Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να μην νομίζουν κάποιοι ότι είναι ίδιο με υλοποιήσεις που απαιτούν ειδικό Hardware το λέω

(γιατί και κάποιοι γκρινιάζουν χωρίς να σκεφτούν :) )

Ok, κατανοητό. Εγώ πάντως έχω ενθουσιαστεί, πατάς το power button ή κανείς διπλό ταπ στην οθόνη και είναι ακαριαίο, δεν προλαβαίνεις να δεις Lock screen.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κατάστημα seven spots φέρνει το τηλ από την infoquest ?

Μόνο ΑΥΤΟΙ πουλάνε συσκευές infoquest.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Όχι, τρέχω στη μπαχατελα μου την DU χρόνια και ήθελα και εδώ.επίσημα οι ******* δεν υποστηρίζουν κινεζοτηλεφωνα(-1+), και αυτός που την έφτιαχνε ανακοίνωσε ότι δεν θα βγάλει άλλο build.θέλει donate μάλλον.αααα και επίσημα τέλος η DU για ορεο , θα δουλέψουν στην Ρ.Επίσης δοκίμασα navigation gestures όμως δεν μπόρεσα να το σεταρω να πιάνει στην μέση της οθόνης όπως στη στοκ.δοκίμασα τη αγαπημένη μου pie και έμεινα εγώ.η pixel exp έχει τις χειρονομίες με τακτά build.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ στην RR με κάμερα από stock gapps

Μόλις έκανα upate σταμάτησε,μου κόψε και έκανα clear cache και disabled και δουλεύει μια χαρά

Gestures δεν έχω βρει ακόμα αν έχει,αν και δεν τα δουλεύω

Έχει υποστήριξη 4k video για πίσω και 1080 μπροστά

Πάντως φαίνεται σταθερή,αν και η μπαταρία δεν είναι όπως miui αλλά είναι νωρίς ακόμα να πω με σιγουριά

https://imgur.com/a/3BDeRii

https://imgur.com/a/hN2nBYT

 

 

buy buy miui

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε περάσει AOSP ROM η άλλη custom κι έχετε και Magisk δοκιμάστε αυτή την κάμερα: https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/themes/miui-stock-camera-portrait-mode-dual-t3816069

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με Mi Band 2 :

Συνδεση με bluetooth,αναζήτηση και σύζευξη μετά από αρκετές προσπάθειες και από κει και πέρα δε παίρνει τη σωστή ώρα/ημερομηνία.

Θέλει κάποια άλλη ρύθμιση ή απλά δεν είναι συμβατο?

 

Δεν εχω τη Mi Fit εφαρμογή γιατί απλά το θέλω έτσι σαν ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με Mi Band 2 :

Συνδεση με bluetooth,αναζήτηση και σύζευξη μετά από αρκετές προσπάθειες και από κει και πέρα δε παίρνει τη σωστή ώρα/ημερομηνία.

Θέλει κάποια άλλη ρύθμιση ή απλά δεν είναι συμβατο?

 

Δεν εχω τη Mi Fit εφαρμογή γιατί απλά το θέλω έτσι σαν ρολόι.

 

αυτό δεν είναι πρόβλημα

πρόβλημα είναι η διαδικασία που έκανες :)

 

η σύζευξη κανονικά γίνεται μέσω της εφαρμογής , το ότι εσύ την έκανες μέσω bt δεν σημαίνει ότι το band ξέρει ότι πρέπει να πάρει την ώρα από εκεί , προφανώς η εφαρμογή δεν είναι απλά διακοσμητική :)))

 

οπότε σβήνεις ό.τι έκανες

βάζεις απλά την εφαρμογή κάνεις Login Με ότι επιλογές σου δίνει , ρυθμίζεις το band και απλά μετά κάνε ό.τι θες (άσε την εφαρμογή μεσα δεν νομίζω να έχεις θέμα χώρου)

Link to comment
Share on other sites

Και το Mi Fit αδυναμία εύρεσης band μου βγάζει.

