Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω στα σύντομα: Ανάβει το κεντρικό πολυπλήκτρο; Ή μόνο το πίσω και ανοικτές εφαρμογές;

Ευχαριστώ.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω στα σύντομα: Ανάβει το κεντρικό πολυπλήκτρο; Ή μόνο το πίσω και ανοικτές εφαρμογές;

Ευχαριστώ.

 

Όχι δεν ανάβει. Θα το συνηθίσεις δεν είναι τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ από σήμερα από την καλή ευκαιρία Πλαίσιο-επιστροφη Eurobank. Έχετε να προτείνετε κατι καλο σε προστασια οθονης και θήκη;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν έχω συνδεδεμένο bluetooth handsfree και χτυπάει το τηλέφωνο, δεν ανοίγει η οθόνη για να δω ποιος καλεί. Ξέρει κανείς πως φτιάχνει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν έχω συνδεδεμένο bluetooth handsfree και χτυπάει το τηλέφωνο, δεν ανοίγει η οθόνη για να δω ποιος καλεί. Ξέρει κανείς πως φτιάχνει αυτό?

 

Εάν είσαι ακόμα σε android 7.1 μολις πάρεις το update σε Oreo θα στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν είσαι ακόμα σε android 7.1 μολις πάρεις το update σε Oreo θα στρώσει.

 

Ή αν ενημερώσει την εφαρμογή του τηλεφώνου στο play store. Δεν φταίει η συσκευή, ήταν bug της εφαρμογής του τηλεφώνου της Google.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχετε να προτείνετε κατι καλο σε προστασια οθονης και θήκη;

 

Αναζήτησε παλαιότερα μηνύματα μου στο παρόν θέμα όπου δίνω σχετικά link με δοκιμασμένες λύσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα τον Κωτσόβολο και το σκάλισα λιγάκι.

Πολύ ωραίο design, πανέμορφο σαν συσκευή.

Μου δημιουργήθηκε απορία με την κάμερα που άνοιξα.

Δυνατότητα χειροκίνητης εστίασης δεν έχει; Ή είναι θέμα εφαρμογής;

Γενικώς στο manual σε φωτο και βίντεο τι δυνατότητες έχει το hardware του;

Υπάρχει άλλη εφαρμογή κάμερας δοκιμασμένη που να δίνει παραπάνω επιλογές;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

 

Το είδα σήμερα τον Κωτσόβολο και το σκάλισα λιγάκι.

Πολύ ωραίο design, πανέμορφο σαν συσκευή.

Μου δημιουργήθηκε απορία με την κάμερα που άνοιξα.

Δυνατότητα χειροκίνητης εστίασης δεν έχει; Ή είναι θέμα εφαρμογής;

Γενικώς στο manual σε φωτο και βίντεο τι δυνατότητες έχει το hardware του;

Υπάρχει άλλη εφαρμογή κάμερας δοκιμασμένη που να δίνει παραπάνω επιλογές;

 

Aν βαλεις αυτην την εφαρμογη που δινει ο athanaso θα δεις μια απο τις καλυτερες καμερες που κυκλοφορουν.Καμια σχεση με την stock;)

Link to comment
Share on other sites

Aν βαλεις αυτην την εφαρμογη που δινει ο athanaso θα δεις μια απο τις καλυτερες καμερες που κυκλοφορουν.Καμια σχεση με την stock;)

 

Α, μάλιστα. Άρα υπάρχουν επιλογές. Την κατέβασα ήδη να υπάρχει.

Κάποιος που να είχε/έχει το LG G4, να ξέρω στο θέμα της κάμερας πού θα κινηθώ, σε καλύτερα ή χειρότερα επίπεδα;

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα τον Κωτσόβολο και το σκάλισα λιγάκι.

Πολύ ωραίο design, πανέμορφο σαν συσκευή.

Μου δημιουργήθηκε απορία με την κάμερα που άνοιξα.

