Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν αγχώνομαι για την 9. Πιστεύω πως όλα θα γίνουν,απλά λίγο καθυστερημένα.αλλα σε περίπτωση που δεν πάρουμε την 9 (που δεν πιστεύω) δεν θα ξανά πάρω Nokia. Κρατάω μια επιφύλαξη μιας και είχα καεί απο την Nokia με Windows. Σίγουρα είναι διαφορετικά πράγματα αλλά οι αναμνήσεις δεν σβήνονται.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν αγχώνομαι για την 9. Πιστεύω πως όλα θα γίνουν,απλά λίγο καθυστερημένα.αλλα σε περίπτωση που δεν πάρουμε την 9 (που δεν πιστεύω) δεν θα ξανά πάρω Nokia. Κρατάω μια επιφύλαξη μιας και είχα καεί απο την Nokia με Windows. Σίγουρα είναι διαφορετικά πράγματα αλλά οι αναμνήσεις δεν σβήνονται.

Επί εποχής Windows, στην ουσία δεν υπήρχε Nokia, αλλά μόνο Microsoft. Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης θεωρώ. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω να τρωμε φολα με το ανδροιδ 9.Οπως πολλοι εβαλα την beta .Τα πολυαναμενομενα features/βελτιωσεις δεν τα ειδαμε ποτε.

Πριν λιγο μου ρθε εμαιλ , απο την Νοκια , να με ευχαριστησει που ημουν στο beta προγραμμα και μπλα μπλα μπλα.

Σε καποιο σημειο λοιπον αναφερει το εξης :

 

"If you wish, you can roll back to Android Oreo™ to get the official Android 9 Pie release once it is approved in your market – just remember to back up your data because rolling back will erase your apps and files. That said, there’s no need to take action if you don’t want to – the only difference between the Android 9 Pie beta build and the upcoming official market release is the Feedback App. Users on the Android 9 Pie beta software will receive one security update before the next maintenance release."

Ελπιζω να κανουν πλακα , και η final release να εχει και αλλες διαφορες με την ΒΕΤΑ...

 

ΥΓ : Ενα bug που ειδα στην 9 beta , ηταν με τα notifications .Αν σου κανει καποιος αναπαντητη , αυτη εμφανιζεται στην glance screen ή/και στην notification bar μετα απο π.χ. 10-15secs .Δεν εχω παρατηρησει αν το κανει παντα , αλλα το χει κανει αρκετες φορες..σε φαση να αναρωτιεσαι αν θα την "καταγραψει" την κληση ή οχι...

ΥΓ2 : Οσοι παιζετε με την gcam , προσωπικα περναω του BSG.Δουλευουν παντα.

 

η στοκ καμερα με τη beta εχει φτιαξει καθολου;;

Link to comment
Share on other sites

η στοκ καμερα με τη beta εχει φτιαξει καθολου;;

 

Οχι. Εκανα δοκιμες με gcam και stock app , το αποτελεσμα ηταν οπως και πριν.Οι ρυθμισεις , οι ιδιες ελλειπεις ρυθμισεις με πριν.

Το μονο διαφορετικο που ειδα ηταν οτι βαλανε το εικονιδιο του google lens στα εικονιδια στο "viewfinder" ή οπως διαολο λεγεται , στο πανω μερος μαζι με τα αλλα.Δηλαδη αυτο ηταν το προβλημα μας κατα την Νοκια.

Στην ουσια ομως οχι , καμμια αλλαγη.

Οπως βλεπω αυτην την beta , μου φαινεται οτι απλα πηρανε το source του android 9 , το ρυθμισανε να παιζει με το hardware του Nokia 8 + καποιο light customization , και δεν ασχοληθηκανε με κατι αλλο.Απλα το ριξανε στο λαο για να μην κλαιγεται που καθυστερει η final release.

Tα βασικα που περιμεναν ολοι οπως βελτιωση του camera stock app , face unlock , και κατι αλλα που μου διαφευγουν , ουτε με τηλεσκοπιο.

Ελπιζω να τα φτιαξουν/βαλουν στην τελικη εκδοση και να μην ειναι η διαφορα της beta με την final μονο το feedback app , γιατι προβλεπω κραξιμο επικων διαστασεων ...

