Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο θέμα με την sd

Την έκανα φορμάτ στο κινητό και τα έβαλα όλα ξανά μέσα

Εδώ και μια μέρα λειτουργεί κανονικά

Είναι παραπάνω από βέβαιο ότι θα την ξαναπατήσεις. Το νού σου...;)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει μια 256 gb Samsung evo u3 εδώ και τέσσερις μήνες και δεν έχει κάνει κιχ. Μάλιστα την έχω βάλει και δουλεύει μαζι και με τις δύο σιμ μέσα. Μήπως είναι θέμα ταχύτητας της κάρτας?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

σίγουρα (για 2018) το έβαλα μια κάρτα class10 (δεν το είπε κανένας αλλά είναι συνηθισμένη ατάκα) δεν λέει απολύτως τίποτα

πρέπει λίγο να "αναβαθμιστούμε" σε αυτόν τον τομέα

 

 

και όλες οι κάρτες δεν είναι ίδιες ... και σίγουρα κυκλοφορεί πολύ απομίμηση (αν αγοράζεις ειδικά τέτοια πράγματα από ebay/aliexpress)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε! Έχω το εξής πρόβλημα!

Έκανε αναβάθμιση σε miui 10.

Έχω μια εφαρμογή κατεβάσει (με πληρωμή) από το Google play την οποία την είχα και στα άλλα κινητά και τάμπλετ χωρίς πρόβλημα.

Εδώ αυτόματα χωρίς να με ρωτήσει την κάνει από μόνο του απεγκατάσταση!!

Ψάχνοντας βρήκα ότι στην ασφάλεια όταν τρέξω τη βελτιστοποίηση μου βγάζει όχι στην ασφάλεια αλλά στην ασφάλεια πληρωμών ότι έχει ιο!! Κάτι που όμως δεν ισχύει απ 'οσο ξέρω!! πώς μπορώ να το κάνω να μην την κάνει απεγκατάσταση μόνο του ή να με ρωτάει ή να μην την κάνει;;!!

Πάνε : Ρυθμίσεις - Πρόσθετες Ρυθμίσεις - Απόρρητο - Εφαρμογές Διαχείρισης Συσκευής.

Εάν δεις εκεί την εφαρμογή, την ξε-τσεκάρεις και μετά την κάνεις απεγκατάσταση.

Δεν θα την ξαναδείς. :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει μια 256 gb Samsung evo u3 εδώ και τέσσερις μήνες και δεν έχει κάνει κιχ. Μάλιστα την έχω βάλει και δουλεύει μαζι και με τις δύο σιμ μέσα. Μήπως είναι θέμα ταχύτητας της κάρτας?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η κάρτα είναι αυτη και την έχω πάρει από το λινκ

 

https://www.e-shop.gr/adata-premier-micro-sdxc-64gb-uhs-i-class-10-retail-with-adapter-p-PER.331401

Edited by kaloudis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει μια 256 gb Samsung evo u3 εδώ και τέσσερις μήνες και δεν έχει κάνει κιχ. Μάλιστα την έχω βάλει και δουλεύει μαζι και με τις δύο σιμ μέσα. Μήπως είναι θέμα ταχύτητας της κάρτας?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κιχ μέχρι να σου το κάνει....το ίδιο λέγαμε και μεις πριν.....

Επειδή πολλά ακούγονται παίρνεις backup η cloud και είσαι ήσυχος

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τα σημαντικά αρχεία τα αποθηκεύω ετσι και αλλιώς σε cloud. Τα μόνο που έχω στην microsd είναι τα mp3 μου τα οποία τα έχω backup και σε εξωτερικό σκληρό. Μακάρι να έτυχε (κακός βέβαια για εσάς) και να μην έχει θέμα η συσκευή. Θα δείξει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει μια 256 gb Samsung evo u3 εδώ και τέσσερις μήνες και δεν έχει κάνει κιχ. Μάλιστα την έχω βάλει και δουλεύει μαζι και με τις δύο σιμ μέσα. Μήπως είναι θέμα ταχύτητας της κάρτας?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό πως το έχεις κάνει? 2 sim ή 1 sim + SD δεν είναι η διάταξη?

