Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το διάβασα και στο link που μου έστειλε το παλικάρι πιο πάνω. Και μάλιστα τονίζουν πως δεν πρέπει να κλειδώσει ποτέ. Επειδή η φίλη έχει σκοπό να κρατήσει το κινητό καιρό δε θα της το πειράξω τελικά. Δεν ξέρω πχ σε ένα χρόνο τι θα γίνει. Ίσως η εταιρεία κάνει τίποτα περίεργο πάλι και σε καμία αναβάθμιση φάει σκάλωμα. Τουλάχιστον να είμαστε σίγουροι ότι θα κρατήσει. Της πέρασα το play store και της αφαίρεσα τις διαφορές κινεζικές εφαρμογές οπότε προσωρινά είναι οκ.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κ εγώ, νομίζω το face unlock ένα κλικ πιο πάνω πιο γρήγορο. Animations όταν βγαίνεις από εφαρμογη πιο smooth, ο ποσοστιαιος δείκτης στην μπαταρία πιο μαζεμένος κ ωραίος. Προς το παρόν δεν έχω άποψη για μπαταρία!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να συμπληρώσω ότι με περιοχή Ρωσία όταν πέρασε το update η γραμματοσειρά ήταν σπασμένη τα Ελληνικά στα τηλέφωνα, διορθώνεται με μια αλλαγή στο Region σε Ελλάδα κ μετά ξανά πίσω. Στον καιρό η γραμματοσειρά στην 5ημερη πρόγνωση ακόμη τα ιδια σπασμένη.

Απο που την περασατε την καινουργια αναβαθμιση ?

Link to comment
Share on other sites

Απο που την περασατε την καινουργια αναβαθμιση ?

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/received-9-5-17-ota-update-t3813192

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

την περασα και γω

αυτο που πειραξανε το ποσοστο μπαταριας τι βλακεια ?δε βλεπω καν ποσο γραφει τωρα

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με 10.0.2.0 ποια πρέπει να περάσω; Επίσης,υπάρχει κάποιος λόγος που κάποιοι έχουμε μείνει τόσο πίσω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά . Μια ερώτηση έβαλα άλλο ένα νοτε 5 δίπλα στο δικό μου και είχε πιο ζωντανό χρώμα στην οθόνη το δικό μου σαν να είναι πιο ξεθωριασμένο γιατί ξέρει κανείς??? Και σήμερα παρατήρησα ότι στον κρομε μου βγάζει μια ασπίδα με 3 γραμμές πάνω αριστερά τι είναι αυτό???? Ευχαριστώ εκ των προτέρων .....
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη κ σε ίδια κινητά σε αυτό το εύρος τιμής κ σε τέτοια ποσότητα είναι πολύ πιθανό να χρησιμοποιούνται διαφορετικές σειρές πάνελ από διάφορους κατασκευαστες η από άλλη

σειρά κατασκευής. Εξού κ η διαφορά που διακρίνεις. Αυτό συμβαίνει κ με άλλα παρτς όπως οι αισθητηρες κ άλλα.

 

Για το chrome ψάξε να δεις κάνα πρόγραμμα που πέρασες η στην ασφαλείας της miui μην ενεργοποιήθηκε τίποτα καταλάθος.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι η 10.2.1.0 έκανε το τηλέφωνο ομαλότατο στον χειρισμό με χειρονομίες.

Μπράβο στην ομάδα του MIUI.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Full ota αν θες να κάνεις καθαρή εγκατάσταση, incremental αν θες να την περάσεις όπως μια Ota, δηλαδή κατεβάζει μόνο τις αλλαγες.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με 10.0.2.0 ποια πρέπει να περάσω; Επίσης,υπάρχει κάποιος λόγος που κάποιοι έχουμε μείνει τόσο πίσω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εδώ κάποιος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχω ξαφνικά ένα θεμάτακι με την φόρτιση. Ενώ το βάζω κανονικά στον φορτιστή του δεν ξεκινάει η φόρτιση. Αλλάζω πρίζες, αλλάζω φορτιστές και κάποια στιγμή στο ξεκούδουνο αρχίζει και φορτίζει.Έχει κανείς κάτι υπόψιν του?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάποιος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου και της γυναίκας μου είχε κολλήσει στην ίδια έκδοση. Άλλαξα το region σε india και κατέβασε την 10.0.6.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κατεβάζω την 10.2.1 ... Από μπαταρία πως είναι??? Βασικά να την περάσω η όχι τη λέτε?????
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία εδων κ τρεις μέρες έχω να πω ότι υπάρχει αισθητή βελτίωση από 1.0.6.0. Την είχα περάσει μια δυο φορές αλλά δεν είχε στρώσει με τίποτα. Με τη νέα έκδοση σήμερα όλη μέρα ασχολούμαι με κινητό κ είναι στα 54% ενώ υπό άλλες συνθήκες θα είχε πέσει κάτω από 50 χαλαρά. Τι λέτε για μπαταρία αυτοί που την περάσατε?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Για να περάσουμε την 10.2.1.0 πρέπει να έχουμε κάνει κάτι πριν;

Έχω την 10.0.6 global stable.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και της γυναίκας μου είχε κολλήσει στην ίδια έκδοση. Άλλαξα το region σε india και κατέβασε την 10.0.6.0
Έβαλα κι εγώ Ρωσία και μου έβγαλε την 10.0.6.0. Αλλά δεν βρίσκει άλλο Update. Τι γίνεται με τα Updates της xiaomi δεν έχω καταλάβει...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η 10.2.1.0 ακόμη δεν έχει δωθεί στο κοινο επίσημα. Εφόσον έχετε Ρωσία Ινδία κ είστε σε 1.0.6.0 περιμένετε κ την πάρετε γύρω στη μια εβδομάδα.
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας γιατί το κάνει αυτό η xiaomi σχετικά με τα updates και κάποιος να αναγκάζετε να αλλάξει region για να πάρει νεότερη έκδοση miui?
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας γιατί το κάνει αυτό η xiaomi σχετικά με τα updates και κάποιος να αναγκάζετε να αλλάξει region για να πάρει νεότερη έκδοση miui?

 

Για να μην πέφτουν οι server...πρέπει να τηρηθεί μια σειρά. Από την στιγμή που η αναβάθμιση βγαίνει για την ίδια rom θα δοθεί σταδιακά σε όλους.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Έχω την σταθερή έκδοση global 10.0.2.0, έχουμε στο τηλέφωνο μας φωνητική κλήση;;;; (να λέμε πχ το όνομα κ αυτό να παίρνει αυτόματα τηλέφωνο) αν ναι, πως μπορούμε να το κάνουμε;;;;;;;; :D:!:

κάποια βοήθεια;;;;:confused::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε μενα η αναβαθμιση ΟΤΑ.. φαινεται πιο smooth για αρχη αλλα αυτο το % για το υπολοιπο της μπαταριας γιατι το αλλαξαν? με το ζορι φαινεται γμτ :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...