Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ είμαι με f2fs. Και στα δύο συστήματα φαντάζομαι να λειτουργεί χωρίς προβλήματα.

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς είναι σε πιο security patch βρισκόμαστε και αν το security patch στις CAF εκδόσεις έχεις διαφορετικά naming conventions σε σχέση με τις AOSP εκδόσεις. Όποιος μπορεί παρακαλώ τα φώτα του.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

O chrome πάντως έχει επιλογή ποια κάρτα να ορίσεις αλλά δεν.....

 

Το αποθηκεύει αλλά στην διαδρομή "Android/data/com.chrome.dev/files/Download" μέσα στην sd

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον Kernel αλλά για κάποιο λόγο μου φαίνεται ότι αργεί υπερβολικά, αύριο με βλέπω για καθαρή εγκατάσταση PE CAF. Εσείς που την βάλατε, F2FS ή EXT4 έχετε;
Μα έγραφε clean flash needed.ext4 και εγώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μα έγραφε clean flash needed.ext4 και εγώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έβαλα την ROM, μόνο τον Kernel PureCAF. Αν το έλεγε και εκεί δεν το πρόσεξα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έβαλα την ROM, μόνο τον Kernel PureCAF. Αν το έλεγε και εκεί δεν το πρόσεξα.
Α νόμιζα την ρομ πέρασες, κάνε τα απλά wipe μόνο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

Ημουνα σε pixel experience για πρωτη φορα που εβαλα custom os, και τωρα ειπα να βαλω arrow.

Οταν το ανοιγω το κινητο μου εχει 2 launcher, ενα pixel launcher και ενα quickstep και δεν μπορω να τα διαγραψω με τιποτα.

Εκανα root το κινητο και εβαλα το magisk. Υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορει να τα διαγραψει?

Επισης, απ οτι ειχα δει σε βιντεο εχει την ιδια καμερα με το miui και οταν περασα την ρομ δεν υπηρχε αυτη παρα μονο μια αλλη καμερα

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σε PE CAF εσείς έχετε θέμα με Magisk? Την έβαλα τώρα αλλά δεν ανοίγει με Magisk, χωρίς Magisk όλα τέλεια.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε PE CAF εσείς έχετε θέμα με Magisk? Την έβαλα τώρα αλλά δεν ανοίγει με Magisk, χωρίς Magisk όλα τέλεια.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Με magisk 18.1 δεν έχω κάποιο θέμα και τα modules παίζουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ποια custom rom προτεινετε για Xiaomi Redmi Note 5 4gb/64gb με s636? Νομιζω λεγεται "whyred" σωστα? Βρισκω ρομ μονο για το vince που νομιζω ειναι η εκδοση για κινα.

 

Επισης πως κανω root και ποιο recovery να πςρασω?

 

Δεν χρειαζομαι λεπτομέρειες απλα 1η φορα κατοχος xiaomi και εχω μπερδευτει. Ειμαι συνηθισμενος με samsung.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε Arrow os

Ενεργοποιησα το camera2 api

Ποιο apk gcam να περασω γιατι βλεπω οτι εχει παρα πολλα και εχω μπερδευτει

 

Καποιος? <3

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε Arrow os

Ενεργοποιησα το camera2 api

Ποιο apk gcam να περασω γιατι βλεπω οτι εχει παρα πολλα και εχω μπερδευτει

 

Καποιος? <3

 

Δοκίμασε αυτήν https://mega.nz/#!Ka4giAhb!Z5tHz9S_TB2qr-crUURblnphfeC_FrgXMo6Rs2gQric

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν λειτουργεί ούτε αυτή.

Πάω να την ανοίξω και την πετάει έξω

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί ούτε αυτή.

Πάω να την ανοίξω και την πετάει έξω

 

Έχεις δοκιμάσει και άλλη έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει και άλλη έκδοση;

 

Ναι έχω δει από https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-arnova8G2/

διάφορα apk, άλλα δεν λειτουργούν και άλλα λειτουργούν μόνο στην πίσω κάμερα, μόλις βάζω την μπροστινή με πετάει

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω δει από https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-arnova8G2/

διάφορα apk, άλλα δεν λειτουργούν και άλλα λειτουργούν μόνο στην πίσω κάμερα, μόλις βάζω την μπροστινή με πετάει

Αυτό με την σελφοκαμερα είναι γνωστό πρόβλημα με την 6.1. Σε Παλιότερες εκδόσεις λειτουργεί.

