Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, κάτι έπαθε το ακουστικό και ακούω πολύ χαμηλόφωνα, ξέρετε κάποιο service στην Αθήνα για αλλαγή χωρίς να το αφήσω μέρες; Παίζει να έχει φράξει ή σήτα του ακουστικού; Αν ναι μπορώ να κάνω κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην κάρτα SD ? Υπάρχει κάποιος τρόπος, γιατί μέχρι τώρα δεν μπορώ να το καταφέρω στο redmi note 5.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα αναβαθμίσω στη τελευταία arrow. Από όσους είναι σε custom, έχει κανείς να προτείνει κάποια άλλη εναλλακτική. Υπάρχουν πολλές επιλογές επομένως δε μπορώ να τις δοκιμάσω όλες.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι η pixel experience ειναι πολυ καλη τις 2 μερες που την εχω ,με 7 ωρες μπαταρια sot,smooth, σχετικά μικρη παραμετροποιηση αλλα ακριβώς όπως το ήθελα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://imgur.com/a/rltgfF3

Και μια νυχτερινη με gcam για να δουμε και τις πραγματικες δυνατοτητες του κινητου μας..

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα αναβαθμίσω στη τελευταία arrow. Από όσους είναι σε custom, έχει κανείς να προτείνει κάποια άλλη εναλλακτική. Υπάρχουν πολλές επιλογές επομένως δε μπορώ να τις δοκιμάσω όλες.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Όλες λίγο πολύ ίδιες είναι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας :) ΘΑ είχατε την καλοσύνη να μ ενημερώσετε για τις αιτίες που φορτίζει αργά το τηλέφωνο? Χωρίς να κάνω κάτι, από εκεί που φόρτιζε στην τυπική 1.5 ώρα περίπου τώρα κάνει το διπλάσιο... Ενδέχεται να έχει χαλάσει το καλώδιο? Κάτι άλλο που σας έρχεται? Οι ίδιοι χρόνοι και σε fast charge με το mi power Bank 2 :(

(π.χ.: απο το 90% στο 100% έκανε 30 λεπτά ακριβώς με τον φορτιστή της συσκευασίας... είναι φυσιολογικό ??? )

Σας ευχαριστώ θερμά

Edited by BOST
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορειτε καντε ενα κλικ εδώ και πειτε ποιο μοντελο επιλλεγω για το κινητο μας. Εχω μπερδευτει επειδη δεν βλεπω καπου να λεει ακριβως Redmi Note 5
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινα με ξεκλειδωμα bootloader,και μετα εχεις 15 μερες για τα υπολοιπα...google unlock bootloader redmi note 5...mi unlock και περιμενεις...

 

Ωραία τα λες!! Αλλά είμαι λίγο άσχετος !:(!! Θες να το πάμε λίγο ποιο απλά !! Που το πάω για google unlock γιατί ωδεν το βρίσκω!!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ξεκλειδωσεις bootloader..1 βημα..κατεβαζεις το miunlock απο το σαιτ της xiaomi και κανεις αιτηση για unlock..θελει 15 μερες απο τη στιγμη που κανεις αιτηση...μετα θα βρεις οδηγιες για εγκατασταση twrp.root .camera api2 enable και εγκατασταση google cam
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ξεκλειδωσεις bootloader..1 βημα..κατεβαζεις το miunlock απο το σαιτ της xiaomi και κανεις αιτηση για unlock..θελει 15 μερες απο τη στιγμη που κανεις αιτηση...μετα θα βρεις οδηγιες για εγκατασταση twrp.root .camera api2 enable και εγκατασταση google cam

 

Σε ευχαριστώ!!! ξεκινάω!! ,,

Link to comment
Share on other sites

Δημοσιεύθηκε: 24 Νοέ. 2018, 18:55

Ενδιαφέρομαι για αγορά και έχω τις εξής ερωτήσεις:

1. Υπάρχει ουσιαστικη διαφορά της έκδοσης global (λίγο πιο ακριβη) με την απλή εκδοση?

2. Η Samsung κάμερα είναι ικανοποιητική?

3. Το λογισμικό επιτρέπει απροβληματιστη χρήση ώστε να μη χρειάζεται επέμβαση?

4. Η micro USB υστερεί σε σχέση με την type-c?

