Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με AOSP δεν έχω θέμα με τα βίντεο, μόνο με το MIUI και στις αρχές με τα Pixel έχει αναφερθεί το τρελό fps drop.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

 

Οπότε λύση σ'αυτο το πρόβλημα δεν υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Μερικες φορες οταν παταω το power button κανει σαν double click, εχει κανενας αυτο το θεμα? Δεν ειναι θεμα θηκης το εχω δοκιμασει και χωρις..
Link to comment
Share on other sites

Μερικες φορες οταν παταω το power button κανει σαν double click, εχει κανενας αυτο το θεμα? Δεν ειναι θεμα θηκης το εχω δοκιμασει και χωρις..

Έχει power button?το είχα ξεχάσει

Αν ηταν και σε μας το ίδιο θα είχαμε το ίδιο πρόβλημα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Του άλλαξες τα φώτα ή έχει μπει σκόνη.

 

3 μηνες το εχω και ειναι σαν καινουριο. Ισα ισα προσπαθω να μην το χρησιμοποιω πολυ γι αυτο το λογο.

akalos με τι τροπο το κλειδωνεις-ξεκλειδωνεις και δεν χρησιμοποιεις το power button?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση στην 10.0.4.0 μέσω ota, 2 φορές έχασε την κάρτα sim στην θέση 2 και επανήλθε με επανεκκίνηση. Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Μερικες φορες οταν παταω το power button κανει σαν double click, εχει κανενας αυτο το θεμα? Δεν ειναι θεμα θηκης το εχω δοκιμασει και χωρις..

 

Same, απο τις πρωτες μερες. Αν το πατήσω απο την κάτω πλευρα ειναι ΟΚ ομως

Link to comment
Share on other sites

Same, απο τις πρωτες μερες. Αν το πατήσω απο την κάτω πλευρα ειναι ΟΚ ομως

 

Ναι ακριβως αυτο, επισης αν το πατησεις με λιιιγο πιο πολυ δυναμη παλι αντιδραει ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνό μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα (δεν υπάρχει σύνδεση στο διαδίκτυο) ενώ είναι συνδεδεμένο στο wi-fi και στα data και δουλεύει κανονικά. Για να σταματήσει να βγάζει αυτό το μήνυμα κάθε δύο δευτερόλεπτα πρέπει να κάνω επανεκκίνηση στο τηλέφωνο. υπάρχει καμία άλλη λύση Να σταματήσει αυτό το ενοχλητικό μήνυμα να εμφανίζεται
Link to comment
Share on other sites

3 μηνες το εχω και ειναι σαν καινουριο. Ισα ισα προσπαθω να μην το χρησιμοποιω πολυ γι αυτο το λογο.

akalos με τι τροπο το κλειδωνεις-ξεκλειδωνεις και δεν χρησιμοποιεις το power button?

Με Nova prime με gesture double tap στην οθόνη,δοκίμασε το,νομίζω δουλεύει και στον απλό

Είμαι και σε custom αν θέλω recovery να μπω κτλ από quick settings

Δεν ξέρω αν γίνονται σε official αυτά

Άρα power button δεν υπάρχει για μένα πια

Μόνο αν το κλείσω τελείως καμιά φορά....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

3 μηνες το εχω και ειναι σαν καινουριο. Ισα ισα προσπαθω να μην το χρησιμοποιω πολυ γι αυτο το λογο.

akalos με τι τροπο το κλειδωνεις-ξεκλειδωνεις και δεν χρησιμοποιεις το power button?

