Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω καλά καλά προλάβει να δουλέψω σε MIUI 9.5.13.0, αλλά μήπως σε MIUI 10.0.1.0 να χαλάει κάτι;
Εγώ έχω μείνει στην 9.5.13 υπάρχουν μερικά προβλήματα με την 10 ...

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανέφερε και κανένα να ξέρουμε τι μας γίνεται.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά, μην δίνετε 10 ευρώ για τζαμακια όταν μπορείτε να κάνετε την δουλειά σας με 1.5 € από ebay/AliExpress

 

Δεν διαφωνώ, αλλά όπως είπα δεν είναι πάντα ίδια ποιότητα. Ούτε σε αντοχή ούτε σε απόκριση.

Αν τα πιο πάνω που αναφέρθηκαν είναι δοκιμασμένα σε πτώσεις+ απόκριση κανένα πρόβλημα να τα πάρω.

 

Οι θήκες-τζαμάκια niilkin είναι κορυφή για μένα, δοκιμασμένες σε πολλά κινητά.

Edited by JethroTull
Link to comment
Share on other sites

να κανω κ γω μια ερωτηση..στη miui 10 δεν εμφανιζει οπως παλια τα notification badges των εφαρμογων με χρωμα ...στο χρωμα των εφαρμογων ας πουμε...αλλα τα δειθχνει ασπρομαυρα?γνωριζει κανεις?εχω αλλαξει κ θεμα αλλα παλι το ιδιο...42765222_10215471310389704_2713854963779371008_o.jpg?_nc_cat=103&oh=1dbc4a47321b062826c96582aa67ab85&oe=5C602A2C

επισης παροχο δεν εμφανιζει οπως παλια ε?

Πλέον κάνει αυτό που ζητάμε χρόνια όπως στα άλλα κινητά, δείχνει το εικονίδιο ειδοποίησης που δίνει η εφαρμογή και όχι το εικονίδιο της.

Πάροχο όχι, βλέπεις μόνο στην οθόνη κλειδώματος.

 

Envoyé de mon Redmi Note5 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ, αλλά όπως είπα δεν είναι πάντα ίδια ποιότητα. Ούτε σε αντοχή ούτε σε απόκριση.

Αν τα πιο πάνω που αναφέρθηκαν είναι δοκιμασμένα σε πτώσεις+ απόκριση κανένα πρόβλημα να τα πάρω.

 

Οι θήκες-τζαμάκια niilkin είναι κορυφή για μένα, δοκιμασμένες σε πολλά κινητά.

 

Με 5 ευρουλακια από το μαγαζί που το πήρα έβαλα τζαμακι και είναι άψογο και σε απόκριση και σε εφαρμογή....

Link to comment
Share on other sites

Όταν λαμβάνω emails στο Gmail, το εικονίδιο της εφαρμογής εμφανίζει ως γνωστόν ένα νούμερο στο άνω αριστερό άκρο του για το πόσα mail έχω δεχθεί. Εδώ και περίπου μία βδομάδα, βγάζει πάντα το νούμερο 2, είτε έχω ένα mail είτε δύο είτε τρία είτε εκατόν τρία... Πάντα το νούμερο είναι 2. Το ίδιο έχω παρατηρήσει στο αντίστοιχο εικονίδιο του WhatsApp. Στο Messenger μπορεί να έρθει μήνυμα αλλά μια βγάζει νούμερο στο εικονίδιο και μια όχι. Το έχει κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου με την τελευταία Stable 10, δεν έχω τέτοιο πρόβλημα....

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω. Και στο Mi8 και στο Redmi Note 5.

 

from my Mi8

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω. Και στο Mi8 και στο Redmi Note 5.

 

from my Mi8

Δεν μας είπες τι ακριβώς, γιατί καί εγώ δεν έχω θέματα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας είπες τι ακριβώς, γιατί καί εγώ δεν έχω θέματα.
Αυτό που περιγράφει ο AndreasQTEK πιο πάνω.

 

from my Mi8

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που περιγράφει ο AndreasQTEK πιο πάνω.

 

from my Mi8

Αυτό είναι θέμα τις εφαρμογής όχι τις συσκευής.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την 10 και εχω πρόβλημα με την εφαρμογή της xiaomi για την yi 4k. Όταν συνδέομαι μεσω WiFi αμέσως με πατάει έξω και θέλει επανασύνδεση. Όσες φορές και να προσπαθήσω δεν καταφέρνω σύνδεση. Να πω ότι με την προηγούμενη έκδοση δεν είχα κανένα πρόβλημα. Έκανα επανεγκατασταση αλλά τα ίδια. Καμία γνώμη?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

για τον χαζό στοκ Launcher μιλάτε ;;

 

 

Είμαι με την 10 και εχω πρόβλημα με την εφαρμογή της xiaomi για την yi 4k. Όταν συνδέομαι μεσω WiFi αμέσως με πατάει έξω και θέλει επανασύνδεση. Όσες φορές και να προσπαθήσω δεν καταφέρνω σύνδεση. Να πω ότι με την προηγούμενη έκδοση δεν είχα κανένα πρόβλημα. Έκανα επανεγκατασταση αλλά τα ίδια. Καμία γνώμη?

