Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το είπα και πιο πάνω το viber επιτέλους το έφτιαξα με τη βοήθεια σας. Είχε αρχίσει να πονά το στομάχι μου:)
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κλειδώνω με δαχτυλίδι αποτύπωμα?? Θα ήταν πολύ βολικό αν γίνετε. Ξέρει κανείς?

 

με κάποιο app (ψάξε για fingerprint gestures) αλλά ίσως να θέλει root για αυτή τη δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην lockscreen και....

Edit:λάθος άλλο κατάλαβα

έτσι κι αλλιώς άμα σβήσει η οθόνη ...κλειδώνει και ξεκλειδώνει με δακτυλικό αποτύπωμα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κλειδώνω με δαχτυλίδι αποτύπωμα?? Θα ήταν πολύ βολικό αν γίνετε. Ξέρει κανείς?

 

Λογικά θα γίνεται με root. Βρήκα ας πούμε αυτό στο XDA για fingerprint lock για miui 9

 

Απλά σκέψου ότι θα έχεις θέμα οπουδήποτε αλλού χρησιμοποιείς το fingerprint. πχ σε εφαρμογές τραπεζών, θα βάζεις δάχτυλο και αντί να αποκτάς πρόσβαση στον τραπεζικό λογαριασμό θα κλειδώνει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κλειδώνω με δαχτυλίδι αποτύπωμα?? Θα ήταν πολύ βολικό αν γίνετε. Ξέρει κανείς?
και γιατί να το κάνεις αυτό και να έχεις πρόβλημα με άλλες εφαρμογές όταν μπορείς να βάλεις μια εφαρμογή με widget για κλείδωμα;χώρια που θα θέλει και root
Link to comment
Share on other sites

και γιατί να το κάνεις αυτό και να έχεις πρόβλημα με άλλες εφαρμογές όταν μπορείς να βάλεις μια εφαρμογή με widget για κλείδωμα;χώρια που θα θέλει και root

Επειδή σας έχω χάσει στο που χρησιμεύει αυτό....δηλαδή αν βάλουμε το home button να σβήνει η οθόνη δεν κλειδώνει αυτομάτως?και ξεκλειδωνεις με το δακτυλικό

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Για όσους είναι βαρετό και καθόλου βολικό μερικές φορές να κλειδώνεις το κινητό από το κουμπί στα πλάγια μπορείς να βάλεις και στα widgets- γρήγορες λειτουργίες- έχει εικονίδιο που μπαίνει μπροστά και μόλις το πατήσεις κλειδώνεις. Έτσι το έχω εγώ στο Mi note 3.

Ενδιαφέρεται μια φίλη να πάρει κινητό και μου έστειλε το redmi 5 από public. Και της είπα ούτε καν. Redmi note 5 θα πάρεις. Μέρα με νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Σκέφτομαι να το πάρω και εγώ.

Μέχρι στιγμής έχω το xiaomi redmi pro με τον επεξεργαστή mediatek X25. Το έχω περίπου ενάμισι χρόνο.. Η Μετάβαση στο xiaomi redmi note 5 4/64 θεωρείται ουσιαστική αναβάθμιση? Γνωρίζω ότι δεν έχει amoled οθόνη και type c θύρα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Σκέφτομαι να το πάρω και εγώ.

Μέχρι στιγμής έχω το xiaomi redmi pro με τον επεξεργαστή mediatek X25. Το έχω περίπου ενάμισι χρόνο.. Η Μετάβαση στο xiaomi redmi note 5 4/64 θεωρείται ουσιαστική αναβάθμιση? Γνωρίζω ότι δεν έχει amoled οθόνη και type c θύρα.

Ευχαριστώ.

 

Καλυτερη καμερα

Καλυτερος επεξεργαστης

android 8.1

καλυτερη αυτονομια/μπαταρια.

 

Αναβαθμιση θεωρειται,τωρα το ''ουσιαστικη'' ειναι στην κριση του καθενος.

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερη καμερα

Καλυτερος επεξεργαστης

android 8.1

καλυτερη αυτονομια/μπαταρια.

 

Αναβαθμιση θεωρειται,τωρα το ''ουσιαστικη'' ειναι στην κριση του καθενος.

 

Η αλήθεια για εμένα θεωρείται αναβάθμιση ουσιαστική. Δεδομένου ότι παίρνει και updates που και που ενώ το xiaomi redmi pro το έχουν παρατημένο γιατί ούτως η άλλως δεν πήρε ποτέ global rom.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σας έχω χάσει στο που χρησιμεύει αυτό....δηλαδή αν βάλουμε το home button να σβήνει η οθόνη δεν κλειδώνει αυτομάτως?και ξεκλειδωνεις με το δακτυλικό

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

αν είσαι με πλήρη οθόνη και χρησιμοποιείς gestures πως θα γίνει αυτό που λες;οπότε αναγκαστικά βάζεις από τα widgets το κλείδωμα που έχει η συσκευη
Link to comment
Share on other sites

αν είσαι με πλήρη οθόνη και χρησιμοποιείς gestures πως θα γίνει αυτό που λες;οπότε αναγκαστικά βάζεις από τα widgets το κλείδωμα που έχει η συσκευη

 

Μπορώ να κλειδώνω με δαχτυλίδι αποτύπωμα?? Θα ήταν πολύ βολικό αν γίνετε. Ξέρει κανείς?