 

ΥΓ: Παντως να λεμε και τα καλα , το κινητο με την 9 beta , μου δινει μια αισθηση οτι ειναι ενα κλικ πιο smooth απο ο,τι πριν.Παει φετες...

ΥΓ2: Λιγο μαλακιτσα που το "γραναζι" που πηγαινες στα settings που το εβρισκες οταν κατεβαζες τα notifications του αλλαξανε θεση.Πλεον πρεπει να κατεβασεις τα notifications πληρως.Δυο κινησεις δηλ..μια να ανοιξει η "πρωτη" γραμμη και μια δευτερη να ανοιξουν πληρως για να βρεις το "γραναζι" στο κατω δεξιο μερος του παραθυρου.

ΥΓ3: Για καποιον που ειπε παραπανω για το security patch Δεκεμβριου.Αυτο περνιεται μαζι με την beta να εχετε υποψη σας.Το εμαιλ βεβαια λεει και το εξης:

" Users on the Android 9 Pie beta software will receive one security update before the next maintenance release."

Δεν ξερω τι φαση θα παιχτει ακριβως...

Edited by mphx
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πιστεύω ότι η κανονική pie θα έρθει. Αλλά να έχει διαφορά μόνο το Feedback App από την beta, είναι κάπως...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οπως βλεπω αυτην την beta , μου φαινεται οτι απλα πηρανε το source του android 9 , το ρυθμισανε να παιζει με το hardware του Nokia 8 + καποιο light customization , και δεν ασχοληθηκανε με κατι αλλο.Απλα το ριξανε στο λαο για να μην κλαιγεται που καθυστερει η final release.

Tα βασικα που περιμεναν ολοι οπως βελτιωση του camera stock app , face unlock , και κατι αλλα που μου διαφευγουν , ουτε με τηλεσκοπιο.

 

Μάλλον κάποιοι τα έχετε μπερδέψει... το ότι αναβαθμίζεται το λειτουργικό είναι διαφορετικό πράγμα με τα features που περιμένει κάποιος από την εκάστοτε εταιρία. Τι σχέση έχει η αναβάθμιση του Android με την κάμερα του Nokia app; Έπρεπε να περιμένει την Pie η Nokia για να βελτιώσει την κάμερα της; Αυτό ήταν το πρόβλημα;

 

Αλλά να έχει διαφορά μόνο το Feedback App από την beta, είναι κάπως...

 

Γιατί είναι κάπως; Τι διαφορά θα περίμενες εσύ ανάμεσα στη beta πριν τη public release έκδοση; Ότι διαφορές έχουν εσύ και εγώ δεν τις βλέπουμε εκτός του feedback app για προφανείς λόγους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο;

Για το root πιο πολύ με ενδιαφέρει γιατί από custom roms δεν βλέπω κάτι στον οριζοντα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για το root πιο πολύ με ενδιαφέρει γιατί από custom roms δεν βλέπω κάτι στον οριζοντα

 

Βασικά γιαυτό σε ρώτησα... αλλά και το root πλέον δεν έχει να προσφέρει κάτι όπως στο παρελθόν, πόσο μάλλον όταν έχεις ad blocking και χωρίς root.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο θέμα δεν έχω με blokada και vanced είμαι πιο πολύ θέλω root για να πειραματιστω με τα configuration του ήχου (audio policy κτλ)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τέτοιο θέμα δεν έχω με blokada και vanced είμαι πιο πολύ θέλω root για να πειραματιστω με τα configuration του ήχου (audio policy κτλ)

 

Δεν ξέρω αν αξίζει να θέσεις τη συσκευή εκτός εγγύησης για κάτι τέτοιο...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ με το Knox δε μασησα λολ αν και με το s7 στάθηκα μπορώ να πω " τυχερός" έσβησε ξαφνικά ένα καλοκαίρι τελείως και παρόλα αυτά μου το αλλάξανε μητρική και μπαταρία (πιθανόν να κάηκαν τελείως και τα ίχνη ) λολ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
@athanaso77 τότε γιατί περιμένουν οι περισσότεροι την κανονική pie;

 

Γιατί η beta, όπως το λέει και το όνομα της είναι δοκιμαστική έκδοση και μπορεί να παρουσιάζει λειτουργικά μικροπροβλήματα, όχι επειδή η final release θα έχει καινούργια χαρακτηριστικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλός νόμος ζήτησης και αγοράς. Τα δίναμε πανελλήνιες ΑΟΘ-ΑΟΔΕ όσοι θυμάστε.

