Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Xiaomi


Bayern4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο mate τα μόνα που με χαλάνε είναι η όχι AMOLED οθόνη και τα 4 giga ram

 

H οθόνη έχει εξαιρετική απεικόνιση ( μιας και είχα παράλληλα και mi 9T(amoled)). Η ουσιαστική διαφορά των 4gb με τα 6gb ραμ είναι μόνο ψυχολογική. Τα τελευταία 5 κινητά πριν πάω στο mate όλα είχαν 6gb ram.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα θα ηθελα μια προταση για xiaomi συσκευη dual sim με μεγαλη οθονη γυρω στα 200 ευρω?

 

τι λετε για το xiaomi 8A?ευχαριστω

Το 8Α έχει 100€, αν θες σοβαρό τηλέφωνο μέχρι 200€ πας σε mia3 ή mi9 lite, ανάλογα τι θέλεις Android one ή miui.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα μια προταση για xiaomi συσκευη dual sim με μεγαλη οθονη γυρω στα 200 ευρω?

τι λετε για το xiaomi 8A?ευχαριστω

 

203 εχει πλεον το note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Mediatek ούτε για πλάκα, μακριά

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με mediatek στο 8 pro που έχω. Είναι ταχύτατος, απροβληματιστος και δεν έχει καμία σχέση με το παρελθόν.

Επομένως redmi note 8 pro από εμένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ela file pes moy gia yto meediatek,ti problems vgazei??to akoysa kai apo alloys alla den gnorizo ???δεν παιζω παιχνίδια, το θελω για καθημερινη χρηση να μην εχω κολληματα δυσλειτουργιες κ με καλο σημα ,καλη φωτογραφια

Θα σου απαντήσω εγώ, που το έχω κιόλας:

Κανένα απολύτως και με βαριά καθημερινή χρήση. Το ποσό κατευχαριστημενος είμαι από τις επιδόσεις του κινητού, δεν μπορεί να περιγραφεί.

Δεν έχει κολλήσει ούτε μισή φορά, έχει το καλύτερο σήμα από οποιοδήποτε άλλο κινητό είχα και οι φωτογραφίες του είναι απίστευτες.

Θα σε καλύψει 100%.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
δουλεύει το Google Assistant στα ελληνικά ή εστώ στα αγγλικά όταν το μενού είναι στα ελληνικά;;

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

στα αγγλικά μόνο δουλεύει και η λύση ειναι απλή βαλε το widget της google που δείχνει την ωρα και τον καιρό κσι ξαφνικά θα έχεις Google assistant απλα τα news στο feed θα είναι ξένες ειδήσεις

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα κατεβάζεις και τα δύο τα δουλεύεις και βλέπεις ποιο σε βολεύει καλύτερα. Τουλάχιστον εγώ αυτό έκανα.

Τώρα εμείς και να σου πούμε ότι το ενα είναι καλύτερο από το άλλο αν δεν βολεύει εσένα δεν έχει νόημα να το δουλεύεις.

Φιλικά πάντα!!!

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Τα κατεβάζεις και τα δύο τα δουλεύεις και βλέπεις ποιο σε βολεύει καλύτερα. Τουλάχιστον εγώ αυτό έκανα.

Τώρα εμείς και να σου πούμε ότι το ενα είναι καλύτερο από το άλλο αν δεν βολεύει εσένα δεν έχει νόημα να το δουλεύεις.

Φιλικά πάντα!!!

 

εχω δουλέψει και τα δυο ...

οσο ημουν στο redmi note 4 ημουν με swiftkey

οσο ημουν στο mi a2 ημουν με gboard

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλη την ομάδα. Ειμαι κάτοχος ενος Xiaomi Redmi 8. Κατέβαχα την LED Blinker Notifications Lite - Manage your lights αλλά δεν με δουλεύει. Γνωρίζει κάποιος πως μπορούμε να έχουμε τις ειδοποιήσεις με το led.????
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ας αναφέρει ο καθένας που γνωρίζει πραγματικά ποιες συσκευές υποστηρίζουν την ηχογράφηση κλήσης. Θεωρητικά όσες έχουν το Android 10 δεν το υποστηρίζουν αλλά ίσως δεν πρέπει να γενικεύουμε. Αναφέρομαι πάντα σε global συσκευές κι οχι κινέζικες.
Link to comment
Share on other sites

Βάση νομοθεσίας το έχει κόψει στο Android 10 (όχι μόνο xiaomi όλοι σχεδόν εκτός από κάποιους πολύ μικρούς που δεν καίγονται και πολύ για κυρώσεις)
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι αν είχε με την 9αρα ηχογράφηση, θα έχει και με την 10αρα , στο δικό μου mi 9 έτσι έγινε!

Ότι πωλείται από εδώ και πέρα δεν θα έχει ηχογράφηση.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έκανες καθαρή εγκατάσταση παραμένει.. Αν έκανες καθαρή εγκατάσταση δεν δουλεύει πλέον

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

για root συσκευες μονο κατεβαστε απο εδω https://callrecorder.skvalex.com/get την κανετε εγκατασταση αμα ζητηση δικαιωματα root πατατε αποδοχη και επισης στην εγκατασταση στα δικαιωματα και στα 5 λετε ναι σε ολα...μετα την εγκατασταση καντε αυτες τις ρυθμισεις https://ibb.co/9ycP2r7 και μετα κατεβαστε και καντε εγκατασταση και το https://www.happymod.com/call-recorder-unlock-mod/org.skvalex.cr.unlock/ για να σταματησει να γραφει οτι ληγει η εφαρμογη επειδη ειναι trial..
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μήπως να βάλω κι αυτό εδώ; Δεν βρίσκω άλλο πιο κατάλληλο νήμα!

https://techmaniacs.gr/karta-sim-kai-micro-sd-se-ena-apo-tin-xiaomi/

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

24/3

snapdragon 865

6.4" 2340x1080p 120Hz superamoled

ufs 3.1 256gb + lpddr5 12gb

64mp + 13mp + 13mp (zoom edition?)

610K antutu

4500mah

4200 cny = 550euro

qQ8Paig.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

antutu

 

ufs 3.1

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Εντυπώσεις από τα Xiaomi, ποιο να διαλέξω;
  • This topic was locked and locked
  • This topic was locked and locked
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked, unlocked, unlocked, unlocked and unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...