Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Εμένα ρε μάγκες η Google camera κρασάρει

 

Έβαλες αυτή που έχω ανεβάσει εδώ; Κρασάρει όταν την ανοίγεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω το κινητο εδω και 1.5 μηνα και ξαφνικα προχθες ενω σερφαρα, θολωσαν τα κατω 2/3 της οθονης. Συγκεκριμενα φαινοταν σαν να κραταει προηγουμενες εικονες μεχρι που κατεληγε σε γραμμες και θολωσε μονιμα. Το πηγα στον κωτσοβολο οπου θα το στειλουν στην αντιπροσωπεια για αντικατασταση οθονης πιθανοτατα. Εχει αναφερθει ποτε παρομοιο προβλημα; Να ειναι θεμα hardware ή εχει να κανει με το update σε 8.1.0; Υπαρχει επισημη αντιπροσωπεια της Nokia στην Ελλαδα ή την εχει καποια αλλη εταιρεια;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια γιατι ειμαι ενα βήμα πριν σπάσω το τηλ μου. Ειμαι σε ενα καφέ και ειμαι συνδεμένος στο WiFi. Το πρόβλημα ειναι οτι μπορω να μπω μονο YouTube και instagram δεν μπορω να μπω πουθενά αλλου. Το WiFi δεν εχει περιορισμους. Όλοι μπαίνουν κανονικα εκτός απο εμένα. Με το προηγουμενο τηλ δεν ειχα τέτοιο πρόβλημα στο ίδιο ρουτερ. Παρατήρησα το ίδιο πρόβλημα και σε αλλο ρουτερ αλλα δεν έδωσα σημασία. Να πω οτι αυτο το WiFi οταν συνδεθεις δεν ζητάει μέιλ ή να κανεις λάικ στο φβ και τέτοια. Ειναι σαν αυτο που έχουμε στο σπιτι μας. Και τώρα που στέλνω απο της γυναίκας μου στέλνω. Ρεζίλι έγινα ειναι iphone Χαχαχαχχαχα. Μια βοήθεια οποίος γνωρίζει.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, θεωρείς τα iphone κατώτερες συσκευές;;;

Τέτοιο θέμα (δε φόρτωνε όλες τις σελίδες) είχα παλιότερα με ένα LG Flex 2 με το ρούτερ στο σπίτι και το έλυσα αλλάζοντας κανάλι εκπομπής στο router.

 

Πλέον, κι εγώ από σήμερα στην παρέα του Nokia 8. Έχει λίγη ώρα που παρέλαβα, δεν είναι τελευταίας εσοδείας, γιατί ήρθε με 7.1 η συσκευή, ενώ διάβασα ότι κάποιος παρέλαβε με 8.0, αλλά είναι ίδια σε εμφάνιση ακριβώς με ένα 5άρι που έχουμε στο γραφείο... Αν δεν κοιτάξεις τη διπλή κάμερα από πίσω, είναι εύκολο να τα μπερδέψεις. Υπομονή μέχρι το μεσημέρι...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, θεωρείς τα iphone κατώτερες συσκευές;;;

Τέτοιο θέμα (δε φόρτωνε όλες τις σελίδες) είχα παλιότερα με ένα LG Flex 2 με το ρούτερ στο σπίτι και το έλυσα αλλάζοντας κανάλι εκπομπής στο router.

 

Πλέον, κι εγώ από σήμερα στην παρέα του Nokia 8. Έχει λίγη ώρα που παρέλαβα, δεν είναι τελευταίας εσοδείας, γιατί ήρθε με 7.1 η συσκευή, ενώ διάβασα ότι κάποιος παρέλαβε με 8.0, αλλά είναι ίδια σε εμφάνιση ακριβώς με ένα 5άρι που έχουμε στο γραφείο... Αν δεν κοιτάξεις τη διπλή κάμερα από πίσω, είναι εύκολο να τα μπερδέψεις. Υπομονή μέχρι το μεσημέρι...

