Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ γιατί το βγάζω 151.4Ε;;;; 249-24%=189,24-20% από την τράπεζα με την κάρτα= 151,4

Αν κ θα πρέπει η κάρτα να είναι από τον επαγγελματικό λογαριασμό για να χρεωθεί ο λογαριασμός που ανήκει η επιχείρηση…. Είσαι σίγουρος ότι έχει κ επιπλέων έκπτωση με την τράπεζα;;;;

Εγώ πάντως το πήρα με τιμολόγιο από σκρουτζ αρχές καλοκαιριού κ όλα εντάξει….. κάπου στα 155 δεν θυμάμαι....

Η αποροφολογηση δεν γίνεται με αφαίρεση αλλά με διαίρεση!

Δηλ. χοντρικά 249÷1.24=200-20%=160€

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Η αποροφολογηση δεν γίνεται με αφαίρεση αλλά με διαίρεση!

Δηλ. χοντρικά 249÷1.24=200-20%=160€

Μόλις ετοιμαζομουν να το γράψω

Σωστά,κάπου εκεί είναι γιατί δεν έχω το μηχανάκι μαζί μου

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Η αποροφολογηση δεν γίνεται με αφαίρεση αλλά με διαίρεση!

Δηλ. χοντρικά 249÷1.24=200-20%=160€

 

εμενα παντως εντυπωση μου κανει που η τραπεζα θα επιστρεψει 20%

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως εντυπωση μου κανει που η τραπεζα θα επιστρεψει 20%

Προσφορά της κάρτας είναι,τώρα αν έχει θέσει όρους και ψιλά γράμματα

Οι κάτοχοι θα ξέρουν

https://www.plaisio.gr

199€ και άνω

 

https://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Xiaomi-Redmi-Note-5-32g-Xruso-MZB6117EU.htm

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Προσφορά της κάρτας είναι,τώρα αν έχει θέσει όρους και ψιλά γράμματα

Οι κάτοχοι θα ξέρουν

https://www.plaisio.gr

199€ και άνω

 

https://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Xiaomi-Redmi-Note-5-32g-Xruso-MZB6117EU.htm

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

Τον Ιούλιο πήρα το κινητό με το πρόγραμμα επιστροφή της eurobank. Από 265 το πήρα 212 και τα υπόλοιπα επιστροφή. Μία χαρά ισχύει. Χωρίς ψιλά γράμματα. Δυστυχώς το Σεπτέμβριο μου το έκλεψαν.. σήμερα θα πάω να πάρω ξανά το ίδιο. Αυτή τη φορά φθηνότερο καθώς η αρχική είναι τώρα 250.. με την επιστροφή θα πάρω κάτι άλλο πού χρειάζομαι από το πλαίσιό

Link to comment
Share on other sites

Τον Ιούλιο πήρα το κινητό με το πρόγραμμα επιστροφή της eurobank. Από 265 το πήρα 212 και τα υπόλοιπα επιστροφή. Μία χαρά ισχύει. Χωρίς ψιλά γράμματα. Δυστυχώς το Σεπτέμβριο μου το έκλεψαν.. σήμερα θα πάω να πάρω ξανά το ίδιο. Αυτή τη φορά φθηνότερο καθώς η αρχική είναι τώρα 250.. με την επιστροφή θα πάρω κάτι άλλο πού χρειάζομαι από το πλαίσιό

Σαν δωροεπιταγη είναι η επιστροφή η μετρητά?

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαν δωροεπιταγη είναι η επιστροφή η μετρητά?

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

H επιστροφή ειναι σαν πίστωση, που μπορεί να εξαργυρωθεί σε οποιοδήποτε κατάστημα συμμετέχει στο πρόγραμμα Επιστροφή σε επόμενη αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει η αδερφή μου το κινητό εδώ και κάποιους μήνες, αγορασμένο από Πλαίσιο.

Της κολλάει όμως σε ορισμένα πράγματα πάααρα πολύ. Για παράδειγμα, πατάει να ανοίξει η κάμερα και κάνει 4-5 δευτερόλεπτα να ανοίξει ή καμιά φορά κολλάνε εφαρμογές και πατάει το κουμπί "back" και δεν πάει πίσω...

