Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό βγαίνει σε δύο εκδόσεις; Μονόκαρτο και δίκαρτο; Ρωτάω επειδή το βλέπω στο Amazon και το χωρίζει σε dual και sigle sim.

Γνωρίζει κανείς;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι βγαίνει και στις 2 εκδόσεις. Απλώς, επίσημα στη χώρα μας έρχεται το μονόκαρτο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
edit... παρατήρησα οτι αυτό συμβαίνει οταν έχω ενεργοποιημένη την λειτουργεία κίνησης... δεν το υποστηρίζει η συσκευή λετε γι αυτό?

 

Αν εννοείς την αργή κίνηση όχι, δεν είναι συμβατή με το Nokia 8 και κλείνει η εφαρμογή. Μικρό το κακό όμως.

 

και επίσης υπάρχει τρόπος να διαλέγεις φακό όπως στην εργοστασιακή εφαρμογή?

 

Όχι δεν υπάρχει αυτό στο Google Camera Mod, είναι προνόμιο μόνο της εφαρμογής της Νokia.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις σε αλλαγη απο iphone 6-7 σε νοκια 8 ???Νομιζω μετα απο 8 χρονια μηλου ηρθε η ωρα και γω και η γυναικα μου να παμε σε κατι αλλο.Διαβαζω πολλα καλα για το Νοκια 8 .... οι δικες σας εντυπωσεις θας μας βοηθησουν πολυ!Χρηση μην φανταστειτε πολλα κυριως mail και video call μας ενδιαφερουν.Eιμαι μεταξυ του Νοκια και του huawei mate pro απλα αρεσε και στην γυναικα πολυ. Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις σε αλλαγη απο iphone 6-7 σε νοκια 8 ???Νομιζω μετα απο 8 χρονια μηλου ηρθε η ωρα και γω και η γυναικα μου να παμε σε κατι αλλο.Διαβαζω πολλα καλα για το Νοκια 8 .... οι δικες σας εντυπωσεις θας μας βοηθησουν πολυ!Χρηση μην φανταστειτε πολλα κυριως mail και video call μας ενδιαφερουν.Eιμαι μεταξυ του Νοκια και του huawei mate pro απλα αρεσε και στην γυναικα πολυ.

αρκετά καλές οι πρώτες εντυπώσεις... προσωπικά μόνο η έλειψη led ειδοποιήσεων με ενοχλεί... εγώ θα το πρότεινα!

αλλά δεν μπορείς να το συγκρίνεις με το mate 10 pro... μιλάμε για σχεδόν την διπλάσια τιμή!

 

Αν εννοείς την αργή κίνηση όχι, δεν είναι συμβατή με το Nokia 8 και κλείνει η εφαρμογή. Μικρό το κακό όμως.

 

 

 

Όχι δεν υπάρχει αυτό στο Google Camera Mod, είναι προνόμιο μόνο της εφαρμογής της Νokia.

 

οχι το slow motion... το τρίτο στη σειρα εικονίδιο, δίπλα στο HDR... το ίδιο κάνει και σε αυτό...

 

μήπως ξέρεις αν χρησιμοποιεί και τους δύο ή μονο τον εγχρωμο? απο περιέργεια και μόνο...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οχι το slow motion... το τρίτο στη σειρα εικονίδιο, δίπλα στο HDR... το ίδιο κάνει και σε αυτό...

 

Δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα. Έχεις κάνει αναβάθμιση σε Android 8.1;

 

μήπως ξέρεις αν χρησιμοποιεί και τους δύο ή μονο τον εγχρωμο? απο περιέργεια και μόνο...

 

Μόνο τον ένα φακό (έγχρωμο) μιας και τα pixel έναν φακό έχουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα. Έχεις κάνει αναβάθμιση σε Android 8.1; .

 

έχω κάνει ναι... είτε το έχω στο αυτόματη κίνηση είτε στο ενεργοποίηση κίνησης μου κλείνει... εσένα δηλαδή σου τραβάει φωτος τέτοιου είδους?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έχω κάνει ναι... είτε το έχω στο αυτόματη κίνηση είτε στο ενεργοποίηση κίνησης μου κλείνει... εσένα δηλαδή σου τραβάει φωτος τέτοιου είδους?

