Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για το πρωτο ναι οσο για το δευτερο που ρωτας στο 3 που χρειαστηκε να το επαναφερω απλως περασα την μαμα ρομ και ολα πηγαν καλα . με το Miflash tool. να πω οτι η διαφορα στις φωτος ειναι τεραστια μεχρι στιγμης αλλα ειναι και λιγο ενθουσιασμος...:lol:

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι νέο μέλος.Αποφασισα να αγοράσω το xiaomi redmi note 5 από σκρουτσομαγαζο..στα 200€!Θα έχω θέμα με εγγύηση εφόσον δεν είναι στο infoquest?Για να είναι global πρέπει να λέει στο κουτί δεξιά global version+ έναν κωδικό πίσω τα ξέρω καλά?Και κάτι τελευταίο παίρνει google camera+πώς?Την έχει κατεβάσει κάνεις+ έχει διαφορά στις βραδινές λήψεις με χαμηλό φωτισμό??? Ευχαριστώ τους πάντες για την αμέριστη βοήθεια σας!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλά για τη google camera δεν πιστευω να κανει μεγάλες διαφορές. Βάλτε όμως κανα συγκριτικο και βλέπουμε.

 

Πάντως από κάτι δείγματα ενός παιδιού αλλά και από τη βελτίωση που βλέπω όταν βάζω hht, δεν πιστεύω να χει πολλά περιθώρια. Εκτός αν βάλετε αργό κλείστρο και super high.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι νέο μέλος.Αποφασισα να αγοράσω το xiaomi redmi note 5 από σκρουτσομαγαζο..στα 200€!Θα έχω θέμα με εγγύηση εφόσον δεν είναι στο infoquest?Για να είναι global πρέπει να λέει στο κουτί δεξιά global version+ έναν κωδικό πίσω τα ξέρω καλά

M1803E7SG γράφει της infoquest,για την εγγύηση ότι σου πει το μαγαζί είναι

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα παιδιά..φίλε για να καταλάβω για να είμαι κομπλέ και να έχω σίγουρα την Β20(800) μπάντα πρέπει να έχει τον κωδικό που είπες και να λέει με κόκκινα γράμματα global version στο κουτί κάτω δεξιά ανεξαρτήτως αν το εχω πάρει από Σκρουτζ που δεν είναι στην indoquest...αυτό πρέπει να έχει για να είμαι οκ σωστά???? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ akalos..Για να καταλάβω αν το έχω πάρει από μαγαζί στο Σκρουτζ εκτός από infoquest..για να είναι global+να έχει Β20(800) πρέπει να έχει πίσω στο κουτί τον κωδικό που είπε ο akalos + στο κουτί δεξιά global version με κόκκινα γράμματα να λέει για να καταλάβω αν έχει αυτό που θα πάρω σωστά? Ευχαριστώ παιδιαα
Link to comment
Share on other sites

Και γω πάω για ξεκλείδωμα :p

Το θέμα είναι το μετά καθώς απ' ότι διαβάζω η 10 έχει κάποια θεματακια ακόμα,όπως και οι custom

Μη πάμε για μαλλί και βγούμε κουρεμένοι....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όντως....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Τι θέματα έχουν οι custom;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναθαθμιηση σε 9.5.14 εχει αρχισει ενα κουλο

καθε λιγο πανω πανω που λεει τους παροχους και διπλα εχει το 3g αυτο το χανει και το ξαναβρισκει οταν ομως βαλω και τις δυο καρτες 4g το γραφει παντα διπλα στο παροχο

γιατι γινετε αυτο και χανει το 3g και το ξαναβρισκει ?

