Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και απο εμενα, μετα απο μια αναβαθμιση οταν εχω ανοιχτη μια εφαρμογη και καποιος μου στελνει μηνυμα στο messenger δεν κανει ουτε ηχο ουτε δονηση και απλα εμφανιζει πανω την συνομιλια ενω πριν δεν μου το εκανε αυτο. Επισης αν ακουγα πχ ραδιοφωνο μου χαμηλωνε τον ηχο του ραδιοφωνου και μου εκανε τον κλασσικο ηχο μηνυματος στα ακουστικα. Στο αλλο μου huawei πειραξα κατι στα priorities και εφτιαξε, στο xiaomi δεν βρηκα τιποτα. Μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του?

 

δοκιμασε να κανεις εκκαθαριση ολων των δεδομενων της εφαρμογης messenger

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! Σχετικό άσχετο αλλά χρειάζομαι βοήθεια!! Η γυναίκα μου έχει ενα LeEco Cool1 και ξαφνικά δεν διαβάζει το δακτυλικό αποτύπωμα και συνάμα έχει ξεχάσει το μοτίβο υπάρχει κάποια λύση χωρίς να χάσει τηλέφωνα και φώτο!! Ευχαριστώ

 

Μπορεί να χρησιμοποιήσει την εφαρμογή της Google find my phone από το play store και να αλλάξει απομακρυσμένα τον κωδικό

 

Για την ακρίβεια η εφαρμογή λέγεται find device

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, εχω καιρο να μπω...με θεμα αναβαθμισεις τι γινεται ξερει καποιος ;
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να χρησιμοποιήσει την εφαρμογή της Google find my phone από το play store και να αλλάξει απομακρυσμένα τον κωδικό

 

Για την ακρίβεια η εφαρμογή λέγεται find device

 

Σε ευχαριστώ !! Θα προσπαθήσω και θα σου πω!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να χρησιμοποιήσει την εφαρμογή της Google find my phone από το play store και να αλλάξει απομακρυσμένα τον κωδικό

 

Για την ακρίβεια η εφαρμογή λέγεται find device

 

Το έκανα βρίσκει την συσκευή αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί με αυτή!! Άλλη λύση ;

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να κανεις εκκαθαριση ολων των δεδομενων της εφαρμογης messenger

 

Δεν αλλαξε τιποτα. Την διεγραψα και την ξαναπερασα και παλι κανει τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα βρίσκει την συσκευή αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί με αυτή!! Άλλη λύση ;

 

Aφου δε συνδεεται σημαινει οτι δεν ηταν ανοιχτο το wifi(αν μπορεις ανοιξ'το απ τα quick settings στη lockscreen)

 

Αν δε γινεται τιποτα τοτε μαλλον μονο factory reset μπορει να κανει αλλα ΠΡΟΣΟΧΗ κατα τις αρχικες ρυθμισεις να βαλει το λογαριασμο google που ειχε παλια γιατι ισως αλλιως κλειδωσει το κινητο λογω frp(factory reset protection)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θέλω την βοήθεια σας , όταν βάζω φλασάκι για να ανοίξω ένα αρχείο μέσα από αυτό word ή Excel μου ζητάει να το μεταφέρω στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο.Εκει όταν το μεταφέρω όλα καλά.Τα βίντεο και ταινίες μου τα ανοίγει κανονικά από το φλασάκι.Το ίδιο και σε redmi note 6 pro που το δοκίμασα , αντίθετα σε Huawei τα ανοίγει κανονικά απευθείας από το φλασάκι.Μηπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση ?

 

Κάποια βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Όταν ακούω μουσική, έχω αγορασμένο το JetAudio Plus, με το που έρχεται κάποια ειδοποίηση κόβει τον ήχο για πολύ λίγο παρόλο που έχω τικαρισμένη την ανάλογη επιλογή. Στο Redmi note 4 δεν γινόταν διακοπές στον ήχο. Το ίδιο γίνεται και όταν βλέπω βίντεο στο YouTube. Γνωρίζει μήπως κάποιος αν υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου έχει ξεφύγει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, εχω καιρο να μπω...με θεμα αναβαθμισεις τι γινεται ξερει καποιος ;
Στην 10.2.1.0 έχει μείνει το τηλ
Link to comment
Share on other sites

