουμε ΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ και καλα , για να μην κλαιγονται) ειναι μια αλλη ιστορια.

Μεσω ΟΤΑ πλεον ερχεται η ΚΑΝΟΝΙΚΗ.Που ειναι η ΒΕΤΑ βεβαια , αλλα εχει ονομαστει..ΚΑΝΟΝΙΚΗ.Και επειδη ειναι πρακτικα η ΒΕΤΑ καποια bugs θα τα φαμε στην μαπα προφανως .Γιατι απλα δεν ειχανε αλλον χρονο με τον κοσμο να φωναζει και σου λεει βαφτισε την ΒΕΤΑ κανονικη και αστους να κανουν beta testing χωρις να το καταλαβαινουν.

Εικαζω οτι δεν θα κανουν roll-out νεα ROM .Απλα θα roll-αρουν μικρα patches οταν μαζευτουν μερικα bugs και τα λυσουν..That's all.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Αφού λένε ότι ήδη έρχεται κανονικά η κανονική έκδοση στην Ευρώπη!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αφού λένε ότι ήδη έρχεται κανονικά η κανονική έκδοση στην Ευρώπη!

 

Καταλαβαινω πως εβγαλες 12k μηνυματα :) Αναλυουμε το ιδιο θεμα εδω και 2 σελιδες :) Η κανονικη εκδοση εχει γινει roll out.Ακομα και στην Ευρωπη εδω και κατι μερες/βδομαδες.Τωρα αν εσυ θες ακομα να συγχεεις τα ονοματα (κανονικη , beta , κανονικη που ειναι beta , beta που δεν ειναι κανονικη) , ειναι αλλη ιστορια :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις ότι δεν θα έρθει από τις ρυθμίσεις του κινητού; Πρέπει να την κατεβάσω από το λινκ;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά . Εχω ένα φίλο με Nokia 8 και software 8.1 και έχει ένα θεματακι . Συγκεκριμένα μέσα στην ημέρα και ενώ το ringtone λειτουργεί κανονικά και το τηλεφωνό του χτυπάει ξαφνικά ,χωρίς να κάνει κάτι χαμηλώνει.

Δεν έχει πατήσει κάτι όπως πχ "Μην ενοχλειται" κτλ . Έχεις κανείς άλλος το ίδιο θέμα ???

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά . Εχω ένα φίλο με Nokia 8 και software 8.1 και έχει ένα θεματακι . Συγκεκριμένα μέσα στην ημέρα και ενώ το ringtone λειτουργεί κανονικά και το τηλεφωνό του χτυπάει ξαφνικά ,χωρίς να κάνει κάτι χαμηλώνει.

Δεν έχει πατήσει κάτι όπως πχ "Μην ενοχλειται" κτλ . Έχεις κανείς άλλος το ίδιο θέμα ???

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

 

Πατιέται καταλάθος το πλήκτρο της έντασης στην τσέπη. Στο 9.0 αυτό μάλλον αλλάζει.

Link to comment
Share on other sites

Πατιέται καταλάθος το πλήκτρο της έντασης στην τσέπη. Στο 9.0 αυτό μάλλον αλλάζει.
Του το είπα και εγώ αυτο αλλά είναι κατηγορηματικός ότι δεν συμβαίνει επειδή το έχει σε θήκη book που είναι αρκετά σκληρό το πλήκτρο . + Ότι μου λέει οτι έχει συμβεί ενώ απλά το έχει δίπλα του .

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Του το είπα και εγώ αυτο αλλά είναι κατηγορηματικός ότι δεν συμβαίνει επειδή το έχει σε θήκη book που είναι αρκετά σκληρό το πλήκτρο . + Ότι μου λέει οτι έχει συμβεί ενώ απλά το έχει δίπλα του .

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Δίπλα του που; Πάνω σε τραπέζι;

Χτυπάει και χαμηλώνει ξαφνικά χωρίς να το έχει σηκώσει;

Πατιέται καταλάθος το πλήκτρο της έντασης στην τσέπη. Στο 9.0 αυτό μάλλον αλλάζει.

