Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην 11.0.3.0 σου παίζει το wifi call???? Απο οσο ξέρω, το έχει αναφέρει σε παλιοτερο post (#7202) ο dedalos, δεν λειτουργεί, παρολο που οι ρυθμισεις υπαρχουν στο κινητο....

 

Για να λειτουργήσει πρέπει να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό

Link to comment
Share on other sites

Για να λειτουργήσει πρέπει να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό

 

Δεν εχω root το κινητο και δεν εχω vodafone (δεν ξερω βεβαια αν παιζει ρολο αυτο). Οποτε μαλλον μενω στην 10.2.3 και αναμενω την xiaomi να το φτιαξει, ΑΝ το φτιαξει, σε καποιο μελλοντικο update.

Link to comment
Share on other sites

Στην 11.0.3.0 σου παίζει το wifi call???? Απο οσο ξέρω, το έχει αναφέρει σε παλιοτερο post (#7202) ο dedalos, δεν λειτουργεί, παρολο που οι ρυθμισεις υπαρχουν στο κινητο....
Μπορώ να αναφέρω με σιγουριά πλέον ότι με το λινκ για τον οδηγό που αναφέρει ο IASVN δούλεψε και το wificall σε cosmote με 11.0.3.0 global rooted με magisk στο Redmi note 5.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dedalos
http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

H μικρή μας το ξανάκανε το θαύμα.

Πείραξε το κινητό και τα εικονίδια όλα εξαφανίστηκαν....Υπάρχουν όμως γιατί αν πατήσω π.χ εκεί που ήταν το word μου ανοίγει αλλά δε βλέπω το εικονίδιο.

Τι κάνουμε για να τα επαναφέρουμε

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να αναφέρω με σιγουριά πλέον ότι με το λινκ για τον οδηγό που αναφέρει ο IASVN δούλεψε και το wificall σε cosmote με 11.0.3.0 global rooted με magisk στο Redmi note 5.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μετα απο αυτα τα νεα ψηθηκα να το δοκιμασω.... ωστοσο, θα πρεπει να κανω root την συσκευη μου (εξακολουθω βεβαια, να ειμαι λιγο επιφυλακτικος...). Εχω διαβασει οτι θα πρεπει να κανω αιτημα και να περιμενω περιπου 2 εβδομαδες κτλ κτλ.

Ψαχνωντας ομως για αυτη την διαδικασια επεσα σε αυτο το αρθρο: https://c.mi.com/thread-2262302-1-0.html

Ισχυει αυτος ο τροπος πλεον?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο δικτυο χωρις ροοτ δουλευει το vowifi χωρις application?
Το redmi note 5 νομίζω, ότι στο MIUI 11 δεν δουλεύει το vowifi σε κανένα δίκτυο χωρίς root.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παίδες καλημέρα. Έχει κάποιος οδηγίες για εγκατάσταση official rom μέσω fastboot για να κάνω καθαρή εγκατάσταση και να γίνει πάλι εργοστασιακό όπως ήταν. Ευχαριστώ..

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημέρα, έχω μια ερώτηση σχετικά με το google maps στο κινητό.

Ψάχνω στα widget να βρω κάτι σχετικό με την εφαρμογή και δεν βλέπω κάτι όπως trafic, προορισμός κλπ που είδα σε ένα άλλο xiaomi (A3) χτες.

Screenshot-2020-03-04-12-20-03-021-com-android-settings.jpg

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Με στοκ ρομ (ίδια με τη δική σου) και nova launcher βγάζει κάποια widget (Οδηγίες- Λειτουργία οδήγησης - Κυκλοφορία - Κοινοποίηση τοποθεσίας - Τοποθεσία φίλου). Δεν ξέρω αν είναι αυτά που θες.

Με τον στοκ launcher δεν έχει κάτι αντίστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά αυτά δεν τα έχει ήδη μέσα το google maps ως επιλογές? Γιατί θυμάμαι ότι όταν είχα το κινητό τα είχα απενεργοποιήσει.
Link to comment
Share on other sites

ok, δεν πειράζει, θα το αφήσω έτσι..

ευχαριστώ που το κοίταξες

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Alert από το 112 σας έρχονται;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αφθονα !!!

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

εμενα απο την αλλη μου ηρθε μονο 1 ειδοποιηση απο το 112 , τοτε στις 12 Μαρτιου. απο τοτε, δεν εχω ξαναπαρει...

πηγα στις ρυθμισεις του Note 5 αλλα ολα φαινονται ενεργοποιημενα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ΟΛΕΣ σε μένα έκτακτες ανάγκες είναι ενεργοποιημένες….. έχω 2 sim με φοιτητικό πρόγραμμα κ ΚΑΝΕΝΑ μήνυμα δεν μου έχει έρθει!!!!! Μήπως είναι μόνο σε αυτούς με συνδρομή κ όχι με τα φοιτητικά προγράμματα;;;:(:!:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε εμένα με φοιτητικό CU της Vodafone, μου ήρθαν κανονικά όλες οι ειδοποιήσεις απο το 112.

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Έχω κ CU Κ το φοιτητικό της wind KANENA sms δεν ήρθε!!!! Τι παίζει;;; δεν ξέρω. Δεν θα σκάσω κ για αυτό!!!! Έχω όλες τις ρυθμίσεις «ανοιχτές», τώρα αν θέλει να έρθουν ας έρθουν αν δεν θέλουν ας μη έρθουν!!! Δεν θα αγχωθώ κ για αυτό!!!!!!:cry::ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις -> Κωδικοι & ασφάλεια -> Ειδοποιησεις εκτακτης αναγκης

Καλημέρα, σε εμένα με φοιτητικό CU της Vodafone, μου ήρθαν κανονικά όλες οι ειδοποιήσεις απο το 112.

Σε RN5 με τελευταία επίσημη ROM έχετε στο μενού Ρυθμίσεων "Κωδικοί & ασφάλεια";

Προσπαθώ να κατευθύνω φίλο για τις ρυθμίσεις, αλλά μου λέει ότι δεν υπάρχει τέτοια επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...