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Τα σημαντικά αρχεία τα αποθηκεύω ετσι και αλλιώς σε cloud. Τα μόνο που έχω στην microsd είναι τα mp3 μου τα οποία τα έχω backup και σε εξωτερικό σκληρό. Μακάρι να έτυχε (κακός βέβαια για εσάς) και να μην έχει θέμα η συσκευή. Θα δείξει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν νομιζω οτι φταιει η συσκευη. Μου εχουν χαλασει 2 sd σε δυο διαφορετικα κινητα (Motorola & Samsung), απο τοτε δεν τις εμπιστευομαι και πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ τρελό battery drain με 10, ειδικά σε standby.

 

Γύρισα σε 3g τώρα και ενεργοποίησα miui optimization, μπας και βρω φως. Θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδια εχω το εξης θεμα. Πηρα στη θεια μ το note απο σκρουτζομαγαζο. Το τηλεφωνο ωρες ωρες "χανει" τον ήχο. Ειτε σε εφαρμογη πχ YouTube και καμια φορα σε κληση δεν ακουγεται. Με επανεκκίνηση δεν στρωνει. Επανερχεται ο ηχος απο μονος του σε καποια φαση. Τους πηρα τηλεφωνο κ μου ειπαν οτι παιζει να φταιει το λογισμικο. Το πρόβλημα ειναι οτι η θεία μ πεταξε την απόδειξη. Το κινητό δεν εχει εγγυηση; και αν οχι που να στειλω να το φτιαξουν εστω κ με δικα μου εξοδα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ τρελό battery drain με 10, ειδικά σε standby.

 

Γύρισα σε 3g τώρα και ενεργοποίησα miui optimization, μπας και βρω φως. Θα ενημερωσω

 

Και εγώ κάποια στιγμή που είχα απενεργοιήσει το optimization μου έκανε κόλπα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ τρελό battery drain με 10, ειδικά σε standby.

 

Γύρισα σε 3g τώρα και ενεργοποίησα miui optimization, μπας και βρω φως. Θα ενημερωσω

 

Είχα και εγώ χτες drain και από ότι είδα ήταν το Google app, το έκλεισα και σταμάτησε προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδια εχω το εξης θεμα. Πηρα στη θεια μ το note απο σκρουτζομαγαζο. Το τηλεφωνο ωρες ωρες "χανει" τον ήχο. Ειτε σε εφαρμογη πχ YouTube και καμια φορα σε κληση δεν ακουγεται. Με επανεκκίνηση δεν στρωνει. Επανερχεται ο ηχος απο μονος του σε καποια φαση. Τους πηρα τηλεφωνο κ μου ειπαν οτι παιζει να φταιει το λογισμικο. Το πρόβλημα ειναι οτι η θεία μ πεταξε την απόδειξη. Το κινητό δεν εχει εγγυηση; και αν οχι που να στειλω να το φτιαξουν εστω κ με δικα μου εξοδα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μιλάς με το σκρουτζομάγαζο που το πήρες και βλέπεις...

Επίσης το τηλέφωνο δεν έχει 2 χρόνια στην αγορά, άρα έχεις εγγύηση τουλάχιστον από το μαγαζί που το πήρες. (αρκεί να μπορείς να αποδείξεις με κάποιο τρόπο την αγορά..π.χ. τραπεζικο έμβασμα)

Edited by ironbum2

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως το έχεις κάνει? 2 sim ή 1 sim + SD δεν είναι η διάταξη?
Δες εδώ

https://www.noreplied.com/how-to-insert-2-nano-sim-dual-sim-enabled-and-microsd-card-in-samsung-galaxy-s7-edge/

 

Βέβαια δεν πέτυχε με την πρώτη προσπάθεια, αλλά με τη δεύτερη. Οπότε κατέστρεψα μια καρτα sim που μου στοίχισε 7 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ

https://www.noreplied.com/how-to-insert-2-nano-sim-dual-sim-enabled-and-microsd-card-in-samsung-galaxy-s7-edge/

 

Βέβαια δεν πέτυχε με την πρώτη προσπάθεια, αλλά με τη δεύτερη. Οπότε κατέστρεψα μια καρτα sim που μου στοίχισε 7 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς με το σκρουτζομάγαζο που το πήρες και βλέπεις...