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα ερώτηση και από μένα για να είμαι 100% σίγουρος ποιο θα πάρω...στην καθημερινή χρήση έχετε παρατηρήσει κάποια κολλήματα στην έκδοση με τα 3 GB Ram που δεν υπάρχουν σ αυτή με τα 4Gb?Η χρήση που κάνω είναι Internet,YouTube,social και κανέναν ποδοσφαιρικό αγώνα live.Απλα μετα τη δουλειά δεν το αφήνω σχεδον καθόλου από τα χέρια..πιστεύετε ότι θα τρέχει πιο άνετα με τα 4Gb?Βρήκα και ένα με 6 σε προσφορά αλλά δεν είδα πουθενά να γράφει Global οπότε το άφησα.
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα ερώτηση και από μένα για να είμαι 100% σίγουρος ποιο θα πάρω...στην καθημερινή χρήση έχετε παρατηρήσει κάποια κολλήματα στην έκδοση με τα 3 GB Ram που δεν υπάρχουν σ αυτή με τα 4Gb?Η χρήση που κάνω είναι Internet,YouTube,social και κανέναν ποδοσφαιρικό αγώνα live.Απλα μετα τη δουλειά δεν το αφήνω σχεδον καθόλου από τα χέρια..πιστεύετε ότι θα τρέχει πιο άνετα με τα 4Gb?Βρήκα και ένα με 6 σε προσφορά αλλά δεν είδα πουθενά να γράφει Global οπότε το άφησα.

 

δεν υπάρχει global με τα 6

εγώ θα έλεγα 4 (μιας και αναφέρεις social) και τώρα να πηγαίνει καλά με τα 3 δεν ξέρεις τι θα γίνει σε λίγους μήνες

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει global με τα 6

εγώ θα έλεγα 4 (μιας και αναφέρεις social) και τώρα να πηγαίνει καλά με τα 3 δεν ξέρεις τι θα γίνει σε λίγους μήνες

 

Σωστά..Γιατί στο Meizu m6 Note που έχω το 3/32 έχω κάποια κολλήματα κάποιες φορές που νιώθω ότι με λίγο μεγαλύτερη ραμ δεν θα υπήρχαν.Αλλα επειδή μιλάμε για διαφορετικές εταιρίες και επειδή δεν έχω δουλέψει ποτέ xiaomi κινητό (παρόλο που έχω προτείνει xiaomi και πήραν πολλά άτομα που δεν ήξεραν καν την εταιρία).Οπότε θέλω να κάνω μια αγορά τουλάχιστον 2ετιας γιαυτό θέλω να επιλέξω το καλύτερο.Παμε για 4/64 λοιπόν μιας και η διαφορά που βρήκα είναι στα 20€ οπότε δεν τίθεται θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιαα συγνώμη που ενοχλω και πάλι ας βοηθήσει κάποιος+ αν έχει κανείς να βάλει και φώτο από δικό του κουτί τον υπερευχαριστω...Αν πάρω από σκρουτσομαγαζο το xiaomi redmi note 5 που δεν έχει infoquest αλλά εγγύηση από μαγαζί πάλι πρέπει να έχει τον κωδικό πίσω από το κουτί και τα κόκκινα γράμματα πλάγια global version, για να έχει την Β20(800) μπάντα και όχι απλά να έχουν βαλή ελληνικη ρομ...+ Είδε κανείς κολλήματα όπως το παιδί που λέει πάνω με την νέα αναβάθμιση??ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ γτ θέλω να το πάρω άμεσα!! Ευχαριστωωωω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Πώς μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τις Διπλότυπες Εφαρμογές?

Υπάρχει κανένα manual? θέλω για παράδειγμα να μπορώ να χρησιμοποιώ το app Alpha Safe Access για 2 διαφορετικούς web banking χρήστες, μπορώ κάνοντας χρήση του feature Διπλότυπες εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε stock τηλέφωνο με καμία εφαρμογή ανοιχτή πόσο ram έχετε διαθέσιμη. Εμένα πάντα μου δείχνει 2 από 4 ή 2,1 από 4 ή 2,2 από 4. Δεν έχω δει άλλο νούμερο. Πάντως αρκετή ram καταναλώνει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιαα συγνώμη που ενοχλω και πάλι ας βοηθήσει κάποιος+ αν έχει κανείς να βάλει και φώτο από δικό του κουτί τον υπερευχαριστω...Αν πάρω από σκρουτσομαγαζο το xiaomi redmi note 5 που δεν έχει infoquest αλλά εγγύηση από μαγαζί πάλι πρέπει να έχει τον κωδικό πίσω από το κουτί και τα κόκκινα γράμματα πλάγια global version, για να έχει την Β20(800) μπάντα και όχι απλά να έχουν βαλή ελληνικη ρομ...+ Είδε κανείς κολλήματα όπως το παιδί που λέει πάνω με την νέα αναβάθμιση??ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ γτ θέλω να το πάρω άμεσα!! Ευχαριστωωωω

 