 

Οχι δεν τα θεωρώ κατώτερα απλα εκανα πλάκα γιατι μου την λέει και καλα πάρε iphone και τέτοια. Τώρα δεν μπαίνει πουθενά το τηλ μου. Μιλάω για το ίδιο ρουτερ. Αμα κανεις εχει καμια ιδέα ας μου πει. Γιατι σκέφτομαι μεχρι να το πάω πίσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οχι δεν τα θεωρώ κατώτερα απλα εκανα πλάκα γιατι μου την λέει και καλα πάρε iphone και τέτοια. Τώρα δεν μπαίνει πουθενά το τηλ μου. Μιλάω για το ίδιο ρουτερ. Αμα κανεις εχει καμια ιδέα ας μου πει. Γιατι σκέφτομαι μεχρι να το πάω πίσω.

 

Δεν υπάρχει τέτοιο θέμα με το WiFi της συσκεής, συνιστώ να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να ξαναδοκιμάσεις. Σε τέτοιες περιπτώσεις ωστόσο συνήθως φταίει το router και όχι η συσκευή.

Καλημερα. Εχω το κινητο εδω και 1.5 μηνα και ξαφνικα προχθες ενω σερφαρα, θολωσαν τα κατω 2/3 της οθονης. Συγκεκριμενα φαινοταν σαν να κραταει προηγουμενες εικονες μεχρι που κατεληγε σε γραμμες και θολωσε μονιμα. Το πηγα στον κωτσοβολο οπου θα το στειλουν στην αντιπροσωπεια για αντικατασταση οθονης πιθανοτατα. Εχει αναφερθει ποτε παρομοιο προβλημα; Να ειναι θεμα hardware ή εχει να κανει με το update σε 8.1.0; Υπαρχει επισημη αντιπροσωπεια της Nokia στην Ελλαδα ή την εχει καποια αλλη εταιρεια;

 

Δεν έχει αναφερθεί παρόμοιο πρόβλημα, προφανώς πρόκειται για αστοχία στη συσκευή σου. Δώσε το στον Κωτσόβολο και άσε να λύσουν αυτοί το πρόβλημά σου.

Σε ΝΟΚΙΑ 6 δουλευει αψογα.....

 

Και στο 8άρι επίσης...

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες αυτή που έχω ανεβάσει εδώ; Κρασάρει όταν την ανοίγεις;
!Ναι αυτή έχω
απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

 

δειτε εδω σε λειτουργια τη νεα glance screen στο sirocco που δειχνει και ειδοποιησεις. πχ σε καποια στιγμη δειχνει μια μπαλιτσα η μετα οτι εχει αναβαθμιση απο google play...

Link to comment
Share on other sites

 

δειτε εδω σε λειτουργια τη νεα glance screen στο sirocco που δειχνει και ειδοποιησεις. πχ σε καποια στιγμη δειχνει μια μπαλιτσα η μετα οτι εχει αναβαθμιση απο google play...

Πολύ ωραία συσκευή η μαύρη. Πανέμορφη είναι!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρελαίνομαι από μπαταρία εγώ...

 

27%

Απομένουν 7ω και 20λ

Τελευταία πλήρης φόρτιση 20ω 39λ

Χρήση οθόνης από τη πλήρη φόρτιση

3ω 24λ

 

25%

Απομένουν 5ω κσι 29λ

Τελευταία πλήρης φόρτιση 17ω 10λ

Χρήση οθόνης από τη πλήρη φόρτιση

7ω 17λ

Με πολύ λίγο 3g και μετά μόνιμα στο wifi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μόνο που με χάλασε εμένα από το τηλ είναι αυτό που έγινε σήμερα που σας είπα με το ρουτερ. Δεν το έχω παθει ξανά με τηλ και με χάλασε πολύ. Με την αυριανή μέρα κλείνω 14 μέρες που το πήρα από Κωτσόβολο. Στις 10 μέρες δέχονται επιστροφή, αλλιώς θα το γυρνούσα πίσω. Τόσο πολύ με χάλασε. Βάζω και τα σ/κ μέσα στο μέτρημα γιατί νομίζω δεν λέει εργάσιμες μέρες αλλά από την μέρα αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

