Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν η χρήση είναι η κλασική που κάνει ο απλός χρήστης (φβ, νιβερ, ίντερνετ, φώτο) το λιγότερο 2ετια την βγάζει σίγουρα. Από υποστήριξη θα έχει σίγουρα επίσημα ακόμα ένα χρόνο (όπως είπαν θα πάρει και Android 9) απλά δεν θυμάμαι αν η χιαομι δίνει 2ετη επίσημη υποστήριξη στα κινητά της η περισσότερο. Στα 150 που έχουν δεν θα βρεις πολλες καλύτερες λύσεις από το 5ή το 6.

 

δεν υπάρχει αυτό το επίσημη υποστήριξη στα κινητά της αν μιλάμε για εκδόσεις android

για miui , οκ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Διάβασα σε site του εξωτερικού ότι με pixel expirience δεν υπάρχει πια το θέμα με τα stories στο instagram. (low fps video κλπ)

Είναι κάτι που ισχυεί;

 

Αν ναι μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει με το πως να περάσω την Pixel;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και είναι ακόμα vfm! Χτες πήρε και android 9 (dev 9.3.25).

Καλημέρα φίλε ilmas.

Με ποιο τρόπο πήρες την android 9; Σου ήρθε OTA; Εγώ δεν έχω δει ακόμη κάποια ειδοποίηση.

Μήπως άλλαξες την περιοχή;;;

Υπάρχει κάποιος οδηγός που ακολούθησες;;;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε OTA με την έκδοση 9.3.28 Όλα καλά, εμφανισιακά δεν έχει κάποια διαφορά αφού η εμφάνιση βασίζεται στο miui version και όχι στο Android version.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

 

 

Διάβασα σε site του εξωτερικού ότι με pixel expirience δεν υπάρχει πια το θέμα με τα stories στο instagram. (low fps video κλπ)

 

Είναι κάτι που ισχυεί;

 

 

 

Αν ναι μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει με το πως να περάσω την Pixel;

 

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ποτέ δεν υπήρχε αυτό το θέμα, είναι αποκλειστικό του MIUI.

Αρχικά, πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader σου. en.miui.com/unclock με το πρόγραμμα στον υπολογιστή σου ξεκινάς διαδικασία και σου βγάζει πόσο χρόνο πρεπει να περιμένεις. Συνήθως είναι 15 μέρες. Όταν περασει αυτό το διάστημα, θα είσαι έτοιμος να ξεκλειδώσεις τον bootloader και να περάσεις TWRP και την ROM.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε ilmas.

Με ποιο τρόπο πήρες την android 9; Σου ήρθε OTA; Εγώ δεν έχω δει ακόμη κάποια ειδοποίηση.

Μήπως άλλαξες την περιοχή;;;

Υπάρχει κάποιος οδηγός που ακολούθησες;;;

Ευχαριστώ!

Είναι ενημέρωση για global beta rom. Αν έχεις την global stable, θα περιμενεις ακόμα.

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

Η Global Stable έχει μείνει εδώ e1fb645d636361e759636dd249118fea.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση μου έβγαλε υπηρεσίες χιαομι σιμ . Γίνεται ενεργοποίηση..

Τι είναι ξέρει κάνει????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγορασα εν smartwatch samsung gear s3 frontier και δεν μορω να το συνδεσω με το rn5 (αγορασμενο απο γερμανο ),καποια λυση?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αγορασα εν smartwatch samsung gear s3 frontier και δεν μορω να το συνδεσω με το rn5 (αγορασμενο απο γερμανο ),καποια λυση?

Έχεις εγκαταστήσει το Galaxy Wearable, το αντίστοιχο plugin για το ρολόι σου και το Samsung Health; Υπάρχουν στο Playstore. Εγώ έχω το gearfit 2 και συνδέεται κανονικά.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φίλοι....η μπροστινή κάμερα, είναι το λιγότερο τραγική. :(

 

Δεν ξέρω αν έχει αναλυθεί το θέμα της, αλλά εγώ προσωπικά είμαι πολύ δυσαρεστημένος και το συγκρίνω με ένα ΖΤΕ blade 5ετίας.

 

Τραγικές σέλφι!

