Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή έχω καιρό να μπω εδώ στο φόρουμ ακόμα η global stable είναι η 10.0.2 ; Επίπεδο ασφάλειας 2018-09-01; Πατάω για ενημέρωση αλλά δεν βγάζει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω καιρό να μπω εδώ στο φόρουμ ακόμα η global stable είναι η 10.0.2 ; Επίπεδο ασφάλειας 2018-09-01; Πατάω για ενημέρωση αλλά δεν βγάζει τίποτα.

 

Άλλαξε την χώρα μήπως σου έρθει οτα αλλιώς την κατεβάζεις από δω και την περνάς χειροκίνητα.

https://en.miui.com/getrom-341.html?m=yes&mobile=2

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε την χώρα μήπως σου έρθει οτα αλλιώς την κατεβάζεις από δω και την περνάς χειροκίνητα.

https://en.miui.com/getrom-341.html?m=yes&mobile=2

Είναι ίδια με αυτή; Απλά στο δικό μου λινκ λέει ότι είναι για Global αντί για Ινδία.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία. Πήρα το 5 πριν λίγες μέρες. Σήμερα το μεσημέρι ήμουν έξω κάτω από ήλιο και φορούσα γυαλιά ηλίου με πολωτικούς φακούς. Ενώ είχα το κινητό σε κάθετη θέση και έβλεπα την οθόνη το γύρισα οριζόντια και με τα γυαλιά δεν έβλεπα τίποτα. Με γυμνό μάτι δεν καταλάβαινα κάποια διαφορά. Ενεργοποιείται σε οριζόντια θέση πολωτικό φίλτρο στην οθόνη; :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία. Πήρα το 5 πριν λίγες μέρες. Σήμερα το μεσημέρι ήμουν έξω κάτω από ήλιο και φορούσα γυαλιά ηλίου με πολωτικούς φακούς. Ενώ είχα το κινητό σε κάθετη θέση και έβλεπα την οθόνη το γύρισα οριζόντια και με τα γυαλιά δεν έβλεπα τίποτα. Με γυμνό μάτι δεν καταλάβαινα κάποια διαφορά. Ενεργοποιείται σε οριζόντια θέση πολωτικό φίλτρο στην οθόνη; :confused:
Έτσι κάνουν οι lcd με γυαλιά polarized η θα βλέπεις κανονικά κάθετα ή οριζόντια την οθόνη σε άλλες συσκευες
Link to comment
Share on other sites

Ναι πριν λίγο είδα συζητήσεις σε ξένα forum. Απλά, συνηθισμένος από το redmi note 4, μου έκανε εντύπωση που μόνο οριζόντια ενεργοποιείται το φίλτρο στην οθόνη και ανησύχησα μήπως είχε κάποιο θέμα η οθόνη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κόσμε.

Υπάρχει τρόπος να ενεργοποιήσω κάρτα σιμ η οποία έχει φραγή μηνυμάτων;

Είναι εταιρικό και τα έχει κλειστά μήνυμα και εξωτερικές κλήσεις.

 

Άκυρο παίδες ενεργοποιηθηκε όλα καλά.

Edited by kostasw
Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιήθηκε;

 

Βασικά και τώρα μου βγάζει αδυναμία εύρεσης σιμ αλλά σήμα έχω κλήσεις κάνω κανονικά και δέχομαι από την ώρα που έγραψα οπότε δεν δίνω σημασία.

Το πρωί με ενημέρωσαν ότι ενεργοποιηθηκε η κάρτα και μέχρι να ποσταρω δεν είχε ενεργοποιηθεί και επειδή έβγαζε κάτι για λήψη sms λέω πώς δεν θα γίνει η εύρεση τις κάρτας. Αλλά στα καπάκια ήρθε το σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Αν θυμάμαι καλά, η xiaomi είχε πει, ότι θα έβγαζε μια αναβάθμιση, που θα μας επέτρεπε να έχουμε συμβατότητα με gcam, ξέρουμε κάτι? Επίσης αν θελήσω να την περάσω με τους άλλους τρόπους, θα χάσω τα updates του λογισμικού ή όχι?
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

New aosip is up

Ουφφφ....τη γλιτώσαμε προς το παρόν

Και θα ξανά ανοίξει το νήμα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

New aosip is up

Ουφφφ....τη γλιτώσαμε προς το παρόν

Και θα ξανά ανοίξει το νήμα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Χαχαχαχαχα πραγματικά καμία συνέπεια... Μια λέμε σταματάμε δεν ξαναβάζουμε ούτε μήνα μετά τσουπ νέο official build από τον ίδιο maintainer.

 

Πάντως πάλι καλά που αλλάξανε γνώμη γιατί είναι δυνατή ROM, αύριο με το καλό θα κάνω την μετάβαση

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Βρε έχει αγοράσει λαός το κινητό, αλλιώς θα σας έλεγα

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Βρε έχει αγοράσει λαός το κινητό, αλλιώς θα σας έλεγα

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Tι θα έλεγες? :p

Ότι τα χαιβανια είναι πολλά?

