Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κρατάς πατημένο το τετραγωνάκι κάτω δεξιά.

 

Και ο αλλος τρόπος είναι: πατας μια φορά το τετραγωνακι κατω δεξια και σου ανοίγουν οι καρτέλες που έχεις ανοιχτές.μετα διαλέγεις ποια θελεις και την κρατάς παρατεταμενα.πανω πανω θα σου γράψει σύρετε εδώ για διαχωρισμό της οθόνης. Μετα θα συρεις εκει την εφαρμογή που θέλεις εκεί και την δεύτερη στο κάτω μέρος της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμα στα sms γιατί κάποια μυνήματα τα βγάζει με κεφαλαία γράμματα και κάποια με μικρά?

Μήπως να πας στις ρυθμίσεις μηνυμάτων; Δεν την έχω τη συσκευή. Μιά ιδέα έριξα μόνο.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και κάτι ακόμα στα sms γιατί κάποια μυνήματα τα βγάζει με κεφαλαία γράμματα και κάποια με μικρά?

 

Για τα εισερχόμενα μιλάς ή για αυτά που στέλνεις εσύ;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τρόπος στη φωτογραφική να μην κρατάει αντίγραφο της απλής φωτογραφίας οταν τραβάμε σε λειτουργία πορτρέτου; Ειτε στην εφαρμογη της νοκια ειτε του πιξελ 2
Link to comment
Share on other sites

Για τα εισερχόμενα μιλάς ή για αυτά που στέλνεις εσύ;
Για αυτά που στέλνω
απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω μια ερώτηση αφού είστε χρήστες και είμαι σε δίλημμα. Νοκια 8, one plus 5t, g6;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να σας κάνω μια ερώτηση αφού είστε χρήστες και είμαι σε δίλημμα. Νοκια 8, one plus 5t, g6;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μια τέτοια συζήτηση εδώ θα μας βγάλει off topic. Άνοιξε ένα θέμα στο σωστό μέρος και όσοι πιστοί ας προσέλθουν... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα λίγο το παρόν νήμα και ομολογώ ότι έχω αρχίσει να ψήνομαι ως προς την επιστροφή σε Nokia. Η συσκευή πραγματικά έχει, τουλάχιστον στα χαρτιά, αυτά που χρειάζομαι, τώρα που πλησιάζει ο καιρός για αλλαγή κινητού. Έχουμε ιδέα για επίσημο σέρβις και υποστήριξη στην Ελλάδα; Να φανταστώ ότι είναι η κλασική Arvato;

Θενκς. :)

 

Υ.Γ.: Rooting/modding παίζει χωρίς απώλεια εγγύησης;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν υπάρχει καν η δυνατότητα για bootloader unlocking.

 

Ωστόσο εκτιμώ πως όλα αυτά είναι αχρείαστα πια...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καν η δυνατότητα για bootloader unlocking.

 

Ωστόσο εκτιμώ πως όλα αυτά είναι αχρείαστα πια...

 

Θα συμφωνήσω,για ποίο λόγο να γινει το κινητό πετάει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ και 2 μέρες έχω το τηλέφωνο. Έβαλα κάρτα SD και μου την εμφανίζει πάντα επάνω αριστερά στην γραμμή ειδοποιησεων υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζετε εκεί; χωρίς να την απενεργοποίησω φυσικά.
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρατήρησα αυτό που βλέπεται στην οθόνη. Δεν ξέρω αν υπήρχε από την αρχή και δεν το πρόσεξα ή δημιουργήθηκε τώρα τελευταία (μια βδομάδα έχω την συσκευή). Δευτέρα το πάω στο public. Ελπίζω να μην μου κάνουν "νερά"...033cd04aeb121357996a8ef7fa1b6fc4.jpg

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καν η δυνατότητα για bootloader unlocking.

 

Ωστόσο εκτιμώ πως όλα αυτά είναι αχρείαστα πια...

