Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Xiaomi


Bayern4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό ειναι πραγματικό global ή απλά εχει περασμένη global rom;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλθτερο δηλαδη σαν λειτουργικο αυτο.. Επειδη μαλλον θα το κρατησω για τρια-τεσσερα χρονια, ηθελα κατι που να μην μου τα παιξει στοον χρονο επανω... Καιη χρηση που κανω δεν ειναι κατι φοβερο.. Κλησεις μηνυματα και social. Παιχνιδια δεν παιζω.

Και τα δύο είναι android

To ένα είναι καθαρό Android

Και η miui ένα σκιν πάνω στο Android

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που βάζετε παιδιά δεν έχουν τελωνείο;

Για Banggood πρέπει να επιλέξεις priority direct mail.

Αυτό ειναι πραγματικό global ή απλά εχει περασμένη global rom;

Ναι είναι το global version.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω τα εγκαίνια :p

 

Όσοι χρησιμοποιείτε Telegram κάντε follow αυτό : https://t.me/CNcouponkingGR

Ανακοινώνει τις προσφορές που βγάζουν τα Κινεζομάγαζα.

εχω το τελεγκραμ φιλε αλλα δεν ξερω να βαλω αυτο που εβαλε πες μου σε παρακαλω τα βηματα ...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Το lightinthebox εχει ξεπερασει καθε οριο γελοιοτητας. Παραγγελια για ενα 6/128 απο τις 2 Αυγούστου ακομα δεν εχει δειξει σημεια ζωης στο tracking της DHL, προβαλλοντας φθηνες δικαιολογιες του τυπου "εχει καθυστερησει ο κουριερ, γιατι εχει μεγαλη κινηση" ενω ειναι περισσοτερο απο προφανες οτι δεν το εχουν στειλει ακομα, αρνουμενοι επισης να ακυρωσουν την παραγγελια.

 

Τελευταια φορα παραγγελνω απο δαυτους.

 

Sent from my unknown using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω, τελικα κατεληξα στο 5 plus (εβγαινε και δωρεαν, οποτε ηταν και αυτο ενας καλος λογος :p Απλα δεν εχουν λεει !αρτες σιμ, οποτε δεν το εχω λειτουργησει ακομα....
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Το lightinthebox εχει ξεπερασει καθε οριο γελοιοτητας. Παραγγελια για ενα 6/128 απο τις 2 Αυγούστου ακομα δεν εχει δειξει σημεια ζωης στο tracking της DHL, προβαλλοντας φθηνες δικαιολογιες του τυπου "εχει καθυστερησει ο κουριερ, γιατι εχει μεγαλη κινηση" ενω ειναι περισσοτερο απο προφανες οτι δεν το εχουν στειλει ακομα, αρνουμενοι επισης να ακυρωσουν την παραγγελια.

 

Τελευταια φορα παραγγελνω απο δαυτους.

 

Sent from my unknown using Tapatalk

 

έχεις κανένα νέο; αν πλήρωσες μέσω paypal μπορείς να πάρεις τα χρήματα πίσω νομίζω.

αν ξέρει κάποιος ας απαντησει

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα!

έχει μαυρίσει η οθόνη στο ρολόι! μόνο φωτιζεί

δεν το χτύπησα η κάτι άλλο!

ξέρει κάνεις τι έπαθε?

υ,γ μια μέρα πριν πήρε νέα αναβάθμιση!!

Link to comment
Share on other sites

Άστο μερικές βδομάδες να ξεφορτισει αν δεν σουτο (ούτε ανοίγουν αυτά ούτε επισκευάζοντσι ούτε αξίζει να το κάνεις λόγο κόστους κιόλας 20 ευρώ κάνει και αν)
Link to comment
Share on other sites

Εχω νεα, βεβαια.

Στην αρχη μου ειπαν μια μ@λ@κια οτι ευθυνεται ο κουριερ για την καθυστερηση και αν δεν εχω παραλαβει στις 26 Αυγουστου να τους ενημερωσω.

Αφου βεβαια δεν παρελαβα επανηλθα και μου απαντησαν οτι αν δεν εχω παραλαβει στις 18 Σεπτεμβρίου να τους ενημερωσω.

Εχω πληρωσει με πιστωτικη απ ευθειας, αλλα και το paypal δεν προκειται να κινητοποιουσε κατι πριν το 2 μηνο. Ασε που τελευταια το εχει παρακανει κι αυτο παιρνοντας το μερος των πωλητων.