Εκανα unistall και ξανα Install το app και πάλι τίποτα.

 

έσβησες το Pair που έκανες στο bt ;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αντί να πάμε σε αναβάθμιση MIUI 10 global stable, συνεχίζουν οι αναβαθμίσεις σε MIUI 9 global stable.

Νέα έκδοση V9.6.2.0.OEIMIFD

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αντί να πάμε σε αναβάθμιση MIUI 10 global stable, συνεχίζουν οι αναβαθμίσεις σε MIUI 9 global stable.

Νέα έκδοση V9.6.2.0.OEIMIFD

 

και είναι κακό αυτό ;

θες να έχεις θέματα (ελπίζουμε πάντα ότι φτιάχνονται πράγματα και όχι ότι χαλάνε :P ) και να περιμένεις 1-2 μήνες να βγει stable 10 ;

Link to comment
Share on other sites

Το έκανε κανένας;; Μήπως έφτιαξαν το bug της κάμερας από Viber, Instagram που βγάζουν θολές φώτο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έκανε κανένας;; Μήπως έφτιαξαν το bug της κάμερας από Viber, Instagram που βγάζουν θολές φώτο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάντως σε 8.8.2 παραμένει το θέμα. Εγώ το έχω μόνο στο Instagram με τα βίντεο, στις άλλες εφαρμογές φωτό και βίντεο βγαίνουν μια χαρά.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε περάσει AOSP ROM η άλλη custom κι έχετε και Magisk δοκιμάστε αυτή την κάμερα: https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/themes/miui-stock-camera-portrait-mode-dual-t3816069
Ναι την είδα, θα την περάσω μετά το update

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ακομη στην .13 και σκεφτομαι να περασω την .19.

Με φοβίζει το anti rollback... Αξίζει να αναβαθμίσει κανεις τελικα?

Το κινητό οντως γίνεται πιο smooth? Κατι κολλήματακια στην καμερα-συλλογη τα εχω...

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΈΡΑ παιδιά.Διαβαζω έχετε πέσει οι περισσότεροι με τα μούτρα στο "πειραγμα"του κινητού....Αλλαγή τον ΚΤΛ...Δηλαδή με μαμα κατάσταση δεν ρολλαρει καλά το κινητο;;ρωτάω γιατί με ενδιαφέρει και δεν το έχω με τις ρομ....
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΈΡΑ παιδιά.Διαβαζω έχετε πέσει οι περισσότεροι με τα μούτρα στο "πειραγμα"του κινητού....Αλλαγή τον ΚΤΛ...Δηλαδή με μαμα κατάσταση δεν ρολλαρει καλά το κινητο;;ρωτάω γιατί με ενδιαφέρει και δεν το έχω με τις ρομ....

 

Μια χαρά είναι stock το κινητό. Το πειράζουν γιατί μπορούν. Μετά την 9.5.19 θέλω να δω τι θα κάνουν..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ακομη στην .13 και σκεφτομαι να περασω την .19.

Με φοβίζει το anti rollback... Αξίζει να αναβαθμίσει κανεις τελικα?

Το κινητό οντως γίνεται πιο smooth? Κατι κολλήματακια στην καμερα-συλλογη τα εχω...

 

θα ξεκλειδώσεις ; θα βάλεις custom ή γενικά μη επίσημη rom ;

αν όχι τα παραπάνω , τι θα κάνεις ; το αντι ρολλ δεν θα φύγει οπότε κάποια στιγμή αν δεν κάνεις τα παραπάνω εε θα πρέπει να το πάρεις απόφαση ή θα μείνεις μόνιμα στην ρομ που έχεις τώρα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θεωρώ ότι είναι πολύ καλό και με τη στοκ rom. Δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο βέβαια αλλά ούτε και λόγο να το κάνω έχω αφού δουλεύει άψογα σε μαμά κατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...