Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το MiFit που δεν στέλνει ειδοποιήσεις το έχετε διορθώσει; Έχω κάνει ότι λέτε αλλά ούτε με 9.5.17 ούτε με 8.7.26 είδα διαφορα.

 

Envoyé de mon Redmi Note 5 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αν συμβαίνει αυτό τότε είμαι σίγουρος ότι θα πάρει η συσκευή μια εξαιρετική miui 10 stable

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οντως δουλεύει άψογα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς σε RR?

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Την είχα περάσει εγώ. Πολύ ωραία ρομ αλλά είχε χαλιά μπαταρία και κάμερα, οπότε γύρισα πάλι σε miui.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΈΡΑ στην παρέα. Σκέπτομαι το Νοτε5 για δεύτερο αλλά η ποιότητα βίντεο λίγο που το είδα στα μαγαζιά δεν μου άρεσε...Έχει κανείς δουλέψει την open camera να μας πει εντυπώσεις ΑΝ αλλάζει κάτι ως προς την ποιοτητα;
Link to comment
Share on other sites

Την είχα περάσει εγώ. Πολύ ωραία ρομ αλλά είχε χαλιά μπαταρία και κάμερα, οπότε γύρισα πάλι σε miui.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από μπαταρία δεν ξέρω ακόμα αλλά η camera είναι μια χαρά αν δεν κάνεις update

 

buy buy miui

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΈΡΑ στην παρέα. Σκέπτομαι το Νοτε5 για δεύτερο αλλά η ποιότητα βίντεο λίγο που το είδα στα μαγαζιά δεν μου άρεσε...Έχει κανείς δουλέψει την open camera να μας πει εντυπώσεις ΑΝ αλλάζει κάτι ως προς την ποιοτητα;

Νομίζω το βίντεο έχει φτιάξει αρκετά σε 8.7.26,πάντα για τις δυνατότητες του κινητού

 

buy buy miui

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έκανα τη μετάβαση από global σε developer rom και επιβεβαιώνω πως όλα δουλεύουν άψογα! Το miui 10 είναι κορυφή, δουλεύει το ίδιο σωστά όπως στο mi mix 2 μου, επιπλέον έχει και face unlock! Η κόρη μου έχει ξετρελαθεί χαχαχαχ
Link to comment
Share on other sites

Το face unlock δουλεύει και με περιοχή την Ελλάδα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είμαι οι AOSP για το τηλέφωνο, δεν δουλεύει το ράδιο όμως με τον Derp kernel

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είμαι οι AOSP για το τηλέφωνο, δεν δουλεύει το ράδιο όμως με τον Derp kernel

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασες noname?

 

buy buy miui

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα καταλήξει στην AOSiP με noname oc kernel και ήταν φανταστική. Ίδιες ώρες sot σε μπαταρία με miui. Αυτά που μου έλειπαν και γύρισα ήταν η στοκ εφαρμογή κάμερα της miui και τα gestures για λειτουργία full screen. Θα παραμείνω σε miui για λίγο καιρό μέχρι κάποιος να κάνει port την εφαρμογή της κάμερας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα καταλήξει στην AOSiP με noname oc kernel και ήταν φανταστική. Ίδιες ώρες sot σε μπαταρία με miui. Αυτά που μου έλειπαν και γύρισα ήταν η στοκ εφαρμογή κάμερα της miui και τα gestures για λειτουργία full screen. Θα παραμείνω σε miui για λίγο καιρό μέχρι κάποιος να κάνει port την εφαρμογή της κάμερας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το περίεργο είναι ότι οι περισσότεροι θέλουν άλλη εφαρμογή για κάμερα :)

 

για gestures δεν υπάρχει κάτι σε magisk/xposed ;

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή στοκ της κάμερας είναι φοβερή,δεν νομίζω ότι ακόμα και ;ν δουλέψει σωστά η gcam θα κάνει κάποια διαφορά, έχω και το mi5s στη κατοχή μου και εκεί η στοκ εφαρμογή είναι για τα κλάματα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει και gcam και δεν ενθουσιάστηκα. Εχουν κάνει φοβερή δουλειά με την στοκ εφαρμογή. Επίσης στην RR υπάρχουν τα gestures στις ρυθμίσεις, δεν λειτουργούν όμως τόσο καλά όσο στην miui.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει Custom ROM μπορεί να μας ανεβάσει κάποια δείγματα από την κάμερα του Instagram? Σε Miui ότι βγαίνει και ανεβαίνει στο Instagram στα Stories ανεβαίνει θωλο και κολλημένο, με τις άλλες ROM πως συμπεριφέρεται;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες noname?