5. Αξίζει να σωθούν 20 ευρώ παραπάνω για note 6 pro?

6. Η μπαταρία αντέχει πάνω από μια μέρα με χαλαρή χρήση? ( Σύνδεση wifi συνέχεια, μισή ώρα κλήσεις, 2 ώρες σερφαρισμα)

7. Γενικά το τηλέφωνο "τραβάει"? Γρήγορο άνοιγμα σελίδων εφαρμογών, χωρίς κολλήματα, ανταπόκριση πλήκτρων κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους . Μετά την 10.0.6( σταθερή) πέφτει αρκετά πιο γρήγορα η μπαταρία . Μέχρι πριν δεν είχα απολύτως κανένα παράπονο. Έχει κάποιος τό ίδιο θέμα ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα η μπαταρία είναι καλύτερη τώρα περνά την απο πάνω όλη όμως όχι οτα http://en.miui.com/getrom.php?r=342&m=yes&app=false εμένα κρατάει πιο πολύ
Link to comment
Share on other sites

Ενδέχεται να έχει χαλάσει το καλώδιο?

 

Πολύ πιθανό. Δοκίμασε κάποιο άλλο. Αν δεν αλλάξει κάτι δοκίμασε και άλλο φορτιστή. Και δες στην κατανάλωση ενέργειας μήπως κάποια εφαρμογή σου ρουφάει την μπαταρία σαν φραπέ.

 

5. Αξίζει να σωθούν 20 ευρώ παραπάνω για note 6 pro?

6. Η μπαταρία αντέχει πάνω από μια μέρα με χαλαρή χρήση? ( Σύνδεση wifi συνέχεια, μισή ώρα κλήσεις, 2 ώρες σερφαρισμα)

7. Γενικά το τηλέφωνο "τραβάει"? Γρήγορο άνοιγμα σελίδων εφαρμογών, χωρίς κολλήματα, ανταπόκριση πλήκτρων κλπ.

 

5. Αν σου αρέσει το notch

6. Με αυτήν τη χρήση προσωπικά το τέλος της δεύτερης μέρας είμαι ακόμα με 20%. Αν χρησιμοποιήσεις δεδομένα αντί WiFi θα χάσεις 1 με 1-5 ώρα (σε 3G)

7. Πολύ γρήγορο γενικά. Και εναλλαγή μέσω ανοικτών εφαρμογών εξίσου γρήγορη

(Εχω το 4/64)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα θεμα με τις επαφές μου. οταν αναζητώ χειροκίνητα καποια επαφή στον κατάλογο δεν την βρησκω. αλλα όταν πάω στην αναζήτηση επαφής την βγαζει :/ στην προβολή εχω βάλει να φαίνονται ολες οι επαφές μου. ( επαφες που εψαχνα ειναι του τύπου ΑΜΚΑ, Α.Φ.Μ. κλπ. δεν ξερω αμα παίζει καποιο ρολο)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σήμερα το έκανα και εγώ με την V10.0.6.0.OEIMIFH . Αυτό που δεν ξέρω είναι αφού την κάνεις την διαδικασία και του κάνεις και κάνα δύο reboot για να δεις αν όλα είναι οκ, μπορείς να το σβήσεις το .zip αρχείο ή το χρειάζεται για να bootaρει κάθε φορά? Το ρωτάω ώστε να μην αφήνω σκουπίδια και μου γεμίζουν και το χώρο.

 

Καλημέρα η μπαταρία είναι καλύτερη τώρα περνά την απο πάνω όλη όμως όχι οτα http://en.miui.com/getrom.php?r=342&m=yes&app=false εμένα κρατάει πιο πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σήμερα το έκανα και εγώ με την V10.0.6.0.OEIMIFH . Αυτό που δεν ξέρω είναι αφού την κάνεις την διαδικασία και του κάνεις και κάνα δύο reboot για να δεις αν όλα είναι οκ, μπορείς να το σβήσεις το .zip αρχείο ή το χρειάζεται για να bootaρει κάθε φορά? Το ρωτάω ώστε να μην αφήνω σκουπίδια και μου γεμίζουν και το χώρο.