Τα κινητά έχουν διάρκεια ζωής 2 ετών. Τέλος.

Οι εταιρίες δε τους συμφέρει να ασχολούνται με παλιές συσκευές, θέλουν να πουλήσουν νέες. Γιατί να επενδύσουν πόρους και εργατικό δυναμικό σε μια συσκευή που δεν πωλείται πλέον και δεν τους προσφέρει έσοδα;

 

Η beta είναι B E T A.

Δεν είναι για τον μέσο χρήστη και έχει του κόσμου τα bugs και εκεί βασίζεται, στο να λάβει feedback για το τι πάει λάθος και να το διορθώσει στην τελική έκδοση. Η κάθε εταιρία σε προειδοποιεί σε παρακαλεί, σε εκλιπαρεί να ΜΗΝ την βάλεις γιατί ΘΑ ΕΧΕΙ BUGS και θα λείπουν features.

 

Πως λειτουργούνε οι εταιρίες;

Κάθε εταιρία βλέπε Nokia, Microsoft κλπ. Έχουν ΑΠΕΙΡΑ μικρά τμήματα που ασχολούνται με διάφορες δουλειές.

Μπορεί η εταιρία ΚΩΛΟΜΕΔΑΓΚΟΝΕΣ να αναλάβει να φτιάξει την εφαρμογή WhatsUp της Cosmote. Τι γίνεται εδώ;

Ομάδα 3 ατόμων χώνει Visual Studio, C#, .asp net και ότι μπορείς να φανταστείς και ασχολείται για κάποιο χρονικό διάστημα (πχ. 6 μήνες) αποκλειστικά με αυτό για να βγάλει ένα καλό αποτέλεσμα για Android και για iOs. Από εκεί και πέρα παρέχουν υποστήριξη και νέες εκδόσεις ανάλογα με τις απαιτήσεις της εκάστοτε εταιρίας και αγοράς.

Real παράδειγμα

Η Νόκια Ελλάδας έχει αναλάβει τμήμα του 4G/5G δικτύου της Cosmote.

Το ένα από τα άπειρα τμήματα(νομίζω 3 φοιτητές ήμασταν και οι άλλοι κανονικοί υπάλληλοι) R&D (Ρισερτς και ντιβελοπμεντ) ήταν υπεύθυνο για την δημιουργία αυτοματοποιημένων test και την εύρεση και ανάλυση σφαλμάτων του 4G δικτύου καθώς και την προετοιμασία των συστημάτων για το 5G.

Για αυτό όποιος γράφει εξυπνάδες ΘΑ ΤΟΥ ΤΟ ΚΟΨΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ (4G Φουσέκης).

 

Κούρασες, έτοιμος για block ζωγραφικής.

Το Νοκια 8 βγήκε στην αγορά στα 600ευρώ πριν ένα χρόνο και κάτι ψιλά. Καλά σπεκς, τραγική κάμερα, κάκιστη τιμή. Μέσα σε 3-4 μήνες έπεσε στα 350. Εκεί το χτύπησα και υπεράξιζε.

Η HMD χτυπάει στο όνομα NOKIA, στο καθαρό Android, στην οθόνη και στη κάμερα.

Το κινητό μας θα λάβει απλά μηνιαία security updates και άντε 1-2 σημαντικά ακόμα μέχρι και τον ερχόμενο September που κλείνει 2 χρόνια ζωής. Μετά δεν υπάρχει λόγος να πάρει το Android 10. Έχει κάνει το κύκλο του. Έχει ξεπουλήσει. Η εταιρία δε βγάζει άλλα λεφτά. Τέλος. Φτάνει. Δεν έχει λόγο να ασχοληθεί. Ο 835 θα έχει παλιώσει. Τα 4GB Ram θα φαντάζουν λίγα. Τα μισά σάπια και φτηνιάρικα LG panels που βάλαμε θα έχουν ροζίσει (όπως και το δικό μου τώρα).

