Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

left_ace: σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, το είδα κι εγώ από κοντά σήμερα στον Κωτσόβολο που πήγα και το ξαναείδα. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις δοκιμάσει να φορτίσεις με ταχυφορτιστή Blitzwolf; Έχω 2-3 στα διάθεσή μου, κι αντίστοιχα ποιοτικά καλώδια. Θα έχουμε θέμα αν φορτίζουμε με κάτι τέτοιο κι όχι με το δικό του;

 

Δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Ωραίος, σε ευχαριστώ. Θα πάρω κάνα δυο ακόμα καλώδια σε type C τότε. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Προσωπικά δοκίμασα τρεις φορτιστές με το καλώδιο της Nokia. Δε δούλεψε.

Με τον original φορτιστή, όλα οκ.

Οι άλλοι φορτιστές με διαφορά καλώδια, όλα οκ επίσης...

Τι να πω...

 

Αυτό πάντως, σε συνδυασμό με το blitzwolf, δούλεψε:

http://www.e-shop.gr/sony-usb-type-c-data-cable-ucb20-black-bulk-p-TEL.042086

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δοκίμασα τρεις φορτιστές με το καλώδιο της Nokia. Δε δούλεψε.

Με τον original φορτιστή, όλα οκ.

Οι άλλοι φορτιστές με διαφορά καλώδια, όλα οκ επίσης...

Τι να πω...

 

Αυτό πάντως, σε συνδυασμό με το blitzwolf, δούλεψε:

http://www.e-shop.gr/sony-usb-type-c-data-cable-ucb20-black-bulk-p-TEL.042086

Προσωπικά συνηθίζω τα εργοστασιακά αξεσουάρ να τα χρησιμοποιώ για λίγο στην αρχή και μετά να πηγαίνουν στο κουτί της συσκευής.

Αν δω ότι τα Blitzwolf καλώδια+φορτιστές δουλεύουν καλά, θα χρησιμοποιώ αυτά. ;)

 

Ερώτηση: για φουλ ταχύτητα φόρτισης qc3.0 χρειαζόμαστε οπωσδήποτε USB3.1 καλώδιο, με 3Α κλπ που κυκλοφορούν; Για να ξέρω τι θα παραγγείλω από Banggood.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το Sony είναι 3a και είσοδο και έξοδο...

 

Πολύ ενδιαφέρον, θα το έχω στα υπόψη. Γενικά με τα καλώδια της Sony ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Όλα δούλευαν ρολόι.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν δω ότι τα Blitzwolf καλώδια+φορτιστές δουλεύουν καλά, θα χρησιμοποιώ αυτά. ;)

 

Τέτοια χρησιμοποιώ και εγώ σε όλες τις συσκευές μου μιας και τα προιόντα της Blitzwolf θεωρώ ότι είναι ανώτερα ποιοτικά ακόμα και από αυτά που φέρουν το λογότυπο του κατασκευαστή μιας συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχουμε θέμα με τα tempered glass; Θα έχω θέμα αν δε βάλω το κλασικό τζαμάκι αλλά κάτι τέτοιο:

https://m.ebay.co.uk/itm/Ultimate-Shield-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Nokia-8/142500342979?epid=2227769886&hash=item212daeacc3:g:O9kAAOSwWD1ZsXcS

 

;;;;

 

 

Τέτοια χρησιμοποιώ και εγώ σε όλες τις συσκευές μου μιας και τα προιόντα της Blitzwolf θεωρώ ότι είναι ανώτερα ποιοτικά ακόμα και από αυτά που φέρουν το λογότυπο του κατασκευαστή μιας συσκευής.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Ιδίως τα braided καλώδιά της είναι εξαιρετικά, κι από αισθητικής άποψης. Και οι ταχυφορτιστές της άριστοι φυσικά. Απλά όποτε μπορώ φορτίζω χωρίς γρήγορη φόρτιση, για να μη φθείρονται πολύ οι μπαταρίες, ιδίως οι μη αφαιρούμενες.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχουμε θέμα με τα tempered glass; Θα έχω θέμα αν δε βάλω το κλασικό τζαμάκι αλλά κάτι τέτοιο:

https://m.ebay.co.uk/itm/Ultimate-Shield-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Nokia-8/142500342979?epid=2227769886&hash=item212daeacc3:g:O9kAAOSwWD1ZsXcS

 

;;;;

 

με τα κλασικά θα χεις θεμα.... :p

Link to comment
Share on other sites

με τα κλασικά θα χεις θεμα.... :p

Με αυτό που έχει επιπλέον πλαίσιο πάνω-κάτω, δε θα έχω θέμα εφαρμογής; Να ξέρω δηλαδή.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό που έχει επιπλέον πλαίσιο πάνω-κάτω, δε θα έχω θέμα εφαρμογής; Να ξέρω δηλαδή.
Εγώ πάντως που έβαλα την ultimate shield που έχουμε παραθέσει πιο πάνω, είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έβαλα την ultimate shield που έχουμε παραθέσει πιο πάνω, είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Α, ωραία. Έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν ultimate shield σε παλιότερο κινητό μου κι έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω την ultimate shield (ζελατίνα υγρής διαμόρφωσης)... έχει τέλεια εφαρμογή αλλά κρατάω τις επιφυλάξεις μου για το κατα πόσο θα προστατέψει την οθόνη σε περίπτωση πτώσης...