 

αν έχεις φωτογραφίες σε zip και τις πάρεις και σβήσεις το zip θα χαθούν οι φωτογραφίες που έβγαλες ; :)))

 

Καλησπερα, εχω ενα θεμα με τις επαφές μου. οταν αναζητώ χειροκίνητα καποια επαφή στον κατάλογο δεν την βρησκω. αλλα όταν πάω στην αναζήτηση επαφής την βγαζει :/ στην προβολή εχω βάλει να φαίνονται ολες οι επαφές μου. ( επαφες που εψαχνα ειναι του τύπου ΑΜΚΑ, Α.Φ.Μ. κλπ. δεν ξερω αμα παίζει καποιο ρολο)

 

τι εννοείς το 'εχω βάλει να φαίνονται όλες οι επαφές μου΄ ; την επιλογή "απόκρυψη ελλιπών αριθμών" την είδες ;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό. Δοκίμασε κάποιο άλλο. Αν δεν αλλάξει κάτι δοκίμασε και άλλο φορτιστή. Και δες στην κατανάλωση ενέργειας μήπως κάποια εφαρμογή σου ρουφάει την μπαταρία σαν φραπέ.

 

 

 

5. Αν σου αρέσει το notch

6. Με αυτήν τη χρήση προσωπικά το τέλος της δεύτερης μέρας είμαι ακόμα με 20%. Αν χρησιμοποιήσεις δεδομένα αντί WiFi θα χάσεις 1 με 1-5 ώρα (σε 3G)

7. Πολύ γρήγορο γενικά. Και εναλλαγή μέσω ανοικτών εφαρμογών εξίσου γρήγορη

(Εχω το 4/64)

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Γενικά παρατήρησα οτι φορτίζει κανονικά και καθυστερεί αισθητά απο το 90-100%

Για παράδειγμα απο 50% στο 85 πήγε σε 40 λεπτά και απο το 85 στο 100 σε 1 ώρα! Μήπως είναι κάποιο νέο bug της νέας έκδοσης ? (miui 10.0.6.0) Κατά τα άλλα κάνει πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας και μου βγάζει sot 8 ώρες περίπου ...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Γενικά παρατήρησα οτι φορτίζει κανονικά και καθυστερεί αισθητά απο το 90-100%

Για παράδειγμα απο 50% στο 85 πήγε σε 40 λεπτά και απο το 85 στο 100 σε 1 ώρα! Μήπως είναι κάποιο νέο bug της νέας έκδοσης ? (miui 10.0.6.0) Κατά τα άλλα κάνει πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας και μου βγάζει sot 8 ώρες περίπου ...

αυτο με τη φορτιση της μπαταριας και μενα νομιζω μου το κανει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σήμερα το έκανα και εγώ με την V10.0.6.0.OEIMIFH . Αυτό που δεν ξέρω είναι αφού την κάνεις την διαδικασία και του κάνεις και κάνα δύο reboot για να δεις αν όλα είναι οκ, μπορείς να το σβήσεις το .zip αρχείο ή το χρειάζεται για να bootaρει κάθε φορά? Το ρωτάω ώστε να μην αφήνω σκουπίδια και μου γεμίζουν και το χώρο.

Εννοείται πως μπορείς να σβήσεις το zip εφόσον εγκαταστάθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πως μπορώ να έχω ασύρματα ακουστικά και να ακούω ράδιο. Έβαλα ενσύρματα ακουστικά ως αντένα ραδιοφώνου αλλά ο ήχος βγαίνει από τα ενσύρματα. Εγώ θέλω ο ήχος να βγαίνει από τα ασύρματα

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία πέφτει πολύ γρήγορα η στάθμη της μπαταρίας ανεξήγητα, χωρίς να αλλάξω κάτι στην συσκευή από ρυθμίσεις ή να κατεβάσω κάποια περίεργη εφαρμογή.

Έχει κανείς άλλος το θέμα εδώ μέσα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις φωτογραφίες σε zip και τις πάρεις και σβήσεις το zip θα χαθούν οι φωτογραφίες που έβγαλες ; :)))

 

 

 

τι εννοείς το 'εχω βάλει να φαίνονται όλες οι επαφές μου΄ ; την επιλογή "απόκρυψη ελλιπών αριθμών" την είδες ;

 

Φιλαρακι μου οχι δεν το ειχα δει! Σε ευχαριστώ παρα πολυ.

 

Κατι ασχετο και σε εσας μετα τη εκδωση 10 αργει το fingerscan ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...