Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πόσο περίπου έκανε να έρθει το 4(global πάντα) επίσημα από info quest μετά την κυκλοφορία του στη Κίνα? αν είναι να έρθει τέλη Μαΐου/αρχές Ιούνη αξίζει να περιμένω πιστεύω.

 

συνήθως τα φέρνει με ένα εξάμηνο διαφορά και τιμές στο Θεό όπως σου γράφει κ ο toylhs. Αν όντως είναι θέμα εγγύησης

δες το geekmaxi . Με το κουπόνι 4AIKBFUX μαζί με τα μεταφορικά της ups σου βγαίνει στα 223,99+ 4,57=228,56 και παίρνεις 2 χρόνια εγγύηση μέσω Γερμανίας. Έχουν ήδη παραλάβει καμμιά δεκαριά άτομα και όλα κομπλέ, υπερευχαριστημένοι

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-global-version-xiaomi-redmi-note-5-4gb-64gb-599-full-screen-dual-camera-mobile-phone-snapdragon-636-octa-core-4000mah-717.html?utm_source=john%20boul

Edited by termitiss
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi 6X Vs Redmi Note 5 Camera Comparison

 

η θεαση εγινε σε τηλεοραση 55 ιντσων 4K Σειρα 7 samsung και οχι σε κινητο .

 

η διαφορα για μενα τεραστια ειδικα στο βιντεο

 

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi 6X Vs Redmi Note 5 Camera Comparison

 

η θεαση εγινε σε τηλεοραση 55 ιντσων 4K Σειρα 7 samsung και οχι σε κινητο .

 

η διαφορα για μενα τεραστια ειδικα στο βιντεο

 

 

Εγώ είδα το βίντεο σε 27αρι μόνιτορ 1080p, εκεί που πραγματικά ξεχώρισε το mi 6x ήταν οι νυκτερινές λήψεις, αλλά το θεωρώ λογικό μιας και τα specs αλλά και η τιμή του είναι ίδια με το mi note 3. Στην κατηγορία μέχρι 200 ευρώ το RN5 πιστεύω είναι από τα καλύτερα κινητά στον τομέα της κάμερας αλλά και γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Είμαι εδώ και 4 χρόνια με ένα Samsung Note 3 που έχει βγει σκυλί βέβαια.

Λόγω οικονομικων λέω να πάω σε xiaomi.

Έχω πιάσει το redmi 5 plus στο χέρι μου και μπορώ να πω ότι έμεινα ενθουσιασμενος με το grip της συσκευής και το μέγεθος.

Το miui είναι ανώτερο από το touchwiz για μένα.

Το ερώτημα είναι να πάω σε redmi note 5 η μπα;

Τι λετε;με σταματάει η κάμερα.δεν βρίσκω κάποιο συγκριτικό βιντεακι με το Samsung note 3!

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Είμαι εδώ και 4 χρόνια με ένα Samsung Note 3 που έχει βγει σκυλί βέβαια.

Λόγω οικονομικων λέω να πάω σε xiaomi.

Έχω πιάσει το redmi 5 plus στο χέρι μου και μπορώ να πω ότι έμεινα ενθουσιασμενος με το grip της συσκευής και το μέγεθος.

Το miui είναι ανώτερο από το touchwiz για μένα.

Το ερώτημα είναι να πάω σε redmi note 5 η μπα;

Τι λετε;με σταματάει η κάμερα.δεν βρίσκω κάποιο συγκριτικό βιντεακι με το Samsung note 3!

 

Εδώ θα βρεις και σκυλί και τζάμπα -που λέει ο λόγος!!-όσο για κάμερα πιο καλή έχει το Xiaomi Mi Note 3

αλλά δεν έχει την οκτακοσάρα μπάντα ..και είναι πιο ακριβό.