Τον προηγουμενο μηνα, μια συναλλαγη μεσω ebay που ακυρωθηκε με κοινη συναίνεση, μας εβγαλε την ψυχη για να επιστρέψει τα χρηματα, ενω τα ειχε ηδη αφαιρεσει απο τον πωλητη. 10 τηλεφωνα και ο πωλητης και εγω και μας ελεγαν μ ...κιες. Χρειαστηκε να κανω claim για να ασχοληθουν. Απαραδεκτοι.

 

CF510693897DE να και το τρακινγκ απο το lightinthebox.

 

Νατη και η απαντηση. Ιδια καθε μερα.

Subject*Package Not Received

 

Additional Information

 

Dear XXXX XXXXXXX, We sincerely apologize that your package was delayed during shipping. Unfortunately your package was delayed due to an extremely busy schedule of the courier. We have contacted this Postal Service courier and asked them to prioritize the delivery of your order. So we would really appreciate if you could kindly wait for a few more days. However, if you do not receive your order by [2018-09-18], please contact us as soon as possible. We will either arrange the reshipment with Postal Service - Tracking the package to you, or send you a reward which values the package cost as the compensation.

 

Βεβαια, τα ιδια ειπαν και για την προηγουμενη προθεσμια που εθεσαν οι ιδιοι, τις 26 Αυγουστου και ειμαι σιγουρος οτι το ιδιο θα λενε και για την επομενη.

 

Για την ιστορια, ο χρονος παραδοσης στην σελιδα τους ειναι 3 εως 5 μερες.

 

Με επιασαν οι τσιγγουνιες μου και για 10€ δεν εδωσα την παραγγελια στο banggod. Καλα να παθω.

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω νεα, βεβαια.

Στην αρχη μου ειπαν μια μ@λ@κια οτι ευθυνεται ο κουριερ για την καθυστερηση και αν δεν εχω παραλαβει στις 26 Αυγουστου να τους ενημερωσω.

Αφου βεβαια δεν παρελαβα επανηλθα και μου απαντησαν οτι αν δεν εχω παραλαβει στις 18 Σεπτεμβρίου να τους ενημερωσω.

Εχω πληρωσει με πιστωτικη απ ευθειας, αλλα και το paypal δεν προκειται να κινητοποιουσε κατι πριν το 2 μηνο. Ασε που τελευταια το εχει παρακανει κι αυτο παιρνοντας το μερος των πωλητων.

Τον προηγουμενο μηνα, μια συναλλαγη μεσω ebay που ακυρωθηκε με κοινη συναίνεση, μας εβγαλε την ψυχη για να επιστρέψει τα χρηματα, ενω τα ειχε ηδη αφαιρεσει απο τον πωλητη. 10 τηλεφωνα και ο πωλητης και εγω και μας ελεγαν μ ...κιες. Χρειαστηκε να κανω claim για να ασχοληθουν. Απαραδεκτοι.

 

CF510693897DE να και το τρακινγκ απο το lightinthebox.

 

Νατη και η απαντηση. Ιδια καθε μερα.

Subject*Package Not Received

 

Additional Information

 

Dear XXXX XXXXXXX, We sincerely apologize that your package was delayed during shipping. Unfortunately your package was delayed due to an extremely busy schedule of the courier. We have contacted this Postal Service courier and asked them to prioritize the delivery of your order. So we would really appreciate if you could kindly wait for a few more days. However, if you do not receive your order by [2018-09-18], please contact us as soon as possible. We will either arrange the reshipment with Postal Service - Tracking the package to you, or send you a reward which values the package cost as the compensation.

 

Βεβαια, τα ιδια ειπαν και για την προηγουμενη προθεσμια που εθεσαν οι ιδιοι, τις 26 Αυγουστου και ειμαι σιγουρος οτι το ιδιο θα λενε και για την επομενη.

 

Για την ιστορια, ο χρονος παραδοσης στην σελιδα τους ειναι 3 εως 5 μερες.

 

Με επιασαν οι τσιγγουνιες μου και για 10€ δεν εδωσα την παραγγελια στο banggod. Καλα να παθω.