Δεν έχουν κωδικό από τα σκρουτζομαγαζα το κουτιά,ο κωδικός που σου λέω είναι σε αυτοκόλλητο της infoquest

Σε μένα τουλάχιστον όσα ρώτησα έτσι μου είπαν,πήρα και γω της infoquest και ησύχασα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωστά..Γιατί στο Meizu m6 Note που έχω το 3/32 έχω κάποια κολλήματα κάποιες φορές που νιώθω ότι με λίγο μεγαλύτερη ραμ δεν θα υπήρχαν.Αλλα επειδή μιλάμε για διαφορετικές εταιρίες και επειδή δεν έχω δουλέψει ποτέ xiaomi κινητό (παρόλο που έχω προτείνει xiaomi και πήραν πολλά άτομα που δεν ήξεραν καν την εταιρία).Οπότε θέλω να κάνω μια αγορά τουλάχιστον 2ετιας γιαυτό θέλω να επιλέξω το καλύτερο.Παμε για 4/64 λοιπόν μιας και η διαφορά που βρήκα είναι στα 20€ οπότε δεν τίθεται θέμα.

Είσαι σίγουρος ότι οφείλετε στην ram?

Εδώ κινητά με 6gb έχουν κολλήματα που οφείλετε σε άλλα πράγματα,π.χ τις περισσότερες φορές υπεύθυνες είναι οι εφαρμογές,η κακή διαχείριση από την ίδια την ρομ κτλ

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιαα συγνώμη που ενοχλω και πάλι ας βοηθήσει κάποιος+ αν έχει κανείς να βάλει και φώτο από δικό του κουτί τον υπερευχαριστω...Αν πάρω από σκρουτσομαγαζο το xiaomi redmi note 5 που δεν έχει infoquest αλλά εγγύηση από μαγαζί πάλι πρέπει να έχει τον κωδικό πίσω από το κουτί και τα κόκκινα γράμματα πλάγια global version, για να έχει την Β20(800) μπάντα και όχι απλά να έχουν βαλή ελληνικη ρομ...+ Είδε κανείς κολλήματα όπως το παιδί που λέει πάνω με την νέα αναβάθμιση??ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ γτ θέλω να το πάρω άμεσα!! Ευχαριστωωωω

 

για να διορθώσω τον από πάνω :)

 

το global version είναι αυτοκολλητάκι

το πίσω αυτοκόλλητο φυσικα και δεν έχει σχέση με την Infoquest , εκτός αν έχει βάλει ελληνικό δικό της :) αλλά υπάρχει σίγουρα και εκεί αναγράφεται ο κωδικός .... και η διαφορά είναι στο ένα θα δεις αγγλικά , στο άλλο κινέζικα κυρίως και στο ένα θα δεις και ένα πλαίσιο με χώρες ευρωπαικές (που προφανώς στο κινέζικο δεν θα υπάρχει)

 

πρώτα να στείλεις το λινκ να δουμε τι γράφει το σκρουτζομάγαζο

Link to comment
Share on other sites

για να διορθώσω τον από πάνω :)

 

το global version είναι αυτοκολλητάκι

το πίσω αυτοκόλλητο φυσικα και δεν έχει σχέση με την Infoquest , εκτός αν έχει βάλει ελληνικό δικό της :) αλλά υπάρχει σίγουρα και εκεί αναγράφεται ο κωδικός .... και η διαφορά είναι στο ένα θα δεις αγγλικά , στο άλλο κινέζικα κυρίως και στο ένα θα δεις και ένα πλαίσιο με χώρες ευρωπαικές (που προφανώς στο κινέζικο δεν θα υπάρχει)

 

πρώτα να στείλεις το λινκ να δουμε τι γράφει το σκρουτζομάγαζο

 

Να συμπληρώσω ότι για όσους φοβούνται μην του βγει το pro, στη πλάτη η κάμερα γράφει Dual PDAF camera 1.4μm large pixels (το pro εχει μικρότερο μέγεθος pixel).

 

Πάντως νομιζω ειναι πολύ απλά τα πράγματα. Αν γράφει redmi note 5 χωρίς κινεζιές μπροστά/πίσω (όπως λέει και ο kodorevi8ulis) τότε ειναι το global. Φυσικά τσεκάρουμε και το αυτοκόλλητο στο πλάι. Εναλλακτικά ρωτάτε πριν το πάρετε αν εχει ευρωπαϊκό φορτιστή και το ανοιγετε και μπροστά τους ή τραβάτε βίντεο ;). Άλλωστε δεν νομιζω να εχει έρθει στην ελλάδα κάποια κινέζικη έκδοση.

