Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.θεωρω φοβερή προσφορά αυτη που έκανε σήμερα ο Γερμανός.το δίνει 199 και αν έχεις κάρτα eurobank αλλά 20 % κάτω.Δηλαδη βγαίνει 160!! Αν ήταν dual δεν θα το σκεφτόμουνα καν..

 

Άκυρο..το ξανά έβαλαν 299...Ίσως το ξανα βάλουν πάλι αύριο σαν προσφορά τελευταίας μέρας..

Edited by StathisTs
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.θεωρω φοβερή προσφορά αυτη που έκανε σήμερα ο Γερμανός.το δίνει 199 και αν έχεις κάρτα eurobank αλλά 20 % κάτω.Δηλαδη βγαίνει 160!! Αν ήταν dual δεν θα το σκεφτόμουνα καν..

 

Άκυρο..το ξανά έβαλαν 299...Ίσως το ξανα βάλουν πάλι αύριο σαν προσφορά τελευταίας μέρας..

199€ πουθενά δεν το είδα το 8! Φθηνότερα από όλους το είδα σε κατάστημα Skroutz στα 258€!!!

Κι αυτό ήταν προχθές. Χθες το ανέβασε στα 265 ή 269€.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
199€ πουθενά δεν το είδα το 8! Φθηνότερα από όλους το είδα σε κατάστημα Skroutz στα 258€!!!

Κι αυτό ήταν προχθές. Χθες το ανέβασε στα 265 ή 269€.

 

Όντως το έβαλε για λίγο ο Γερμανός στα 199€ και με επιστροφή eurobank έβγαινε στα 159€. Φήμες λένε ότι αυριο θα έχει τόσο στα καταστήματα. Για το αν αξίζει δε θα το σχολιάσω... Εννοείται και με το παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.. Σκεφτομαι να το "χτυπήσω" αύριο απο τον Γερμανο. Επειδη όμως είναι προσφορά τελευταίας στιγμής δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλο το νήμα για την απορίες που έχω.Θα τις κάνω εδώ και όποιος μπορεί να απαντήσει..

 

Θα πάρει την εκδοση pie το ΝΟΚΙΑ; Επίσης το μεγαλύτερο πρόβλημα που διαβάζω, που βρίσκεται στην κάμερα, διορθώνεται ικανοποιητικά με την google camera ή απλα συμβιβάζεσαι με λίγο καλύτερες φωτογραφίες;Κάποιο τύπο σταθεροποιητή εικόνας (αυτο που λεμε OIS,EIS, κλπ) έχει;

 

Η αλήθεια είναι οτι έλεγα να αγοράσω το xz1 , που φαίνεται και αυτό πολύ δυνατό για την τιμή του, αλλα με την τελευταια προσφορά στο Γερμανό είμαι σε δίλημμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το είδα πριν λίγο. Όντως στα 199€!!!!

 

@tolis69 το σίγουρο είναι ότι έχει OIS! ;)

https://www.gsmarena.com/nokia_8-8522.php

Θα πάρει και Pie!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να πάρω άλλο ένα :) ... Τόσο καλή συσκευή σε αυτά τα χρήματα κούτα με 835 snapd 2Κ οθόνη δεν παίζει πουθενά... και φυσικά η κάμερα του είναι πολύ καλή και με ois.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είχε κανείς που αγόρασε το 8 προβλήματα θορύβου ή εμφανώς χαμηλής ποιότητας ήχου κάνοντας χρήση της ενσύρματης εξόδου ακουστικών 3,5 χιλ.; Στο επίσημο φόρουμ της Nokia:

https://community.phones.nokia.com/discussion/597/audio-quality-through-3-5mm-jack/p2