Link to comment
Share on other sites

τραγική όσο δε πάει..τα ίδια χάλια και το 6 pro.Με Gcam...θα πέσεις απο τα σύννεφα με τη διαφορά..Βγάζει σαν κινητό το λιγότερο των 300€...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπροστινή κάμερα, σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά αλλά δε νομίζω ότι είναι τόσο κακή πια. Μήπως έχεις φορεμένο tempered glass το οποίο καλύπτει την κάμερα? Διότι αυτό παρατήρησα εγώ, από την στιγμή που έβαλα τζαμάκι, που δεν εχει τρύπα για την κάμερα, οι φωτογραφίες έχουν χάσει μεγάλο ποσοστό της ανάλυσης, ειδικά το βράδυ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης μια άλλη ερώτηση, την οποία έκανα και στο αδελφό forum αλλά δεν πήρα απάντηση. Μήπως έχει κανείς το Bluetooth Headset της Xiaomi να μου πει εντυπώσεις σε σχέση με το τηλέφωνο. Το είχα παλιότερα συνδεδεμένο με το RN3 αλλά ο ήχος του ήταν σχετικά χαμηλός. Το ίδιο συνέβαινε και στο bluetooth του αυτοκινήτου. Τώρα με το RN5 ο ήχος έχει δυναμώσει αισθητά στο αυτοκίνητο αλλά δεν έχω πλέον το headset διότι το έχασα και δεν μπορώ να δω την ποιότητα-ένταση του ήχου.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μια άλλη ερώτηση, την οποία έκανα και στο αδελφό forum αλλά δεν πήρα απάντηση. Μήπως έχει κανείς το Bluetooth Headset της Xiaomi να μου πει εντυπώσεις σε σχέση με το τηλέφωνο. Το είχα παλιότερα συνδεδεμένο με το RN3 αλλά ο ήχος του ήταν σχετικά χαμηλός. Το ίδιο συνέβαινε και στο bluetooth του αυτοκινήτου. Τώρα με το RN5 ο ήχος έχει δυναμώσει αισθητά στο αυτοκίνητο αλλά δεν έχω πλέον το headset διότι το έχασα και δεν μπορώ να δω την ποιότητα-ένταση του ήχου.

Το έχω και είμαι ικανοποιημένος και από την ένταση και από την ποιότητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

τραγική όσο δε πάει..τα ίδια χάλια και το 6 pro.Με Gcam...θα πέσεις απο τα σύννεφα με τη διαφορά..Βγάζει σαν κινητό το λιγότερο των 300€...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δουλεύει με gcam η μπροστινή? Το έφτιαξαν? σε ποια έκδοση?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μια χαρα μου φαινοταν η καμερα γιατι το ειχα και γω πριν 2 μηνες και το εδωσα στη δικια μου
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Note 5 από πέρσι τον Αύγουστο. Selfie δέν τραβάω. Η μπροστινή stock camera είναι πάρα πολύ καλή. Βίντεο όμως προτιμώ να τραβάω με το open camera, με κάποιες ρυθμίσεις ανεβαίνει η ποιότητα κατακόρυφα Και τραβάει και 4Κ για όποιον τον ενδιαφέρει. Σε κάνα μήνα θα το δώσω στη γυναίκα μου και θα πάρω το Note 6 pro. Έχει κάποιες μικροβελτιώσεις, όπως καλύτερη selfie λίγο καλύτερο βίντεο και πιο ποιοτική οθόνη.Το Note 7 δεν με πείθει. Πλαστικουρα, χειρότερο η selfie του, μόνο λίγο στα βραδινά καλύτερο. Πάντως σε γενικές γραμμές και με το πεντάρι είμαι πολύ ευχαριστημένος σε όλα του. Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει με gcam η μπροστινή? Το έφτιαξαν? σε ποια έκδοση?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Σε arnovas δουλευει χωρις hdr+/hdr.

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 με 2πλο πάτημα στο κατω μερος έχει manual controls.Η 1η λειτουργει άψογα το hdr η 2η οχι στη σελφι καθώς ειναι 6ρα.. https://drive.google.com/file/d/1PVbHiI4afwojweCtEfwZF5XGNXVPABz8/view

https://drive.google.com/file/d/1LexOgfW7SB9xdddqFepRmy0BEYYifoUP/view

Link to comment
Share on other sites

Πειραματίζομαι εδώ και λίγο καιρο για χρήση VoIP για τηλεφωνία από το κινητο.Το note 5 υποστηρίζει κλήση sip απ' ότι ανακάλυψα αλλά δεν μπορώ να βρω κάπου να μου δίνει την δυνατότητα όταν καλώ απ' τον stock dialer να επιλέγω αν η κλήση θα είναι κανονική η sip.Θα πρέπει κάθε φορά να μπαίνω στις ρυθμίσεις και να το αλλάζω.

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια κρυφή ρύθμιση κάπου στον dialer;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

Αρχίσαμε τα προβλήματα, μου κρασαρει το mi remote!

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκαταστήσει το Galaxy Wearable, το αντίστοιχο plugin για το ρολόι σου και το Samsung Health; Υπάρχουν στο Playstore. Εγώ έχω το gearfit 2 και συνδέεται κανονικά.

 

Δεν συνδεόταν με τιποτα..διαβαζα στο νετ διαφορα εφαγα τουλαχιστον 3 ωρες και ειχα απογοητευτεί .εν τέλει για κάποιον άγνωστο λόγο άλλαξα την γλωσσά του κινητού σε αγγλικα και συνδέθηκε!μετα γύρισα στα ελληνικά και συνέχισε να ειναι συνδεδεμένο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορώ με την official miui να αλλάξω kernel και να βάλω Derp? Κάπου διάβασα ότι είναι καλός για μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...