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

Βασικά το μεγαλύτερο λάθος σου ήταν που δεν πλήρωσες με PayPal. Τουλάχιστον θα είχες το κεφάλι σου ήσυχο
Link to comment
Share on other sites

θελω να το παραγγείλω σημερα -αυριο σε μπλε και κατα προτίμηση 128 η 64 και κλομπαλ βερσιον σε ποιο μαγαζι καλο παιζει η καλυτερη τιμη τωρα για να το παραγγείλω

ευχαριστω παιδες

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχεις και τοσο ησυχο το κεφαλι σου. Υπαρχει μια διαδικασια που πρεπει να ακολουθησεις και συνηθως απαιτει χρονο και προσπαθεια.

Αν κανεις το ιδιο με τον εκδοτη της καρτας σου, το αποτελεσμα ειναι το ιδιο.

Βασικά το μεγαλύτερο λάθος σου ήταν που δεν πλήρωσες με PayPal. Τουλάχιστον θα είχες το κεφάλι σου ήσυχο

 

Sent from my unknown using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχεις και τοσο ησυχο το κεφαλι σου. Υπαρχει μια διαδικασια που πρεπει να ακολουθησεις και συνηθως απαιτει χρονο και προσπαθεια.

Αν κανεις το ιδιο με τον εκδοτη της καρτας σου, το αποτελεσμα ειναι το ιδιο.

 

Sent from my unknown using Tapatalk

Δεν είναι και τόσο χρονοβόρα. Από το να περιμένεις το τηλέφωνο τόσες μέρες θα είχες πάρει τα λεφτά σου πίσω και θα είχες κάνει ξανά παραγγελία αλλού.

Αφού το κατάστημα έλεγε αποστολή σε 3-5 ημέρες αλλά έχεις και τις απαντήσεις τους για αλλαγή προθεσμίας που πάλι δεν τηρήθηκε θα είχες ανοίξει υπόθεση στο PayPal και με όλα αυτά δεν θα υπήρχε καν ερώτηση. Μπορείς να το κάνεις και με την τράπεζα αλλά για κάποιο λόγο δεν ασχολείσαι και απλά περιμένεις.

Το PayPal δεν χρειάζεται να περιμένει δύο μήνες, από την στιγμή που έκλεισε μια συμφωνία και δεν τηρήθηκε κάποιος όρος.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά έκανες, καλοδουλευτο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω πολυ!!! Μεχρι στιγμης μοθ φαινεται μια χαρα. Ειδικα σε σχεση με το παλιο μου, που το ειχα 4 χρονια και ειχε αρχισει να τα παιζει!!! :lol:

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

λεω να πουλησω το δικο μου mi 8 128 blue global version γυρο στα 420. καλα είναι;

το πουλαω διοτι κατι προεκυψε, ειναι και σφραγισμενο

Link to comment
Share on other sites

Επίσης για αυτούς που χρησιμοποιούν την εφαρμογή Telegram κάντε follow:

1. https://t.me/XiaomiChollos είναι ισπανόφωνο αλλά εγώ από εκεί βρήκα το δικό μου κουπόνι

2. https://t.me/gizchinagr

3. https://t.me/couponsfromchinacom είναι αγγλόφωνο.

4. https://t.me/kimovil_deals γνωστό σε όλους μας.

Link to comment
Share on other sites

Εχω νεα, βεβαια.

Στην αρχη μου ειπαν μια μ@λ@κια οτι ευθυνεται ο κουριερ για την καθυστερηση και αν δεν εχω παραλαβει στις 26 Αυγουστου να τους ενημερωσω.

Αφου βεβαια δεν παρελαβα επανηλθα και μου απαντησαν οτι αν δεν εχω παραλαβει στις 18 Σεπτεμβρίου να τους ενημερωσω.

Εχω πληρωσει με πιστωτικη απ ευθειας, αλλα και το paypal δεν προκειται να κινητοποιουσε κατι πριν το 2 μηνο. Ασε που τελευταια το εχει παρακανει κι αυτο παιρνοντας το μερος των πωλητων.

Τον προηγουμενο μηνα, μια συναλλαγη μεσω ebay που ακυρωθηκε με κοινη συναίνεση, μας εβγαλε την ψυχη για να επιστρέψει τα χρηματα, ενω τα ειχε ηδη αφαιρεσει απο τον πωλητη. 10 τηλεφωνα και ο πωλητης και εγω και μας ελεγαν μ ...κιες. Χρειαστηκε να κανω claim για να ασχοληθουν. Απαραδεκτοι.