Η εβδομαδιαία devoper προχωράει πάντως με νέα καλούδια.Είμαι στην τελευταία 9.3.14 και ολα δουλεύουν ρολόι.Επίσης τα patches αναβαθμίζονται και αυτά.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32346-Συλλογή-από-patches-για-XTRV-9-3-14-και-stable-10-2-1-0/?pageNo=1&7882b3ce

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα, μετα απο μια αναβαθμιση οταν εχω ανοιχτη μια εφαρμογη και καποιος μου στελνει μηνυμα στο messenger δεν κανει ουτε ηχο ουτε δονηση και απλα εμφανιζει πανω την συνομιλια ενω πριν δεν μου το εκανε αυτο. Επισης αν ακουγα πχ ραδιοφωνο μου χαμηλωνε τον ηχο του ραδιοφωνου και μου εκανε τον κλασσικο ηχο μηνυματος στα ακουστικα. Στο αλλο μου huawei πειραξα κατι στα priorities και εφτιαξε, στο xiaomi δεν βρηκα τιποτα. Μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του?

 

Κανενας καμια αλλη ιδεα? viber και whatsapp δουλευουν κανονικα.. Ακουω ραδιοφωνο και εχω χασει πολλα μηνυματα. στο Note 4 ολα δουλευουν κανονικα..

 

edit: Τωρα που πειραματίστηκα λιγο βλεπω οτι οταν παιζει εφαρμογη που εχει ηχο, ραδιοφωνο, παιχνιδια, τοτε δεν κανει ηχο ουτε δονηση. Μηπως παιζει κατι με τις προτεραιοτητες? καπου δηλαδη να υπαρχει επιλογη να κανει overlay η priority o ηχος του messenger ολες τις εφαρμογες.

Edited by yanniliki
Link to comment
Share on other sites

Στην 10.2.1.0 έχει μείνει το τηλ

 

Πάντως, σε σχέση με τα υπόλοιπα Xiaomi, το έχουν ψιλοπαρατημένο το 5άρι...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Να κάνω μια ερώτηση για τη συσκευή που έχει ένας φίλος που του έχει σπάσει τα νεύρα γενικώς με διάφορα θεματακια...

 

Έχει την έκδοση 4/64 (αγορά από σκρουτζομαγαζο), ενώ στο 4Χ που είχε του πέρναγε ο ήχος του ραδιοφώνου στο Bluetooth εδώ δεν πηγαίνει...

 

Μπορείτε να τσεκάρετε εσείς σε κάποια συσκευή εάν μεταφέρετε ο ήχος στη λειτουργία του και να με ενημερώσετε ώστε να αποφύγω το γεγονός να το πετάξει στο τοίχο;;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα μόλις για 1η φορά. Στην αρχή τα ίδια και σε μένα. Ο ήχος fm δεν πήγαινε στο συνδεμένο bluetooth ηχείο. Με εκκαθάριση δεδομένων και αναγκαστική διακοπή (μερικές φορές) του ραδιοφώνου το είδε κανονικά.

 

Edit: Άκυρο, το έκλεισα και το ξανάνοιξα και πάλι τα ίδια. Αν θες ντε και καλά να ακούς ραδιόφωνο από bluetooth, θα πρέπει αν κάνεις την ίδια διαδικασία κάθε φορά.

Edited by apostolispd
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλτατε!!

 

Για να δοκιμάσει και άλλος συντοπιτης να μας πει...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς αναβάθμιση 10.2.2.0;

Κάπου είδα ότι βρήκε αλλά σε μένα δεν βλέπω κάτι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έλαβα εγώ σήμερα το πρωι....αν και μέχρι στιγμής ,δεν βλέπω κάποια διαφορά...
Ελλάδα το έχεις ή έχεις βάλει άλλη χώρα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μέχρι σήμερα κάνοντας swipe up μου έβγαζε το Google search. Ξαφνικά μου βγάζει τον φυλλομετρητη του miui. Πώς αλλάζει αυτό. Έχω φάει τον κόσμο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις → στην κατηγορία σύστημα πατάς περισσότερες ρυθμίσεις → χειρονομίες
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις → στην κατηγορία σύστημα πατάς περισσότερες ρυθμίσεις → χειρονομίες

 

 

 

Και μετά;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...