Πόσοι θυμάστε το φιάσκο με τις motherboards των LG Nexus 5X(αααχχχ) και LG G4;

Τώρα, φυσικά και ο 835 είναι δυνατός και τα 4GΒ αρκούν αλλά έτσι είναι αγορά πλέον. Γιατί να ασχοληθώ σα Developer ή εταιρία με το να κάνω την εφαρμογή ή το σύστημα μου πιο ελαφρύ, αποδοτικό, όμορφο και συνετό; Ας γαμηθεί στα bugs και στο φόρτο και ας χώσουμε πιο δυνατό hardware. Έτσι λειτουργεί ο κόσμος. Σου λέει αγόρασε νέο, πιο δυνατό. Gimme money madafuka. Sad.

 

Τι φάση;

Αυτή τη στιγμή έχουμε ένα κινητό που στη τιμή του δεν υπάρχει ανταγωνιστής πέρα από κάνα Pocophone.

Ο κάθε }HINDU{ Street:Shitter που δεν έχει στον ήλιο μοίρα κλαίγεται σε όλα τα φόρουμς για τη μίζερη ζωή του ότι Nokai sucks, xoami beter camera, I buy xiosmi fck juho survikas fk u nokai 8, why camer bad pls I pey money, I sell nokiaiu I buy onnepplus

Προσωπικά μου έχουν γίνει πλανήτες και καρπούζια αντίστοιχα να χαζεύω στα forums κάθε μέρα και το ίδιο σκηνικό τους τελευταίους μήνες. Ιδιαίτερα άμα μπείτε στης nokia το φόρουμ θα χρειαστείτε αντικαταθλιπτικά και βιταμίνες.

Έχουμε ένα κινητό που στην τιμή του ακόμα και σήμερα δεν υπάρχει παρόμοιο. Κλαίγεστε για την κακή του κάμερα και για το άρτιο πεντακάθαρο και γρήγορο android που το αγοράσατε στα 159. Μάλλον είστε κακομαθημένοι και ήρθε ώρα για τη μίζερη ζωή σας να απολαύσετε ένα iPhone.

 

Ναι, hmd has Φaked up που ακόμα δεν έχουμε λάβει το Pie. Για πες μου, τι διαφορά θα απολαύσεις από το Oreo; Πέρα από το framework; Τίποτα ε; ε;;;;;;;;;

Γιατί η νοκια να διαθέσει πόρους σε ένα κινητό που τελειώνει η ζωή του; Αυτή τη στιγμή είναι από τις χαμηλές προτεραιότητες. Κοιτάει να προετοιμάσει τα νέα της υπερκινητά που έχουν χειρότερο hardware από το δικό μας με 600 κάμερες και amoled οθόνη.

Ναι τα σκάτωσε επίσης και στο επικοινωνιακό κομμάτι με τους χρήστες και στο κομμάτι της κάμερας.

Τι χρειάζεται; Απόλυση των δύο αυτών τμημάτων κατ’ εμέ. Γιατί και η τιμή θα μπορούσε να ήταν πιο υψηλή και να είχε καλά scores στο DxOMark αν είχε ένα σωστό Camερα Software. Αντί να έχει πχ. 10 άτομα να εργάζονται στο ν8 να τελειώσουν επιτέλους με το κομμάτι της cameras, έχει 2-3 στα low priority updates.

Επίσης θα μπορούσαν να σωθούν η φήμη και οι πωλήσεις με custom roms κλπ. Αλλά οοοοοοοοοχι, χάνουμε εγγύηση όταν ξεκλειδώνουμε bootloader.

Βάζεις λάθος ανθρώπους σε λάθος τμήματα.

Δηλαδή μπορεί να προσλάβεις έναν Steve Jobs και να τον βάλεις Head Senior Developer στο κομμάτι του Software development της Nokia επειδή έχει 500 πτυχία(δεν είχε ο άνθρωπος τίποτα) και φήμη. Δεν έχει ιδέα από προγραμματισμό(αλήθεια) όμως και θα δυσχεραίνει το συνολικό έργο.

Ας πάρουμε αληθινό παράδειγμα εμένα.

Εγώ είμαι ηλεκτρονικός μηχανικός.

-Δεν μας νοιάζει. Ειλικρινά.

