Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω να αγοράσω τζαμάκι από Αθήνα / Πειραιά... δυστυχώς ο χρόνος πιέζει και δεν μπορώ να περιμένω για αγορές από το internet, οπότε θα πάω από κατάστημα να το πάρω.

Όσο κι αν έψαξα στο thread, όλοι αναφέρετε για αγορές από ebay κλπ. Έχει αγοράσει κανείς από κατάστημα και να έχει βγει καλό; Αν ναι, κανένα link?

 

Ευχαριστώ

 

Κάνε μια βόλτα στην Σωκράτους, (δίπλα στην πλατεία Ομόνοιας) έχει 10 μαγαζιά να διαλέξεις...

Οι τιμές παίζουν από 3 ευρώ έως και 10 αναλόγως ποιότητας

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η γραμματοσειρά πως αλλάζει;

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το 'Μέσα' που μου εφαγε ολη την μπαταρια τι ειναι; Απο το 60% που το αφησα το βραδυ επεσε στο 15% το πρωι..

https://imgur.com/a/Ovv82Vl

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιο αναγνωριστικό το κουτί όπως το 4αρι; όποιος ξέρει ας μου πει πως θα το ξεχωρίσω

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Όπως λένε πιο πάνω συν κόκκινο κουτί

Το άσπρο αν σου τυχει είναι ινδιας

Μακρυά...

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για το κινητό αυτό πρέπει να ρωτάω τα σκρουτζομαγαζα εάν είναι global, να ψάχνω για κόκκινα αυτοκόλλητα, να ρωτάω εάν έχει την 20αρα μπάντα η εάν είναι με snapdragon η όχι όπως στο 4αρι; η βγαίνει ένα μοντέλο;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

3 εκδόσεις είναι. Το κινέζικο, το Ινδίας, και το global για τον υπόλοιπο κόσμο. Σε ενδιαφέρει να είναι η έκδοση global ( αυτή που εισάγει και επίσημα η infoquest) . Πορτοκαλί κουτί και στο πλάι γράφει στην γωνία κάτω global

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το 'Μέσα' που μου εφαγε ολη την μπαταρια τι ειναι; Απο το 60% που το αφησα το βραδυ επεσε στο 15% το πρωι..

https://imgur.com/a/Ovv82Vl

Εχεις κάρτα μνήμης;

Εάν ναι, κλέισε τη συσκευή, βγάλτη, και κάνε μια δοκιμή χωρίς την κάρτα μνήμης.

Αν στρώσει, ξαναβάλτη και φορμαρισέ τη αφού έχεις πάρει backup τα περιεχόμενά της πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Μπορεί κανείς να μας πει εντυπώσεις από χρήση κάποιας custom rom εκτός Miui, όπως επίσης και αν είχε κάποιο πρόβλημα στην εγκατάσταση η σε τυχόν επαναφορά πάλι σε Miui?

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Έχω έχω τώρα την nitrogen os με android 9.0. Σχεδόν άψογη μέχρι στιγμής, με μπαταρία πραγματικά θάνατος.. έχει περασμένο τον derp kernel που δίνει έμφαση στην μπαταρία.. Το μόνο που με χαλάει στις custom roms σε σχεσηε την miui είναι τα χρώματα ρε παιδί μου, είναι πιο μουντά σε αυτές. Για γυρισμό κανένα θέμα, γυρνάς κανονικά σε miui με fastboot rom μέσω mi flash. Προσοχή όμως στo arb..

Καλησπέρα..

Μπορεί κανείς να μας πει εντυπώσεις από χρήση κάποιας custom rom εκτός Miui, όπως επίσης και αν είχε κάποιο πρόβλημα στην εγκατάσταση η σε τυχόν επαναφορά πάλι σε Miui?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Μπορεί κανείς να μας πει εντυπώσεις από χρήση κάποιας custom rom εκτός Miui, όπως επίσης και αν είχε κάποιο πρόβλημα στην εγκατάσταση η σε τυχόν επαναφορά πάλι σε Miui?

Δεν ξανά γυρίζεις σε miui

Αμα βρεις την κατάλληλη ROM

Στο υπογράφω.....άλλωστε έχει τόσες πολλές να δοκιμάσεις

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μόνο που με χαλάει στις custom roms σε σχεσηε την miui είναι τα χρώματα ρε παιδί μου, είναι πιο μουντά σε αυτές. .

Που ακριβώς εννοείς ?στο UI?

 

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

@akalos εσύ με ποια είσαι τώρα?

Aosip Oreo,έχει ότι θέλω από ρυθμίσεις και μπαταρία θηρίο,απόλυτα σταθερή

Άλλωστε ο Dev έχει το τηλέφωνό μας

Και ο derp kernel είναι δικός του

Και κάνει δοκιμές

Έχει βγάλει pie αλλά σε beta ακόμα...