 

Για την ιστορία Model number (όπως ελέγχαμε στο rn4x) δεν έχει.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

καλά για να του βγει Pro μιλάμε για μια στο μύριο πιθανότητα :)

ή θα πρέπει να είναι λίγο ...... ο πωλητής ή θα το πήρε ειδικά για κάποιον που θαμπώθηκε από τα mp τις selfocameras

(btw εκεί νομίζω το κουτί είναι άσπρο)

Link to comment
Share on other sites

Πέστε στο κοντοπονηρουλη ότι λέει βλακείες

Φυσικά και έχει αυτοκόλλητο της infoquest πάνω με το κωδικό που έχω αναφέρει,τo global version είναι πάνω στο κουτί από την τσαιομι,αφού δεν το έχει να μη μιλάει....

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Πέστε στο κοντοπονηρουλη ότι λέει βλακείες

Φυσικά και έχει αυτοκόλλητο της infoquest πάνω με το κωδικό που έχω αναφέρει,τo global version είναι πάνω στο κουτί από την τσαιομι,αφού δεν το έχει να μη μιλάει

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Ο κοντορεβυθουλης λέει βλακείες ή εσύ δεν καταλαβαίνεις τι λέμε;

 

Δεν μιλάμε για το έξτρα αυτοκόλλητο της infoquest αλλά για το ίδιο το κουτί. Στη τελικη αν είναι να το πάρεις από μεγάλη αλυσίδα ποιος ο λόγος να τσεκαρεις; :)

Link to comment
Share on other sites

Ο κοντορεβυθουλης λέει βλακείες ή εσύ δεν καταλαβαίνεις τι λέμε;

 

Δεν μιλάμε για το έξτρα αυτοκόλλητο της infoquest αλλά για το ίδιο το κουτί. Στη τελικη αν είναι να το πάρεις από μεγάλη αλυσίδα ποιος ο λόγος να τσεκαρεις; :)

Και οι δύο σας λέτε βλακείες

Εγώ απάντησα τι έχει η infoquest επάνω

Το κουτί επάνω δεν έχει κωδικό μόνο global version

Τι δεν καταλαβαίνετε?και για μη πλέξω με επιστροφές και τέτοια καθώς είμαι μακρυά προτίμησα απ' τα σκρουτζομαγαζα το "επίσημο",Θεός να το κάνει...τέλος παντων

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο σας λέτε βλακείες

Εγώ απάντησα τι έχει η infoquest επάνω

Το κουτί επάνω δεν έχει κωδικό μόνο global version

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Καταρχάς δεν γνωριζόμαστε και από χθες για να μιλάς έτσι.

 

Δεύτερον καλό θα ήταν να διαβάζεις λίγο καλύτερο τον συνομιλητή σου (έγραψα ξεκάθαρα ότι δεν έχει κωδικό).

 

Τριτον, συγνώμη που θα το πω, αλλά με αυτά που γράφεις δεν βοηθας κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν γνωριζόμαστε και από χθες για να μιλάς έτσι.

 

Δεύτερον καλό θα ήταν να διαβάζεις λίγο καλύτερο τον συνομιλητή σου (έγραψα ξεκάθαρα ότι δεν έχει κωδικό).

 

Τριτον, συγνώμη που θα το πω, αλλά με αυτά που γράφεις δεν βοηθας κανέναν.

Αυτό θα το κρίνει αυτός που απάντησα

Εσείς αναφερθήκατε σε μένα πρώτοι

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε αφού όλη την ώρα μιλάς. Αναπόφευκτα θα σε αναφέρουμε και σένα. :p

 

Εγώ πάντως ούτε σε προσβαλλα όπως κάνεις ούτε σου έβαλα λόγια στο στόμα σου όπως έκανες εσύ σε μένα. Και όσον αφορά τη διαμαχη σου με τον "κοντοπονηρουλη" όπως τον λες έχει βοηθήσει πολύ κόσμο. Και λάθος να κάνει κάπου είναι απαράδεκτο να μιλάς έτσι. Διορθώνεις απλά σαν άνθρωπος που ξέρει να συζητάει και πάμε παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...