Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Όσοι είχατε προχωρήσει σε αναβάθμιση στη beta 12 έχετε διαπιστώσει προβλήματα? Βαρέθηκα να περιμένω τη stable κ τώρα που έχω χρόνο λέω να κανω το update.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα. Έχω περάσει την 12.0.2 stable από της 20 Ιανουαρίου. Τις πρώτες ημέρες έκανε κάτι επανεκκινήσεις το wifi για τις οποίες δεν θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου, γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να φταίει και του ρούτερ μου. Τώρα όλα καλά. Παντός πολύ όμορφο το MIUI 12
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Κατά πάσα πιθανότητα θα προχωρήσω κ εγώ αφού δεν έχεις παρατηρήσει κάτι ιδιαίτερο. Τώρα γιατί την απέσυραν...ποιος ξέρει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Κατά πάσα πιθανότητα θα προχωρήσω κ εγώ αφού δεν έχεις παρατηρήσει κάτι ιδιαίτερο. Τώρα γιατί την απέσυραν...ποιος ξέρει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα. Ήθελα να ρωτήσω αν τελικά έκανες την ενημέρωση, παρατήρησες επανεκκινήσεις στο WiFi η κάποιο άλλο bug(από περιέργεια για να καταλάβω αν έφταιγε το ρούτερ μου τελικά);
Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω κάνει ακόμα τελικά. Αν την κάνω σύντομα θα σε ενημερώσω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω κάνει ακόμα τελικά. Αν την κάνω σύντομα θα σε ενημερώσω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει κάπου να την κατεβάσουμε ή την είχες κάνει λήψη και απλά δεν την είχες κάνει εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Την είχα κάνει λήψη αλλά όχι εγκατάσταση. Φαντάζομαι όμως όλο κ κάπου θα υπάρχει για download αν την ψάξεις. Απλά όχι στον επίσημο site.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Την είχα κάνει λήψη αλλά όχι εγκατάσταση. Φαντάζομαι όμως όλο κ κάπου θα υπάρχει για download αν την ψάξεις. Απλά όχι στον επίσημο site.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχα ψάξει πριν λίγο καιρό αλλά δεν γινόταν εγκατάσταση. Προς το παρόν δεν καίγομαι κιόλας γιατί βαριέμαι να κάνω ξανά στήσιμο από την αρχή.

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ψάξει πριν λίγο καιρό αλλά δεν γινόταν εγκατάσταση. Προς το παρόν δεν καίγομαι κιόλας γιατί βαριέμαι να κάνω ξανά στήσιμο από την αρχή.

 

Σε ευχαριστώ.

https://xiaomifirmwareupdater.com/archive/miui/whyred/

Αλλά πιθανότατα όπως είπες δεν θα εγκατασταθεί.

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα.

Από το μεσημέρι έχει σταματήσει να μου αναγνωρίζει την κάρτα σιμ cosmote.

Vodafone διαβάζει κανονικά.

Αλλαξα θέσεις αλλά τίποτα.

Έβαλα την κάρτα στο κινητό τις γυναίκας και έπιασε κανονικά σήμα.

Τι μπορεί να παίχτηκε;

 

 

Άκυρο προφανώς είναι πρόβλημα του ΟΤΕ γιατί σε ανοιχτό χώρο πιάνει αλλά τελείως εξασθενημένο

Edited by kostasw
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το εξής πρόβλημα. Το ακουστικό ακούγεται πολύ σιγά σε βαθμό που θέλει προσπάθεια να ακούσεις τον συνομιλητή του. Δεν έχει βραχεί το κινητό ή κάτι τέτοιο. Δοκίμασα κάτι εφαρμογές που καθαρίζουν το ακουστικό αλλά δεν είχαν αποτέλεσμα. Το έχει πάθει κάποιος άλλος; Φταιει το ακουστικό ή κάτι στην πλακέτα;
Θέλω το avatar μου πίσω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το εξής πρόβλημα. Το ακουστικό ακούγεται πολύ σιγά σε βαθμό που θέλει προσπάθεια να ακούσεις τον συνομιλητή του. Δεν έχει βραχεί το κινητό ή κάτι τέτοιο. Δοκίμασα κάτι εφαρμογές που καθαρίζουν το ακουστικό αλλά δεν είχαν αποτέλεσμα. Το έχει πάθει κάποιος άλλος; Φταιει το ακουστικό ή κάτι στην πλακέτα;

 

Λογικά το ακουστικό. Πλακέτα δεν νομίζω. Αν και με διαφορετικό ακουστικό το κάνει ίσως είναι η υποδοχή που μπαίνει το βύσμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το εξής πρόβλημα. Το ακουστικό ακούγεται πολύ σιγά σε βαθμό που θέλει προσπάθεια να ακούσεις τον συνομιλητή του. Δεν έχει βραχεί το κινητό ή κάτι τέτοιο. Δοκίμασα κάτι εφαρμογές που καθαρίζουν το ακουστικό αλλά δεν είχαν αποτέλεσμα. Το έχει πάθει κάποιος άλλος; Φταιει το ακουστικό ή κάτι στην πλακέτα;
Μήπως κόλλησε μαγνητική σκόνη μέσα; Γιατί συνήθως αυτά κάνουν το ακουστικό ή ηχείο κινητού να έχει χαμηλή ένταση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κόλλησε μαγνητική σκόνη μέσα; Γιατί συνήθως αυτά κάνουν το ακουστικό ή ηχείο κινητού να έχει χαμηλή ένταση.

