Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι περνει κανεις με 9,5€ ;;;; (ειχε sales to ali πριν 15 μερες)

Ηρθανε σημερα μετα απο 15 μερες

Το γυαλι ειναι ολα τα λεφτα....σου βγαζει την πιστη αμα σου μεινει καπου φυσαλιδα για να την βγαλεις (μην το βαλετε σε επιπεδη επιφανεια για να την βγαλετε , πιαστε και με τα 2 χερια το κινητο και με τους αντιχειρες ημικυκλικες κινησεις , ετσι περνει καποιες στρεβλωσεις το κινητο απο αυτες τις κινησεις και εξαφανιζονται οι οποιες φυσαλιδες) , ειχα παραγγειλει 2 γυαλια μηπως εχω αποτυχια στο 1ο.....ευτυχως πετυχε με την πρωτη.

Οσοι εχετε polarized γυαλια ηλιου θα εχετε προσεξει οτι χωρις γυαλι οταν κοιτατε το κινητο δεν βλεπετε τπτ , αν το γυρισετε σε landscape βλεπετε. Με αυτο το tempered βλεπετε και με γυαλια ηλιου polarized οπως και να γυρισετε το κινητο.

Μονο μειον του : μαζευει δαχτυλιες.

Οι θηκες πολυ καλες και οι δυο , εφαρμοζουν τελεια.

Η πρωτη ειναι hard case και καλυπτει πληρως τις καμερες.

Η δευτερη εχειι tempered glass στην πλατη και soft silicone στα πλαινα , οι καμερες καλυπτονται πληρως και ειναι εντελως επιπεδη η πλατη ,

επισης στο δαχτυλικο αποτυπωμα η ραμπα που εχει κανει παιχνιδακι να βρεις ανεμποδιστα τον αισθητηρα.

Προσωπικα προτιμω την 1η λογω χρωματος.

Και για να δουμε και λιγο το βαρος κινητο +γυαλι+θηκη :216 gr (mi max3 εγινε)

 

8OsLUq.jpg

NBpPLx.jpg

DpkgOa.jpg

6mVZfb.jpg

https://www.aliexpress.com/item/5D-Full-Glue-Cover-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Mi-A2-Lite-Max-3-Redmi-Note-5/32858936173.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.495b4c4dJzFKkg

 

Ylv7Ao.jpg

https://www.aliexpress.com/item/MSVII-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-5-For-Xiaomi-Redmi-Note-5-Global-Case-Slim-PC/32658709143.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.495b4c4dJzFKkg

 

U7tnmf.jpg

https://www.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-Redmi-Note-5-Case-Luxury-Tempered-Glass-Silicone-Frame-Hard-Cover-For-Xiomi-Xiaomi/32865066815.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.495b4c4dJzFKkg

 

Ποια επιλογή έκανες για το τζάμι γιατί έχει redmi note 5 clobal και redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Στην επίσημη σελίδα των roms πως και δεν έχουν την 10 για το κινητό μας?

 

https://en.miui.com/getrom.php

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Στην επίσημη σελίδα των roms πως και δεν έχουν την 10 για το κινητό μας?

 

https://en.miui.com/getrom.php

 

ε γιατί την πήραν όλοι ; ;

 

κάααποια στιγμή θα μπει

Link to comment
Share on other sites

Καμία βοήθεια?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Γιατί την συγκεκριμένη?

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τα βίντεο φωτογραφίες μέσω Viber Instagram messenger λύθηκε με τη 10?? Και ακόμα δεν έχω πάρει ενημέρωση...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε την μέσα από τον updater από το λινκ που υπάρχει λίγα ποστ πιο πριν.

Σαν απόδοση όλα καλά μέχρι τώρα, αρκετά smooth. Μου αρέσουν οι νέες ειδοποιήσεις αλλά κάτι με χαλάει στις νέες γραμματοσειρες, τις μεγάλωσαν; Ειδικά πάνω δεξιά το ποσοστό μπαταρίας σήμα κλπ είναι λίγο περίεργα.

 

Φίλε μου αντιθέτως προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ η νέα γραμματοσειρά και το μέγεθος της. Αυτό που δεν μου αρέσει αισθητικά στην 10, είναι αυτό το άσπρο background με την μαύρη γραμματοσειρά στην οθόνη κατά τη διάρκεια μιας κλήσης όπως και το μαύρο background της εφαρμογής ρολογιού. Καλό θα ήταν να μπορεί να το αλλάξει κάποιος όπως αυτός το θέλει. Ίσως σε νεότερο update να δοθεί αυτή η δυνατότητα. Κατά τα άλλα το αισθητικό αποτέλεσμα είναι πάρα πολύ καλό!