Επίσης το τηλέφωνο δεν έχει 2 χρόνια στην αγορά, άρα έχεις εγγύηση τουλάχιστον από το μαγαζί που το πήρες. (αρκεί να μπορείς να αποδείξεις με κάποιο τρόπο την αγορά..π.χ. τραπεζικο έμβασμα)

Αυτο εκανα αλλα μου ειπαν οτι αν δεν βρω αποδειξη απλα δεν.... Η αγορα εγινε με αντικαταβολη. Γενικα καλο σερβις στην αθηνα που να μπορω να το παω; Εστω κ με δικα μ εξοδα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το αυτόματο στην κάμερα την νύχτα είναι απαράδεκτο και μου χειροτέρεψε με την 10, δεν ξέρω γιατί, δεν το έχουν προσέξει αυτό, έπαιξα λίγο στο μη αυτόματο κατέβασα iso στα 400 πολύ καλή φωτό και στα 800, καμιά σχέση με την αυτόματη λειτουργία... δοκιμάστε το όταν θέλετε νυκτερινή λήψη πχ από το μπαλκόνι σας κλπ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εκανα αλλα μου ειπαν οτι αν δεν βρω αποδειξη απλα δεν.... Η αγορα εγινε με αντικαταβολη. Γενικα καλο σερβις στην αθηνα που να μπορω να το παω; Εστω κ με δικα μ εξοδα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η απόδειξη ήταν ταμιακής? Αν όχι μπορούν να το βρουν....άλλο που κάνουν την πάπια

Για σέρβις δυστυχώς δεν γνωρίζω...δεν έχω χρειαστεί ποτέ μέχρι σήμερα πλην μίας και μοναδικής φοράς πριν καμια 7ετία με ένα Lg που ήταν εντός εγγύησης και πήγε στην τότε αντιπροσωπεία...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου έχει γενικά πολύ δυνατή και καλή ένταση ήχου.

 

Οταν όμως βάζω τα ακουστικά ακόμη και στο τέρμα της έντασης είναι πολύ χαμηλόφωνος ο ήχος. Είναι κάποιο bug;

 

Εχω την τελευταία stable έκδοση MUIU global 10.

Edited by JethroTull
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα σκρουτζομάγαζα που λειτουργούν μόνο ηλεκτρονικά τα εμπιστευόμαστε?

Έχουν πληθύνει πάρα πολύ τελευταία και λίγο μασάω να προχωρήσω σε παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα σκρουτζομάγαζα που λειτουργούν μόνο ηλεκτρονικά τα εμπιστευόμαστε?

Έχουν πληθύνει πάρα πολύ τελευταία και λίγο μασάω να προχωρήσω σε παραγγελία.

Kαλυτερα φυσικο καταστημα,και να εχει χρονια στην αγορα.Κανε ερευνα αγορας πριν.

Μην πας να γλυτωσεις 5-10 ευρο και στο τελος τα κλαις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις το αγόρασα και εγώ. Μου παρουσιάζει όμως το εξής. Όταν είχα το note 4 έβαζα ακουστικά και άκουγα ραδιόφωνο από bluetooth. Στο note 5 δεν το έχω καταφέρει. Ανοίγει το ραδιόφωνο αλλά δεν μεταφέρεται ο ήχος στο bluetooth. Έχω τα jabra halo smart.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα σκρουτζομάγαζα που λειτουργούν μόνο ηλεκτρονικά τα εμπιστευόμαστε?

Έχουν πληθύνει πάρα πολύ τελευταία και λίγο μασάω να προχωρήσω σε παραγγελία.

Kαλυτερα φυσικο καταστημα,και να εχει χρονια στην αγορα.Κανε ερευνα αγορας πριν.

Μην πας να γλυτωσεις 5-10 ευρο και στο τελος τα κλαις.

Προσοχή γιατί μερικά από αυτά που λες έχουν την έδρα τους στη Βουλγαρία. Άντε μετά να βγάλει άκρη κάνεις για εγγύηση...

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...