βλέπω ότι αρκετοί χρήστες έχουν πρόβλημα με αυτή την έξοδο ήχου κι επειδή η χρήση που θα κάνω στο τηλέφωνο θα έχει σε σημαντικό βαθμό να κάνει και με την έξοδο ήχου (ακρόαση από αρχεία μουσικής με χρήση ενσύρματων ακουστικών) θα με ενδιέφερε ιδιαίτερα αν υπάρχουν τέτοια θέματα.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε ένα καταστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ και ενα της COSMOTE και σε κανενα δεν το ειχαν αποθεμα!:angry:

Επίσης δεν το είχαν καν στην βιτρίνα να το δω και να το "δουλέψω". Μεγάλο φάουλ! Μην παραπονιούνται μετα που δουλευουν τα σκρουτσομαγαζα. Τελικα το παρήγγειλα on line απο το site τους.

 

Οριακά ήμουν να μπώ δίπλα στον κοτσοβολο και να παρω το SONY αλλα έχε χάρη που που δεν μου άρεσε τόσο απο κοντά, οσο το NOKIA απο φωτογραφίες. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε ένα καταστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ και ενα της COSMOTE και σε κανενα δεν το ειχαν αποθεμα!:angry:

Επίσης δεν το είχαν καν στην βιτρίνα να το δω και να το "δουλέψω". Μεγάλο φάουλ! Μην παραπονιούνται μετα που δουλευουν τα σκρουτσομαγαζα. Τελικα το παρήγγειλα on line απο το site τους.

 

Οριακά ήμουν να μπώ δίπλα στον κοτσοβολο και να παρω το SONY αλλα έχε χάρη που που δεν μου άρεσε τόσο απο κοντά, οσο το NOKIA απο φωτογραφίες. :lol:

Σε μένα στη Θεσσαλονίκη σε έναν Γερμανό που μπήκα, με είπαν ότι θα το φέρουν το απόγευμα κατά 90%.

Δεν ξέρουν όμως πόσα κομμάτια και σε τι χρώμα!

On-line το βρίσκεις...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είχε κανείς που αγόρασε το 8 προβλήματα θορύβου ή εμφανώς χαμηλής ποιότητας ήχου κάνοντας χρήση της ενσύρματης εξόδου ακουστικών 3,5 χιλ.; Στο επίσημο φόρουμ της Nokia:

https://community.phones.nokia.com/discussion/597/audio-quality-through-3-5mm-jack/p2

βλέπω ότι αρκετοί χρήστες έχουν πρόβλημα με αυτή την έξοδο ήχου κι επειδή η χρήση που θα κάνω στο τηλέφωνο θα έχει σε σημαντικό βαθμό να κάνει και με την έξοδο ήχου (ακρόαση από αρχεία μουσικής με χρήση ενσύρματων ακουστικών) θα με ενδιέφερε ιδιαίτερα αν υπάρχουν τέτοια θέματα.

Καλημέρα. Όχι, απολύτως κανένα πρόβλημα με τον ήχο, ούτε από την έξοδο ακουστικών ούτε μέσω ΒΤ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με τα AKG του s8 plus μου και με τα quadbeat του lg g4 που χρησιμοποιώ κανένα απολύτως πρόβλημα, ειδικά τα AKG σκοτώνουν, σε συνδυασμό με την εφαρμογή Equalizer FX ο ήχος είναι πραγματικά απόλαυση, χαίρεσαι να ακούς μουσική . Μάλιστα η συνολική απόδοση με την χρήση του FX app σε κάνει να μην σε απασχολεί καθόλου το γεγονός ότι δεν έχει Dolby Atmos η συσκευή όπως τα τρέχοντα μοντέλα των τωρινών ναυαρχίδων .