Έκανε και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δε διορθώθηκε το πρόβλημα. Πήγε στην αντιπροσωπεία της ΜΙ και της είπαν ότι πρέπει να δώσει 25€ για τον έλεγχο (λες και δεν έχει εγγύηση ξερωγω) και ότι το πιο πιθανό είναι ότι το πρόβλημα είναι στο λογισμικό οπότε δε θα μπορούν να τη βοηθήσουν (δικά τους λόγια).

Είχε κανείς αντίστοιχα προβλήματα;

 

Έχετε κάποια ιδέα για το τι μπορούμε να κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

H επιστροφή ειναι σαν πίστωση, που μπορεί να εξαργυρωθεί σε οποιοδήποτε κατάστημα συμμετέχει στο πρόγραμμα Επιστροφή σε επόμενη αγορά.

είπα και γω....

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, έχει η αδερφή μου το κινητό εδώ και κάποιους μήνες, αγορασμένο από Πλαίσιο.

Της κολλάει όμως σε ορισμένα πράγματα πάααρα πολύ. Για παράδειγμα, πατάει να ανοίξει η κάμερα και κάνει 4-5 δευτερόλεπτα να ανοίξει ή καμιά φορά κολλάνε εφαρμογές και πατάει το κουμπί "back" και δεν πάει πίσω...

Έκανε και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δε διορθώθηκε το πρόβλημα. Πήγε στην αντιπροσωπεία της ΜΙ και της είπαν ότι πρέπει να δώσει 25€ για τον έλεγχο (λες και δεν έχει εγγύηση ξερωγω) και ότι το πιο πιθανό είναι ότι το πρόβλημα είναι στο λογισμικό οπότε δε θα μπορούν να τη βοηθήσουν (δικά τους λόγια).

Είχε κανείς αντίστοιχα προβλήματα;

 

Έχετε κάποια ιδέα για το τι μπορούμε να κάνουμε?

 

μίλησε με το service της infoquest και της είπαν ότι θέλουν 25€ για να το κοιτάξουν μόνο?δεν πάμε καλά....

Και δεύτερον δεν υπάρχει αντιπροσωπεία εδώ της xiaomi

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είπα και γω....

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μίλησε με το service της infoquest και της είπαν ότι θέλουν 25€ για να το κοιτάξουν μόνο?δεν πάμε καλά....

Και δεύτερον δεν υπάρχει αντιπροσωπεία εδώ της xiaomi

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

H infoquest εχει το επισημο service στην Ελλαδα.

 

@s2117

Δεν θα πληρωσει τιποτα εφοσον ειναι σε εγγυηση,εσυ το πιο απλο που εχεις να κανεις ειναι να το πας στο καταστημα αγορας απο οπου και εκανες την αρχικη αγορα,να αναφερεις το προβλημα,και να περιμενεις λυση.Δεν πρεπει να πληρωσεις κατι.....

Αυτο και μονο.

Να υποθεσω δεν εχει φαει καποια καλη τουμπιτσα.....η ακομα χειροτερα υγρασια.....η καποιο φλασαρισμα με αλλη rom εκτος απο την επισημη global.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Όχι παιδιά δεν έχει φάει κανένα φλασάρισμα, όπως το πήρε είναι.

Πήγε στο κατάστημα της MI store στο golden hall και της τα είπαν αυτά που ανέφερα προηγούμενως.

Link to comment
Share on other sites

Όχι παιδιά δεν έχει φάει κανένα φλασάρισμα, όπως το πήρε είναι.

Πήγε στο κατάστημα της MI store στο golden hall και της τα είπαν αυτά που ανέφερα προηγούμενως.

Με max2 που ειχα θεμα δεν μου ζητησαν κατι,αναφερα το προβλημα,το αφησα,το αφτιαξαν παρελαβα.

Ολα οκ.

Απο που ειναι αγορασμενο?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο.. Το έγραψα και στο αρχικό μου post.

Τη rom απο πουθε να την κατεβασω?

Θα μου σβήσει πράμα το Update?

Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο.. Το έγραψα και στο αρχικό μου post.

Τη rom απο πουθε να την κατεβασω?