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aosip Oreo,έχει ότι θέλω από ρυθμίσεις και μπαταρία θηρίο,απόλυτα σταθερή

Άλλωστε ο Dev έχει το τηλέφωνό μας

Και ο derp kernel είναι δικός του

Και κάνει δοκιμές

Έχει βγάλει pie αλλά σε beta ακόμα...

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

Βασικά ρωτάω τεχνικά αν μπορείς να επιστρέψεις ως δυνατότητα επιλογής.

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Το tempered glass που γράφει ο ποιο πάνω φίλος είναι καλό? Λέει να πάρουμε κάτι τετοιο? Τι διαφορά έχει από τα απλά Τζαμάκια? Έχω φοράω ένα matte αγορασμένο από ebay

 

Είναι πολυ καλό το έχω

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ρωτάω τεχνικά αν μπορείς να επιστρέψεις ως δυνατότητα επιλογής.

Ναι στο ίδιο arb η ψηλότερο αν έχει

Όχι πιο κάτω όμως

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα σκρουτζομάγαζα που λειτουργούν μόνο ηλεκτρονικά τα εμπιστευόμαστε?

Έχουν πληθύνει πάρα πολύ τελευταία και λίγο μασάω να προχωρήσω σε παραγγελία.

 

Εγω προτιμω σκρουτζομαγαζα με φυσικη παρουσια.

Αν θελεις μαγαζι,στειλε μηνυμα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κάρτα μνήμης;

Εάν ναι, κλέισε τη συσκευή, βγάλτη, και κάνε μια δοκιμή χωρίς την κάρτα μνήμης.

Αν στρώσει, ξαναβάλτη και φορμαρισέ τη αφού έχεις πάρει backup τα περιεχόμενά της πρώτα.

 

Έχω καρτα ναι, θα το δοκιμάσω φίλε μου αν και μετά από restart δείχνει να έχει στρώσει. Thanks!

Link to comment
Share on other sites

σε προηγούμενο ποστ είχε ένα λινκ για συγκριτικό βίντεο με mi max 3 και είδα ότι το 5αρι άντεξε 6.5 ώρες ενώ το μεγαλύτερο κοντά στις 8.5 ώρες. λογικό αλλά το 5αρι λίγο δεν είναι; έλεγε 2 ώρες βίντεο, 2 ώρες παιχνίδια και κάτι άλλα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,για βοηθάτε λίγο γιατί μου έσπασαν τα νεύρα.

Θέλω να απεγκατασταστησω έναν λογαριασμo google και δεν μπορώ να βρω από που γίνεται αυτό.

Πάω εκεί που λέει λογαριασμοί -->google ,μπαίνω στον λογαριασμό που θέλω να βγάλω και δεν έχει πουθενά επιλογή για διαγραφή λογαριασμού.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,για βοηθάτε λίγο γιατί μου έσπασαν τα νεύρα.

Θέλω να απεγκατασταστησω έναν λογαριασμo google και δεν μπορώ να βρω από που γίνεται αυτό.

Πάω εκεί που λέει λογαριασμοί -->google ,μπαίνω στον λογαριασμό που θέλω να βγάλω και δεν έχει πουθενά επιλογή για διαγραφή λογαριασμού.

 

Μου απάντησε φίλος,είναι στον συγχρονισμό τελικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Συγχρονισμος----google-----πατας όποιον θελεις-----σε πάει στην επιλογή αντικειμένων συγχρονισμού κάτω κάτω στη μέση έχει κουμπί "περισσοτερα"

Εκεί έχει κατάργηση λογαριασμου

 

 

Για τον φίλο που λέει για τη μπαταρία

Αυτό είναι το δικό μου sot σε συσκευή που αγόρασα χτες και έκανα την πρώτη φόρτιση χτες βράδυ.

Χρήση από το πρωί που ξύπνησα κυρίως με wifi και κάνα μισάωρο 4g.Κυριως σερφαρισμα και fb/messenger.

Πραγματικά απίστευτο.Μου θύμισε τις αρχές του note 3 που είχα πριν πάρει αναβαθμίσεις.dafa78b08822fdfd456a150c6fd294df.jpg

Edited by Alex-T
My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πηγα σήμερα Αυλωνάρι,2 ώρες από Αθήνα με gps, έπαιζε sygic και here we go ,μαζί,μισή οθόνη το.ενα.μιση το άλλο ...τεσταριζα τις δρομολογήσεις τους, έφτασα με 70 τα εκατο μπαταρια....not bad!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...