Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου το κάνει αυτό μόνο με έναν συγκεκριμένο ταχυφορτιστη Aukey.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πανω που ελεγα οτι ειναι ανθεκτικο στις πτωσεις το τηλ χθες μου επεσε απο μισο μετρο και ραγισε το digitizer,, λειτουργει κανονικα αλλα φαινεται μια λεπτη γραμμουλα σαν τριχα...Εχει αλλαξει κανεις digitizer??Να το επιχειρησω η δεν θα τα καταφερω και τι θα χρειαστω για την αλλαγη;;;
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση πώς γίνεται το

messenger να βγάζει το κλασικό κυκλάκι γιατί αυτό βγάζει μόνο ειδοποίηση στην μπάρα αναζήτησης

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση πώς γίνεται το

messenger να βγάζει το κλασικό κυκλάκι γιατί αυτό βγάζει μόνο ειδοποίηση στην μπάρα αναζήτησης

 

Τσεκαρε μεσα στις ρυθμισεις-> εφαρμογες -> μεσσεντζερ

Δωσε αδειες παντου και σχεδιασμό πάνω στην οθόνη

 

Δεν το εχω μπροστά μου, θεμα permissions ειναι

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε μεσα στις ρυθμισεις-> εφαρμογες -> μεσσεντζερ

Δωσε αδειες παντου και σχεδιασμό πάνω στην οθόνη

 

Δεν το εχω μπροστά μου, θεμα permissions ειναι

δηλαδή στο δικο σου note 5 δουλεύει? φτου και από την αρχή ψάξιμο

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα την ελληνικη dev rom .Μπορω να βαλω καπως gcam ? Ειναι πιο απλο τωρα ?
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις ρουτ με magisk. Κατεβάζεις μετά

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.apps.build.prop.editor

Πηγαίνεις στη διαδρομή system/build.prop

Στην αναζήτηση που έχει επάνω γράψε (hal) θα σου βγάλει persist. vendor. camera.hal3.enabled

Το επιλέγεις και σου βγάζει μια τιμή από κάτω που είναι 0.τη κάνεις 1 και κάνεις επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα και εγώ αλλά προτού την κάνω εγκατάσταση εξαφανίστηκε και δεν υπάρχει πλέον διαθέσιμη...
Εγώ την έκανα... Ελπίζω να μην έχει τίποτα λάθος και τρέχουμε.... Προς το παρόν όλα καλα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι κάθετος στις weekly dev roms.Ασχέτως που είναι 100% σταθερές,και bug να έχουν,στη χειρότερη περιμένεις 1 βδομάδα για το επόμενο build.Ενώ με τη stable..μήνα και.Αλλά τον καθένα ότι τον βολεύει.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή;Τι στυλ;
Μία απλή, όχι σαν πορτοφόλι. Είτε σιλικόνης είτε όχι. Απλά να προσφέρει μια σχετική προστασία, να μη γλυστράει και να δουλεύει καλά με χειρονομίες. Δε με πειράζει να τη παραγγείλω και από το εξωτερικό.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου προτείνετε μια καλή θήκη που να δουλεύει καλά με χειρονομίες;
Εδώ είσαι.Απλά ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ,τέλειο χρώμα και πιο χοντρή απο τις υπόλοιπες.

https://m.gearbest.com/cases-leather/pp_009669730845.html?wid=1433363

Είμαι 100% ευχαριστημένος.

Βασικά νομίζω εξαντλήθηκε.Ήταν ένα τέλειο χρώμα καφέ/βυσσινί σκούρο.Είναι ίδια με αυτήν πάντως.

 

https://m.gearbest.com/cases-leather/pp_009840484759.html?wid=1433363

Άκυρο.Δε ξέρω τι σκαλωμα τρώει το tapatalk πάλι.Αν δε σου ανοίγει,μπες απο browser.Είναι διαθέσιμη κανονικά.

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κατέβασα από το ιντερνετ την 10.3.2.0 και δεν μπορώ να την κάνω εγκατάσταση.

Στις ρυθμίσεις, ενημέρωση λογισμικού, στις 3 τελίτσες που έχει πάνω δεξιά δεν έχει την επιλογή να επιλέξω κάποιο zip να βάλω.

Και το twrp που έχω, έχω δοκιμάσει διάφορες εκδοσεις, και όλες μου ζητάνε password για να μπω και δεν τον ξέρω.

Υπάρχει άλλος τρόπος να την περάσω χειροκίνητα την ενημέρωση;

Link to comment
Share on other sites

Password είναι το PIN κλειδώματος που έχεις ή το μοτίβο σου, κάθε τελίτσα είναι ένας αριθμός.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά,η κλασική πατέντα πέτυχε και στο miui και η μουσική με ακουστικά ξανααπέκτησε νόημα!Οι root,παντε system,vendor,etc,mixers_paths.xml και αλλάξτε την stock τιμή σε κάτι μεγαλύτερο.Εγώ το έβαλα 85 γιατί 92 πήγε να μου σπάσει τα αυτιά,οπότε προσοχή!!!!!38a622ccf01667a882c1a516af5717c7.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κατέβασα από το ιντερνετ την 10.3.2.0 και δεν μπορώ να την κάνω εγκατάσταση.

Στις ρυθμίσεις, ενημέρωση λογισμικού, στις 3 τελίτσες που έχει πάνω δεξιά δεν έχει την επιλογή να επιλέξω κάποιο zip να βάλω.

Και το twrp που έχω, έχω δοκιμάσει διάφορες εκδοσεις, και όλες μου ζητάνε password για να μπω και δεν τον ξέρω.

Υπάρχει άλλος τρόπος να την περάσω χειροκίνητα την ενημέρωση;

Στην ενημέρωση λογισμικού, παρά καμία 10αρια φορές πάνω στο λογότυπο του miui και θα σου βγάλει στις 3 τελιτσες έξτρα επιλογές.

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά,η κλασική πατέντα πέτυχε και στο miui και η μουσική με ακουστικά ξανααπέκτησε νόημα!Οι root,παντε system,vendor,etc,mixers_paths.xml και αλλάξτε την stock τιμή σε κάτι μεγαλύτερο.Εγώ το έβαλα 85 γιατί 92 πήγε να μου σπάσει τα αυτιά,οπότε προσοχή!!!!!38a622ccf01667a882c1a516af5717c7.jpg

 

Καλησπερα, πιο προγραμμα ειναι αυτο για να το κανω και εγω?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Επεσε και έσπασε η οθόνη. Ξέρετε κάπου να την αλλάξω αξιόπιστα; Τώρα είμαι Κέρκυρα και από το Σάββατο Πειραιά.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά,η κλασική πατέντα πέτυχε και στο miui και η μουσική με ακουστικά ξανααπέκτησε νόημα!Οι root,παντε system,vendor,etc,mixers_paths.xml και αλλάξτε την stock τιμή σε κάτι μεγαλύτερο.Εγώ το έβαλα 85 γιατί 92 πήγε να μου σπάσει τα αυτιά,οπότε προσοχή!!!!![iG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190817/38a622ccf01667a882c1a516af5717c7.jpg[/img]

 

Προσοχή όπως ανεβάζετε την ένταση μην κάνετε ζημιά σε κανένα ηχείο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...