Θα μου σβήσει πράμα το Update?

Δεν το ειχα προσεξει.

Οποτε να πας στο plaisio να αναφερεις το προβλημα και να μην πειραξεις τιποτα εσυ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το 3/32 το καλοκαίρι και σκέφτομαι να ξαναπάρω τώρα το 4/64.

Το πρόβλημα με την καθυστέρηση στο άνοιγμα της κάμερας εξακολουθεί να υπάρχει και με την mi ui10;;;:confused:

δεν διορθώθηκε;;;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο.. Το έγραψα και στο αρχικό μου post.

Τη rom απο πουθε να την κατεβασω?

Θα μου σβήσει πράμα το Update?

 

Κατέβασε από εδώ την έκδοση 10.0.1.0

https://en.miui.com/getrom-342.html?m=yes&mobile=2

Μετα πας ρυθμίσεις - σχετικά με το τηλέφωνο - ενημέρωση συστήματος - 3 τέλειες πάνω δεξιά- επιλογή πακέτου - download. Επιλέγεις την ρομ που κατέβασες και περιμένεις να σου κάνει την εγκατάσταση. Μια γρήγορη λύση μήπως λυθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Η αποροφολογηση δεν γίνεται με αφαίρεση αλλά με διαίρεση!

Δηλ. χοντρικά 249÷1.24=200-20%=160€

Κοίτα φίλος μου θα το πάρει και εγώ πιστεύω ότι θα βγει 150 και όχι 140, γιατί το ΦΠΑ στα 249 είναι 50€ απλά η αφαίρεση του 20% με την κάρτα γίνεται στο ολικό ποσό και όχι στο αποφορολιμενο.οποτε πιστεύω 249-100=149€

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για το κινητό αυτό πρέπει να ρωτάω τα σκρουτζομαγαζα εάν είναι global, να ψάχνω για κόκκινα αυτοκόλλητα, να ρωτάω εάν έχει την 20αρα μπάντα η εάν είναι με snapdragon η όχι όπως στο 4αρι; η βγαίνει ένα μοντέλο;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να αγοράσω τζαμάκι από Αθήνα / Πειραιά... δυστυχώς ο χρόνος πιέζει και δεν μπορώ να περιμένω για αγορές από το internet, οπότε θα πάω από κατάστημα να το πάρω.

Όσο κι αν έψαξα στο thread, όλοι αναφέρετε για αγορές από ebay κλπ. Έχει αγοράσει κανείς από κατάστημα και να έχει βγει καλό; Αν ναι, κανένα link?

 

Ευχαριστώ

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

για το κινητό αυτό πρέπει να ρωτάω τα σκρουτζομαγαζα εάν είναι global, να ψάχνω για κόκκινα αυτοκόλλητα, να ρωτάω εάν έχει την 20αρα μπάντα η εάν είναι με snapdragon η όχι όπως στο 4αρι; η βγαίνει ένα μοντέλο;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Δύο βγαίνουν

ένα για Ινδία και ένα για Κίνα

Το κινέζικο με global σε ενδιαφέρει

Αν σε ενδιαφέρει η 800αρα

εγώ το πήρα από πλαίσιο και δεν ασχολήθηκα με Σκρουτζ κτλ

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δύο βγαίνουν

ένα για Ινδία και ένα για Κίνα

Το κινέζικο με global σε ενδιαφέρει

Αν σε ενδιαφέρει η 800αρα

εγώ το πήρα από πλαίσιο και δεν ασχολήθηκα με Σκρουτζ κτλ

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

έχει κάποιο αναγνωριστικό το κουτί όπως το 4αρι; όποιος ξέρει ας μου πει πως θα το ξεχωρίσω

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιο αναγνωριστικό το κουτί όπως το 4αρι; όποιος ξέρει ας μου πει πως θα το ξεχωρίσω

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Πρεπει να ειναι σφραγισμενο το κουτακι και να γραφει στα πλαγια global version.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με 5 ευρώ από τα μαγαζάκια της Ομόνοιας Μία χαρά εφαρμοζει και τελείωσες.Απο την πρώτη μέρα έβαλα εγώ και κανένα θέμα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...