* και οι κλήσεις σούπερ, όμως εγώ χρησιμοποιώ περισσότερο ανοιχτή ακρόαση και σε συνδυασμό με HD υποστήριξη κλήσεων και το καλό ηχειάκι του κινητού ή ακρόαση είναι επίσης πάρα μα πάρα πολύ καλή θα έλεγα.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλός τελικά ο ήχος του 8 από την έξοδο ακουστικών παιδιά; Επιμένω, γιατί για μένα το 50% σε ένα τηλέφωνο είναι ο σωστός/ποιοτικός ήχος από την έξοδο ακουστικών (το υπόλοιπο να μη λαγκάρει και να έχει μια νορμάλ-καλή οθόνη και από κάμερα ας είναι απλά αξιοπρεπής για τα λεφτά του). Αν τελικά δεν ισχύουν τα περί προβλήματος στον ήχο από την έξοδο ακουστικών που διάβασα στο ξένο φόρουμ μετά από πρόχειρη αναζήτηση, με βλέπω να το χτυπάω κι εγώ από το Γερμανό.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Τα δικά του ακουστικά δεν τα Έχω χρησιμοποιήσει είναι σφραγισμένα στο κουτί του μιας και είχα διαβάσει ότι κινούνται κάπου στον Μ.Ο. Κι εξαρχής χρησιμοποιώ αυτά που έγραψα παραπάνω, ειδικά τα AKG ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τα δικά του (όπως και κάθε συσκευής) δεν με πολυενδιαφέρουν μιας κι έχω 4-5 ζευγάρια καλών ενσύρματων ακουστικών για χρήση με το τηλέφωνο. Αν κατάλαβα σωστά από το φόρουμ που παρέθεσα, το πρόβλημα που παρατήρησαν κάποιοι χρήστες στο εξωτερικό με την έξοδο ακουστικών είχε να κάνει κυρίως με χρήση ακουστικών μουσικής που δεν έχουν λειτουργία μικροφώνου (hands free) και έχουν κατά συνέπεια υποδοχή 3 ακροδεκτών αντί για 4.

https://www.quora.com/What-is-the-difference-between-3-5-mm-jack-in-mobiles-and-laptops

Έχει κάποιος φίλος δοκιμάσει στο 8 ακουστικά 3,5 χιλ. που να μην έχουν λειτουργία μικροφώνου (να είναι μόνο για μουσική δηλαδή) ώστε να είναι τσεκαρισμένο ότι δεν εμφανίζει το πρόβλημα με το θόρυβο/παραμόρφωση με αυτού του τύπου ακουστικά;

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Έχω,όμως τα έχω σπίτι θα τα δοκιμάσω το μεσημέρι, δυστυχώς δεν μπορώ νωρίτερα, και θα σου πω.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Στο ΓΕΡΜΑΝΟ για online παραγγελια γραφει "προσωρινα μη διαθεσιμο".:!:

Θα φέρουν ξανά το απόγευμα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στα χρήματα αυτά είναι ουσιαστικά δώρο αν αναλογιστεί κανείς τα χαρακτηριστικά της συσκευής. Σε όλα του είναι πάρα μα πάρα πολύ καλό και το μόνο που το κάνει ελαφρώς πίσω σχεδιαστικά και ρεαλιστικά είναι το φορμά των 16:9 σε σχέση με τα τωρινά μοντέλα κάτι όμως που δεν φαίνεται στην συνολική εικόνα του κινητού. Δεν ξέρω πώς το έχουν πετύχει όμως σου δίνει οπτικά η συσκευή την αίσθηση 18:9ων εμφάνιση παρά 16 ενάτων.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχω,όμως τα έχω σπίτι θα τα δοκιμάσω το μεσημέρι, δυστυχώς δεν μπορώ νωρίτερα, και θα σου πω.

Ευχαριστώ πολύ. Αν τα δοκιμάσεις, γράψε σε παρακαλώ τις εντυπώσεις σου. ΑΝ υπάρχει ακόμα διαθέσιμο για on line παραγγελία στο Γερμανό και είναι ΟΚ στο θέμα ακουστικών, μάλλον θα το παραγγείλω κι εγώ (είμαι σε αναζήτηση συσκευής το τελευταίο 6μηνο, αυτή τη στιγμή δουλεύω -ακόμα- το αειθαλές και πολύ καλό την εποχή, του LG G2).

