Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα τελικα εστρωσε με την δευτερη φορα. ενω ειχα περασει ota ηταν τραγικη τελικα δοκιμασα να την ξαναριξω γιατι απελπιστηκα και τελικα μ την δευτερη φορα. οντως ξεχνας να το φορτισεις
Ναι καμιά σχέση,να σου πω σκέφτομαι να το αφήσω έτσι όπως είναι και να μην κάνω μελλοντικές αναβαθμίσεις αν δεν είναι στα ίδια επίπεδα αυτονομίας .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα ,επειδή η εβδομαδα εκλεισε με πτωση του NOTE 5 στο νερο , καταφερα και το ανοιξα αφου το ελυσα ολο και το καθαρισα με αλκοολη την 1 φορα μπηκε κανονικα εσβησα να βαλω sim και απο τοτε κολλησε δεν ξεκιναει εχει μεινει στην αρχικη σελιδα που βγαζει το logo τωρα κανω φορματ να ξαναπερασω τα παντα ,καμια ιδεα , περασα λειτουργικο μετα απο φορματ και κολλαει στο σημα το mi συνδέετε στο pc κανονικα μπαινει στο TWRP
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην κάρτα SD ? Υπάρχει κάποιος τρόπος, γιατί μέχρι τώρα δεν μπορώ να το καταφέρω στο redmi note 5.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Έχω τηλεόραση Samsung δεκαετίας και έχει hdmi , θα μπορούσα με αυτό το εργαλείο της εικόνας να μεταφέρω την εικόνα του κινητού στην τηλεόραση??MHL-to-HDMI-Cable-Adapter-High-Speed-Micro-USB-to-HDTV-HDMI-Adapter-Converter-Video-Cables-p-1283757.html?rmmds=search

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

(MHL to HDMI Cable Adapter High Speed Micro USB to HDTV HDMI Adapter Converter Video Cables)Δεν ξέρω πως να ανεβάσω φωτό!!

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με την εφαρμογή του καιρού ξέρει κανένας αν υπάρχει κάποια ρύθμιση για να κάνει μόνη της ενημέρωση ;
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Εγω ένα mhl που δοκίμασα δεν δουλεύει... Νομίζω κάποια Samsung μπορούν... Καλή χρονιά σε όλους

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρονιά, πως μπορώ να δω τα απεσταλμένα sms. Αν κάποιος μου απαντήσει βλέπω και το απεσταλμένο, αν δεν απαντήσει δεν μπορώ να δω αυτό που έχω στείλει εγώ.
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Έχω τηλεόραση Samsung δεκαετίας και έχει hdmi , θα μπορούσα με αυτό το εργαλείο της εικόνας να μεταφέρω την εικόνα του κινητού στην τηλεόραση??MHL-to-HDMI-Cable-Adapter-High-Speed-Micro-USB-to-HDTV-HDMI-Adapter-Converter-Video-Cables-p-1283757.html?rmmds=search

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

(MHL to HDMI Cable Adapter High Speed Micro USB to HDTV HDMI Adapter Converter Video Cables)Δεν ξέρω πως να ανεβάσω φωτό!!

 

Εδώ http://www.mhltech.org/devices.aspx?tid=1 θα βρεις τις συμβατες συσκευές με το mhl. Μόνο η samsung το υποστηρίζει ακόμα. Οι υπόλοιποι μόνο ασύρματα πλεον. Στην περίπτωσή σου θα χρειαστείς κάτι σε chrome cast.

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή των μηνυμάτων σου βγάζει σε συνομιλίες τα μηνύματα.

καλημέρα, δικό μου λάθος. Όπως δείχνω στην φωτογραφία πατώντας εκεί που λέει 52 παραλήπτες βλέπω και που αλλού πήγε το sms

Screenshot-2019-01-02-10-14-51-453-com-android-mms.png

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://www.mhltech.org/devices.aspx?tid=1 θα βρεις τις συμβατες συσκευές με το mhl. Μόνο η samsung το υποστηρίζει ακόμα. Οι υπόλοιποι μόνο ασύρματα πλεον. Στην περίπτωσή σου θα χρειαστείς κάτι σε chrome cast.

Ευχαριστώ πολύ, καλή χρονιά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω ένα mhl που δοκίμασα δεν δουλεύει... Νομίζω κάποια Samsung μπορούν... Καλή χρονιά σε όλους

Ευχαριστώ πολύ, καλή χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βλέπω σε αριθμό με καλούν? Έχω δύο κάρτες και θα με βόλευε κάτι σαν πχ πράσινη οθόνη όταν καλούν σε οτε και κόκκινη σε wind. Θέλω να σταματήσω την μια αλλά δεν γνωρίζω την συχνότητα χρήσης τους. Ευχαριστώ

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά. Έχουμε MIUI 10.2.1.0 Global stable update https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/received-9-5-17-ota-update-t3813192. Για να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά. Έχουμε MIUI 10.2.1.0 Global stable update https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/received-9-5-17-ota-update-t3813192. Για να δούμε.

