Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραία θα του βαλω το accubattery να το δω και μετά αλλαγή μπαταρίας.
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα τέτοια θέματα, με αλλαγή μπαταρίας έστρωσε. Πάνω στον χρόνο χρειάστηκε.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα τέτοια θέματα, με αλλαγή μπαταρίας έστρωσε. Πάνω στον χρόνο χρειάστηκε.

 

Ποσο πήγε η αλλαγή μπαταρίας; Σε εξουσιοδοτημένο;

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυθεντική μπαταρία και την πέρασα στο Mr gadget, το κινητό μου δεν είναι Infoquest.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο tester team της Gcam. Μετά απο άπειρες δοκιμές καταλήγω σε αυτήν. https://androidfilehost.com/?fid=6006931924117894511

Εχω κάνει και 2 δικά μου XML μου βελτιστοποιουν περαιτέρω τη φώτο.

https://drive.google.com/file/d/1Z3mYZbPpU9sk2jUtOgpplqOTREqI1huA/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1-0MDQjQKBm5u4U8JrFqfBCKSZqbabPL3/view?usp=drivesdk.Το 2ο ειναι ίδιο με το 1ο απλά έχει libs edszmanxtremev3.Επισης πολύ τίμια με υπερβολικά χαμηλά επιπεδα θορύβου ειναι του razer2.Με τιμημα όμως λίγο λιγότερη φωτεινότητα.Αλλα σε γενικές γραμμές η 1.6 advanced με τα xml μου πιστεύω δε πιάνεται..

Kαλησπέρα. Δεν μου δουλεύει το βίντεο σε 4Κ. Υπάρχει λύση ή μόνο σε 1080;

Edited by IASVN
Link to comment
Share on other sites

Στο open ανέβασε τα bittrate στα 80 η 100 και θα δεις άλλη ποιότητα.1 χρόνο έχω πάνω open camera...ανεβαίνει λίγο ο όγκος του αρχείου αλλά αξιζει
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Δεν μου δουλεύει το βίντεο σε 4Κ. Υπάρχει λύση ή μόνο σε 1080;

 

Το xml αφού το κατεβάσω, σε ποιο φάκελο μπαίνει;

Link to comment
Share on other sites

δημιουργείς ένα φάκελο με όνομα Gcam στην internal SD και το πετάς μέσα

και μέσα σε αυτον άλλο ένα με όνομα configs και εκεί βάζεις το xml

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Γράφω εδώ ως κάτοχος της συσκευής.

Υπάρχει τρόπος να ακούω ράδιο σε Bluetooth ηχείο;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Γράφω εδώ ως κάτοχος της συσκευής.

Υπάρχει τρόπος να ακούω ράδιο σε Bluetooth ηχείο;

Ευχαριστώ.

Γιατί να μη μπορείς; Αν συνδέσεις το Bluetooth ηχείο με το τηλέφωνο, θα ακούς τα πάντα απ εκεί.

Link to comment
Share on other sites

οχι δε γίνεται,εννοεί με FM radio στο οποίο ο ήχος πάει κανονικά στα ακουστικά.Τώρα νε κάποιο module ίσως.Το σκεφτόμουν και γω αυτό γιατί παρήγγειλα ακουστικά bluetooth.θα το κάνω request στο στον dev του custoMIUIzer.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα το 5αρι εβγαλε ειδοποιηση για ενημερωση MIUI V10.3.1.0 PEIMIXM ΣΤΑΘΕΡΗ 1,6G.

Την κανω;Αλλαζει τιποτα ή βγαζει κανενα bug;;;;;;;;;Ευχαριστω εκτων προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον δε βαριέται να φλασάρει..Όλες οι εβδομαδιαίες Dev είναι πολύ σταθερές.Βασικά δεν έχω βγει bug και η μπαταρία δυνατή..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

το power button εχει χαλάσειοπότε με πολυ ελαφριά πιεση πατιέται μόνο του, με αποτέλεσμα το κινητό να κάνει reboot, οπότε πρακτικά το κουμπί αχρηστευτηκε. Υπoθέτω οτι κάτι εχει συμβεί με το καλώδιο του power button οπότε λέω να το αλλάξω. Γνωρίζετε από μπορώ να προμηθευτώ ενα τετοίο καλώδιο, απο Ευρώπη βέβαια?

Επίσης, κάποια εφαρμογή/trick που να απενεργοποιει τελειως το power button γιατι πατιεται καμια φορά στην τεσπη και ειναι ενοχλητικό. Δεν έχω δυστυχώς root

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

το power button εχει χαλάσειοπότε με πολυ ελαφριά πιεση πατιέται μόνο του, με αποτέλεσμα το κινητό να κάνει reboot, οπότε πρακτικά το κουμπί αχρηστευτηκε. Υπoθέτω οτι κάτι εχει συμβεί με το καλώδιο του power button οπότε λέω να το αλλάξω. Γνωρίζετε από μπορώ να προμηθευτώ ενα τετοίο καλώδιο, απο Ευρώπη βέβαια?

 

Επίσης, κάποια εφαρμογή/trick που να απενεργοποιει τελειως το power button γιατι πατιεται καμια φορά στην τεσπη και ειναι ενοχλητικό. Δεν έχω δυστυχώς root

 

Thanks!

Η πας σε κάποιο service και σε μια μέρα σου το αλλάζουν με κάνα 30 η αγοράζεις από skrutz και αλλάζεις μόνο (αν έχεις γνώσεις, αν όχι άστο)
Link to comment
Share on other sites

Το βαλα να φορτίσει και ξεκινάει και σταματάει συνέχεια την φόρτιση. Τι είναι τώρα αυτό ; Δοκίμασα και άλλους φορτιστές χωρίς αποτέλεσμα. Έχει κανείς ιδέα;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...