Αφού έχεις το Samsung Note 3 περίμενε το νέο Xiaomi Mi A2, εκτός αν βιάζεσαι ή θέλεις MIUI οπότε συμβιβάζεσαι και με το Redmi Note 5 και μην ανησυχείς για την κάμερα, τουλάχιστον στα χαρτιά είναι καλύτερη από του Samsung ,κοίτα εδώ

https://www.kimovil.com/en/compare/samsung-galaxy-note-3-n9005-lte,xiaomi-mi-a2,xiaomi-mi-note-3,xiaomi-redmi-note-5-global-64gb

Link to comment
Share on other sites

συνήθως τα φέρνει με ένα εξάμηνο διαφορά και τιμές στο Θεό όπως σου γράφει κ ο toylhs. Αν όντως είναι θέμα εγγύησης

δες το geekmaxi . Με το κουπόνι 4AIKBFUX μαζί με τα μεταφορικά της ups σου βγαίνει στα 223,99+ 4,57=228,56 και παίρνεις 2 χρόνια εγγύηση μέσω Γερμανίας. Έχουν ήδη παραλάβει καμμιά δεκαριά άτομα και όλα κομπλέ, υπερευχαριστημένοι

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-global-version-xiaomi-redmi-note-5-4gb-64gb-599-full-screen-dual-camera-mobile-phone-snapdragon-636-octa-core-4000mah-717.html?utm_source=john%20boul

 

Για καταστημα που ανοιξε προσφατα και δεν εχουν δοκιμαστει τα aftersales του, ουτε η αξιοπιστια,ουτε τα 2 χρονια εγγυηση γερμανιας μην το εμπιστευεσαι τοσο τυφλα.

Εχει εναν στο σκρουτζ που εχει κανει το συγκεκριμενο μαγαζι καλυτερο και απο τα κεντρικα της xiaomi με αυτα που λεει.

Με αναζητηση στο google, τα κεντρα επισκευης που γραφει δεν βγαζουν τιποτα. Το ιταλικο μαλιστα με εβγαλε guest house.

Επομενως χαμηλα τη μπαλα.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Για καταστημα που ανοιξε προσφατα και δεν εχουν δοκιμαστει τα aftersales του, ουτε η αξιοπιστια,ουτε τα 2 χρονια εγγυηση γερμανιας μην το εμπιστευεσαι τοσο τυφλα.

Εχει εναν στο σκρουτζ που εχει κανει το συγκεκριμενο μαγαζι καλυτερο και απο τα κεντρικα της xiaomi με αυτα που λεει.

Με αναζητηση στο google, τα κεντρα επισκευης που γραφει δεν βγαζουν τιποτα. Το ιταλικο μαλιστα με εβγαλε guest house.

Επομενως χαμηλα τη μπαλα.

 

Καλά υπερβάλλεις. Δεν έχει πει τίποτε παραπάνω από το ότι έχει αποδειχθεί αξιόπιστο προς το παρόν και ότι δίνει 2 χρόνια εγγύηση. Και φυσικά την τιμή που είναι άκρως ανταγωνιστική.Είδα και από τα παιδιά που παραλάβανε ότι είναι ευχαριστημένα. Εγώ προσωπικά ψήθηκα και έκανα παραγγελία γιατί έχω δει και από τα εδώ σκρουτζομάγαζα τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρεις και σκυλί και τζάμπα -που λέει ο λόγος!!-όσο για κάμερα πιο καλή έχει το Xiaomi Mi Note 3

αλλά δεν έχει την οκτακοσάρα μπάντα ..και είναι πιο ακριβό.

Αφού έχεις το Samsung Note 3 περίμενε το νέο Xiaomi Mi A2, εκτός αν βιάζεσαι ή θέλεις MIUI οπότε συμβιβάζεσαι και με το Redmi Note 5 και μην ανησυχείς για την κάμερα, τουλάχιστον στα χαρτιά είναι καλύτερη από του Samsung ,κοίτα εδώ

https://www.kimovil.com/en/compare/samsung-galaxy-note-3-n9005-lte,xiaomi-mi-a2,xiaomi-mi-note-3,xiaomi-redmi-note-5-global-64gb

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το πλαίσιο αύριο θα ανακοινωθεί επίσημα για Ελλάδα. Για να δούμε τιμή..

 

Στην Ελλάδα κανένα 300άρι θα το έχουν.