Δυνατότητα χειροκίνητης εστίασης δεν έχει; Ή είναι θέμα εφαρμογής;

Γενικώς στο manual σε φωτο και βίντεο τι δυνατότητες έχει το hardware του;

Υπάρχει άλλη εφαρμογή κάμερας δοκιμασμένη που να δίνει παραπάνω επιλογές;

 

Και η μαμά κάμερα έχει χειροκίνητο από ότι βλέπω. Πατάς την κάμερα Κάτω στο κέντρο και επιλέγεις μη αυτόματο. Αλλά η κάμερα που σου λένε τα παιδιά είναι άλλη φάση. Απίστευτη φώτο

Link to comment
Share on other sites

Και η μαμά κάμερα έχει χειροκίνητο από ότι βλέπω. Πατάς την κάμερα Κάτω στο κέντρο και επιλέγεις μη αυτόματο. Αλλά η κάμερα που σου λένε τα παιδιά είναι άλλη φάση. Απίστευτη φώτο

 

Την έψαξα λίγο τη μαμά κάμερα στο manual. Δεν είχε χειροκίνητη εστίαση.

 

Κατά τα άλλα, να φανταστώ ότι λόγω ύπαρξης always on display, δεν έχουμε λεντάκι ειδοποιήσεων;

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Την έψαξα λίγο τη μαμά κάμερα στο manual. Δεν είχε χειροκίνητη εστίαση.

 

Κατά τα άλλα, να φανταστώ ότι λόγω ύπαρξης always on display, δεν έχουμε λεντάκι ειδοποιήσεων;

 

Οχι δεν έχει led δυστυχώς,είχα το g4 στα ίδια και λίγο καλύτερη η κάμερα του Nokia 8 κατά εμέ!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχει led δυστυχώς,είχα το g4 στα ίδια και λίγο καλύτερη η κάμερα του Nokia 8 κατά εμέ!!

Βασικά με το 8άρι θα είναι σαν να επιστρέφω σε κατάσταση του παλιού του Ν8, που κι εκεί είχα AOD (με Amoled όμως).

Δε με πειράζει τόσο πολύ. Φαντάζομαι στο βίντεο το 8 θα είναι καλύτερο, και μόνο λόγο ήχου. Το LG G4 έχει τη γνωστή βλακεία του audio zoom, που όταν ζουμάρεις ηχογραφεί μονοφωνικό ήχο, ενώ εδώ έχουμε κοτζάμ OZO. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά με το 8άρι θα είναι σαν να επιστρέφω σε κατάσταση του παλιού του Ν8, που κι εκεί είχα AOD (με Amoled όμως).

Δε με πειράζει τόσο πολύ. Φαντάζομαι στο βίντεο το 8 θα είναι καλύτερο, και μόνο λόγο ήχου. Το LG G4 έχει τη γνωστή βλακεία του audio zoom, που όταν ζουμάρεις ηχογραφεί μονοφωνικό ήχο, ενώ εδώ έχουμε κοτζάμ OZO. ;)

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Βασικά με το 8άρι θα είναι σαν να επιστρέφω σε κατάσταση του παλιού του Ν8, που κι εκεί είχα AOD (με Amoled όμως).

Δε με πειράζει τόσο πολύ. Φαντάζομαι στο βίντεο το 8 θα είναι καλύτερο, και μόνο λόγο ήχου. Το LG G4 έχει τη γνωστή βλακεία του audio zoom, που όταν ζουμάρεις ηχογραφεί μονοφωνικό ήχο, ενώ εδώ έχουμε κοτζάμ OZO. ;)

 

Pano ξερεις πολυ καλά πως αλλάζω τα κινητά, αυτό ρε φίλε δεν μου πάει να το αλλάξω είναι φοβερό σε όλα,να σε όλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ θέλω ένα κινητό να αράξω τουλάχιστο μια διετία.

 

Με το double tap to wake τι φάση; Μεγάλη έκπληξη ήταν να δω ότι υπάρχει εδώ αυτή η δυνατότητα. Θα το έχω όπως έχω και στο LG μου δηλαδή; Δουλεύει και για κλείδωμα;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ θέλω ένα κινητό να αράξω τουλάχιστο μια διετία.