Όχι που το αγόρασαν...τα άλλα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι ίδια με αυτή; Απλά στο δικό μου λινκ λέει ότι είναι για Global αντί για Ινδία.

Καλησπέρα παιδιά.

Εμένα λέει 10.0.6.0 Σταθερή ....Ποιά είναι η νεότερη που μπορώ να βάλω;

Σκέφτομαι να κατεβάσω αυτήν που είναι global...

Αλλά δεν ξέρω πώς να την περάσω.

Download στην sd card.....και μετά πώς το προχωράω;;;;

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Εμένα λέει 10.0.6.0 Σταθερή ....Ποιά είναι η νεότερη που μπορώ να βάλω;

Σκέφτομαι να κατεβάσω αυτήν που είναι global...

Αλλά δεν ξέρω πώς να την περάσω.

Download στην sd card.....και μετά πώς το προχωράω;;;;

 

Ναι αυτή είναι η νεότερη.

Κατέβασε την πήγαινε ρυθμίσεις, σχετικά με το τηλέφωνο ενημέρωση συστήματος και πάτα στις τρεις τελίτσες πάνω δεξιά και εγκατάσταση αν και δεν θυμάμαι πως το γράφει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Εμένα λέει 10.0.6.0 Σταθερή ....Ποιά είναι η νεότερη που μπορώ να βάλω;

Σκέφτομαι να κατεβάσω αυτήν που είναι global...

Αλλά δεν ξέρω πώς να την περάσω.

Download στην sd card.....και μετά πώς το προχωράω;;;;

 

Ήδη κυκλοφορεί η 10.2.1.0 Μπορείς να την περάσεις χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ σχετικά με την έκδοση του λογισμικού. Σε ποια ευρωπαϊκή χώρα πρέπει να αλλάξω την τοποθεσία για να μου κατεβάσει την τελευταία έκδοση; (και που γενικά παίρνει πιο γρήγορα τα updates από ότι εμείς..) Και λέω ευρωπαϊκή γιατί δεν θέλω να βάλω Ινδία ή άλλες χώρες που σου κάνουν εγκατάσταση και ένα σωρό bloatware.

Επίσης μετά μπορώ να γυρίσω και πάλι σε Ελλάδα την τοποθεσία χωρίς πρόβλημα σε μελλοντικά ΟΤΑ updates? Γενικά δεν έχω χρόνο να κατεβάζω και ψάχνω κάθε φορά τι έκδοση είναι.. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ σχετικά με την έκδοση του λογισμικού. Σε ποια ευρωπαϊκή χώρα πρέπει να αλλάξω την τοποθεσία για να μου κατεβάσει την τελευταία έκδοση; (και που γενικά παίρνει πιο γρήγορα τα updates από ότι εμείς..) Και λέω ευρωπαϊκή γιατί δεν θέλω να βάλω Ινδία ή άλλες χώρες που σου κάνουν εγκατάσταση και ένα σωρό bloatware.

Επίσης μετά μπορώ να γυρίσω και πάλι σε Ελλάδα την τοποθεσία χωρίς πρόβλημα σε μελλοντικά ΟΤΑ updates? Γενικά δεν έχω χρόνο να κατεβάζω και ψάχνω κάθε φορά τι έκδοση είναι.. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

Θέλω και εγώ να ρωτήσω το ίδιο με τον φίλο απο πάνω plotolp....

Σε ποιά χώρα να το γυρίσω και κυρίως πώς να το κάνω, για τα updates;;;;

 

Για την 10.2.1.0 global, υπάρχει κάποιος οδηγός για την εγκατάσταση χειροκίνητα;;;

Ευχαριστώ!

...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ σχετικά με την έκδοση του λογισμικού. Σε ποια ευρωπαϊκή χώρα πρέπει να αλλάξω την τοποθεσία για να μου κατεβάσει την τελευταία έκδοση; (και που γενικά παίρνει πιο γρήγορα τα updates από ότι εμείς..) Και λέω ευρωπαϊκή γιατί δεν θέλω να βάλω Ινδία ή άλλες χώρες που σου κάνουν εγκατάσταση και ένα σωρό bloatware.

Επίσης μετά μπορώ να γυρίσω και πάλι σε Ελλάδα την τοποθεσία χωρίς πρόβλημα σε μελλοντικά ΟΤΑ updates? Γενικά δεν έχω χρόνο να κατεβάζω και ψάχνω κάθε φορά τι έκδοση είναι.. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

 

Καλημερα, εγω Ελβετια εβαλα και κατεβασε το update. Μετα γυρισα παλι Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Πώς αλλάζουμε τη χώρα στο τηλέφωνο;. Δεν το βρισκω
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Πρόσθετες ρυθμίσεις - περιοχή.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Υπάρχει τελικά μία έκδοση της Google camera που να μη χρειάζεται το κινητό root?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...