 

CF510693897DE να και το τρακινγκ απο το lightinthebox.

 

Νατη και η απαντηση. Ιδια καθε μερα.

Subject*Package Not Received

 

Additional Information

 

Dear XXXX XXXXXXX, We sincerely apologize that your package was delayed during shipping. Unfortunately your package was delayed due to an extremely busy schedule of the courier. We have contacted this Postal Service courier and asked them to prioritize the delivery of your order. So we would really appreciate if you could kindly wait for a few more days. However, if you do not receive your order by [2018-09-18], please contact us as soon as possible. We will either arrange the reshipment with Postal Service - Tracking the package to you, or send you a reward which values the package cost as the compensation.

 

Βεβαια, τα ιδια ειπαν και για την προηγουμενη προθεσμια που εθεσαν οι ιδιοι, τις 26 Αυγουστου και ειμαι σιγουρος οτι το ιδιο θα λενε και για την επομενη.

 

Για την ιστορια, ο χρονος παραδοσης στην σελιδα τους ειναι 3 εως 5 μερες.

 

Με επιασαν οι τσιγγουνιες μου και για 10€ δεν εδωσα την παραγγελια στο banggod. Καλα να παθω.

 

Sent from my LEX722 using Tapatalk

το ίδιο ακριβώς έπαθα και εγώ με το ίδιο μαγαζί.

Από τις 2 Αυγούστου και μου λένε τα ίδια.

Έχω κάνει αμφισβήτηση χρέωσης και επιστροφή χρημάτων στην κάρτα μου αλλά και στο PayPal.προχθές μου έστειλε μήνυμα το PayPal ότι εργάζονται για να πάρω πίσω τα χρήματα.ίσως από βδομάδα να εμφανιστούν στην κάρτα μου..εν τω μεταξύ πήρα τηλέφωνο στην dhl και μου είπαν ότι το tracking number είναι fake και ότι ο πωλητής δεν έχει καν στείλει το κινητό!

Παιδιά μακριά από το light in the box.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λεω να πουλησω το δικο μου mi 8 128 blue global version γυρο στα 420. καλα είναι;

το πουλαω διοτι κατι προεκυψε, ειναι και σφραγισμενο

 

6gb η 8gb ram? Γιατι με 6gb 128 έχει 388 καινούργιο

 

d452a2d3c308fd58af55f72b19075d2c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έφερε κάποιο γνωστό κατάστημα το 8/128; ρωτάω γιατί στο xda ανέφεραν κάποια άτομα πως έχουν αυτή την έκδοση.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

6 gb. ωστοσο το εχω ετοιμοπαραδοτο απο ελλαδα, global εκδοση

397 πάει το global αλλά ναι εφόσον το έχεις σφραγίσμενο και από Ελλάδα σε 2 μέρες 400 410 άνετα το δίνεις.

Link to comment
Share on other sites

386 με τα μεταφορικά και την προμηθεια τραπεζας σημερινή τιμη με το κουπονάκι.;)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου παντως εδωσε σημεια ζωης σημερα στο τρακιν. Ειναι Γερμανια και μαλλον ειναι μαζι με το δικο σου. Τσεκαρε το. Βεβαια σε καμμια 10αρια μηνυματα τους εχω σουρει τα μυρια οσα.

Να ξερετε παντως οτι οι Κινεζοι δυσκολα θα κανουν απατη. Στις περισσοτερες περιπτωσεις η τιμωρια εκει ειναι θανατος.

το ίδιο ακριβώς έπαθα και εγώ με το ίδιο μαγαζί.

Από τις 2 Αυγούστου και μου λένε τα ίδια.

Έχω κάνει αμφισβήτηση χρέωσης και επιστροφή χρημάτων στην κάρτα μου αλλά και στο PayPal.προχθές μου έστειλε μήνυμα το PayPal ότι εργάζονται για να πάρω πίσω τα χρήματα.ίσως από βδομάδα να εμφανιστούν στην κάρτα μου..εν τω μεταξύ πήρα τηλέφωνο στην dhl και μου είπαν ότι το tracking number είναι fake και ότι ο πωλητής δεν έχει καν στείλει το κινητό!

Παιδιά μακριά από το light in the box.

 

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Εντυπώσεις από τα Xiaomi, ποιο να διαλέξω;
  • This topic was locked and locked
  • This topic was locked and locked
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked, unlocked, unlocked, unlocked and unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...