 

Με το double tap to wake τι φάση; Μεγάλη έκπληξη ήταν να δω ότι υπάρχει εδώ αυτή η δυνατότητα. Θα το έχω όπως έχω και στο LG μου δηλαδή; Δουλεύει και για κλείδωμα;

 

δουλευει κανονικα αλλα μονο για να το ξυπνησεις οχι για να κλειδωσει.

Link to comment
Share on other sites

δουλευει κανονικα αλλα μονο για να το ξυπνησεις οχι για να κλειδωσει.

 

Α, καλά, μικρό το κακό, στον Nova που δουλεύω πάντα στις συσκευές μου, υποστηρίζει double tap για κλείδωμα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ειμαι αυτος που ειχα προβλημα με την μπαταρία.

Το πηγα σημερα στο πλαίσιο το αφησα και μου ειπαν οτι έτρεξαν 2,5 ωρες καποιο benchmark που δούλευε στο φουλ cpu και gpu και έπεσε στο 50% και το θεώρησαν απολύτως φυσιολογικό. Να ενημερώσω πως εχθες εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο τηλεφωνο και ειδα βελτίωση στη μπαταρία. Κι εκτος απο αυτο οταν ειχα ειδοποιήσεις στα σοσιαλ ή σε καποια αλλη εφαρμογη εμφανιζόταν μια κουκκίδα επανω η οποία δεν εμφανιζόταν πριν. Σημειώνω οτι οταν πηρα το κινητο ειχε βγει κατευθειαν ενημέρωση στο 8.1 και κατι με Φεβρουάριο που εγραφε την οποία κι εκανα. Λέτε απλα να μην ειχε κάτσει καλα η αναβάθμιση;

Θα το δω και τωρα το σκ πώς θα τα παει με την μπαταρία. Αν παλι αντιμετωπίσω προβλημα θα το παω ΔΕΥΤΕΡΑ στην αντιπροσωπεία απευθείας γιατι ειναι και η τελευταια μερα που ισχύει το DOA.

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις μετά από update καλό είναι να κάνεις ένα clean catch από recovery.

Και εάν έχεις μεγάλο update όπως από nougat σε Oreo κάνεις hard reset για να καθήσει καλά το update και ξαναστεινεις το κινητό.

 

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την ζελατίνα υγρής τοποθέτησης. Όλα καλά μέχρι εδώ, πραγματικά εξαιρετική.

Με προβληματίζει όμως που αναγκαστικά πήγε λίγο νερό προς το ακουστικό για να βάλω τη ζελατίνα. Δεν είναι επικίνδυνο;

Εντάξει είναι water proof η συσκευή αλλά όσο να ναι ένα φόβο τον έχω μήπως έγινε καμία ζημιά στο ακουστικό της συσκευής.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την ζελατίνα υγρής τοποθέτησης. Όλα καλά μέχρι εδώ, πραγματικά εξαιρετική.

Με προβληματίζει όμως που αναγκαστικά πήγε λίγο νερό προς το ακουστικό για να βάλω τη ζελατίνα. Δεν είναι επικίνδυνο;

Εντάξει είναι water proof η συσκευή αλλά όσο να ναι ένα φόβο τον έχω μήπως έγινε καμία ζημιά στο ακουστικό της συσκευής.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν θα έχεις πρόβλημα μην ανησυχείς. Να σε ρωτήσω, πως την ψάχνεις; Να πάρω να δοκιμάσω και εγώ να δω τι ψάρια πιάνει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις πρόβλημα μην ανησυχείς. Να σε ρωτήσω, πως την ψάχνεις; Να πάρω να δοκιμάσω και εγώ να δω τι ψάρια πιάνει και αυτό.

 

Μ αρέσει η σιγουριά σου :p

Τη ζελατίνα την βρήκα εδώ και την θηκη εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Μ αρέσει η σιγουριά σου :p

Τη ζελατίνα την βρήκα εδώ και την θηκη εδώ...

 

Έχω κόρη μικρή και ζουλαπι που λέμε και στο χωριό. Γι'αυτό είμαι σίγουρος. Πρόλαβε και μου έριξε ένα ποτήρι νερό πάνω μέσα στις 2 εβδομάδες που το έχω. Γι'αυτό είμαι σίγουρος. Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...