Link to comment
Share on other sites

To αγόρασα σήμερα απο σκρουτζομαγαζο 250 ευρω 4/64 global και είμαι ερωτευμένος.

Σημείωση. Στην έκδοση android γράφει 8 OREO

Αναλυτικό review σε 2-3 μέρες.

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

To αγόρασα σήμερα απο σκρουτζομαγαζο 250 ευρω 4/64 global και είμαι ερωτευμένος.

Σημείωση. Στην έκδοση android γράφει 8 OREO

Αναλυτικό review σε 2-3 μέρες.

 

Με ακόμα ένα πενηντάρικο από banggood πήγαινες σε διπλάσιο antutu με το xiaomi mi mix 2!

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

To αγόρασα σήμερα απο σκρουτζομαγαζο 250 ευρω 4/64 global και είμαι ερωτευμένος.

Σημείωση. Στην έκδοση android γράφει 8 OREO

Αναλυτικό review σε 2-3 μέρες.

Δωσε τροφή στο λαό. Καλορίζικο

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Με ακόμα ένα πενηντάρικο από banggood πήγαινες σε διπλάσιο antutu με το xiaomi mi mix 2!

 

186 κανει στο banggood τοτε το note. Να συκρινουμε σκρουτζ με σκρουτζ και νετ με νετ. Με 64giga το mix2 μου ειναι αχρηστο. Σαν να έχεις φεραρι χωρις βενζινη.Θελω τουλαχιστον 30 giga photos και ταινιες . Και ακουω συχνα ραδιο..

Τα 128 giga κατι λενε αλλα εκει παμε 400 με priority. 200 με me priority βγαινει το note 5.

Με τα διακοσα αυτα σε 2 χρονια περνω antutu 270.000+ και ξανα απο την αρχη.

 

Και επειδη ζαχάρωνα αγρια το mix 2,εχω καταλήξει στο οτι..

Καλυτερα midrange 200 + 200 καθε 2 χρονια=400

Παρα ναυαρχιδα με 400 καθε 4.

Διοτι σε 2 χρονια θα εχω καλυτερα χαρακτηριστικα απο το mix 2 του 2017 με 400 συνολο.

Αυτη ειναι η γνωμη μου.

Edited by sTavr0z

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως βάλανε QC 3.0 και type - c θύρα στο Redmi Note 5.

Ενώ το mi5 του 2016 τα έχει αυτά + ότι έχει πάρει ήδη Android 8.0 ενώ το redmi Note 4 το πιο πιθανό είναι να μην πάρει oreo.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως βάλανε QC 3.0 και type - c θύρα στο Redmi Note 5.

Ενώ το mi5 του 2016 τα έχει αυτά + ότι έχει πάρει ήδη Android 8.0 ενώ το redmi Note 4 το πιο πιθανό είναι να μην πάρει oreo.

Νομίζω QC 3.0 έχει. Το type c όντως φάουλ για έτος 2018

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το πλαίσιο αύριο θα ανακοινωθεί επίσημα για Ελλάδα. Για να δούμε τιμή..

 

Προβλεπω 249ευρω η 3/32gb εκδοση και 299-319ευρω η 4/64.

Link to comment
Share on other sites

229 και 259

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πρόβλεψη είναι αυτό ή τόσο είναι ;

γιατί αν είναι το 2ο μου φαίνεται υπερβολικά καλό

Link to comment
Share on other sites

https://www.digitallife.gr/xiaomi-redmi-note-5-diathesimo-stin-elliniki-agora-me-dipli-kamera-ai-26304

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

https://www.digitallife.gr/xiaomi-redmi-note-5-diathesimo-stin-elliniki-agora-me-dipli-kamera-ai-26304

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κανά 299 περίμενα , μπράβο τους :P

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο που έχουν 100 ευρώ καπέλο σε σχέση με τα κινεζομάγαζα;
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο που έχουν 100 ευρώ καπέλο σε σχέση με τα κινεζομάγαζα;
δεν ειναι 100 ψηλε δες το καλύτερα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...