 

Τώρα, σε ότι αφορά τις αναβαθμίσεις των stable εκδόσεων της Xiaomi που αρκετοί βλέπω έχουν απορίες σχετικά:

Η Xiaomi πάντα δίνει την αναβάθμιση δοκιμαστικά ως stable nightly σε μια περιοχή ή και περισσότερες που έχει διαλέξει και σε ορισμένους χρήστες randomly, σπάνια σε όλους τους χρήστες της περιοχής-περιοχών. Αφού δεν διαπιστώσει κάποια πολύ σοβαρά bugs, τότε μέσα σε 5-12 ημέρες, συνήθως, δίνει την αναβάθμιση σε όλους τους χρήστες παγκοσμίως, την ανεβάζει και στο επίσημο site. Παρόλα αυτά επειδή γίνεται διαρροή της αναβάθμισης σχεδόν αμέσως, μπορεί να την περάσει κάποιος χειροκίνητα όπως αναφέρθηκε παραπάνω που είναι σαν να την πήρε ΟΤΑ από την Xiaomi.

Τα links της 10 για όποιον τα θέλει, τα έχει δώσει άλλος φίλος λίγα ποστ πιο πριν ή μπορεί να μπει στο επίσημο φόρουμ της Xiaomi ακόμα και στο YouTube και θα τα βρει.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Εμένα 2 φορές μου ήρθε μύνημα για την 10 αλλά 2 φορές έφαγα άκυρο!

Επίσημα και υπεύθυνα, ποιο είναι το link για να την κατεβάσουμε?

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Καμιά βοήθεια με το TWRP?.Το εγκαθιστώ (3.2.1) και με από Reboot χάνεται...

Lazy flasher,ψάξε στο xda,για να στο κρατήσει σε miui...

Αν θες να περάσεις custom ξανά φλασαρετο μέσα από το twrp σαν image

Reboot recovery ...και φλασαρεις την ρομ

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εμένα 2 φορές μου ήρθε μύνημα για την 10 αλλά 2 φορές έφαγα άκυρο!

Επίσημα και υπεύθυνα, ποιο είναι το link για να την κατεβάσουμε?

 

http://bigota.d.miui.com/V10.0.1.0.OEIMIFH/miui-blockota-whyred_global-V9.6.4.0.OEIMIFD-V10.0.1.0.OEIMIFH-1149ec4b03-8.1.zip

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα, την κατέβασα χειροκίνητα και μόλις την πέρασα στο δικό μου....

 

Τώρα τη δοκιμάζω....

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

 

την redminote 5 η την redmi note5 pro?

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη μετάβαση σε miui 10 που πήγαν τα ονόματα των παροχών? Πως τα βάζω να φαίνονται?
Link to comment
Share on other sites

Μετά τη μετάβαση σε miui 10 που πήγαν τα ονόματα των παροχών? Πως τα βάζω να φαίνονται?

 

Την βγάλανε την επιλογή μόνο στην οθόνη κλειδώματος τον δείχνει

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πως φτιάχνω όπως θέλω εγώ τα κουμπιά του WiFi Bluetooth κτλ στη μπάρα?
Link to comment
Share on other sites

την redminote 5 η την redmi note5 pro........ακυρη η ερωτηση μου πριν .μολις την περασα χειροκινητα και εγω .μια χαρα εως τωρα
Link to comment
Share on other sites

Έως τώρα με την 10 όλα καλά!

Και ομορφη είναι και smooth!

Μέχρι εκεί...! Δομικές αλλαγές και extra δυνατότητες δεν υπάρχουν.. εκτός και αν κάνω λάθος...

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε βρίσκω το μενού να αλλάξω διάταξη στους διακόπτες στη μπάρα. Άλλαξε τη διάταξη μόνο του και δε μπορώ να το βρω

Ξέρει κανείς που είναι?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε βρίσκω το μενού να αλλάξω διάταξη στους διακόπτες στη μπάρα. Άλλαξε τη διάταξη μόνο του και δε μπορώ να το βρω

Ξέρει κανείς που είναι?

Κατεβάζοντας την κουρτίνα κάτω δεξιά που λέει περισσότερα..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εχει 1080p στα 60 καρέ; :cool:

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Στη miui 10 ψάχνω πως αλλάζεις διάταξη στους διακοπτες
Link to comment
Share on other sites

Στη miui 10 ψάχνω πως αλλάζεις διάταξη στους διακοπτες
Στην μπάρα ειδοποιησεων στο τελευταίο εικονίδιο δίπλα λέει περισσότερα. Εκεί αλλάζεις την σειρά.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο αρχάριος, χρειάζεται το κινητό να είναι root ή να έχει ξεκλειδωτο bootloader, ή απλά την κατεβάζουμε στο κινητό και την επιλέγουμε στη συνέχεια στην ενημέρωση συστήματος; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τόση ωρα γκαβομαρα ειχα

Τα έβαλα όπως ήθελα

Τώρα αν θέλω να τα ξαναλλαξω? Πάλι την ίδια διαδικασία ακολουθώ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βρήκα ευχαριστω

Βάλανε και ήχους άλλους?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα οταν αρχισα το παιχνιδι Breackneck μου εβγαλε αυτοματα εναν game assistand και σταματησε αυτοματα οταν βγηκα απ'το παιχνιδι. (εχω MIUI 10 stable)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...