Δεν βλέπω να είπε κάτι τέτοιο για αυτό και απόρησα...

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Σκέφτομαι να το πάρω και εγώ.

Μέχρι στιγμής έχω το xiaomi redmi pro με τον επεξεργαστή mediatek X25. Το έχω περίπου ενάμισι χρόνο.. Η Μετάβαση στο xiaomi redmi note 5 4/64 θεωρείται ουσιαστική αναβάθμιση? Γνωρίζω ότι δεν έχει amoled οθόνη και type c θύρα.

Ευχαριστώ.

 

Ουσιαστική; είναι κατά πολύ καλύτερο μοντέλο αλλά το ουσιαστική ποιος θα σου το πει; ουσιαστική ίσως ήταν το s9.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες παραλαμβάνω από μαγαζί Σκρουτζ το κινητό κα θέλω το ακριβώς αντίθετο με το δακτυλικό αποτύπωμα. Δεν με ενδιαφέρει να έχω το δακτυλικό αποτύπωμα ενεργοποιημένο. Να ανοίγει απλά με το διπλανό κουμπί στην πλάτη. Άλλωστε μυστικά κα απόρρητα έγραφα του κράτους δεν έχω!!! :rolleyes::lol:Γίνεται να μην το ενεργοποιήσω τώρα που θα το πάρω κ ΑΝ θελήσω αργότερα το ενεργοποιώ;;;:!:
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να είπε κάτι τέτοιο για αυτό και απόρησα...

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

αυτό ήταν πάνω στο σχόλιο σου που είπες ότι γίνεται να κλειδώνει με το home button
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα τσίμπησα το 4/64 απο ένα μαγαζί στην Αρτα με 165€ (τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ). Πολύ καλό εκ πρώτης όψεως.

Για τα λεφτά του είναι σούπερ.

 

Ερώτηση:

Είναι με την 9.5.6.0 (OEIMIFA) και μου βγάζει για αναβάθμιση στην 9.5.17.0.OEIMIFA, την κάνω άφοβα;

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερη καμερα

Καλυτερος επεξεργαστης

android 8.1

καλυτερη αυτονομια/μπαταρια.

 

Αναβαθμιση θεωρειται,τωρα το ''ουσιαστικη'' ειναι στην κριση του καθενος.

 

ουσιαστικη αναβαθμιση οχι δεν κανεις, παιρνεις απλα ενα πιο καινουργιο τηλεφωνο με global rom που αυτο συνεπαγεται OTA updates κλπ, εχει καλυτερο επεξεργαστη πιο καινουργιο που αυτο σημαινει κ υποστηριξη σε βαθος 2ετιας τουλαχιστο, 4 gb ddr4 ram το pro εχει σαφεστατα καλυτερη οθονη, στις καμερες λιγο πανω λιγο κατω σε αυτη την κατηγορια δεν περιμενεις κ επαγγελματικη. :) Εγω την εκανα την αναβαθμιση απο το pro στο 5 plus και τωρα στο note 5, θα το χαρεις οπως το pro.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς πλήρωσες 165; 204,60 λογικά πλήρωσες με το ΦΠΑ, απλά θα σου εκπεσει, σωστά;

Εγώ σήμερα τσίμπησα το 4/64 απο ένα μαγαζί στην Αρτα με 165€ (τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ). Πολύ καλό εκ πρώτης όψεως.

Για τα λεφτά του είναι σούπερ.

 

Ερώτηση:

Είναι με την 9.5.6.0 (OEIMIFA) και μου βγάζει για αναβάθμιση στην 9.5.17.0.OEIMIFA, την κάνω άφοβα;

 

Sent from my S3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα τσίμπησα το 4/64 απο ένα μαγαζί στην Αρτα με 165€ (τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ)

 

Αυτο με το τιμολόγιο πως γίνεται;

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το τιμολόγιο πως γίνεται;

Αν έχεις επαγγελματικό ΑΦΜ μπορείς να το πάρεις χωρίς ΦΠΑ.

Απλά εκτυπώνεις από το taxisnet τη σελίδα που λέει ότι είσαι ενεργός και σε κανονικό καθεστώς ΦΠΑ και το προσκομίζεις στο μαγαζί που θα πάρεις τη συσκευή.

Η εκτύπωση πρέπει τα έχει την ίδια ημερομηνία που θα πάρεις τη συσκευή και θα κοπεί το τιμολόγιο.

Κι εγώ έτσι το πήρα από Πλαίσιο με την προσφορά στα 160.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις επαγγελματικό ΑΦΜ μπορείς να το πάρεις χωρίς ΦΠΑ.

Απλά εκτυπώνεις από το taxisnet τη σελίδα που λέει ότι είσαι ενεργός και σε κανονικό καθεστώς ΦΠΑ και το προσκομίζεις στο μαγαζί που θα πάρεις τη συσκευή.

Η εκτύπωση πρέπει τα έχει την ίδια ημερομηνία που θα πάρεις τη συσκευή και θα κοπεί το τιμολόγιο.

Κι εγώ έτσι το πήρα από Πλαίσιο με την προσφορά στα 160.

 

Όπως τά λέει ή Άννα είναι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...