Πώς γίνετε να αλλάζει αυτό στην 9; Δε θα πατιέτε κατά λάθος; :worry:

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δίπλα του που; Πάνω σε τραπέζι;

Χτυπάει και χαμηλώνει ξαφνικά χωρίς να το έχει σηκώσει;

 

Πώς γίνετε να αλλάζει αυτό στην 9; Δε θα πατιέτε κατά λάθος; :worry:

Ναι ενώ χτυπάει κανονικά κάποια στιγμή βλέπει αναπάντητη και βλέπει ότι η ένταση του ringtone είναι στο μηδέν .

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο μου φαίνεται. Σε κανένα κινητό δεν μου έτυχε κάτι τέτοιο! Πρώτη φορά το ακούω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο μου φαίνεται. Σε κανένα κινητό δεν μου έτυχε κάτι τέτοιο! Πρώτη φορά το ακούω.
Και γω δεν έχω δ ι ξανά κάτι παρόμοιο . Είπα απλά να ρωτήσω εδώ μήπως ήταν κάποιο bug του λογισμικού .

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν έχω δ ι ξανά κάτι παρόμοιο . Είπα απλά να ρωτήσω εδώ μήπως ήταν κάποιο bug του λογισμικού .

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Κι εγώ ακόμα στην 8.1 είμαι. Αλλά δεν είχα τέτοιο θέμα!

Πιστεύω αν ήταν θέμα λογισμικού θα το είχαμε όλοι αυτό το πρόβλημα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι ενώ χτυπάει κανονικά κάποια στιγμή βλέπει αναπάντητη και βλέπει ότι η ένταση του ringtone είναι στο μηδέν

 

Συμβαίνει πολλές φορές και σε μένα. Το έχω αποδώσει στην τσέπη. Όταν το βάζω σε πιο ευρύχωρη τσέπη δε συμβαίνει. Κάτι άλλο δεν μπορούμε να υποθέσουμε έτσι γενικά.

 

Στην 9 pie η εκ προεπιλογής λειτουργία του hard button μετατοπίζεται στη ρύθμιση της έντασης πολυμέσων.

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει πολλές φορές και σε μένα. Το έχω αποδώσει στην τσέπη. Όταν το βάζω σε πιο ευρύχωρη τσέπη δε συμβαίνει. Κάτι άλλο δεν μπορούμε να υποθέσουμε έτσι γενικά.

 

Στην 9 pie η εκ προεπιλογής λειτουργία του hard button μετατοπίζεται στη ρύθμιση της έντασης πολυμέσων.

Δηλαδή θα βγαίνουν δύο μπάρες επάνω αντί για τρεις που είναι τώρα; Ή λάθος κατάλαβα;....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά . Εχω ένα φίλο με Nokia 8 και software 8.1 και έχει ένα θεματακι . Συγκεκριμένα μέσα στην ημέρα και ενώ το ringtone λειτουργεί κανονικά και το τηλεφωνό του χτυπάει ξαφνικά ,χωρίς να κάνει κάτι χαμηλώνει.

Δεν έχει πατήσει κάτι όπως πχ "Μην ενοχλειται" κτλ . Έχεις κανείς άλλος το ίδιο θέμα ???

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

 

Ας ελέγξει μήπως έχει ενεργοποιηθεί από τις ρυθμίσεις ο έλεγχος του τηλεφώνου με κινήσεις. Δηλαδή σήκωμα του τηλεφώνου από οριζόντια θέση και σιγή κλπ. Εμένα μου το έκανε κάποιες φορές.

Καλή χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά επίσημα θα μας έρθει η 9 Pie (από το κινητό δηλαδή) μετά την ενημέρωση ασφαλείας του Ιανουαρίου!

https://nokiapoweruser.com/next-android-pie-build-for-nokia-8-to-bring-new-features-address-other-feedback/

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...