-Το ξέρω, αλλά εγώ είμαι αποδοτικός σε Android Development και Hardware.

Που είμαι χρήσιμος σαν υπάλληλος;;;

Στην Qualcomm να σχεδιάσω τον Snapdragon 192, στην HellasSat να χειρίζομαι δορυφόρους, στην Suzuki να σχεδιάζω το μπιτσικλέτι V-Strom του 2020, στην Google να σας κάνω το Android 10 Pizza.

Δεν είμαι καλός στο να πάω σε οίκο μόδας να σχεδιάσω τα συστήματα ERP κλπ κλπ κλπ. Δεν έχω ιδέα από μόδα, ERP συστήματα και κλπ κλπ. Θα το κάνω; Ναι. Αλλά… γιατί δε προσλαμβάνεις κάποιον πιο έμπειρο και μέσα στα κόλπα; Θα χρειαστώ εκπαίδευση και χρόνο να μάθω αυτό που μου ζητάς να κάνω. Δε θα μου αρέσει, θα το κάνω μόνο για να πληρωθώ.

Υπάρχουν εταιρίες που λένε εμείς θα προσλάβουμε 10 άντρες και 10 γυναίκες. Ισότητα φύλων. New World Order. Οπότε έχουμε 100 αιτήσεις από άντρες και 15 από γυναίκες. Θα προσλάβω τους 10 από αυτούς και θα τους σκίσω στην συνέντευξη και από τις κοπελίτσες θα πάρω τις 10 πιο όμορφες.

Όσοι ήσασταν σε σχολές πληροφορικοηλεκτρολογικομηχανικών καταλαβαίνετε στο 101% το point μου.

Δε μπορείς κυρία Blizzard (Activion) να παρατάς το Heroes Of The Storm και να πετάς τους developers σου στο σκουπίδι Diablo για κινητά! Really now???

 

Λάθη, λάθη πολλά από εταιρίες με μη κατάλληλους υπαλλήλους σε σημαντικά πόστα…άτομα που ζητάνε μόνο κέρδος και δεν έχουν πάθος.

 

Εν κατακλείδι

Use common sense

Στα 600ε πάτωσε σε πωλήσεις. Στα 300ε έκανε και κάνει θραύση.

Beta -> κακό

Κακή Nokia κάμερα -> Βάλε Google Camera

Nokia 8 good phone

Τα κινητά έχουν διάρκεια -καλής- ζωής 2 ετών. Τέλος.

Αλήθεια, ξέρατε ότι οι υπερεσίες τύπου fast qual turbo charge, aptxhd, qwerty,κλπ. για να ενεργοποιηθούν πρέπει η κάθε εταιρία κινητών να πληρώνει ποσοστό στις άλλες εταιρίες που τα δημιούργησαν;

Για κάθε καθυστερημένο και ανούσιο ποστ, θα κάνω copy paste τη βλακεία που έγραψα τόση ώρα. Νομίζω αν το κάνω και translate στα αγγλικά οι Moderators θα με κάνουν ήρωα και μετά block στο xda και στο nokia community. Εδώ δε ξέρω αν σας συμφέρει να με μπλοκάρετε γιατί σας έχω φτιάξει πιο παλιά οδηγούς και roms για windows phone και android. Και έχω σκοπό όταν αλλάξω την οθόνη να δω λίγο μήπως κάνω κάτι με κάνα kernel για το Nokia 8.

Edited by ibanezman192
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάποιοι τα έχετε μπερδέψει... το ότι αναβαθμίζεται το λειτουργικό είναι διαφορετικό πράγμα με τα features που περιμένει κάποιος από την εκάστοτε εταιρία. Τι σχέση έχει η αναβάθμιση του Android με την κάμερα του Nokia app; Έπρεπε να περιμένει την Pie η Nokia για να βελτιώσει την κάμερα της; Αυτό ήταν το πρόβλημα;

 

Προφανως ναι απο ο,τι φανηκε.Γιατι οταν την εκραζαν στο τουιτερ για το camera app και βγαινει εκεινος ο τυπος και λεει οτι θα υπαρξουν αλλαγες/βελτιωσεις στο camera app με την ελευση του Ανδροιδ 9 , τοτε ναι , ολος ο κοσμος αυτο περιμενει να δει στην 9.