 

Καλημερα, κ εγω τα ιδια θεματα εχω, ακουω ελαχιστα απο το ακουστικο, δε βρηκα καποια λυση κ αναγκαστηκα να παρω bluetooth ακουστικα για να μπορω να μιλαω, το εχω 2,5 χρονια περιπου το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.Ιδιο θέμα με το ακουστικό είχα, ακουγόταν σιγά, με μια καρφίτσα καθάρισα την γριλλια και τώρα καμπάνα....

Το θέμα που έχω τώρα είναι ότι έχω αποσυνδέσεις του bluetooth με το αυτοκίνητο κατά την διάρκεια της κλήσης...καμία ιδέα κανείς?

....3 χρόνια με το κινητό... Μπαταρία δεν έχω αλλάξει ακόμη...Σκύλος!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μετά από 3 χρόνια αποφάσισα να το αλλάξω, πήρα το Xiaomi redmi note 10 pro, προβλήματα δεν είχα πλην του ακουστικού που ήταν πολύ δύσκολο πλέον να ακούσω συνομιλητή... Κατά τα λοιπά ακόμα σφαίρα πάει το κράτησα να μπαίνω φβ, ινστα κλπ να κάνω βιντεοκλήσεις κλπ άξιο τηλέφωνο τα έβγαλε τα λεφτά του... Ελπίζω να βγει και το 10pro ισάξιο...
Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Και το δικό μου note 5 χάλασε το ακουστικό στο χρόνο επάνω και το έχω δόσει στον μικρό σαν tablet και δουλεύει 3 χρόνια full....

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, costasibiza84 said:

Και το δικό μου note 5 χάλασε το ακουστικό στο χρόνο επάνω και το έχω δόσει στον μικρό σαν tablet και δουλεύει 3 χρόνια full....

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Από αυτά το κινητό γράφω τώρα. Κανένα πρόβλημα ακόμη με καθημερινή χρήση

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν μπορείτε να μου πείτε πια εφαρμογή είναι για την μεταφορά εικόνων, επαφών κ.τ.λ. από ένα xiaomi redmi not 5a prime σε ένα samsung a21s.

Η εφαρμογή κάνει την μεταφορά μόνο μέσω bluetooth ή μπορώ και μέσω usb flash disc που θα συνδέσω στη usb θήρα του κινητού xiaomi?

Και θα έχω κάποιο πρόβλημα από τη στιγμή που το κινητό που θέλω να μεταφέρω ότι έχω στο redmi not 5a prime δεν είναι xiaomi?

Δεν μιλάω για το πως θα είναι η αρχική οθόνη αλλά για τα υπόλοιπα.

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο και τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, adais said:

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν μπορείτε να μου πείτε πια εφαρμογή είναι για την μεταφορά εικόνων, επαφών κ.τ.λ. από ένα xiaomi redmi not 5a prime σε ένα samsung a21s.

Η εφαρμογή κάνει την μεταφορά μόνο μέσω bluetooth ή μπορώ και μέσω usb flash disc που θα συνδέσω στη usb θήρα του κινητού xiaomi?

Και θα έχω κάποιο πρόβλημα από τη στιγμή που το κινητό που θέλω να μεταφέρω ότι έχω στο redmi not 5a prime δεν είναι xiaomi?

Δεν μιλάω για το πως θα είναι η αρχική οθόνη αλλά για τα υπόλοιπα.

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο και τις απαντήσεις σας.

ΈΚανα back up στο παλιό και μετά restore στο νέο και περάστηκαν τα πάντα. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Θέλω να κάνω φραγή εξερχομένων κλήσεων σε μια από τις δύο κάρτες του κινητού μου. Ποιος είναι αυτός ο κωδικός που μου ζητάει;

a.jpg

aa.jpg

ααα.jpg

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alfeios said:

Θέλω να κάνω φραγή εξερχομένων κλήσεων σε μια από τις δύο κάρτες του κινητού μου. Ποιος είναι αυτός ο κωδικός που μου ζητάει;

a.jpg

aa.jpg

ααα.jpg

Googlαρε το:  κωδικός φραγής κλήσεων και την εταιρεία τηλεφωνίας σου και θα δεις τι κωδικό πρέπει να βάλεις...

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, geotzia said:

Googlαρε το:  κωδικός φραγής κλήσεων και την εταιρεία τηλεφωνίας σου και θα δεις τι κωδικό πρέπει να βάλεις...

Το έκανα. Δεν κατάφερα να βρω κάτι. Ρώτησα και στο chat την Vodafone. Η απάντηση ήταν ότι αυτοί δεν έχουν βάλει κάποιο κωδικο και να ρωτήσω τον κατασκευαστή της συσκευής μου

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...