Εγώ από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου έχω ορίσει με παρατετανο πάτημα στο home να κλειδώνει. Για ξεκλείδωμα δαχτυλικο αποτύπωμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με Nova prime με gesture double tap στην οθόνη,δοκίμασε το,νομίζω δουλεύει και στον απλό

Είμαι και σε custom αν θέλω recovery να μπω κτλ από quick settings

Δεν ξέρω αν γίνονται σε official αυτά

Άρα power button δεν υπάρχει για μένα πια

Μόνο αν το κλείσω τελείως καμιά φορά....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Ναι και με την global δουλευει το double tap. Για το κλειδωμα εχω συντομευσεις και στη επιφανεια εργασιας αλλα οταν χρειαζεσαι αμεσο κλειδωμα αναγκαστικα χρησιμοποιω το button. Αλλα για αμεσο κλειδωμα οταν βρισκομαι σε μια εφαρμογη η μονη εναλλακτικη ειναι να κατεβασω την μπαρα και να το κλειδωσω απο πανω

 

Εγώ από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου έχω ορίσει με παρατετανο πάτημα στο home να κλειδώνει. Για ξεκλείδωμα δαχτυλικο αποτύπωμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το χρησιμοποιω με full screen gestures οποτε δεν μπορω να κανω το παρατεταμενο πατημα στο home. Οπως επισης και το quick ball δεν με βολευει, προτιμω συντομευσεις κλειδωματος στην επιφανεια εργασιας.

Link to comment
Share on other sites

Αλλα για αμεσο κλειδωμα οταν βρισκομαι σε μια εφαρμογη η μονη εναλλακτικη ειναι να κατεβασω την μπαρα και να το κλειδωσω απο πανω

 

.

Σε custom κλείνει η οθόνη και από την status bar,δεν χρειάζεται δηλαδή...να κλείσεις την εφαρμογή,ούτε να κατεβάσεις κουρτίνα..όπως είσαι

Πολύ βολικό

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Με τις φωτό τι παίζει και δεν ανοίγουν;;;δεν φορτώνουν καν οι παλιες

 

Κανείς να βοηθήσει??

Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Κανείς να βοηθήσει??

Κατέβασε quick pick και τσεκαρε

Παράξενο πάντως....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέω το redmi note 5 σε υπολογιστή με USB δεν μπορώ να δώ το τηλέφωνο ούτε την κάρτα SD. Moυ βγάζει ο φάκελος είναι κενός.Πώς το διορθώνω? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

στις ειδοποιησεις του τηλεφωνου σε βγαζει ειδοποιηση οτι ειναι συνδεμενο με usb και ειναι μονο για φορτιση

πατας και το αλλαζεις σε μεταφορα αρχειων

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέω το redmi note 5 σε υπολογιστή με USB δεν μπορώ να δώ το τηλέφωνο ούτε την κάρτα SD. Moυ βγάζει ο φάκελος είναι κενός.Πώς το διορθώνω? Ευχαριστώ.

Κατέβασες την μπάρα, και επιλέγεις, το μεταφορά αρχείων

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Καθε βραδυ πριν παω για υπνο, συνηθως γυρω στις 12-12.30 βαζω το τηλεφωνο στη φορτιση και το βγαζω την ωρα που σηκωνομαι στις 5. Τις περισσοτερες φορες εχει 100 φόρτιση. Μερικες φορες ομως ειναι στο 65-75%. Πώς δικαιολογειται αυτο ;
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καθε βραδυ πριν παω για υπνο, συνηθως γυρω στις 12-12.30 βαζω το τηλεφωνο στη φορτιση και το βγαζω την ωρα που σηκωνομαι στις 5. Τις περισσοτερες φορες εχει 100 φόρτιση. Μερικες φορες ομως ειναι στο 65-75%. Πώς δικαιολογειται αυτο ;

 

Το πιο πιθανό είναι να μην πιάνει καλά ο φορτιστής και να ξεκινάει και να σταματάει την φόρτιση. Το παρατήρησα ένα μεσημέρι αυτό που περίμενα να φορτίσει και είδα τι συμβαίνει. Λίγη καμπύλη να έχει το καλώδιο μπορεί να στο κάνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να μην πιάνει καλά ο φορτιστής και να ξεκινάει και να σταματάει την φόρτιση. Το παρατήρησα ένα μεσημέρι αυτό που περίμενα να φορτίσει και είδα τι συμβαίνει. Λίγη καμπύλη να έχει το καλώδιο μπορεί να στο κάνει.

 

Ειναι πιθανον. Θα το παρατηρησω οσο μπορω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...