Το μονο παραπονο τοσο καιρο των χρηστων αυτο του κινητου , ηταν το camera app.Ενα κακοφτιαγμενο app που χαντακωνει τις οποιες δυνατοτητες της καμερας.

Ας εβγαζαν camera app update αν δεν επρεπε να περιμενουν το ανδροιδ 9.Τοτε προφανως θα ειχαμε αλλες "απαιτησεις" απο την αναβαθμιση του λειτουργικου.Οπως πανε ομως τα πραγματα , η ενημερωση του λειτουργικου στα ματια πολλων ειναι η τελευταια ελπιδα για "καλυτερη καμερα".

Κατσε και να δεις τι εχει να γινει αν δεν "μπουν" οι αλλαγες που εξηγγειλε ο τυπος στην final release.Στα φορουμς που διαβαζα αυτες τις μερες , ετοιμαζονται για τρελο κραξιμο.Ας βγει μετα ο νοκια τυπος να τους πει "Το οτι αναβαθμιζεται το λειτουργικο ειναι διαφορετικο πραγμα απο τα features που περιμενετε απο την εταιρια μας" :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Οντως , ανακοινωσε ο sarvikas οτι ξεκινησε το roll out.Tα ερωτηματα ομως που δεν απαντηθηκαν ειναι :

1.Αυτα που ελειπαν απο την beta θα υπαρχουν στην final release ?(Η γενικη αισθηση που υπαρχει ειναι οτι οχι δεν θα υπαρχουν)

2.Οσοι ειναι στην beta , πρεπει να γυρισουν στην 8.1 για να παρουν την 9 final ή απο την beta θα πανε στην final χωρις πολλα πολλα?

 

Αν καποιος παρει την 9 final , ας ενημερωσει , οπως και το τι ειχε πριν (8.1 ή 9 beta).

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε καλά είπα εγώ. Πρέπει να γυρίσεις στην 8.1 για να περάσεις την κανονικη, αν έχεις την beta!

Πότε έρχεται σε μας;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να προτείνω: Peace out και απολαύστε στο έπακρο την εκάστοτε συσκευή που έχετε στα χέρια σας. Είναι μια επιλογή που - είτε καλή είτε κακή - την τρως στην μάπα ενάμιση, δύο, άντε δυόμισι χρόνια το πολύ. Μετά πας παρακάτω και αγοράζεις κάτι άλλο. Για μένα η επιλογή του Nokia 8 ήταν ένα μείγμα επιλογής από λογική και συναίσθημα. Και ως παλιός νοκιάς ήθελα να έχω στα χέρια μου ένα μηχανάκι με το logo των φινλανδών, αλλά και βλέποντάς το εντελώς λογικά, στην τιμή που το τσίμπησα τον περασμένο Μάιο, ήταν μια χαρά επιλογή, με σχεδόν όσα ήθελα σε ένα smartphone, κάνοντας 2-3 υποχωρήσεις. Η κάμερα αρχικά μου άφησε ανάμικτα συναισθήματα, αλλά με το που έβαλα τη gcam μου έφυγε κάθε αμφιβολία, η HMD τα είχε κάνει ροΐδο στο θέμα του λογισμικού, κι απ' αυτό και μόνο πείστηκα ότι μιλάμε για την παλιά κλασική Nokia.

Δεν ξέρω πόσο καιρό θα με συντροφεύει το 8άρι, κι αν η επόμενη συσκευή μου θα είναι κι αυτή των φινλανδών. Ξέρω ότι αυτή τη στιγμή με καλύπτει σε ένα μεγάλο ποσοστό σ' αυτά που θέλω (ίσως να ήθελα μια μεγαλύτερη οθόνη, αλλά οκ), κι αυτό μου φτάνει.

 

@ibanezman192 υποκλίνομαι. :bow:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

@panosz75 ποιά έκδοση gcam κατέβασες που λειτουργεί; Γιατί εμένα η τελευταία έκδοση αυτής δεν κατεβαίνει!!! :(

 

https://techblog.gr/mobile/xekinise-i-anavathmisi-toy-nokia-8-se-android-9-0-pie/

Για να δούμε σε μας πότε θά έρθει!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...