Όχι αλλά τουλάχιστον δεν μου κάνει force close. Είναι ένα χαρακτηριστικό όμως που δεν με ενδιαφέρει καθόλου, ακόμα και στο iPhone πάντα στο off το έχω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να αναφέρει κάποιος τις βασικές διαφορές του εργοστασιακού app για τη κάμερα με αυτό που προτείνει ο athanaso γιατί εγώ δ καταλαβαίνω τι αλλαζει
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί να αναφέρει κάποιος τις βασικές διαφορές του εργοστασιακού app για τη κάμερα με αυτό που προτείνει ο athanaso γιατί εγώ δ καταλαβαίνω τι αλλαζει

 

Τι αλλάζει; Το προφανές... Η ποιότητα των φωτογραφιών είναι εμφανώς ανώτερη σε όλες τις συνθήκες φωτισμού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κανενας κάποια εφαρμογή όπως το glace plus που όταν έχεις ειδοποιήσεις να σου ανάβει τα κουμπάκια αφής ? ας είναι και επι πληρωμή...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάτοχος και εγώ πλέον από εχθές του ΝΟΚΙΑ 8 ελπίζω να,είναι αντάξιο του ονόματος.Ήρθα από τη Sony (Μ4 και Ζ3)

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρει κανείς πως το συνδέω με τηλεόραση smart;

 

Όλες σχεδόν οι smart TVs υποστηρίζουν το Miracast ως mainstream feature για screen mirroring. Δυστυχώς η Google έχει natively αφαιρέσει την υποστήριξη στο Miracast από Android 7 και μετά για να προωθήσει το δικό της Chromecast. Έτσι αν η τηλεόραση σου δεν υποστηρίζει το Chromecast δεν μπορείς να κάνεις screen mirroring.

 

Επειδή κάποιοι μπορεί να πουν ότι στη δική τους συσκευή με nougat έχουν Miracast, αυτό γίνεται επειδή η εκάστοτε εταιρία το έχει ενεργοποιήσει για τις συσκευές της ενώ η Nokia (δυστυχώς) όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν εγκαταστήσω μία άλλη εφαρμογή κάμερας, θα βγάλει επιλογή, βίντεο 1080 στα 60fps;
Link to comment
Share on other sites

Αν εγκαταστήσω μία άλλη εφαρμογή κάμερας, θα βγάλει επιλογή, βίντεο 1080 στα 60fps;

 

Αυτη που εχει δωσει ποιο πανω ο athanasso εχει επιλογη στα 60fps

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που εχει δωσει ποιο πανω ο athanasso εχει επιλογη στα 60fps

 

 

 

Ευχαριστώ.

Η παραγγελία έγινε. Μετά από χρόνια ξανά Νόκια!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Η παραγγελία έγινε. Μετά από χρόνια ξανά Νόκια!

 

Καλοριζικο φιλε ,δεν προκειται να το μετανιώσεις με τιποτα:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτη που εχει δωσει ποιο πανω ο athanasso εχει επιλογη στα 60fps

 

Η τελευταία έκδοση (v5) είναι ακόμα καλύτερη, δοκιμάστε την άφοβα...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση (v5) είναι ακόμα καλύτερη, δοκιμάστε την άφοβα...

 

Την τελευταία δεν έχεις δώσει νομίζω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,για να πάρουμε την ΒΕΤΑ 8,1 έκδοση κάνουμε κάτι άλλο εκτός από το να εγγραφουμε?

Ευχαριστώ

Edited by spinterman
απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,για να πάρουμε την ΒΕΤΑ 8,1 έκδοση κάνουμε κάτι άλλο εκτός από το να εγγραφουμε?

Ευχαριστώ

 

 

Κι εγώ συνάδελφε την ίδια απορία έχω!!!!!

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Απλά περιμένουμε και βλέπουμε..

 

Ναι παιδιά αυτό κάνετε και κατεβάζει την beta 8.1

Link to comment
Share on other sites

κατοχος κι εγω της συσκευης απο σημερα. την στηνω τωρα κατεβασα καιτη εφαρμογη της καμερας την πιο πανω.

απλα δεν μπορω να καταλαβω δλδ αν το χεις στο αθορυβο λεντ δεν εχει η γκλανς δε δειχνει η οθονη δεν αναβει τελικα πως ενημερωνεσαι για ειδοποιησεις ??? μνο αν το ανοιξεις? δεν υπαρχει τροπος εστω να αναβει η οθονη ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...