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Κι ακόμα το αγοράζουν αρκετοί.... ;)

 

@konakis τα ακουστικά πού έχει η συσκευασία είναι μόνο για μουσική; Για κλήσεις δεν κάνουν;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και κάνουν στην παραπάνω ερώτηση απάντησα για τον ενδιαφερόμενο ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω κι ακουστικά μόνο για χρήση ως ακουστικά π.χ. μουσικής τα οποία θα τα δοκιμάσω στην συγκεκριμένη συσκευή για να δούμε αν παρουσιάζει το φαινόμενο που ρωτάει ο φίλος παραπάνω.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και κάνουν στην παραπάνω ερώτηση απάντησα για τον ενδιαφερόμενο ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω κι ακουστικά μόνο για χρήση ως ακουστικά π.χ. μουσικής τα οποία θα τα δοκιμάσω στην συγκεκριμένη συσκευή για να δούμε αν παρουσιάζει το φαινόμενο που ρωτάει ο φίλος παραπάνω.

Εντάξει δεν το κατάλαβα! Γιατί ρωτούσε για το πρόβλημα που έχουν.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με τα AKG του s8 plus μου και με τα quadbeat του lg g4 που χρησιμοποιώ κανένα απολύτως πρόβλημα, ειδικά τα AKG σκοτώνουν, σε συνδυασμό με την εφαρμογή Equalizer FX ο ήχος είναι πραγματικά απόλαυση, χαίρεσαι να ακούς μουσική . Μάλιστα η συνολική απόδοση με την χρήση του FX app σε κάνει να μην σε απασχολεί καθόλου το γεγονός ότι δεν έχει Dolby Atmos η συσκευή όπως τα τρέχοντα μοντέλα των τωρινών ναυαρχίδων .

* και οι κλήσεις σούπερ, όμως εγώ χρησιμοποιώ περισσότερο ανοιχτή ακρόαση και σε συνδυασμό με HD υποστήριξη κλήσεων και το καλό ηχειάκι του κινητού ή ακρόαση είναι επίσης πάρα μα πάρα πολύ καλή θα έλεγα.

 

Με μια εφαρμογή music player που έχει και virtual surround κλπ, είσαι μια χαρά. Προσωπικά έχω επιλέξει εδώ και χρόνια το Jet Audio Plus και όλες μου οι συσκευές βγάζουν απίστευτο ήχο. ;)

 

Έχει κάποιος φίλος δοκιμάσει στο 8 ακουστικά 3,5 χιλ. που να μην έχουν λειτουργία μικροφώνου (να είναι μόνο για μουσική δηλαδή) ώστε να είναι τσεκαρισμένο ότι δεν εμφανίζει το πρόβλημα με το θόρυβο/παραμόρφωση με αυτού του τύπου ακουστικά;

 

Το χρησιμοποιώ μόνο με ενσύρματα ακουστικά χωρίς μικρόφωνο, hands-free μόνο με ΒΤ. Ούτε στιγμή δεν είχα πρόβλημα με τον ήχο. Δοκιμασμένο και με φτηνά ακουστικά, και με ακριβά Sennheiser.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έκανα βλακεία που δεν το τσίμπησα από το σάιτ του Γερμανού τότε...Από τις 12 το μεσημέρι περίπου και μετά σήμερα λέει προσωρινά μη διαθέσιμο...

Θεωρητικά ψαχνόμουν εδώ και καιρό για το LG G7 (γύρω στα 430-450 ευρώ σήμερα) λόγω πολύ καλού (από όσο διαβάζω) ήχου και λόγω εξαιρετικής εικόνας που έχω από το τωρινό μου G2. Περίμενα να πέσει λίγο ακόμα η τιμή του G7 για να το χτυπήσω. Ωστόσο θα συμφωνήσω ότι στα 199 ευρώ το Nokia 8 (που με την επιστροφή Eurobank στο Γερμανό γίνονται ουσιαστικά 159 ευρώ) είναι σα να κλέβεις παγκάρι εκκλησίας...

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...