Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεχρι 85 δεν υπάρχει θέμα.Εξάλλου 84 έχει και η xiaomi.eu Στο speaker εννοείται δε πειράζουμε κάτι,καθώς είναι ήδη δυνατό.Έβαλα και viper4android και ο ήχος έχει γίνει σαν κινητό 3πλασιας τιμής.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ενημέρωση 1,6Gb την κατεβάζω. Την έχει περάσει κανείς? V10.3.2.0 PEIMIXM

 

Εγώ εχθές αλλά δεν ήταν τόσο. Λίγο πάνω από 500mb.

Μεχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάτι οπότε πέρνα την.

Link to comment
Share on other sites

Και το twrp που έχω, έχω δοκιμάσει διάφορες εκδοσεις, και όλες μου ζητάνε password για να μπω και δεν τον ξέρω.

 

Κατέβασε το ελληνικό twrp από εδώ, δε θα έχεις το πρόβλημα του κωδικού ούτε του να μη βλέπει την εσωτερική μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενεργοποιήσει κανένας το camera2 api στην τελευταία εκδοση(10.3.2), χωρίς root και χωρίς twrp; δοκίμασα ότι οδηγό βρήκα αλλά τίποτα.... Μόλις κάνω reboot system εξαφανιζονται οι ρυθμίσεις που έκανα... Έχω ξεκλείδωτο bootloader

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Επεσε και έσπασε η οθόνη. Ξέρετε κάπου να την αλλάξω αξιόπιστα; Τώρα είμαι Κέρκυρα και από το Σάββατο Πειραιά.

FixMobile, https://store.fixmobile.gr/el/proion/othoni-kai-mihanismos-afis-xiaomi-redmi-note-5-leyko-oem, Είναι κοντά στην Ομόνοια, είχα πάει και μου άλλαξαν προ 2ετίας την οθόνη σε ένα Samsung, έκαναν άψογη δουλειά.

 

Μου ήρθε ενημέρωση 1,6Gb την κατεβάζω. Την έχει περάσει κανείς? V10.3.2.0 PEIMIXM

Εγώ εχθές αλλά δεν ήταν τόσο. Λίγο πάνω από 500mb.

Μεχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάτι οπότε πέρνα την.

Και εμένα 505 mb λέει, θα περιμένω λίγο πριν την κατεβάσω να δω και τις απόψεις σας στη χρήση.

Edited by NovaLacertae
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την αυτόματη φωτεινότητα δεν λένε να το φτιάξουν πάντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την αυτόματη φωτεινότητα δεν λένε να το φτιάξουν πάντως.

Τι ακριβώς συμβαίνει;

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η ελάχιστη φωτεινότητα που είναι τόσο μικρή που κάθε φορά πρέπει να την ανεβάζεις με το που ανοίγεις την οθόνη σε εσωτερικό χώρο.Εγώ το έλυσα μία καο καλή με το xposed module custoMIUIzer.
Link to comment
Share on other sites

Για το camera api2 το έκανα με το red Wolf.... Ουτε ροοτ ούτε μόνιμα twrp μόνο δεκλειδωτο bootloader θέλει... 2 λεπτά υπόθεση...

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Για το camera api2 το έκανα με το red Wolf.... Ουτε ροοτ ούτε μόνιμα twrp μόνο δεκλειδωτο bootloader θέλει... 2 λεπτά υπόθεση...
Με αυτό το έκανα και εγώ αλλά μόλις κάνω reboot system και ανοίξει το τηλέφωνο, τσεκαροντας με το camera probe μου δείχνει legacy και όχι level 3... Φλασαρες κάποιο zip ή με εντολές adb shell;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα τι παλεύετε δεν μπορώ να καταλάβω.... αλήθεια!!!

Μια φορά του πέρασα custom πριν ένα χρόνο και δεν ξανά ασχολήθηκα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μία φορά έβαλα και δεν ξαναέβαλα!Στη miui η φόρτιση/ταχυφορτιση είναι πιο σωστή για τη μπαταρία+αυτή κρατάει πιο πολύ λόγω καλύτερης διαχείρισης του miui.Αν θες και ΤΑ καλούδια βάζεις και custoMIUIzer και έχεις 3x πιο πολλά specs και απο custom rom!

*Στη miui το camera2api αλλάζει απλά με την εφαρμογή build.prop editor,όπου αλλάζεις τη γνωστή τιμή απο 0 σε 1.

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αυτό το αρχείο (miui-blockota-whyred_global-V10.3.1.0.PEIMIXM-V10.3.2.0.PEIMIXM-1097dbe6bc-9.0) που μου εμφανίστηκε εδώ και δύο μέρες μετά την τελευταία αναβάθμιση στις λήψεις μου τι είναι?να πω ότι από περιέργεια του αποσυμπιεσα στην sd κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ξέρει κανείς τι είναι το "dm verity is not enabled" όταν φλασαρω το zip για το camera2 api σε redwolf recovery; γιαυτό δεν αποθηκευονται οι αλλαγές και χάνονται όταν γίνει reboot; έχω ξεκλείδωτο bootloader χωρίς root και χωρίς custom recovery.... Πριν κάνω boot recovery. Img φλασαρω το dummy. Img γιατι διαφορετικά δεν μπουταρει σε recovery μέσω fastboot. Στην redwolf recovery έκανα allow modifications... Είμαι στην τελευταία miui 10.3.2. 0 stable

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by zirk
Link to comment
Share on other sites

Έχει γνωστός μου το συγκεκριμένο κινητό και ενώ μέχρι χθες έβγαζε φώτο κανονικά ξαφνικά σήμερα βγάζεις θωλες φώτο έκανα επαναφορά ρυθμίσεων αλλά δεν άλλαξε κατι

Τι μπορεί να είναι?

Link to comment
Share on other sites

Βρωμιά στο φακό;

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

Βρωμιά στο φακό;

Τον καθάρισα με πανακι

Στο ζουμ είναι πολύ θολή αλλα και κανονικά αν βγάλεις και μετά ζουμάρεις πάλι είναι θολή ενώ με poco βγαίνουν καθρεπτης

Link to comment
Share on other sites

Είναι γρατζουνισμένο το τζαμι της κάμερας; Παρατήρησε το προσεχτικά και πες μας.
Link to comment
Share on other sites

Είναι γρατζουνισμένο το τζαμι της κάμερας; Παρατήρησε το προσεχτικά και πες μας.

Δε βλέπω κάτι και αναρωτιέμαι τι πεζει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...