25%

Απομένουν 5ω κσι 29λ

Τελευταία πλήρης φόρτιση 17ω 10λ

Χρήση οθόνης από τη πλήρη φόρτιση

7ω 17λ

Με πολύ λίγο 3g και μετά μόνιμα στο wifi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μόνο που με χάλασε εμένα από το τηλ είναι αυτό που έγινε σήμερα που σας είπα με το ρουτερ. Δεν το έχω παθει ξανά με τηλ και με χάλασε πολύ. Με την αυριανή μέρα κλείνω 14 μέρες που το πήρα από Κωτσόβολο. Στις 10 μέρες δέχονται επιστροφή, αλλιώς θα το γυρνούσα πίσω. Τόσο πολύ με χάλασε. Βάζω και τα σ/κ μέσα στο μέτρημα γιατί νομίζω δεν λέει εργάσιμες μέρες αλλά από την μέρα αγοράς.

 

Βλεπω οτι εχεις 4 ωρες περισσότερη χρήση σε οθονη εσυ. Τεράστια διαφορα !

Λέτε να εχω θεμα; Πώς γινεται να ελέγξουν αν ειναι ενταξει η μπαταρία; Απο πλαίσιο το εχω παρει. Εχω DOA μεχρι 5 Μαρτίου

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι εχεις 4 ωρες περισσότερη χρήση σε οθονη εσυ. Τεράστια διαφορα !

Λέτε να εχω θεμα; Πώς γινεται να ελέγξουν αν ειναι ενταξει η μπαταρία; Απο πλαίσιο το εχω παρει. Εχω DOA μεχρι 5 Μαρτίου

 

Τώρα που σου στέλνω έφτασα την χρήση οθόνης στις 8ω και 7λ. Και έχω ακόμα μπαταρία 18%. Να πω όμως πως δεν παίζω παιχνίδια. Αν και σήμερα έπαιξα κανένα 10 λεπτό ένα απλά για να το δω. Εγώ ποτέ μου δεν έχω φτάσει ξανά τέτοια νούμερα μπαταρίας με κανένα τηλ που είχα στην κατοχή μου. Μήπως έχεις καμία εφαρμογή που τρώει μπαταρία; Όπως κανένα add block.

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι εχεις 4 ωρες περισσότερη χρήση σε οθονη εσυ. Τεράστια διαφορα !

Λέτε να εχω θεμα; Πώς γινεται να ελέγξουν αν ειναι ενταξει η μπαταρία; Απο πλαίσιο το εχω παρει. Εχω DOA μεχρι 5 Μαρτίου

 

Παίζει ρόλο λογικά ότι είχε λίγο 3gκαι WiFi. Εσύ αν ήσουν με 4g νομίζω είναι λογικό να έχεις λιγότερο χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που σου στέλνω έφτασα την χρήση οθόνης στις 8ω και 7λ. Και έχω ακόμα μπαταρία 18%. Να πω όμως πως δεν παίζω παιχνίδια. Αν και σήμερα έπαιξα κανένα 10 λεπτό ένα απλά για να το δω. Εγώ ποτέ μου δεν έχω φτάσει ξανά τέτοια νούμερα μπαταρίας με κανένα τηλ που είχα στην κατοχή μου. Μήπως έχεις καμία εφαρμογή που τρώει μπαταρία; Όπως κανένα add block.

 

Οχι δεν εχω καποια περίεργη εφαρμογη. Τις απαραίτητες βασικές. Ουτε παιχνίδια εχω κατεβασμένα καν. Τωρα ειμαι 47% με 2 ωρες χρήση και καθολου 4g!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω καποια περίεργη εφαρμογη. Τις απαραίτητες βασικές. Ουτε παιχνίδια εχω κατεβασμένα καν. Τωρα ειμαι 47% με 2 ωρες χρήση και καθολου 4g!