 

 

 

Εγώ γιατί έχω μείνει με την 10.0.2.0 και δεν μου βγάζει update;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί έχω μείνει με την 10.0.2.0 και δεν μου βγάζει update;

Και εγώ εκεί ξε-μεινα...:rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα την τελευταία ota 10.0.6.0 ( για να την περάσω επέλεξα πρώτα χώρα Ινδία ) Απογοητευμένος και από αυτήν την αναβάθμιση, δυστυχώς η xiaomi εξακολουθεί να μην υποστηρίζει ρύθμιση για bluetooth ακουστικά στης -πρόσθετες ρυθμίσεις - ακουστικά & και εφέ ήχου.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα την τελευταία ota 10.0.6.0 ( για να την περάσω επέλεξα πρώτα χώρα Ινδία ) Απογοητευμένος και από αυτήν την αναβάθμιση, δυστυχώς η xiaomi εξακολουθεί να μην υποστηρίζει ρύθμιση για bluetooth ακουστικά στης -πρόσθετες ρυθμίσεις - ακουστικά & και εφέ ήχου.

 

Αυτο ειναι το μονο σου προβλημα;

Γι αυτο εισαι απογοητευμένος;

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Έκαναν δώρο σε φίλη το κινητό και είναι με κινεζική. Διάβασα σε προηγούμενη σελίδα πως μπορεί να γίνει brick αν το αλλαξω; Η αυτό έχει να κάνει με το αν ο bootloader είναι ξεκλείδωτος και μόνο; Τώρα είναι stock China. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 10.2 και έως τώρα δείχνει πολύ καλή!

Αρκετά smooth με μερικές πινελιές που εμένα μου φάνηκαν προς την σωστή κατεύθυνση!

Μπαταρία θα δείξει, αν και με βαριά χρήση δείχνει να είναι ένα κλικ καλύτερη!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κ εγώ, νομίζω το face unlock ένα κλικ πιο πάνω πιο γρήγορο. Animations όταν βγαίνεις από εφαρμογη πιο smooth, ο ποσοστιαιος δείκτης στην μπαταρία πιο μαζεμένος κ ωραίος. Προς το παρόν δεν έχω άποψη για μπαταρία!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να συμπληρώσω ότι με περιοχή Ρωσία όταν πέρασε το update η γραμματοσειρά ήταν σπασμένη τα Ελληνικά στα τηλέφωνα, διορθώνεται με μια αλλαγή στο Region σε Ελλάδα κ μετά ξανά πίσω. Στον καιρό η γραμματοσειρά στην 5ημερη πρόγνωση ακόμη τα ιδια σπασμένη.

Link to comment
Share on other sites

εμφανεστατη η αλλαγη στα τρια βασικα κουμπια πλοηγησης

ειναι το πρωτο που χτυπαει στο ματι μετα την αναβαθμιση

νομιζω οτι τα εκαναν σαν του MI A2

ο δεικτης ποσοστου της μπαταριας εχει αλλαξει οταν το εχεις σε ποσοστο εμφανιζει αριθμητικα μεσα στο κουτακι το ποσοστο της μπαταριας

τα αλλα θα τα δουμε στην πορεια

προβλημα στην γραμματοσειρα δεν διαπιστωσα προς το παρον το εχω και γω region Ρωσια για το face unlock

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια ερώτηση εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/21673-%CE%93%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CF%84%CE%B9-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%BC%CF%8C%CE%BB%CE%B9%CF%82-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BB%CE%AC%CE%B2%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%AD%CE%BD%CE%B1-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8C-Xiaomi/?pageNo=173 με ένα screenshot του λογισμικού του τηλεφώνου (εκεί που φαίνεται η έκδοση της rom Κ.λπ.), για να σε βοηθήσουν τα παιδιά της κοινότητας. Επειδή το whyred το αγόρασα από infoquest δεν έχω ασχοληθεί να του περάσω άλλη rom, οπότε δεν κατέχω τις παίζει μετά τις πρόσφατες απαγορεύσεις της xiaomi.

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

Έκαναν δώρο σε φίλη το κινητό και είναι με κινεζική. Διάβασα σε προηγούμενη σελίδα πως μπορεί να γίνει brick αν το αλλαξω; Η αυτό έχει να κάνει με το αν ο bootloader είναι ξεκλείδωτος και μόνο; Τώρα είναι stock China. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Πρέπει οπωσδήποτε να ξεκλειδώσει bootloader για να προχωρήσει σε οποιαδήποτε αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...