 

Με αυτό που έχει επιπλέον πλαίσιο πάνω-κάτω, δε θα έχω θέμα εφαρμογής; Να ξέρω δηλαδή.

 

δεν το χω χρησιμοποιήσει σε αυτό το κινητό αλλά σε άλλα που το χω δει με την ανάλογη καμπυλότητα είναι μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω την ultimate shield (ζελατίνα υγρής διαμόρφωσης)... έχει τέλεια εφαρμογή αλλά κρατάω τις επιφυλάξεις μου για το κατα πόσο θα προστατέψει την οθόνη σε περίπτωση πτώσης...

Κι εγώ δεν την κόβω πολύ αξιόπιστη ως λύση. Μάλλον δεν προστατεύει πολύ. Προτιμώ κλασικό τζάμι.

 

δεν το χω χρησιμοποιήσει σε αυτό το κινητό αλλά σε άλλα που το χω δει με την ανάλογη καμπυλότητα είναι μια χαρά...

Στη σελίδα της ultimate shield υποστηρίζει ότι κόλλα υπάρχει μόνο στο πλαίσιο πάνω κάτω, όχι στο κυρίως μέρος της οθόνης. Αν εφαρμόζει καλά, δε βλέπω πρόβλημα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στη σελίδα της ultimate shield υποστηρίζει ότι κόλλα υπάρχει μόνο στο πλαίσιο πάνω κάτω, όχι στο κυρίως μέρος της οθόνης. Αν εφαρμόζει καλά, δε βλέπω πρόβλημα.

 

Αν έχει την κλασική κόλλα στις άκρες μόνο, αυτό σημαίνει ότι δεν κολλάει σε όλη την οθόνη όπως ένα κλασσικό tempered glass που συνεπάγεται πλαστική αίσθηση και χαμένα touches όπως γίνεται σε όλες τις αντίστοιχες περιπτώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει την κλασική κόλλα στις άκρες μόνο, αυτό σημαίνει ότι δεν κολλάει σε όλη την οθόνη όπως ένα κλασσικό tempered glass που συνεπάγεται πλαστική αίσθηση και χαμένα touches όπως γίνεται σε όλες τις αντίστοιχες περιπτώσεις.

Άρα, λύση για τζάμι δεν υπάρχει;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άρα, λύση για τζάμι δεν υπάρχει;

Υπάρχει και εδώ το ίδιο πρόβλημα όπως και στις άλλες περιπτώσεις με curved-edge οθόνες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που βγήκαν οι κυρτές οθόνες και οι 2.5D, μας έχουν κάνει δύσκολη τη ζωή στο κομμάτι αυτό.

Μια χαρά ήταν οι flat οθόνες.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα, μόλις έδωσα παραγγελία και περιμένω το κινητο αύριο ή την Δευτέρα.

Ελπίζω να ειναι όλα οκ και να μην έχουμε κάποιο πρόβλημα.

Edited by giorgosaero

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα, μόλις έδωσα παραγγελία και περιμένω το κινητο αύριο ή την Δευτέρα.

Ελπίζω να ειναι όλα οκ και να μην έχουμε κάποιο πρόβλημα.

 

Καλοδουλευτο φιλαράκι μου! Έκανες καλή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα, μόλις έδωσα παραγγελία και περιμένω το κινητο αύριο ή την Δευτέρα.

Ελπίζω να ειναι όλα οκ και να μην έχουμε κάποιο πρόβλημα.

 

Με το καλό φίλε να παραλάβεις. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Έιχα το viber να τρέχει στο παρασκήνιο και στην βελτιστοποίηση μπαταρίας ταυτόχρονα. Και όταν είχα ώρα να ανοίξω το τηλ δεν μου χτυπούσε μήνυμα στο viber. Τώρα το έβγαλα από την βελτιστοποίηση μπαταρίας και το έχω να τρέχει πάλι στο παρασκήνιο και έχω πάλι το ίδιο πρόβλημα. Μου έχουν στείλει μήνυμα και δεν χτυπάει. Μόλις ανάψω την οθόνη έρχονται όλα μαζί. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Έιχα το viber να τρέχει στο παρασκήνιο και στην βελτιστοποίηση μπαταρίας ταυτόχρονα. Και όταν είχα ώρα να ανοίξω το τηλ δεν μου χτυπούσε μήνυμα στο viber. Τώρα το έβγαλα από την βελτιστοποίηση μπαταρίας και το έχω να τρέχει πάλι στο παρασκήνιο και έχω πάλι το ίδιο πρόβλημα. Μου έχουν στείλει μήνυμα και δεν χτυπάει. Μόλις ανάψω την οθόνη έρχονται όλα μαζί. Καμιά ιδέα;
Εμένα πάντως έρχονται κανονικά και χωρίς να πειράξω τίποτα.

Μάλλον αδελφέ από το πολύ πείραγμα τα παθαίνεις όλα ......Όπως και με το wi fi δεν εξηγείται αλλιώς..

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...