Κοίτα εγώ το έχω μόνιμα τικαρισμενο στο 3g. Μετά έχω όλες τις εφαρμογές στην βελτιστοποίηση μπαταρίας. Την φωτεινότητα στο αυτόματο. Και ούτε εγώ έχω παιχνίδια, μόνο σήμερα κατέβασα ένα για λίγο που σου είπα και το έσβησα πάλι. Α! Και από εχθές έβαλα τα email μου να τα κάνω ανανέωση χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια...αυριο θα το παω στο πλαίσιο απο όπου το πηρα και ισχύει και το DOA. Γινεται άμεσα αντικατάσταση; Γνωρίζετε; Ή περνάει έλεγχο πρώτα; Το παλιο μου κινητο εχει μικροσιμ...οποτε θα ξεμείνω και απο κινητο αν χρειαστεί να περασει έλεγχο.
Link to comment
Share on other sites

Ωραια...αυριο θα το παω στο πλαίσιο απο όπου το πηρα και ισχύει και το DOA. Γινεται άμεσα αντικατάσταση; Γνωρίζετε; Ή περνάει έλεγχο πρώτα; Το παλιο μου κινητο εχει μικροσιμ...οποτε θα ξεμείνω και απο κινητο αν χρειαστεί να περασει έλεγχο.

 

Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως θα το περάσουν ελέγχο και θα σου επιστρέψουν τα λεφτά εντός 14 ημερολογιακών ημερών. Τουλάχιστον έτσι λέει ο Κωτσόβολος εάν θυμάμαι καλά που το είχα διαβάσει. Λυπάμαι που μπαίνεις σε τέτοια διαδικασία. Εάν κάποιος γνωρίζει καλύτερα ας μας πει την γνώμη του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως θα το περάσουν ελέγχο και θα σου επιστρέψουν τα λεφτά εντός 14 ημερολογιακών ημερών. Τουλάχιστον έτσι λέει ο Κωτσόβολος εάν θυμάμαι καλά που το είχα διαβάσει. Λυπάμαι που μπαίνεις σε τέτοια διαδικασία. Εάν κάποιος γνωρίζει καλύτερα ας μας πει την γνώμη του.
Δεν έχει καμία σχέση το τηλέφωνο ,σαν βλάβη εννοώ ,με αυτό που έπαθες.Πολλές φορές έχει συμβεί σε Wi-Fi "αγνώστου ποιότητας" για την συσκευή να συμπεριφέρεται έτσι.

Στο σπίτι σου ή στη δουλειά σου το κάνει;

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Βάλε σε λειτουργία το battery saver και δούλεψε το κινητό με αυτό.

Εάν συνεχίσει το πρόβλημα σου έχει θέμα η μπαταρία.

Εάν όχι κάτι που έχεις εγκαταστήσει σου τρώει την μπαταρία.

Σε περίπτωση που συμβαίνει αυτό κάνε reset το κινητό και κάνε πάλι εγκατάσταση το κινητό χωρίς να βάλεις τίποτα μέσα εκτός από τις εφαρμογές που έχει.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν τη νύχτα που δεν το χρησιμοποιώ πέφτει γύρω στα 3-4%. Όταν το πιάνω στα χέρια και είναι ανοιχτή η οθόνη (σε φωτισμό δωματίου και αυτόματη φωτεινοτητα) τη ρουφάει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το κινητό σε Safe Mode και άστο όλο το βράδυ. Αν σου τρώει λιγότερο μπαταρία απο 3-4%, ξεκίνα το ξήλωμα εφαρμογών διότι κάποια σου τρώει μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα σήμερα στον Κωτσόβολο και οι άνθρωποι ήταν πολύ εξυπηρετικοί. Μου είπαν να το αλλάξω εάν θέλω αλλά στα ίδια λεφτά ή ακόμα και 150€ να δώσω ακόμα. Δεν μπορώ να βρω άλλο τηλ τόσο καλό. Τώρα για το πρόβλημα που σας είπα, μου είπαν ότι το συγκεκριμένο τηλ δεν υποστηρίζει ακόμα τουλάχιστον wifi στα 5g. Πιστεύει πως σε επόμενη αναβάθμιση θα το φτιάξουν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...