 

να καθαρίσεις (πρώτα) τα δεδομένα της εφαρμογής δοκίμασες ; η απεγκατάταση δεν είναι σίγουρο ότι σβήνει όλα τα δεδομένα που έγραψε η εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιώ την ρύθμιση για την αναβάθμιση σε mi 10.?

Για ποιον λόγο να την απενεργοποιήσεις;Με το 10αρι η μπαταρία έγινε καλύτερη(2.5 μέρες με την ιδία χρήση πλέον) και το κινητό πιο γρήγορο.οκ έχει κάποια θεματακια αλλά το ίδιο έχει και η 9.6 παρόλα αυτά αν δεν την θες απλά δεν κάνεις την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Όταν λαμβάνω emails στο Gmail, το εικονίδιο της εφαρμογής εμφανίζει ως γνωστόν ένα νούμερο στο άνω αριστερό άκρο του για το πόσα mail έχω δεχθεί. Εδώ και περίπου μία βδομάδα, βγάζει πάντα το νούμερο 2, είτε έχω ένα mail είτε δύο είτε τρία είτε εκατόν τρία... Πάντα το νούμερο είναι 2. Το ίδιο έχω παρατηρήσει στο αντίστοιχο εικονίδιο του WhatsApp. Στο Messenger μπορεί να έρθει μήνυμα αλλά μια βγάζει νούμερο στο εικονίδιο και μια όχι. Το έχει κανείς άλλος;

 

Εμένα στο Outlook αν έχω ένα μνμ, γράφει 2. Μόνο εκεί όμως το κάνει, μετά μετράει κανονικά. Δε μου το έκανε με τη MIUI 9.

 

Καλησπέρα σας :)

 

Έχετε βρει κανένα ωραίο θεματάκι που είναι compatible με την 10..?

 

Σας ευχαριστώ θερμά

Αν αλλάξεις σε Ινδία και κάνεις αναζήτηση για θέματα MIUI 10 θα βρεις κάμποσα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά τόσα χρόνια με κινητά και πρώτη φορά βρίσκομαι να κάνω ερώτηση νιούμπη και βγάλε :lol::blink:

 

Όταν η οθόνη είναι απενεργοποιημένη και πατάω το κουμπί για να ενεργοποιηθεί, εννοείται ανάβει και εμφανίζεται η οθόνη κλειδώματος.

 

Ωραία... Το θέμα είναι ότι θέλω να βλέπω τις ειδοποιήσεις (μηνύματα δηλαδή, εάν υπάρχει κάτι εισερχόμενο) χωρίς να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο. Το πρόβλημα είναι ότι δεν δείχνει τίποτε το άτιμο πέρα από τον πάροχο (αυτό βρήκα ρύθμιση να το κάνω να μην τον δείχνει). Το άλλο όμως όχι :cry:

 

Πείτε μου ρε σύντροφοι πού είναι κρυμμένο γιατί θα τρελαθώ :wacko:

 

Κάποιος και για μένα τον καψερό; :cry::cry:

 

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Με την 9 που έχω μείνει εγώ έχω θέματα με την κάμερα κυρίως, συχνά αργεί πολύ να ξεκινήσει, να "τραβήξει" φωτογραφία, να κάνει εναλλαγή στην μπροστινή κτλ... Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Με την 10 έχετε εντοπίσει καθυστερήσεις στην κάμερα; Πάντα για την native εφαρμογή μιλάω!

 

Κάποιος και για μένα τον καψερό; :cry::cry:

 

:ninja:

Για MIUI 9

Ρυθμισεις->Οθονη Κλειδωματος και Ασφαλεια->Συνθετες-> Στο κλειδωμα οθονης->Προβολή όλων των ειδοπ. και περιεχομένων τους ειναι ενεργό;

Edited by takisss

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Στο Instagram είναι λίγο περίεργη η ανάλυση στα stories που βλέπω. Δεν χωράνε όλοι οι χαρακτήρες στην οθόνη. Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να διορθωθεί;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε καψερε...
πας ρυθμίσεις εφαρμογές επιλέγεις πχ μνμ πας ειδοποίησεις επιλέγεις να εμφανίζονται στην οθόνη κλειδώματος
Link to comment
Share on other sites

Στο Instagram είναι λίγο περίεργη η ανάλυση στα stories που βλέπω. Δεν χωράνε όλοι οι χαρακτήρες στην οθόνη. Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να διορθωθεί;
Είναι λόγω του 18/9, τα στορυ συνήθως θα είναι σε 16/9 επειδή οι περισσότεροι έχουν 16/9. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν λαμβάνω emails στο Gmail, το εικονίδιο της εφαρμογής εμφανίζει ως γνωστόν ένα νούμερο στο άνω αριστερό άκρο του για το πόσα mail έχω δεχθεί. Εδώ και περίπου μία βδομάδα, βγάζει πάντα το νούμερο 2, είτε έχω ένα mail είτε δύο είτε τρία είτε εκατόν τρία... Πάντα το νούμερο είναι 2. Το ίδιο έχω παρατηρήσει στο αντίστοιχο εικονίδιο του WhatsApp. Στο Messenger μπορεί να έρθει μήνυμα αλλά μια βγάζει νούμερο στο εικονίδιο και μια όχι. Το έχει κανείς άλλος;
Μια από τα ίδια και εγώ. Γενικά με την 10 οι ειδοποιήσεις με το συννεφάκι στις περισσότερες εφαρμογές μια δουλεύει και μια όχι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...