 

buy buy miui

Όχι, τρέχω στη μπαχατελα μου την DU χρόνια και ήθελα και εδώ.επίσημα οι ******* δεν υποστηρίζουν κινεζοτηλεφωνα(-1+), και αυτός που την έφτιαχνε ανακοίνωσε ότι δεν θα βγάλει άλλο build.θέλει donate μάλλον.αααα και επίσημα τέλος η DU για ορεο , θα δουλέψουν στην Ρ.Επίσης δοκίμασα navigation gestures όμως δεν μπόρεσα να το σεταρω να πιάνει στην μέση της οθόνης όπως στη στοκ.δοκίμασα τη αγαπημένη μου pie και έμεινα εγώ.η pixel exp έχει τις χειρονομίες με τακτά build.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά λίστα με fix/tips κτλ για νέο χρήστη MIUI;

 

Π.χ. ότι πρέπει να πειράξεις τα permissions του messenger για να δουλεύει το pop up window.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά λίστα με fix/tips κτλ για νέο χρήστη MIUI;

 

Π.χ. ότι πρέπει να πειράξεις τα permissions του messenger για να δουλεύει το pop up window.

 

δεν έχω λινκ με οδηγό αλλά γενικά

κοιτάς τις άδειες

κοιτάς την βελτιστοποίηση της μπαταρίας (μπορεί να κλείνει προγράμματα που δε θες)

κοιτάς το αυτόματη έναρξη και το "Κλείδωμα" της εφαρμογής (αν νιώθεις ότι χάνεις ειδοποιήσεις)

(κλείδωμα εφαρμογής είναι όταν πας στην λίστα με τις ενεργές εφαρμογές , task manager ή όπως λέγεται στο android και πατάς παρατεταμένα την εφαρμογη (που είναι ανοιχτή προφανώς) και σου εμφανίζει μια κλειδαριά και κάτι άλλες επιλογές

 

είναι λίγο ό.τι να ναι για τον νέο χρήστη :)

 

edit -> δες εδώ

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/31538-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CE%AF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AD%CF%82-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AC%CF%82-Redmi/

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας βάλει περιοχή Ινδία, για να της λειτουργούν μια χαρά τα θέματα, Το face unlock λειτουργεί μια χαρά, ακόμα και με ελάχιστο φωτισμό στο χώρο....δεν δοκίμασα να βάλω περιοχή Ελλάδα οπότε δεν ξέρω να απαντήσω...
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ το face unlock στην τελευταία miui 10 beta, ακόμα και κάτω από μη ιδανικές συνθήκες ( αρκετά χαμηλό φως) που το δοκιμάζω αυτή την στιγμή, έχει γίνει ακαριαίο. Πραγματικά εντυπωσιακό, δεν περίμενα ότι θα δω τέτοια βελτίωση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ το face unlock στην τελευταία miui 10 beta, ακόμα και κάτω από μη ιδανικές συνθήκες ( αρκετά χαμηλό φως) που το δοκιμάζω αυτή την στιγμή, έχει γίνει ακαριαίο. Πραγματικά εντυπωσιακό, δεν περίμενα ότι θα δω τέτοια βελτίωση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μη το παίρνετε όμως και ως "κάλο" μέτρο ασφαλείας (αυτό) το face unlock :)

Link to comment
Share on other sites

μη το παίρνετε όμως και ως "κάλο" μέτρο ασφαλείας (αυτό) το face unlock :)
Έχω και το fingerprint, (τις "ευαίσθητες' εφαρμογές τις έχω κλειδωμένες με το fingerprint) κάτω από τις συνθήκες που το δουλεύω μία χαρά ασφαλές είναι, ακόμα και να μου το κλέψουν, κάνω στα πάντα διαγραφή. Επίσης σκέφτομαι και κάτι άλλο, άντε και μου το έκλεψαν και δεν κάνω τιποτα, που θα βρουν φωτογραφία μου για να κοροϊδέψουν το face unlock;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Έχω και το fingerprint, κάτω από τις συνθήκες που το δουλεύω μία χαρά ασφαλές είναι, ακόμα και να μου το κλέψουν, κάνω στα πάντα διαγραφή. Επίσης σκέφτομαι και κάτι άλλο, άντε και μου το έκλεψαν και δεν κάνω τιποτα, που θα βρουν φωτογραφία μου για να κοροϊδέψουν το face unlock;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

για να μην νομίζουν κάποιοι ότι είναι ίδιο με υλοποιήσεις που απαιτούν ειδικό Hardware το λέω

(γιατί και κάποιοι γκρινιάζουν χωρίς να σκεφτούν :) )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...