Edit: https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.4_TlnNeun.apk αυτή χρησιμοποιώ με την τελευταία xiaomi eu.

Edited by savvas_p25
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω δει από https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-arnova8G2/

διάφορα apk, άλλα δεν λειτουργούν και άλλα λειτουργούν μόνο στην πίσω κάμερα, μόλις βάζω την μπροστινή με πετάει

 

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78565168&postcount=957

Βαλε την Arnova's v8.3b1 που λεει στο τελος.Αν δεν σου ανοιγει η μπροστινη καθολου βαλε το patch μεσω twrp απο εδω https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78491957&postcount=927, RN5 Camera Patch TWRP v1.035a (Pie 9.0).zip ειναι το σωστο.Απλα να ξερεις οτι η μπροστινη δεν θα ειναι πολυ αξιοπιστη γιατι τι περισσοτερες φορες δεν αποθηκευει τις φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ποια custom rom προτεινετε για Xiaomi Redmi Note 5 4gb/64gb με s636? Νομιζω λεγεται "whyred" σωστα? Βρισκω ρομ μονο για το vince που νομιζω ειναι η εκδοση για κινα.

 

Επισης πως κανω root και ποιο recovery να πςρασω?

 

Δεν χρειαζομαι λεπτομέρειες απλα 1η φορα κατοχος xiaomi και εχω μπερδευτει. Ειμαι συνηθισμενος με samsung.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα φίλε. Γενικά υπάρχουν πολλες και χάνεται η μπάλα. Εμένα μ αρέσει η havoc mod. Τώρα γενικά παίζουν πολύ pixel experience και arrow μεταξύ των μελών.

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78565168&postcount=957

Βαλε την Arnova's v8.3b1 που λεει στο τελος.Αν δεν σου ανοιγει η μπροστινη καθολου βαλε το patch μεσω twrp απο εδω https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78491957&postcount=927, RN5 Camera Patch TWRP v1.035a (Pie 9.0).zip ειναι το σωστο.Απλα να ξερεις οτι η μπροστινη δεν θα ειναι πολυ αξιοπιστη γιατι τι περισσοτερες φορες δεν αποθηκευει τις φωτο.

 

Ευχαριστώ πολύ, την δοκίμασα, δουλεύει και η μπροστινή αλλά όπως είπες δεν αποθηκεύει την μπροστινή νομίζω μόνο όταν είναι ενεργοποιημενο το hdr.

Καθόλου δεν δουλεύει η επόμενη έκδοση η 6

Link to comment
Share on other sites

Αν τραβήξεις με την πισω και αμέσως γυρίσεις στην μπροστά δουλεύει και με hdr+ τουλάχιστον όσες φορές το έχω δοκιμάσει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για προτείνετε μου κάποια rom με φουλ παραμετροποιηση..ειχα την xtrv stable με τα 2 patches αλλά χρειάστηκε να κλειδώσω ξανα bootloader για κάποιο λογο.. μεθαύριο θα με αφήσει να τον ξαναξεκλειδωσω και φυσικά δε το αφήνω stock...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η RR είναι αρκετά

Havoc os mod,pe ex

Νομίζω ότι πρέπει να δοκιμάσεις μόνος σου μερικές

Είμαι σε aosip pie τελευταία ....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η msm extended είναι οτι πιο κορυφαίο έχω δει..αλλα δε βλέπω πολύ ενεργό το group και τον dev... επίσης η ελληνική twrp είναι μόνο για miui roms σωστά; λογικά θα πρέπει να βάλω άλλη twrp..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η RR είναι αρκετά

Havoc os mod,pe ex

Νομίζω ότι πρέπει να δοκιμάσεις μόνος σου μερικές

Είμαι σε aosip pie τελευταία ....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Γνώμη για aosip??

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Η msm extended είναι οτι πιο κορυφαίο έχω δει..αλλα δε βλέπω πολύ ενεργό το group και τον dev... επίσης η ελληνική twrp είναι μόνο για miui roms σωστά; λογικά θα πρέπει να βάλω άλλη twrp..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω ειμαι με ελληνικό twrp κ δεν έχω θέμα στο φλασαρισμα custom rom. Λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι με ελληνικό twrp κ δεν έχω θέμα στο φλασαρισμα custom rom. Λειτουργεί κανονικά.
Δηλαδή η ελληνική twrp είναι για όλες τις roms;Μια χαρά τότε γλιτώνω και κόπο.Τοσο καιρό τζαμπα την αλαζα (Στο Redmi 4 Prime)

Επίσης πολύ ακούω για το f2fs τελευταία..

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...