 

Δεν έχεις άδικο. Είμαι ήδη δύο χρόνια με το LG G4 και αν θα ήθελα να έχω root, θεωρώ ότι η απουσία του δεν είναι κάτι το οποίο με περιορίζει σοβαρά. Δε μιλάω για εκτεταμένο modding, απλά για root, κυρίως για χρήση του titanium backup. Αν παρόλα αυτά υπάρχει δυνατότητα για μεμονωμένο backup+restore εφαρμογών και επιλεκτικά και δεδομένων τους, εμένα ως λύση μου κάνει, δεν τρελαίνομαι ντε και καλά για root.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ και 2 μέρες έχω το τηλέφωνο. Έβαλα κάρτα SD και μου την εμφανίζει πάντα επάνω αριστερά στην γραμμή ειδοποιησεων υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζετε εκεί; χωρίς να την απενεργοποίησω φυσικά.
Ναι κατεβάζεις την μπάρα μενού και πατάς διαγραφεί όλων ή με το δάχτυλο σου το τραβάς δεξιά και φεύγει

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν υπάρχει καν η δυνατότητα για bootloader unlocking.

 

Ωστόσο εκτιμώ πως όλα αυτά είναι αχρείαστα πια...

Θα συμφωνήσω το τηλέφωνο τα σπάει και από σταθερότητα και από ταχύτητα και από αυτονομία
απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χθες παρατήρησα αυτό που βλέπεται στην οθόνη. Δεν ξέρω αν υπήρχε από την αρχή και δεν το πρόσεξα ή δημιουργήθηκε τώρα τελευταία (μια βδομάδα έχω την συσκευή). Δευτέρα το πάω στο public. Ελπίζω να μην μου κάνουν "νερά"...

 

Να κάνεις χρήση του DOA για να σου αλλάξουν συσκευή.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου από εχθές. Μου ήρθε με Android 8.0 και μόλις το άνοιξα ήρθε η 8.1. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές. Αυτό που μου έκανε κατευθείαν κλικ είναι η ποιότητα κατασκευής που φωνάζει Nokia. Ποιοτική στιβαρή συσκευή. Έχει και ορισμένους παλιούς ήχους της Nokia που σε πάνε χρόνια μακριά, πολύ νοσταλγία φάση. Θα το κάνω test drive και θα επανέλθω με video για details.93492931155cbbf3afdca2d7b88d637e.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα. Εδώ και 2 μέρες έχω το τηλέφωνο. Έβαλα κάρτα SD και μου την εμφανίζει πάντα επάνω αριστερά στην γραμμή ειδοποιησεων υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζετε εκεί; χωρίς να την απενεργοποίησω φυσικά.

 

Όπως ειπώθηκε, κατεβάζεις την κουρτίνα και το σβήνεις κάνοντας swype με το δάχτυλο σου δεξιά για να φύγει. Θα εξαφανιστεί και θα εμφανίζεται μόνο μετά από επανεκκίνηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου από εχθές. Μου ήρθε με Android 8.0 και μόλις το άνοιξα ήρθε η 8.1. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές. Αυτό που μου έκανε κατευθείαν κλικ είναι η ποιότητα κατασκευής που φωνάζει Nokia. Ποιοτική στιβαρή συσκευή. Έχει και ορισμένους παλιούς ήχους της Nokia που σε πάνε χρόνια μακριά, πολύ νοσταλγία φάση. Θα το κάνω test drive και θα επανέλθω με video για details.93492931155cbbf3afdca2d7b88d637e.jpg

Αν σκεφτείς ότι και τα 3, 5 και 6 είναι κι αυτά αρκετά ποιοτικά.... ;)

Παρ' όλο που δεν είναι και ναυαρχίδες!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Την δοκίμασες; Είναι καλύτερη από την άλλη; Καλημέρα!

 

Δεν θα δεις διαφορά, bug fixes λύνει ουσιαστικά που παρουσιάζονται σε διάφορες συσκευές (δεν "φοριέται" μόνο στο Nokia 8 βλέπεις). Δουλεύει σωστά ωστόσο και από τις δοκιμές μου η δουλειά του Arnova8G2 είναι η καλύτερη για τη συσκευή από τις τόσες που κυκλοφορούν...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δεις διαφορά, bug fixes λύνει ουσιαστικά που παρουσιάζονται σε διάφορες συσκευές (δεν "φοριέται" μόνο στο Nokia 8 βλέπεις). Δουλεύει σωστά ωστόσο και από τις δοκιμές μου η δουλειά του Arnova8G2 είναι η καλύτερη για τη συσκευή από τις τόσες που κυκλοφορούν...

 

Κατάλαβα. Οπότε κρατάω αυτήν που έχω. Μιας και δεν μου παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...